Czwartek 23 Stycznia 2020r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.19 - 21:03     Czytano: [452]

UNESCO podjęło decyzję

To się obrońcom białowieskiego kornika nie spodoba. Podczas 43. sesji UNESCO Komitet Światowego Dziedzictwa przyjął pozytywną dla polskiej strony decyzję w sprawie Puszczy Białowieskiej. "Obiekt ten nie został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu" - poinformowało ministerstwo środowiska. Ponadto zdecydowano, że w całej Puszczy możliwe jest usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu.


W 43. sesji UNESCO w azerbejdżańskim Baku uczestniczy wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Komitet Światowego Dziedzictwa zadecydował również, że w strefie czynnej ochrony dopuszczalne jest prowadzenie cięć w celu przebudowy drzewostanów i aktywnej ochrony cennych siedlisk. Jest to zbieżne z obecnie obowiązującym Planem Zadań Ochronnych dla Puszczy jako obszaru Natura 2000.

UNESCO domaga się odwołania aneksu z marca 2016 r. do obowiązującego planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, co jest zbieżne z działaniem strony polskiej - trwają prace nad nowym aneksem, który uchyli obecnie obowiązujący - czytamy na stronie ministerstwa środowiska.

Polska i Białoruś do lutego 2020 roku muszą przedstawić Centrum Światowego Dziedzictwa zaktualizowany wspólny raport o stanie ochrony obiektu.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz syn borusa - 04.07.19 22:31
Z kornikiem nie jest lekka bitwa! Trzeba przyznać,że od lat w tym zakresie
ochrony lasów niezbyt celnie wywiązują się leśnicy! A no,bo to jest walka bardzo trudna,która musi obejmować duże obszary leśne! A obok tego
wymaga dużej ilości środków toksycznych na kornika! Żeby uchronić przed kornikiem obszary leśne to trzeba w tym celu wprowadzić do pomocy wojsko
i chętnych cywilów!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 1793 roku
Sejm grodzieński, ostatni sejm Rzeczypospolitej zaakceptował II rozbiór Polski.


23 Stycznia 1919 roku
Wojsko czechosłowackie zajęło polską część Śląska Cieszyńskiego


Zobacz więcej