Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 223 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.08.19 - 11:40     Czytano: [516]

Karuzela chamstwa i głupoty

Znany polski dziennikarz i pisarz D.Wildstein odnosząc się do niegodziwych wypowiedzi i wpisów prof. W.Sadurskiego i prof. UW J.Kochanowskiego atakujących godną i rozumną postawę 17-letniego katolika J.Baryły nazwał to: „Wspólnotą Chamów”.

Niewątpliwie jednak obok owej „Wspólnoty” istnieje dziś po stronie opozycji również „Wspólnota Głupców” oraz „Wspólnota Kłamców”, bo gdzie dziś są prof. L.Balcerowicz, który obwieszczał katastrofę gospodarczą rządu PIS, gdy dziś niemieccy eksperci i politycy mówią o Polsce jak o nowym cudzie gospodarczym, gdzie jest główny ekonomista PO dr A.Rzońca, który zapowiadał 100mld zł deficytu budżetowego gdy ten niewiele przekroczył 5mld zł w I połowie 2019 roku. Gdzie są ci „dzielni” neoliberałowie, którzy wieszczyli Armagedon i drugą Grecję. Gdzie jest cichy jak nigdy „Król Europy” D.Tusk, gdzie jego biały koń i perspektywa pałacu prezydenckiego? Któż jak nie członek owej wspólnoty poseł PO M.Kierwiński, który oskarża obecny rząd o to, że to „władza, która podchodzi bez jakiegokolwiek szacunku do publicznych pieniędzy”, choć to przecież rząd PO-PSL, nie tylko przyzwolił na wyłudzenie i kradzież aż 262mld zł wpływów podatkowych z VAT-u, choć jak twierdził świadek komisji śledczej, szef związku celników Sł.Siwy, nie tylko to tuszował, ale momentami wręcz wspierał. To przecież przedstawiciel ugrupowania, które wyprzedało nie tylko Ciech, PKP Energetyka, ale nawet kolejkę na Kasprowy Wierch.

To przecież wspólnota takich polityków również jak przewodniczący klubu POKO, Sł.Neuman czy były minister poseł PO St.Gawłowski, którzy sami mając poważne zarzuty prokuratorskie, straszą polityków PiS więzieniem. To przecież znany profesor prawa UW M.Płatek wspierająca Wiosnę i R.Biedronia, która stwierdziła, że w małżeństwach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych. To również słabiusieńka aktorka M.Cielecka tak przyjazna opozycji, która dziwi się, że jest podział na odmienne płcie, czy też inna gwiazda show-biznesu, która chce opuścić kościół katolicki gdyż ten ma niewłaściwy stosunek do masturbacji, nie wspominając już o nowej wschodzącej gwieździe PO prezydent Gdańska A.Dulkiewicz, która będzie 1 września debatować wspólnie z niemieckim pisarzem, który z kolei twierdzi, że pancernik Schleswig Holstein był statkiem pasażerskim oraz zamierza radośnie uczcić rocznicę wybuchu II wojny światowej, które wywołało podobno złe zło. Wydaje się, że nawet głupota nie powinna zwalniać od myślenia, kiedy nie ma miejsca na odrobinę zdrowego rozsądku, bo przyzwoitości od tych ludzi nie możemy wymagać.

Jak twierdził wielki uczony Albert Einstein tylko dwie rzeczy są nieskończone: „Wszechświat i ludzka głupota. Tylko jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości”. Już starożytni jednak twierdzili, że „kiedy głupi ucierpi, to mu się oczy otworzą” i ten moment dla totalnej opozycji zbliża się w sposób nieubłagany. Bo jest rzeczą niezwykle groźną dla każdego kraju, nie tylko owa „Wspólnota Chamów”, ale również gdy umysły przeciętne i pokrętne charaktery widząc swoją głupotę i zakłamanie starają się narzucić te cechy wszystkim innym w debacie publicznej. Politycy POKO i celebryci wspierający totalną opozycję już dawno przekroczyli wszelkie bariery rozumności i dobrego smaku, kompletnie nie trzymają już żadnych standardów. Nie od dziś wiadomo, o czym pięknie pisał A.Fredro:” Głupoty straszna potęga, ziemię burzy piekła sięga”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Kujawiak - 23.08.19 18:18
Drogi Zenonie i Adamie P.; Sprawiedliwy Narod Polski nie spi w letargu bo jest juz dawno obudzony. Nie przemawiaj w imieniu Narodu, bo ten Narod mysli, dziala i pracuje juz bez ciebie, bo ty go opusciles. Wierzy w Boga i Sprawiedliwosc, ktora wczesniej czy pozniej przychodzi. Przyjdzie tez na tych i do tych, ktorzy ja lamia, a Pan Bog tez wie jak to wykonac. A ty Zenonie Adamie nie musisz sie bac i ukrywac, tam za Oceanem, i az tak czesto zmieniac swoje ksywki. Polska poradzi sobie juz bez ciebie, tak jak radzila sobie przez ostatnie lata po obaleniu rzadu PeOsi (PO). Nadchodza wybory. Nie ukrywaj sie!
Jesli swojego obwatelstwa i przywileju glosu wyborczego nie utopiles we Wielkiej Wodzie zaglosuj na ludzi z prawdziwie Zjednoczonej Prawicy, na Boga, Honor i Ojczyzne i to bedzie twoj patriotyczny glos i cios dla UBecji.
PS. Czas najwyzszy abys wpadl na Kujawy np. do Solca Kujawskiego na Swieto Pieczonego Ziemniaka. Spotkasz tam jeszcze osoby juz niestety z laseczkami, ktorych kiedys znales i z nimi wspolpracowales.

