Czwartek 14 Listopada 2019r. - 318 dz. roku,  Imieniny: Emila, Laury, Rogera

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.07.19 - 19:15     Czytano: [515]

Niewiarygodny doradca

Niewykluczone, że główny ekonomista PO dr A. Rzońca, cień prof. L. Balcerowicza wykończy PO jeszcze do jesieni - pozwólcie mu tylko mówić.

Ekspert ekonomiczny PO i KO dr A. Rzońca na forum programowym POKO znów próbował wytłumaczyć Polakom, że żaba ma jednak sierść i wszyscy, którzy twierdzą inaczej się mylą. A, przecież przewodniczący PO G. Schetyna w swym wystąpieniu czyli mózgowej burzy mówił o zdrowym rozsądku w POKO. I choć tym razem było bez wielkiego rozmachu i dr A. Rzońca, główny strateg ekonomiczny PO nic już nie mówił o 100 mld zł deficytu, to mimo ewidentnych sukcesów gospodarczych i finansowych Polski, wysokich wskaźników i notowań w różnych światowych rankingach, wzroście PKB w I kw. o 4,6 proc., najniższym bezrobociu od 30 lat czy wreszcie zakupie 100ton złota przez NBP, to mimo to ogłosił, że „Polska gospodarka jest chora, ale choroba dopiero się ujawni jak przyjdzie kryzys” i właśnie dlatego PO jeszcze dołoży po 500-614zł, nawet tym Polakom, którzy zarabiają po 4,5tyś zł.

Jak widać nic nie będzie odebrane, co będzie przez PO obiecane, bo oni już mogą tylko obiecywać, żadnej siły sprawczej w gospodarce i finansach Polski, na szczęście już nie mają i długo już mieć nie będą. To nie polska gospodarka jest chora doktorze Rzońca, to PO i totalna opozycja oraz neoliberalne recepty szoku bez terapii im. prof. L. Balcerowicza były i są ciężko chore, a wasze recepty dla polskich finansów i gospodarki wręcz zabójcze. Tym razem loża szyderców z POKO słuchała doktora bez entuzjazmu z niedowierzaniem, a na twarzach polityków PO i Nowoczesnej widać było jedynie smutek, zwątpienie, a nawet strach, bo nikt już z nich nie wierzy, że ich Nowy Porządek Gospodarczy kiedykolwiek nastąpi. Hasło dr A Rzońcy i PO ”żeby praca się opłacała” wydaje się wyjątkowo absurdalne w wydaniu tego właśnie środowiska, żeby przypomnieć choćby wypowiedzi wicepremier rządu PO-PSL E.Bieńkowskiej, że „tylko idiota lub złodziej pracuje za 6tyś zł”. Dr A.Rzońca mówił o spadku zarobków nauczycieli w momencie podwyżki wynagrodzeń dla tej grupy zawodowej o 15 proc. oraz że PO nie pozwoli wzmocnić pozycji polskiej firmy petrochemicznej w Europie w wyniku połączenia Orlenu z Lotosem, problem w tym, że KE może pozwolić. Tak baja ostatnia nadzieja ekonomiczna PO dr A.Rzońca. Może warto PO i przewodniczącemu G.Schetynie przypomnieć fraszkę Jana Kochanowskiego „Na Baltazara”; „Nie dziw żeć głowa Baltazarze chora. Siedziałeś wedle głupiego doktora”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Michał Sybirak - 30.07.19 14:26
PLAN NAPRAWY POLSKI

Wstęp
I. POZYCJA MIĘDZYNARODOWA
II. SYSTEM POLITYCZNY
III. SYSTEM PRAWNY
IV. BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
V. OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA
VI. GOSPODARKA
VII. KOŚCIÓŁ
Gorszyciele
System oświaty
Zakończenie
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/pnp.html

Jan Orawicz - 28.07.19 2:34
Rolo nie masz odwagi pisać pod swoim autentycznym nazwiskiem?!
A no,bo wiesz o tym,że nie mógłbyś łgać w tym swoim pisaniu! Nie
martw się o PiS,bo te PRAWĄ PARTIĘ stworzyli PRAWWI POLACY,a
nie byli rodzimi sługusy byłego ZSRR z partii PZPR ,ZSL,SD.
Radzę nie rezygnować z odwagi!

