Poniedziałek 27 Stycznia 2020r. - 27 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.05.19 - 22:45     Czytano: [646]

„Człowiek demolka”

Choć były premier Donald Tusk, dziś przewodniczący RE, zawsze grał przeciwko Polsce, to na szczęście przestaje być graczem wagi ciężkiej. Po ostatnich wystąpieniach na uniwersytetach w Warszawie i Poznaniu wyraźnie widać, że to pusty balon, nadmuchany przez Niemców, „GW” i TVN do rozmiarów sterowca Hindenburg i pewnie tak też zakończy swą wielką misję dziejową.

Donald Tusk nie tyle, jak pisze „GW”, „wpuszcza tlen i wnosi polityczną refleksję ponad taplaninę w błocie”, co właśnie wpuszcza jad i toksyczny powiew, a niektórzy twierdzą, że wręcz odór siarki, za każdym razem gdy pojawia się w Polsce, czy gdy się o Polsce wypowiada. Cała Polska widziała jak z uśmiechem na ustach „taplał się w błocie” na UW wraz ze swym dobrym znajomym Jażdżewskim. Oczywiście, że były premier powinien jak najszybciej wrócić do Polski, ale głównie na ławę oskarżonych m.in. za sprawę Tragedii Smoleńskiej, Amber Gold, prywatyzacji Ciechu SA czy wyprzedaży polskiego majątku narodowego za bezcen, bo to, że dla Donalda Tuska „Polskość to nienormalność”, a przyjmowanie niemieckich czy zagranicznych nagród za konfrontowanie się z własnym narodem, czyli mówiąc po ludzku szkodzenie Polsce i Polakom to dla niego „normalność”, to już wiemy doskonale. To czysta ojkofobia czyli wrogość do własnej Ojczyzny, wspólnoty, religii i kultury oraz tradycyjnych wartości.

Nie jest to już ten przysłowiowy Mesjasz, na którego tak liczył Sławku Nowaku, dziś wyzwanie rzucił mu, nawet tak pogardliwie oceniany przez byłego premiera Grzegorz Schetyna, którego Tusk nazywał Shrekiem. Ostatnie publiczne występy przewodniczącego RE okazują się być coraz bardziej puste, co do treści, defensywne i bezradne i coraz bardziej pełne jadu, a czasami wręcz absurdalne. Ostatnie zaś „wykłady” wydukane z kartki ukazują nie tylko wielką pustkę intelektualną i etyczną zapaść, co nie jest niczym nowym w jego wydaniu, ale co zastanawiające, utratę ostatnich atutów jakie Donald Tusk posiadał do tej pory, takich jak: buta, bezczelność, skrajna hipokryzja, wyjątkowa zdolność do manipulacji, jątrzenie, prowokacja, a zwłaszcza pewność siebie, która najwyraźniej go opuszcza. Tak jakby już wiedział, że tym razem Niemcy i Malta na niego już nie postawią, a Mutter Angela do serca nie przytuli, bo pokładanych w nim nadziei przez najbardziej antypolskie środowiska w Europie na nasze szczęście nie spełnił. To już nie „Słońce Peru”, żaden „Król Europy”, „Mesjasz”, ale piłkarz V-cio ligowego zespołu Oberligii, który nikogo nie przeraża, raczej śmieszy i żenuje, gdy sam mówi o Targowicy, czy że „gospodarka nie jest dziś najważniejsza, ale liczy się uśmiech”.

To przecież właśnie Tusk, były polski premier, dawał pierwsze sygnały do ataków na Polskę, nie tylko w sprawie art. 7, a jego antypolonizm był i jest na tyle szokujący, by „spać spokojnie”. I chociaż ich człowiek w Warszawie zawiódł, to jeszcze kąsa i jeszcze szkodzi Polsce i Polakom, ale to już żaden mąż stanu, sprawny polityk szachujący innych czy intelektualista, który miał przeprowadzić PO i KE przez pustynię kolejnych lat w opozycji. Jesteśmy świadkami jak z tego wielkiego politycznego balona, jego mocodawcy pomału spuszczają powietrze. Nawet w sprawie szparagów nic już niemieckim bauerom nie pomoże, bo jest 500 plus. Donald Tusk to nie tylko zwyczajnie zły człowiek, ale wielki szkodnik polskiej sprawy, a zarazem „Człowiek Roku” - „GW”. Jaka gazeta taki „człowiek”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Ricky Dick - 21.05.19 16:05
@MariaN

KONFEDERACJA to nie są tylko Korwinowcy panie MariaN. Konfederacja zrzesza prawie wszystkie odłamy polskiej prawicy patriotycznej a nawet te z patriotycznego centrum , które chcą zaistnieć w życiu politycznym.
Kukiz15 przymierza się do uczestnictwa w Konfederacji ale na razie tylko sympatyzuje.
Korwinowcy stanowią tylko część składową Konfederacji.
Sondaże dają Konfederacji 8 do 10 % głosów a to już gwarantuje minimum 5 posłów w PE. W rzeczywistości Konfederacja może otrzymać grubo powyżej 10 % pod warunkiem, że wybory nie zostaną sfałszowane.
Konfederacja liczy na POLONUSÓW, których głosy są na wagę złota szczególnie w wyborach do Sejmu i Senatu.
W interesie wszystkich Polaków jest by ci patrioci i zacni obywatele ale i uczciwi i prawi ludzie mogli zadbać o nasz, polski interes w UE.

