Poniedziałek 27 Stycznia 2020r. - 27 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.19 - 11:49     Czytano: [624]

Dział: Interwencje

RDI prosi o interwencję (Aktualizacja)
Szanowni Państwo!

Mimo naszych wezwań, nadal dwa zagraniczne portale, włoski ilsecoloxix.it i hiszpański canalsur.es w swoich artykułach podtrzymują oszczercze sformułowania o istnieniu "polskich obozów".

Artykuł z ilsecoloxix.it opisuje delegację studentów z Włoch, której głównym punktem był Kraków. Wzmiankując o obozie Auschwitz-Birkenau, włoscy dziennikarze nazwali to miejsce "polskim obozem" ("campo polacco"). Z kolei artykuł na hiszpańskim portalu dotyczy m.in. filmu Lista Schindlera. Na określenie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, użyto sformułowania "polski obóz zagłady" ("campo de exterminio polaco")

Wystosowane wezwania pozostały bez odpowiedzi. W związku z tym prosimy o Państwa wsparcie.

Poniżej wzory listów w języku angielskim oraz tłumaczenie na język polski. Prosimy użyć w korespondencji wersji w języku angielskim.


Szanowni Państwo!

Informuję że pomimo wcześniejszego apelu ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom artykuł pod adresem ................... wciąż zawiera nieprawdziwe i oszczercze sformułowanie „polski obóz koncentracyjny”.
Jest to przykład języka nienawiści z wykorzystaniem kłamstwa oświęcimskiego skierowanego przeciwko Polakom z powodu rasistowskich uprzedzeń.

Jedyne obozy, jakie kiedykolwiek istniały w okupowanej przez Niemców Polsce w latach 1939-1945, zostały utworzone przez III Rzeszę Niemiecką.

Stąd prawidłowa nazwa niemieckich obozów może brzmieć:

- Niemieckie obozy w okupowanej przez Niemców Polsce
- Niemieckie nazistowskie obozy w okupowanej przez Niemców Polsce
- Niemieckie obozy w okupowanej przez nazistów Polsce

W związku z powyższym przyłączam się do wezwania ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom i wzywam do usunięcia oszczerczego sformułowania z administrowanej przez Państwa strony.

Z poważaniem,DO WKLEJENIA DO WIADOMOŚCI -ilsecoloxix.it


Odbiorca:
segreteria@ilsecoloxix.it

Tytuł wiadomości:
A request to remove defamatory content
Historical error in your article
I don’t agree!
Request for correction on your website
Please, delete the error
There was no Polish camp in occupied Poland

lub inny, stworzony przez Państwa


Treść wiadomości:

Dear Sir or Madam!

I do inform you that despite a previous appeal by the Polish League Against Defamation regarding your gravely false and highly defamatory statement "campo polacco" is still being used as in the following article: https://www.ilsecoloxix.it/p/genova/2019/02/20/AEHsH2j-regionale_delegazione_consiglio.shtml

This is an example of hate speech using the Holocaust denial against the Poles because of racist prejudice.

The only camps that ever existed in German-occupied Poland in the period of 1939-1945, were established by the German Third Reich.

The proper reference to the German camps therefore is as follows:
- German camps in German-occupied Poland
- German Nazi camps in German-occupied Poland
- German camps in Nazi-occupied Poland

I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to remove the defamatory expression from the Website under your administration.

Faithfully,


DO WKLEJENIA DO WIADOMOŚCI - canalsur.es


Odbiorca:
cgarcia@rtva.es
comercial@rtva.es

Tytuł wiadomości:
A request to remove defamatory content
Historical error in your article
I don’t agree!
Request for correction on your website
Please, delete the error
There was no Polish camp in occupied Poland

lub inny, stworzony przez Państwa


Treść wiadomości:

Dear Sir or Madam!

I do inform you that despite a previous appeal by the Polish League Against Defamation regarding your gravely false and highly defamatory statement "campo de exterminio polaco" is still being used as in the following article: http://www.canalsur.es/la-lista-de-schindler-vuelve-renovada-a-las-salas/1402149.html

This is an example of hate speech using the Holocaust denial against the Poles because of racist prejudice.

The only camps that ever existed in German-occupied Poland in the period of 1939-1945, were established by the German Third Reich.

The proper reference to the German camps therefore is as follows:
- German camps in German-occupied Poland
- German Nazi camps in German-occupied Poland
- German camps in Nazi-occupied Poland

I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to remove the defamatory expression from the Website under your administration.

