Poniedziałek 16 Września 2019r. - 259 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Korneliusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.19 - 17:53     Czytano: [289]

Dział: Godne uwagi

Westerplatte znowu się broni


Tak jak 80 lat temu toczy się dzisiaj (póki, co bezkrwawa) bitwa o Westerplatte, którą poprzedziły podobne jak w latach trzydziestych ubiegłego wieku liczne prowokacje. Z tą jednak różnicą, że prowokatorami nie są już hitlerowskie bojówki i szturmowcy z SA i SS. Dziś nie rządzi już Gdańskiem wierny sługa Hitlera, członek NSDAP i SS, gaulaiter Albert Forster, ale związana z PO, Aleksandra Dulkiewicz. Dzisiejszy Gdańsk oddaje hołd Wolnemu Miastu Gdańsk, w którym łamano postanowienia traktatu wersalskiego, rozbudowywano i nielegalnie uzbrajano oddziały SA i SS. Czci okres historii Gdańska, w którym jeszcze przed wojną Niemcy prześladowali polską i żydowską ludność nie mówiąc już o szykanach, jakim poddawani byli członkowie opozycji. Po dzisiejszym Gdańsku kursuje tramwaj w barwach Wolnego Miasta Gdańsk, które uczczono również nadając jego imię jednemu z rond. Ja rozumiem, że ktoś, kto korzysta z niemieckiego wsparcia politycznego i finansowego musi się wdzięczyć i mizdrzyć do Berlina, ale nie rozumiem jak polskie władze mogą coś takiego tolerować i znosić tę hańbę? Zwłaszcza, że te wiernopoddańcze hołdy wobec Niemiec czynione są wyjątkowo bezczelnie i demonstracyjnie. Przecież art. 82. Konstytucji RP mówi wyraźnie, że: „Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne”. Czy władze Gdańska są wierne Rzeczpospolitej Polskiej oddając hołd okresowi historii miasta, w którym rugowano wszelkie przejawy polskości?

Przyznam, że kiedy w Internecie obejrzałem zdjęcia i filmiki przedstawiające dzisiejszy opłakany stan terenów byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte to ogarnęła mnie wściekłość. Wicepremier i minister kultury, Piotr Gliński jest niezwykle powściągliwy mówiąc: „Westerplatte jest symbolem Polski, ono dotyczy takich najbardziej głębokich pokładów naszych polskich wartości. Bo to jest przecież symbol oddania życia za ojczyznę, symbol oporu w sytuacji, która wydawała się beznadziejna. My jako wspólnota narodowa tworzymy się poprzez odnoszenie się do takich symboli. Niestety to jest miejsce, które od 30 lat nie było w sposób odpowiedni zagospodarowane”. To ostatnie zdanie zupełnie nie odzwierciedla stanu faktycznego, ponieważ to symboliczne miejsce gdzie bohatersko we wrześniu 1939 roku walczyli i ginęli polscy żołnierze przypomina w wielu miejscach jakiś zrujnowany pustostan, w którym zagnieździli się menele. Podobno do niektórych miejsc nie da się podejść ze względu na roznoszący się wokół fetor i zalegające śmieci.

Konstanty Ildefons Gałczyński w „Pieśni o żołnierzach z Westerplatte” pisał:
W Gdańsku staliśmy jak mur,
gwiżdżąc na szwabską armatę,
teraz wznosimy się wśród chmur,
żołnierze z Westerplatte


Z kolei kabaret „Tej” w czasach „przełomu” z 1989 roku dopisał do tej „Pieśni” taką, jakże aktualną do dzisiaj zwrotkę:
Jeśli nie umiesz jeszcze kraść,
A kłamstwa budzą dreszcze,
Twych czynów nie dyktuje strach,
Westerplatte broni się jeszcze.