Rolo - 26.07.19 6:35
Zejdźcie na ziemię Polaczki prawaczki . Czas wspierać ludzi pracujących , którzy harują na te wszystkie programy socjalne . Jak ktoś uczciwie zarabia 4-5 tys. to dlaczego ma nie płacić niższych podatków ? Potrzebne są rozwiązania dla tych co chcą pracować i zarabiać. PiS i jego wyborcy chcą wszystko za darmo albo tanie. Wystarczy ,że będziemy mieli wysokie zarobki i nie musi wszytko być tanie. No ale wtedy kwiat narodu elyta nierobów z Podlasia będzie musiała ruszyć cztery litery do pracy.

2+2=4 - 25.07.19 10:05
Odnosnie wpisu wpisu pana "Regina S." i komentarza p. Kujawiaka!
1.Wydarzenia w Polsce pedza do przodu, a szczegolnie teraz przed wyborami, a wiec trudno polapac sie o co aktualnemu "panu Reginowi S." chodzi???
2. Aby napisac cos o "dygotkach" prawicy PiS nalezy uspokoic przed takim wpisem wlasne dygodki i "telepania", ktore pan "Regin S." ukazuje na Kworum pod innymi ksywkami.
3. Nalezy tez napisac kiedy i gdzie - fakty - kiedy to mialy miejsce PODLIZUNKI premiera RP.
4. Kolejna dawka kitu zaserwowana przez faceta w postaci "pana Regina" i w tej... w ktorej zdazylismy go juz poznac wyklucza go z grona prawdomownych i "PRAWYCH POLAKOW"!!!!

Kujawiak - 24.07.19 18:32
Regine S. (he, he) po odejsciu pewnego pana z Kujaw, ktory tez uwielbial "podlizunki" nalezy serdecznie powitac. Klasa z klasa i bez klasy. I tak rosnie nam tu armia ksywek...

Lubomir - 24.07.19 13:17
Kiedy nie ma własnych służb, to obce wywiady podrzucają nam swoich agentów i kreują ich na rożnych 'polityków', 'naukowców' i 'partyjniaków'. Ci perfekcyjnie są chronieni, żeby czasami włos nie spadł z ich głów. Historia z tzw. 'solidarnością' i tzw. platformą obywatelską - nie chwyciła nad Pregołą. Tam ludzie nie dali się nabrać na intrygi Berlina i jego agentów. W Polsce zakusy obcych intrygantów próbował osłabiać JPII , polski Kościół i obóz patriotyczny, jednak w starciu z profesjonalnymi sabotażystami - bilans bardzo często wypadł niekorzystnie. Wizerunkowo wygrała Polska ale de facto - zrujnowane zostały biura konstrukcyjne, zakłady przemysłowe i polskie marki. Proces destrukcji sfery innowacyjności i przemysłu wydaje się być wciąż kontynuowany

Regina S - 24.07.19 0:50
No cóż,ta krasna banda-granda jest od lat nietykalna!!
Polska prawica PiS ma dygotki na słowa Rozrachunku z
z czerwonymi złodziejami,których jest sporo na wielu ważnych
stanowiskach kierowniczych w gospodarce Polski,a nawet w
Rządzie RP! Pan Premier Morawiecki kilka dni temu pogłaskał
serduszka lewactwu z PO jako potrzebnej lewicowej partii!
Zapewne wielu PRAWYCH POLAKÓW ta dziwna wypowiedż
premiera przykro zaskoczyła!!Moi znajomi nazwali to to
Podlizunkiem Premiera w stosunku do lewicy PO!.

Kojak - 23.07.19 22:22
TRATATA, TRATATA, TATA ? DLACZEGO PSEDOPROFESOR BALCIEROWICZ Z TYM PSEUDODOKTOREM NIE MA POSTWIONYCH EWIDENTYCH I OCZYWIOSTYCH I ABSOLUTNIE BEZDYSKUSYJNYCH ZARZUTOW KRYMINALNYCH ! ILOSC PARAGRAFOW JEST TRUDNA DO ZLICZENIA ! PANIE SZEWCZAK GADAC GADAC A JEDNOCZESNIE CHRONIC PRZESTPECOW TYPU BALCEROWICZ I KOLESIE PRZED JAKAKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCIA KRYMINALNA KTORA JEST TOTALNIE I ABSOLUTNIE OCZYWISTA ! TO CHYBA SCHIOZOFRENIA ?

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Listopada 1878 roku
Urodził się Leopold Staff, poeta, był także tłumaczem m.in. literatury greckiej, łacińskiej, włoskiej i francuskiej (zm. 1957)


14 Listopada 1926 roku
W Parku Łazienkowskim w Warszawie odsłonięto pomnik Fryderyka Chopina.


Zobacz więcej