Faithfully,

Reduta Dobrego Imienia


......................................................... 9.04.2019


Szanowni Państwo!

Hiszpański portal canalsur.es dzięki Państwa pomocy usunął oszczercze sformułowanie "polski obóz zagłady" z artykułu "La lista de Schindler" vuelve renovada a las salas. Mimo wezwań drogą mailową, dopiero szeroka interwencja poprzez media społecznościowe skłoniła redakcję do korekty tekstu. Portal użył określenia "niemiecki obóz zagłady".

Dziękujemy za wsparcie!

RDI

Wersja do druku

Ricky Dick. - 08.04.19 13:37
Holokaustowe perpetum mobile. Ataki żydowskiej pisarki Molly Crabapple protestujących Polaków na Manhattanie przeciwko 447 Just Act.
Cytat z bloga Katarzyny TS.

"...Tym problemem jest żydowska wiara w dogmaty religii Holokaustu zbudowanej na zafałszowanym obrazie II wojny światowej i całkowitym wyparciu z żydowskiej świadomości żydowskich zbrodni na Żydach i Polakach. Każdy, kto próbuje Żydom wyjaśnić, że było inaczej, niż im się wydaje, jest natychmiast nazywany antysemitą.

Oczywiście musi to prowadzić do negatywnych odczuć wobec Żydów i tak się dzieje. To normalne, że nie lubi się osób, które na kilka słów prawdy reagują histerycznym wrzaskiem o antysemityzmie i domagają się ukarania tych rzekomych antysemitów. Święty by tego nie wytrzymał i w końcu wytargałby Żydów za ucho. Ale takie wytarganie oczywiście natychmiast zostałoby uznane za antysemityzm i kółko się zamyka.

Domagając się specjalnego traktowania, zaprzeczając faktom i lejąc wszystkich wokół pałką antysemityzmu, Żydzi generują coraz większą niechęć i jest to niechęć jak najbardziej usprawiedliwiona. Ale Żydzi nie rozumieją, że ta niechęć jest rezultatem ich działania, dlatego domagają się, żeby penalizować negatywne uczucia wobec nich oraz przeznaczać gigantyczne kwoty z pieniędzy podatników na walkę z antysemityzmem, co oczywiście budzi jeszcze większą niechęć do Żydów.

Jakie zatem będą konsekwencje żydowskiej religii Holokaustu i walki z antysemityzmem? OCZYWISTYM jest, że będzie to dalszy wzrost negatywnych emocji wobec Żydów, wobec czego Żydzi będą jeszcze głośniej krzyczeć o antysemityzmie i domagać się jeszcze większych pieniędzy na walkę z antysemityzmem, skutkiem czego będzie jeszcze większy wzrost negatywnych emocji wobec Żydów.

To jest perpetuum mobile, którego konsekwencją będzie powszechna nienawiść do Żydów i zamiast opcji "Nigdy więcej" może dojść do kolejnej odsłony "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej". A wielce zdziwieni Żydzi będą oczywiście twierdzić, że to rezultat antysemityzmu. I tak w koło Macieju.

A teraz pytanie najważniejsze: czy mamy traktować Żydów jak dzieci specjalnej troski, którym można pozwolić na więcej? NIE! To, że zachowują się jak potłuczeni nie znaczy, że mamy to zachowanie tolerować i spełniać ich absurdalne żądania. Wprost przeciwnie. Musimy im uświadamiać, że żadnej taryfy ulgowej nie będzie. Nie będzie też żadnego płacenia haraczu dla "przedsiębiorstwa holokaust" i żadnych pieniędzy na walkę z antysemityzmem.

Mogą się nawet zapluć ze złości i walić głową w ścianę. Nic z tego! Na każdy kwik o "polskich antysemitach" musimy mówić o kolaborujących z Niemcami Judenratach i żydowskiej policji wysyłającej Żydów na Umschlagplatz. Musimy mówić o żydowskich ubekach mordujących Polaków i o żydowskiej kolaboracji z sowietami. Niestety, tego nie robi rząd RP, więc musimy to robić my, zwykli Polacy.

I jeszcze jedno. Nie wolno nam głosować na polityków, którzy mówią o konieczności walki z antysemityzmem. Tacy politycy to chłopcy na posyłki "przedsiębiorstwa holokaust". Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych!"
Koniec cytatu.