ZENON - 22.08.19 16:09
My zrospatrzeni sytuacja naszego kraju mozemy sobie w naszych komentarzach tylko pojekiwac! Rozliczenie z komuna,ktora jest
nietykalna za tamte swoje podlosci i słuzbe dla Sowieckiego
okupanta jest niemożliwe!! Czerwoni faryzeusze i zdrajcy maja
sie fajnie! Zadnemu ubekowi nie spadł włos z głowy! Czerwoni
zbrodniarze sa n i e t y k a l n i w Rzeczypospolitej Polskiej!
Czym oni sobie na to zasłuzyli?! A Sprawiedliwy Narod zupełnie
niesprawiedliwie śpi- we wiadomym letargu.No coz, glaskanie bylej
czerwonej bandyckiej falangi bezbolesnie dla niej trwa!! Oto nowy
rodzaj Sprawiedliwosci trwa nietykalny od A do Z,a ofiary ubekow
itp. czerwonych bandytow przewracają się w grobach! Ps.Nazwiska
nie podam,bo się nadal musze bac... jak wtedy bandytow z UB!

MariaN - 21.08.19 12:31
Nam, ludziom zdrowym na umysle wydaje sie ze to normalne gdy są zarzuty na delikwenta to on rezygnuje ze stanowiska i w spokoju sprawe wyjaśnia. I tak jest u rządzacych aktualnie, natomiast w partii obłudy, która co nie ma sie co dziwić występuje teraz w innej nazwie idą w zaparte. Neuman Gawłowski i inni mają zarzuty a Schetyna udaje Szreka i nie dymisjonuje koleżków. Dlaczego? a no dlatego że oni zbyt dużo wiedzą o machlojkach partii obludy o mogłoby sie odbić rykoszetem. Jest kampania wyborcza i to jest szansa na pokazanie obłudy bo sądy działać będą w trybie wyborczym, tak tak nie nie

Lubomir - 21.08.19 9:23
Niektórzy polskojęzyczni pseudonaukowcy, najwyraźniej wolą zbydlęconą i wulgarną polską młodzież, niż młodego Polka - uformowanego przez wiarę w Boga. Oni poprą wszystko, co rujnuje Polskę i polskość. 'Światowcy' rodem z Sodomy! Tytuły 'naukowe' otrzymali chyba za utrwalanie marksizmu-leninizmu!

Adam P - 19.08.19 19:10
Ta cała Platforma Obywatelska,to głównie zbiorowisko skomuszalców
po PZPR,ZSL,SD itp.! To jest armia byłych sługusów Kraju Rad,który
naszą Polskę wnet z nogami zjadł! Ci zdrajcy Ojczyzny powinni być
surowo rozliczeni za wieloletnią służbę dla czerwonego okupanta Polski
w postaci ZSRR! Brak rozrachunku z nimi, to powoduje,że wyrastaja im
czerwone rogi Kto to widział żeby ta armia byłych sługusów ZSRR stała
się nietykalna - paluszkiem Prawa RP!!! To świadczy o tym,że nadal w
polskim sadownictwie grzeją zadki czerwone gagatki,a także nie brakuje
ich w organach rządowych itp. Polska zwycięska Prawica PiS z tym krasnym
tałatajstwem zabawiła się przebaczanie!! A czart ma z tego wyrażna Radochę!!!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1673 roku
Zmarł Krzysztof Żegocki, partyzant z czasów potopu szwedzkiego - biskup chełmski (ur. 1618)


11 Sierpnia 1945 roku
Zmarł Stefan Jaracz, polski aktor, reżyser (ur. 1883)


Zobacz więcej