Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.06.19 - 14:03     Czytano: [497]

Czerwiec AD 2019

PiS wygrało wybory z przewagą 7%, nokautując rywala i całą narrację oraz przygotowania do powrotu Donalda Tuska na białym koniu diabli wzięli. Owszem, Tusk przyjechał, ale jak to barwnie wskazali komentatorzy, jedynie na starej szkapie

Czerwiec jest miesiącem wielu znaczących wydarzeń w najnowszej historii Polski. Poznań 56, przełomowa pielgrzymka św. Jana Pawła II w 1979 roku, czy też częściowo wolne wybory parlamentarne w 1989 r., ale również 3 lata później, obalenie już w III RP rządu Jana Olszewskiego, gdy chciano zlustrować starą wierchuszkę aktywistów z nowego rozdania, włącznie z prezydentem Lechem Wałęsą.
Te dwa ostatnie wydarzenia mają część wspólną i nie tylko dlatego, że łączy je data 4. czerwca, lecz również z uwagi na konsekwencje dogadania się części działaczy Solidarności z „komunistami”. I właśnie, z uwagi na różne priorytety, byliśmy ostatnio świadkami oddzielnego świętowania rocznic.

Opozycja totalna przemianowana na Koalicję Europejską, już długo przed wyborami do europarlamentu obrała totalny plan grillowania rządzących z PiS, który ku uciesze atakowanych okazał się „powtórką z rozrywki” czyli, jak dotychczas bywało, przemoczonym kapiszonem. Ciągle to samo, aż do znudzenia: PiS, PiS, PiS jest zły i żadnej merytoryki, konkretów, analiz, propozycji… zamiast tego wojna totalna na wyniszczenie, szczucie i donoszenie. Byliśmy również świadkami bezpardonowego ataku na Kościół katolicki.
Przewodniczący Schetyna grzmiał, że oni, czyli KE są tylko i wyłącznie antypisem i wszystko jest temu podporządkowane, aby wysadzić nieudaczników z siodła.
Ale „totalniacy” nie wiedzieć czemu, nie wzięli pod uwagę aktualnej sytuacji zwykłych Polaków, żyjących coraz lepiej gdzieś w małych miasteczkach, czy na prowincji. Może dlatego nie byli świadomi, bo zbojkotowali TVP a niemal nocowali w stacji TVN, która to pieściła ich w czarodziejskiej bańce, wmawiając, jacy to oni są mądrzy i piękni, że tylko oni, czyli inteligencja salonowo-europejska, obdarowana cechą wzmacniania kiedyś lewej a dziś lewackiej nogi może rządzić, że Polacy już zapomnieli jak przez 8 lat grabili i przykręcali śrubę, biadoląc na okrągło, że ”piniendzy nie ma i nie będzie”, że teraz to oni wygrają, a na dowód tego pokazali sondaż, w którym Koalicja oświeconych nowocześnie wygrywa z PiSem i to z wyraźną przewagą.

Rzeczywistość okazała się szokiem. PiS wygrało wybory z przewagą 7%, nokautując rywala i całą narrację oraz przygotowania do powrotu Donalda Tuska na białym koniu diabli wzięli. Owszem, Tusk przyjechał, ale jak to barwnie wskazali komentatorzy, jedynie na starej szkapie.
W efekcie rozliczeń powyborczych Grzegorza Schetyny na imprezie zabrakło, a przecież osiągnął wielki sukces, wprowadzając do UE takie tuzy jak Cimoszewicz, Miller czy Belka. Za to na uroczystościach rocznicowych zameldowali się zasłużeni w budowaniu wolności i demokracji byli prezydenci Wałęsa w koszulce OTUA, Kwaśniewski, Komorowski i oczywiście Władysław Frasyniuk, dziwnie pobudzony.

