Środa 27 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.05.19 - 18:29     Czytano: [616]

Na niekorzyść Polski

Większe wpływy i głosowanie na kandydatów PO i KE to nie 100 mld zł więcej, ale potencjalnie aż ok. 4 bln zł mniej dla Polski i Polaków. Najzwyczajniej więc nie opłaca się na tych ludzi głosować.

Po pierwsze PO i KE nie posiada dziś na tyle fachowej i eksperckiej ekipy, żeby mogła wynegocjować mityczne 500 mld zł z UE mając takich fachowców jak były MF J. V. Rostowski czy główny ekonomista PO dr A. Rzońca, którzy udowodnili, że co jak co, ale o 100 mld zł to oni mogą się pomylić w liczeniu. Głosując za kandydatami PO i KE do Parlamentu Europejskiego, głosuje się praktycznie na Niemca M. Webera, jako szefa KE, co już zdradziła opinii publicznej była premier i kandydatka PO do Europarlamentu E. Kopacz.

A, wiadomo, że niemiecki kandydat na szefa KE M. Weber, podobnie jak obecny komisarz UE d/s budżetu G. Oettinger chcą karać Polskę i obcinać Polsce fundusze z różnych wydumanych powodów, a to może oznaczać mniej pieniędzy, a nie 100 mld zł więcej. Głosując na kandydatów PO i KE oddaje się głos za szybkim przyjęciem wspólnej waluty euro w Polsce, a więc nie tylko za drożyzną, ale za faktycznym przyjęciem polskich rezerw walutowych NBP w kwocie ok. 100 mld euro (430 mld zł) przez EBC z siedzibą we Frankfurcie, a więc takiej samej praktycznie kwoty jaką otrzymaliśmy przez całe 15 lat naszej obecności w UE w ramach dotacji. To również przejęcie pod zarząd EBC blisko 130 ton polskiego złota o ogromnej wartości. Głosując na kandydatów PO i KE oddaje się tym samym głos na brak reparacji wojennych od Niemiec za zbrodnie II Wojny Światowej na Polsce i Polakach, które szacowane są na kwotę ok. 850-900 mld dol. (3,4 bln zł) i są wyrazem sprawiedliwości dziejowej i trzeba o te pieniądze skutecznie zawalczyć. Tym bardziej więc w Europarlamencie zdominowanym przez Niemców i Francuzów potrzebujemy twardych zawodników, którzy nie tylko nie będą głosować za sankcjami i karami dla Polski jak to się już zdarzało przedstawicielom PO i KE, ale odważnie upomną się o należne nam pieniądze i będą realnie umieli bronić naszych interesów gospodarczych, a nie przyjmować niemieckie pochwały i nagrody. Głosując na kandydatów PO i KE do Parlamentu Europejskiego to setki miliardów złotych mniej z podatków VAT i akcyzy, co już zostało przetestowane w latach 2007-2015 i co kosztowało polski budżet i polskich podatników co najmniej 250 mld zł.

Ale, równie istotne jest głosując na kandydatów PO i KE do Europarlamentu głosuje się też na wojnę ideologiczną w Europie, wojnę z katolikami w Polsce, czego dobitnym dowodem było wystąpienie szefa Liberte - Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim z akceptacją poklepanego przez przewodniczącego RE D. Tuska, któremu ten pierwszy skradł to pogardliwe i haniebne show. Ani bananowy pucz, ani wojna z polskim kościołem nie przykryją faktu, że ludzie PO i KE gwarantują wyłącznie gigantyczne straty finansowe dla Polski i Polaków.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 10.05.19 4:42
Wschodni sławny Kraj Rad padł,to teraz lewactwo chce zawojować zachodni świat!! To ostatnimi czasy widać jak n dłoni! No,ale Zachodni świat pewnie
się nie da ogłupić przez komunę!

Lubomir - 09.05.19 22:04
My Polacy najwyraźniej słabo edukujemy kolejne pokolenia. Młodzi Polacy unikają przestrzeni publicznej. We Włoszech coraz częściej mówi się o konieczności powrotu greki i łaciny do powszechnego nauczania. Potrzeba starożytnych grecko-rzymskich zasad uczestniczenia w życiu publicznym i szacunku do kultury oraz prawa - wydaje się być niemalże potrzebą chwili, także w Polsce. Zdziczenie, unikanie przestrzeni publicznej i lęk przed zabieraniem głosu w publicznych sprawach, staje się niepokojąco powszechny. Utyskiwanie na błędy poprzedników, to zbyt mało do zagwarantowania dobrych perspektyw! Ci źli poprzednicy nie kreują następców. Oni chcą być wiecznie, jak Marx z Leninem!

Jan Orawicz - 09.05.19 17:05
Lewacka czołówka nie może znieść istnienia
Rzeczypospolitej Polskiej! Tych zdrajców naszej
Ojczyzny czas rozliczyć i surowo zakazać ich
bolszewickiej działalności w Polsce! Wiele lat
siedziała na polskim garnku i karku czerwona
zgraja rodzimych sługusów Kraju Rad, skupionych
w PZPR,ZSL,SD itp. Teraz oni podnoszą swoje
głowiny w górę,by powrócić do koryt z czubkiem!
Nie wolno nam dopuścić tej zdradnej zgai do
polskich sterów władzy!!!