MariaN - 21.05.19 15:30
No korwinowcy sie przebili, teraz chyba będą zadowoleni. Ale cóz oni mogą dać Polakom, jak na razie to tylko razem z totalnymi schetynowcami urządzają popisuwę na rząd. Dziwię sie ze uczestniczy w tym Jakubiak, wydawało sie ze rozsądny facet stojacy twardo na ziemi. Jest sporo przykładów, że trzymają z Putinem a nawet ich logo z orłem zwróconym na wschód, zrywają plakaty wyborcze PiSu, zachowują się jak gówniarze a nie politycy którzy chcą współrządzić naszym krajem. Co z tego , że hasło Bóg Honor Ojczyzna na ustach... po owocach ich poznacie... itd. A słowa Korwina na temat 500+? " urodza się w rodzinach meneli i zaśmiecą naród", albo "Lud jest głupi jak but z lewej nogi" i wiele innych żenujących myśli. Pan Braun, którego podziwiam za filmy nie powinien wchodzić do polityki, dużo straci. Ostatnio w "studio Polska" też rozróba, p. Ogórek miała rację, obowiązuje jakaś klasa a tu była kompromitacja. Ciekawe co powiecie po wyborach jak kurz opadnie i będzie wam normalnie wstyd

Czytelnicy Kworum - 21.05.19 9:17
Czyżby przemilczanie celowe przed wyborami?

Dziwne zachowanie! Kworum powinno promować wartości i partie prawicowe.
Tymczasem widzimy Tuska z obozu zdrady i zaprzaństwa. Widzimy człowieka, który o Polsce pisał jako nienormalność. Niszczył polska gospodarkę, wyprzedawał majątek narodowy za bezcen. Pisze się źle o Tusku ale jednak pisze się. To jak reklama. Za darmo.
Czy o to chodzi redaktorom kworum by promować zdrajców i zaprzańców?

Dlaczego szanowni redaktorzy nie piszą o patriotach zgromadzonych w nowej polskiej i patriotycznej partii pod nazwą KONFEDERACJA? To pytanie kieruję do redaktorów kworum i Polonusów.
Kto czuje się Polakiem powinien przed wyborami zainteresować się nową formacją polityczną przed wyborami do PE oraz Sejmu i Senatu RP.

Konfederacja w składzie z posłami Winnickim, Jakubiakiem, Jackiem Wilkiem, Kukizem, przewodniczącym Marszu Niepodległości Bąkiewiczem, znanym lekarzem Hubertem Czerniakiem, Kają Godek z Pro Life i innymi patriotami jest przemilczana przez media tzw. mainstreamu oraz Telewizję Polską. Pokazywana w TVP, w TVN, w Polsacie natomiast jest antypolska opozycja. Prawicowa i patriotyczna KONFEDERACJA jest sekowana przez wszystkie możliwe media w Polsce.
Polacy!, Patrioci!
Konfederacja jako jedyne ugrupowanie wyborcze w Polsce przeciwstawiła się żydowskim roszczeniom w stosunku do Polski opiewającym na sumę 300 mld $. Dlaczego pozostałe partie władzy nie protestują przeciwko rabunkowi Polski i Polaków?
Przykładem przemilczania KONFEDERACJI jest odwołanie debaty kandydatów na posłów do PE na podkarpaciu w TVP Rzeszów przez Jacka Kurskiego szefa TVP bez podania przyczyny. To wyraźny sygnał zastosowania cenzury przez władze Telewizji Polskiej. Czyja jest TVP PiS-u czy narodu polskiego? Konfederacja to też prawica i patrioci!

W poniedziałek przedstawiciele KONFEDERACJI wystosowali dwa listy, jeden do prezydenta Trumpa, drugi do przedstawicieli administracji z żądaniem odwołania ze stanowiska ambasadora USA w Polsce pani Georgette Mosbacher, która jawnie łamie zasady dyplomacji ingerując w proces wyborczy w państwie rezydencji.

Informacje o działalności komitetu wyborczego KONFEDERACJA można znaleźć tylko na YouTube.com oraz na stronie www KONFEDERACJI.
Mam nadzieję, że szanowni redaktorzy Kworum mając na uwadze nieocenzurowany dostęp do internetu zamieszczą niniejszy komentarz na Kworum.com.pl.

Dla KONFEDERACJI najważniejsze są BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
Dajmy im szansę.

Czytelnicy i zwolennicy Kworum.com.pl

Jan Orawicz - 16.05.19 17:03
Ja tej nadziei nie mam,że Tusk odpowie prawnie za to
wszystko,co jako premier wyrzadził Polsce! Do tego Niemcy
nie dopuszczą i basta!! Zdrajcy i rodzime matołki też nie śpią!