Donald Tusk po przegranych wyborach KE do UE musiał gwałtownie przeredagować swoje plany i zamierzenia a miał na to zaledwie kilka dni. Efektem tej korekty było odkrywcze stwierdzenie, że oto samym antypisem nie można wygrać z rządem, trzeba pokazać program. Nareszcie, po blisko 4 latach usłyszeliśmy bardzo mądre sformułowanie. Ale znając tych ludzi i ich dotychczasowe POczynania można było przypuszczać, że nie będzie to zwykły program, jaki mają inne ugrupowania, to musi być coś, co wywoła szok i zmusi wszystkich do dyskusji. I tak też się stało.
Dobrze, że wcześniej dziennikarze Radia Wnet przechwycili te wytyczne programowe i można było w programach TVP to wszystko wstępnie przedyskutować. A było nad czym deliberować. Program tego środowiska, nigdy nie pogodzonego z porażką z 2015 roku mógł być tylko jeden, jak przejąć władzę, choćby lokalnie, bo zdali sobie sprawę z tego, że w normalnych wyborach do parlamentu nie mają szans.
Wiele punktów i założeń w tym programie zmierza wprost do rozbicia dzielnicowego. Wiemy doskonale, że coś takiego już w historii Polski miało miejsce. Zebrani w Gdańsku prezydenci kilku miast podpisali ten plan, nie widząc zagrożenia. To niesłychane, jak daleko można zajść w knowaniu przeciwko swojemu państwu. Dla swojej prywaty ci ludzie stają się współczesną Targowicą. Ich działanie powinno znaleźć się pod czujnym okiem UOP. To staje się niebezpieczne. Nie mogąc wygrać wyborów w Polsce kombinują rokosz, chcą wyrwać choć po kawałku te obszary, gdzie lokalnie rządzą i uniezależnić się od władzy centralnej. Brzmi to makabrycznie, chociaż rację mają ci, którzy uważają, że bez zmiany konstytucji nie jest to możliwe, ale licho nie śpi, nasi sąsiedzi również, dla nich dynamiczny rozwój Polski, jaki dziś mamy, nie jest na rękę, więc trzeba dmuchać na zimne i mieć oczy dookoła głowy.

Wkraczamy w kolejną, przedostatnią już w tym cyklu, kampanię wyborczą. Jesienne wybory do parlamentu polskiego będą jedne z najważniejszych w III RP. Tu nie będzie sentymentów, nikt nie będzie brał jeńców, dlatego rządząca prawica musi mądrze stawiać kroki. Zbyt nerwowe działanie może spowodować wejście na minę. Totalnej opozycji nie zależy na spokoju, stabilizacji i przestrzeganiu prawa, co nie raz udowodnili w ostatnich latach, dla nich ten bój może być ostatni, kolejnej kadencji Prawa i Sprawiedliwości, mogą z różnych względów, nie przetrzymać.

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

Kojak - 09.06.19 22:21
TUSK POWINIEN MIEC PRZEDSTAWIONYCH SZEREG EWIDENTNYCH I OCZYWISTYCH ZARZUTOW KRYMINALNYCH ! NIESTETY PIS NA PYSKOWANIU JAK ZWYKL.E TYLKO KONCZY ! PO ZROBILO NIEWOBRAZALNE SZAMBO A PIS JEST PRZECIW A NAWET ZA ! Sa przeciwko gender ale konwencji w/s gender absolutnie nie wypowiedza ! Katolicy sa obrzucani na tzw paradach rownosci absolutnym gnojem a PIS absolutnie nic z tym nie robi ! I tak jest niestety ze wszystkim niestety ! Oni sa przeciw a nawet ....ZA !

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Maja 1957 roku
Zmarł Emil Krukowicz-Przedrzymirski, generał dywizji, dowódca Armii "Modlin" (ur. 1886)


29 Maja 1917 roku
Urodził się John Fitzgerald Kennedy, prezydent USA, zginął w zamachu w Dallas w 1963.


Zobacz więcej