Czwartek 14 Listopada 2019r. - 318 dz. roku,  Imieniny: Emila, Laury, Rogera

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.19 - 21:03     Czytano: [396]

UNESCO podjęło decyzję

To się obrońcom białowieskiego kornika nie spodoba. Podczas 43. sesji UNESCO Komitet Światowego Dziedzictwa przyjął pozytywną dla polskiej strony decyzję w sprawie Puszczy Białowieskiej. "Obiekt ten nie został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu" - poinformowało ministerstwo środowiska. Ponadto zdecydowano, że w całej Puszczy możliwe jest usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu.


W 43. sesji UNESCO w azerbejdżańskim Baku uczestniczy wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Komitet Światowego Dziedzictwa zadecydował również, że w strefie czynnej ochrony dopuszczalne jest prowadzenie cięć w celu przebudowy drzewostanów i aktywnej ochrony cennych siedlisk. Jest to zbieżne z obecnie obowiązującym Planem Zadań Ochronnych dla Puszczy jako obszaru Natura 2000.

UNESCO domaga się odwołania aneksu z marca 2016 r. do obowiązującego planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, co jest zbieżne z działaniem strony polskiej - trwają prace nad nowym aneksem, który uchyli obecnie obowiązujący - czytamy na stronie ministerstwa środowiska.

Polska i Białoruś do lutego 2020 roku muszą przedstawić Centrum Światowego Dziedzictwa zaktualizowany wspólny raport o stanie ochrony obiektu.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz syn borusa - 04.07.19 22:31
Z kornikiem nie jest lekka bitwa! Trzeba przyznać,że od lat w tym zakresie
ochrony lasów niezbyt celnie wywiązują się leśnicy! A no,bo to jest walka bardzo trudna,która musi obejmować duże obszary leśne! A obok tego
wymaga dużej ilości środków toksycznych na kornika! Żeby uchronić przed kornikiem obszary leśne to trzeba w tym celu wprowadzić do pomocy wojsko
i chętnych cywilów!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Listopada 1918 roku
Rada Regencyjna dokonała samorozwiązania i przekazała pełnię władzy Józefowi Piłsudskiemu.


14 Listopada 1719 roku
Urodził się Leopold Mozart, austriacki kompozytor, ojciec i nauczyciel Wolfganga Amadeusza Mozarta (zm. 1787)


Zobacz więcej