Dzisiejsza gaulaiter Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz sprzeciwia się głośno przekazaniu miejskich terenów pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. A moim zdaniem powinna siedzieć grzecznie i cicho w poczuciu wielkiego szczęścia, że za opłakany stan terenów byłej składnicy wojskowej Westerplatte Polacy nie wywieźli jej z ratusza na taczce. Taki sam los już dawno temu powinien spotkać jej tragicznie zmarłego poprzednika. Na koniec przypomnę, że po wojnie gaulaiter Forster został uznany przez aliantów za zbrodniarza wojennego i wydano go Polsce. Zasądzoną karę śmierci wykonano 28 lutego 1952 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Jeżeli polski rząd będzie nadal przymykał oczy i tolerował miejscowych polityków oraz urzędników, którzy wypowiadają posłuszeństwo państwu i przebierają nogami by służyć Niemcom, to już wkrótce w Gdańsku stanie pomnik gaulaitera, Alberta Forstera, pod którym zdrajcy, renegaci i zaprzańcy będą składali wieńce oraz kwiaty.

kokos26
Źródło: Niepoprawni.pl
Tekst ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Wersja do druku

Jan Orawicz - 06.07.19 19:11
Kujawiak przewidzenia,to wyrażnie ty masz! Radzę obyś dobrze wreszcie
spojrzał na siebie! No,ale co widać, to nie stać ciebie na to.Tylko polujesz
na okazje awanturniczych zagrywek z ludżmi!! Kto ciebie obdarował takim
mankiem w zakresie etyki opisowej i normatycznej?!

Kujawiak - 06.07.19 10:39
Panie Janie synu borusa. Ach ci hakerzy! Co za typy!? A moze to na poczcie wymieniono drzwi i otwieraja sie teraz na zewnatrz a nie jak kiedys do srodka i nie moze pan ich otworzyc aby nadac swoja poczty do naszego Koworum. Sprobuj pan wysylac wszystko co sekretne, wartosciowe i autentyczne w listach poleconych. Drozej ale pewniej. To taka moja rada. Chyba, ze Szanowny Pan Redaktor Kworum ma jakis inny pomysl aby pomoc uratowac panskie drogocenne rewelacje, pomysly... a i tajemnice przed tymi hakerami- zlodziejami, tych opisow panskich przezyc, wyobrazni i przywidzen...
Pozostaje z nadzieja, ze wspolnie bedziemy sie wspomagac i przyjdzie "kryska na Matyska", na tych zlosliwych agentow-hakerow co tak bardzo czesto utrudniaja panu zycie - przeciez to nie pierwszy raz - nawet tam za Wielka Woda. Pozdrawiam

Jan Orawicz - 04.07.19 19:51
Te całą- od stóp do głowy Aleksandrę Dulkiewicz należy... po prostu
wyprosić z Gdańska!! Kto to widział,żeby taką wroga Polsce osobę
stawiać na ważne stanowisko Prezydenta Gdańska!! To tylko wrogowie
Polski i przygłupy mogą dawać wsparcie tej całej A.Dytkiewicz!

Jan Orawicz - 04.07.19 19:39
No cóż przykra ta sprawa,bo w Gdańsku odżyła wyrażnie
"Niemiecka pokusa!!!"Jak można było wybrać na Głowę Gdańska
osobę o wrogich niemieckich zapatrywaniach?! Tę Niemkę należy
wyprosić z Gdańska,a także tych,którzy ją wspierają w jej wrogich
Polsce zapatrywaniach!! Gdańsk jest polskim miastem, a nie
niemieckim!!! Czekam na Polaka za sterami Gdańska!!

Jan Orawicz - 04.07.19 19:10
Przy tej sposobności podaję,że czerwoni hakerzy
blokują mi wejście na pocztę! Do czego to dochodzi??!!
W tej sprawie proszę o pomoc Szanowna Redakcję
Kworum!! Czerwoniaki cały czas mają mnie na swych
celownikach!!! Wszystko,co polskie i autentyczne spod
mego pióra im mocno doskwiera! Pozdrawiam

Jan Orawicz - 04.07.19 18:53
Ta przykra Sprawa Gdańska dobitnie o tym świadczy,że tam się
rozpanoszyli wrogowie RP -głównie niemieckiego pochodzenia!
Oni chcą polskie wybrzeże,na czele z Gdańskiem przyłączyć
do państwa niemieckiego! Mam nadzieję,że Rząd RP tę sprawę
potraktuje z całą powagą!!! A to nie są żarty,bo napastik grożny
i uparty!!

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Września 1943 roku
Operacja "Neon 1", zrzucenie do Polski Cichociemnych m.in. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora"


16 Września 1825 roku
Zmarł Franciszek Karpiński, poeta, przedstawiciel sentymentalizmu.


Zobacz więcej