Katarzyna TS

Lubomir - 07.04.19 15:25
'Ja'. Nie dyskredytuj nikogo i nie poniżaj. Lepiej podpisz się imiennie, np. Zbysiu czy Krzysiu. Zarozumialstwo nie jest chyba jedyną cechą twojej osobowości...?

Lubomir - 07.04.19 12:11
'Ja', widzę, że ty nie chcesz tworzyć czy zmieniać teraźniejszości i w ogóle nie potrzebujesz przyszłości. Tobie wystarczy przeszłość. Żyj szczęśliwie w swoim intelektualnym skansenie. Delektuj się przeszłością! Wyłącznie nią. Najlepiej zgłębiaj ją w nieskończoność, aż wyczyścisz w niej wszystko, co tobie nie odpowiada. Zapamiętaj sobie, włoska senator, to Liliana Segre. Nie przekręcaj notorycznie tego nazwiska! Dla mnie przeszłość, to tylko fakty dokonane - z których należy wyciągnąć praktycznie wnioski, po to, by radzić sobie w teraźniejszości i ustrzec się 'historycznych błędów' - w przyszłości. Dziękuję za zainteresowanie się tematem i przekazanie kilku skrywanych faktów. Chociaż dla mnie osobiście nie mają już żadnego znaczenia. Ja fascynuję się tym, co było i co jest pozytywnego na Półwyspie Apenińskim i na włoskich Wyspach. Interesują mnie poglądy Włochów, myślących i postępujących podobnie - do prawych i sprawiedliwych Polaków, niekoniecznie partyjnych. Chociaż to właśnie oni obrzucani są dosyć często wyzwiskami typu: 'rasiści', 'faszyści' i 'ultrasi'. Ubolewam, że we Włoszech można spotkać pełno informacji i przewodników po niemiecku i rosyjsku, a język polski jest niemalże nieobecny. Podobnie jest z frekwencją włoskiej kultury w Polsce i polskiej kultury we Włoszech.

Ja - 07.04.19 2:52
Lubomirku, zachowujesz się jak wyrostek wąchający kwiaty w cieplarni i walący o jej szklane ściany kamieniami. I jeszcze do tego wrzeszczysz, że ktokolwiek zwróci ci uwagę to piszesz, że Urbany cię atakują. Prostackie to i śmieszne. Ja niczego nie wyssałem z palucha i nigdy tego nie czynię, bo jak czegoś nie jestem pewien to nie mówię ani nie piszę. To, ty ssiesz swój paluszek non stop i opisujesz to, co na nim zauważyłeś. Liliana Serge – dożywotnia senator, jest zaciekłą żydówką i polakożerczą osobą, zwróciłem ci na to uwagę co powiedziała o Polakach i Polsce w RAI 2 i Rete 4 – stacjach radiowo-telewizyjnych. I to nie sa jakies tam niuanse, to jest spluniecie w strone Sprawiedliwych, ktorzy sami gineli aby uratowac Zyda.
Nie mam nic przeciwko ruchu Odnowy, ale żeby coś odnawiać należy to zaczynać od siebie. A tak na marginesie to, to uzdrowienie i poczucie odnowy – rinnovamento - powinny też odzyskać włoskie media. Z roku na rok pojawia się coraz więcej - alarmuje Włoski Komitet - Comitato media e minori - wulgarnych programów, agresywnych i erotycznych filmów i to w chronionym przedziale czasowym od 16 do 19.00. Talk-show i reality serwują na przemian makabryczne lub obsceniczne reportaże, a dzienniki informacyjne są przepełnione szokującymi zdjęciami i nagraniami i zafałszowanymi informacjami – także o Polsce! Nie wiem też dlaczego przyczepiłeś coś o masonach, Sorosie, Arabskiej wiośnie, i Wiośnie Biedronia? Może mi to wyjaśnisz? Weź się w garść – E tu datti una calmata, Lubomirku.
I jeszcze dodam to twojej wiadomości, że świat milczy o tym, iż na terenie Italii podczas II Wojny Światowej istniały wloskie obozy koncentracyjne, zalozone lub wybudowane przez Wlochow wspolpracujacych z Niemcami w: Ferramonti, Fossoli, Gries-Bolzano, Risiera di San Sabba. Milczą o tym Włosi, milczy o tym UE i senator Liliana Serge i świat żydowski i ty Lubomirze też o tym milczysz!