MariaN - 16.05.19 11:30
Ja tylko mam nadzieje ze były premier odpowie za swoje czyny, za kłamstwa i nienawisć do Polski i wierzę w to i wiem kiedy to nastąpi. Tyle afer w tak krótkim czasie nie zna historia swiata. Nie będę tego wyliczać bo niestety jak czytam zostało mi tylko 4280 znaków w tym poscie, z resztą można wejść na stronę o aferach i zobaczyć ile ich było, ile było przewalanek, ile kradzieży majatku narodowego, ile osób niekompetentnych rządziło naszym pięknym krajem - desygnowana przez Tuska (gdy uciekał do Brukseli po aferze podsłuchowej) pr. Kopacz i jej psiapsiułka Piotrowska od Policji-gospodyni domowa, nieodróżniająca samolotu od szybowca, Nowak-model, Schetyna-Szrek, który zaaresztował 800 kibiców, którzy Tuska nazwali matołem, do dziś trwają sprawy w sądzie o odszkodowanie za nieprawne aresztowanie i tortury. Polacy czekają na sprawiedliwosć, ale najpierw Polacy musza pozwolić rządzić prawicy dalej i wybrać na 2 kadencję.

Jan Orawicz - 14.05.19 1:46
Co się dziwić antypolskim zachowaniom D.Tuska! Wiadomym jest,żę
ma niemieckie pochodzenie,a także imię i nazwisko.A że my Polacy
jednak jesteśmy bardzo naiwni,co sprawiło,że ten Niemiec -niestety
rządził Polską sporo czasu!A jak wyrządził,to chyba wiemy,że nawet
powalił nam Stocznię Gdańską - nie licząc wielu innych zakładów! Za ten
jego wyczyn powinien być aresztowany i skazany na spory czas do
mocnej ciupy, razem z tamtymi swoimi przydupnikami! Nic z tego!
A D.Tusk planuje porwotu za polskie stery władzy! I do tego może
dojść przez zdrajców i matołków rzadowych itp.!

Kojak - 14.05.19 1:32
Tusk kiedys powiedzial ze ,,Ulubionym jego zajeciem jest lezenie na kanapie i wpatrywanie sie w sufit ,, No wiec coz po takim tytanie intelektu oczekiwac !

Agamemnon - 13.05.19 20:37
Zawsze go spostrzegałem jako zajadłego wroga Rzeczpospolitej .

MariaN - 13.05.19 18:14
To wszystko prawda, mozna jeszcze dołozyć drugie tyle, ten "matoł", jak to mówili kibice sieje cały czas nienawisć, już od 14 lat gdy umoczył wybory, zaczął sie mścić i robi to do dzisiaj. Prosze zauważyć, że przyjezdża do Polski zawsze by mącić i szkalować swym żmijowatym jęzorem, ale jak to mówią kto sieje wiatr ten zbiera burze ale na siebie. Dla nich te wybory to być albo ginąć dlatego robią schetynowcy, kosiniakowie i inni zdrajcy postkomuny wszystko by pokonać PiS włącznie z frontalnym atakiem na kościół katolicki w naszym kraju i mam nadzieję ze dostaną po łbie rykoszetem

Lubomir - 12.05.19 14:36
Mocodawczyni tego antypolaka, Frau Merkel, też ma niezbyt czyste sumienie. Kiedy wykryto powiązania komanda mordującego skrytobójczo obywateli tureckich w Krajach Niemieckich - z rządem Merkel, całe komando popełniło rzekomo zbiorowe samobójstwo a skandal, który mógł wstrząsnąć niemieckim państwem i doprowadzić do upadku rządu Merkel, całkowicie ucichł. Nie bez powodu zatem Grecy nazwali Merkel 'Hitlerem w spódnicy'. Niemiecka propaganda miesza w całej Europie, niczym w latach świetności doktora Goebbelsa. Natomiast Niemcy perfekcyjnie wyciszyli ostatnie skandale, zarówno ten z fałszowaniem spalin przez motoryzacyjne dziecko Hitlera, 'Volkswagena', jak i ten - z wykupionym przez niemiecki kapitał chemicznym trucicielem, 'Rund-up' - em. Niemiecki grabieżca i kłamca utrzymuje w Europie swoich lobbystów, żeby wciąż gwarantować sobie rolę mentora i lidera. Niemcy wciąż nie chcą regulować europejskich rachunków za zbrodnie swojego kanclerza i wodza, Adolfa Hitlera. Coś nieco skapnęli pohańbionym przez siebie Włochom a Francuzom skończyli dopiero płacić odszkodowania za ...Pierwszą Wojnę Światową. Tutaj trudno liczyć na jakiś 'blitz', w wykonaniu Berlina

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Stycznia 1983 roku
Zmarł Louis de Funes, popularny francuski komik (ur. 1914)


27 Stycznia 1948 roku
Urodził się Stanisław Tymiński - polski polityk, kanadyjski biznesmen, kandydat w wyborach prezydenckich w 1990 i 2005 roku


Zobacz więcej