Lubomir - 08.05.19 19:47
Można ubolewać, że PiS nie potrafi, albo nie chce uczynić z niemal 4 mln polskich działkowców - swojego 'żelaznego elektoratu'. Renegaci Polski, Polaków i polskości potrafią zachęcić do głosowania na siebie, nawet tych, którzy w zasadzie nie powinni mieć prawa wyborczego. Potrafią zachęcić osadzonych w zakładach karnych. Gdyby działkowcy widzieli w ugrupowaniu 'Prawo i Sprawiedliwość' ludzi gotowych zawalczyć o nieodpłatne uwłaszczenie Ogrodów Działkowych, ludzi gotowych zawalczyć o fundusze europejskie na rzecz polskich Ogrodów Działkowych, na rozwój ich biologicznej różnorodności, ekologii, może nawet mini-pszczelarstwa, z pewnością jak jeden mąż głosowaliby za ugrupowaniem założonym przez Braci Kaczyńskich. Ogrody Działkowe czekają na zmiany. Często zarządzane są jeszcze przez komunistycznych matuzalemów. Obecny czas wyborów do lokalnych władz ogrodowych, jest najwyraźniej 'przesypiany' przez PiS. Wielka to strata dla idei miejskiego ogrodnictwa i dla Polski. W Ogrodach Działkowych widać coraz więcej nepotyzmu. Często można odnieść wrażenie, że tutaj nastąpił powrót do feudalizmu.

Wrangel - 06.05.19 21:09
Po niedzielnym incydencie na UW powinny już być sondaże jak to wpłynęło na mających oddać swój głos.
Nie zdziwię się jak nowe sondaże odnotują kolejną zwyżkę Wiosny tow. Biedronia, PO bez zmian i PIS trochę w dół. Konfederacja i reszta poza progiem.
Czeka nas jeszcze wiele niespodzianek a następnym prezydentem może się okazać żydowski komik.

Jan Orwicz - 06.05.19 17:29
Tę lewacką Koalicje Europejską,a ściślej Obóz Zdrady
należy zlikwidować! To jest podły twór lewactwa!!!

Ricky Dick. - 06.05.19 11:28
Już nie gruszki na wierzbie a złote talary!!!

Obóz zdrady i zaprzaństwa pod nazwą Koalicja Europejska czyli PO, Nowoczesna- Targowica, komuniści z SLD, ukryci komuniści czyli ci z PSL obiecują, że jak zostaną wybrani do PE to załatwią Polsce 500 miliardów euro w postaci funduszy europejskich. Deszcz złota ma spaść na Polskę i Polaków.

Przypomnijcie sobie Polacy jak było w 2007 roku i jakie były obiecanki platfusów? Dla władzy oni są skłonni paktować z wszystkimi diabłami we wszechświecie. Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Rodacy! Musicie zmienić swoje preferencje wyborcze. Weźcie pod uwagę głosowanie na KONFEDERACJĘ czyli Grzegorza Brauna, Marca-Liroja, prezesa Marszu Niepodległości Bąkiewicza, posła Winnickiego - szefa Ruchu Narodowego, posła Marka Jakubiaka, dra Huberta Czerniaka - znanego lekarza i patriotę i wielu wielu innych patriotycznych członków KONFEDERACJI.

Jest wielka szansa na przełomowe zmiany w Polsce.
Wybierzcie do PE patriotów i narodowców, Polaków, odrzućcie pełniących obowiązki Polaka, lecących na kasę polskojęzycznych uzurpatorów.

Lubomir - 06.05.19 10:04
Wielu miałoby ochotę sterować Polską z zewnątrz. Niełatwo zatem jest prowadzić polską nawę państwową - własnym kursem. Co rusz atakują nas 'historycy', jeżeli nie rosyjscy, to niemieccy albo nie wiedzieć czemu - izraelscy. Można odnieść wrażenie, że komuś mylimy się z Palestyną, Libanem, Irakiem, Syrią albo nawet z Iranem. Ważne, żeby wytrwale iść wytyczaną przez Polaków i polskość drogą. Ważne żeby zyskiwać coraz nowych, realnych sprzymierzeńców na tej drodze. Rozliczenie Niemców za wykreowanie największych zbrodni i grabieży w dziejach ludzkości, może zakończyć się rozpadem imperium Merkel, ale to jedynie byłby plus dla Europy i świata. W Europie musi zacząć liczyć się głos Polski, Węgier i na nowo odradzających się Włoch. Musi dojść do głosu rodzima religia, kultura i sztuka. Wszechobecna niemiecka bankowość i niemiecka wizja Europy, to możliwość najgorsza z możliwych. O tym musi być przekonana nie tylko Wielka Brytania, ale także Francja. 'Lekcja grecka' musi być przestrogą dla całej Europy. Cała Europa musi domagać się niemieckich odszkodowań wojennych dla Grecji! Niemcy nie mogą traktować Grecji, jak finansowo skolonizowanego przez siebie Griechenlandu!

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Maja 1876 roku
Urodził się Jan Kucharzewski, polski polityk i historyk. Był członkiem Zetu i Bratniej Pomocy (zm. w Nowym Jorku w 1952)


27 Maja 1941 roku
Okręty brytyjskie wraz z polskim niszczycielem ORP "Piorun" zatopiły dumę floty niemieckiej, pancernik "Bismarck".


Zobacz więcej