Lubomir - 06.04.19 17:01
'Ja', zadajesz nokautujące ciosy, niczym prowokator Jerzy Urban. 'Reduta' ma o wiele większą siłę oddziaływania, niż moja osoba. Na pewno doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Wolisz jednak nieco namącić. Nie znam tych wszystkich niuansów z życia Liliany Segre, o jakich ty mówisz. Nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy, a ile zostało wyssane z twojego palca. Wolałbym żebyś pozytywnie wypowiadał się o polsko-włoskim ruchu Odnowy-Rinnovamento. Tobie pewnie bardziej odpowiada 'Arabska Wiosna' Sorosa i 'Wiosna' - finansowanego przez Niemców Biedronia. Myślę, że jakie kto ma doświadczenia, taki popiera renesans. Najwyraźniej bardzo słabo znasz kulturę rzymską i włoską, skoro oceniasz ją jedynie negatywnie. Podobnego zdania jest masoneria.

Ja - 06.04.19 2:49
Uwaga skierowana do "Reduty", w obronie Liliany Serge, miałaby sens gdyby... No ale gdyby! Gdyby Lubomir budujący wraz z swoimi włoskimi kolegami to słynne już na Kworum jego polskie rinnovamento zastanowił się co pisze.

A więc, dlaczego Reduta ma stawać w obronie "dożywotniej senator", kiedy od tego powinni być Jej rodacy - czyli Żydzi. I napisać prawdę, że nie przebywała w "polskim obozie koncentracyjnym", a niemieckim i dodać, że Włosi kolaborowali z niemieckimi oprawcami..

Ponadto we Włoszech istnieje Polonia, a dane z 2008 wskazywały, że liczy ponad 50 tysięcy, a ostatnie, że Polaków jest tam już 100 tysięcy. No to jak? Dlaczego Reduta, a nie Polonia WŁOSKA! Przy pomocy Lubomira.

Prasa włoska nie po raz pierwszy pisze brednie. Taką bzdurę napisał specjalny wysłannik dziennika, "La Repubblica" towarzyszący grupie 144 uczniów rzymskich szkół średnich, biorących udział w 20. tzw. podróży pamięci. Był z nimi też burmistrz Wiecznego Miasta i prezes stołecznej gminy żydowskiej.
Sama p. Serge sprawę nowelizacji ustawy IPN nazwała "Przygotowaniem do negowania historii" mówiąc "Ja poznałam deportowane do obozów polskie Żydówki, które opowiadały mi o bardzo silnym polskim antysemityzmie, z którym się spotykały. Ten antysemityzm jest pradawny, bardzo stary" - oświadczyła Segre. "Byłam przez rok w Auschwitz-Birkenau, gdy szliśmy do pracy, przechodziliśmy przez drogę, ludzie na nas pluli". Kiedy rozmawiająca z nią dziennikarka radia RAI zauważyła, że prawie 7 tys. Polaków otrzymało tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za pomoc Żydom, Segre przyznała: "Nie znam tej liczby". Ja niestety poznałam tylko niesprawiedliwych"- oświadczyła Segre w głównym wydaniu dziennika w pierwszym programie radia RAI.
Dlatego uważam, że sprawę obrony imienia włoskiej żydówki i tak bardzo antypolskiej, Lubomir powinien wziąć już w swoje ręce.

Jan Orawicz - 05.04.19 17:29
Lubomir debilom trudno odwrócić bajdy na stronę prawdy!
Każdy taki dureń wypisuje takie brednie o nas Polakach z
czasu II wś.! Na wypociny debilowatych nie ma rady!! Kto
nie zna historii II wojny światowej ten nie powinien się
popisywać swoimi głupimi widzi mi się! Pozdrawiam!!

Lubomir - 04.04.19 17:31
Myślę, że Reduta Dobrego Imienia powinna zainteresować rasistowskim problemem - ocalałą z KL Auschwitz, dożywotnią senator Republiki Włoskiej, panią Lilianę Segre. Często podczas opisywania biografii włoskiej obywatelki, prasa włoska pisze właśnie o jej pobycie w 'polskim obozie'. To bolesne dla Polaków, bardzo nieuczciwe, niemoralne i krzywdzące

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Stycznia 1641 roku
Zmarł Marcin Wadowita, polski teolog, pisarz religijny, profesor, kanclerz i rektor Akademii Krakowskiej (ur. 1567)


27 Stycznia 1948 roku
Urodził się Stanisław Tymiński - polski polityk, kanadyjski biznesmen, kandydat w wyborach prezydenckich w 1990 i 2005 roku


Zobacz więcej