Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.03.19 - 18:44     Czytano: [519]

Wiarygodność zerowa

Totalnym rozdawnictwem, a zarazem największą historyczną zbrodnią ekonomiczną i finansową popełnioną na Polsce i Polakach w minionym 30-leciu, głównie właśnie przez ludzi zjednoczonych dziś w tzw. Koalicji Europejskiej (KE) była rabunkowa wyprzedaż polskiego majątku narodowego, głównie na rzecz zagranicy i ludzi dawnego systemu.

Wyprzedaż sreber rodowych, nazywana też dla „zmyłki” prywatyzacją, często, gęsto za bezcen w atmosferze afer i skandali, niezgodnie z polskim prawem i procedurami, czasami wręcz za dopłatą lub też za cenę niższą niż wartość gruntu. Była ona, owa popularnie przez zwykłych ludzi nazywana „złodziejska prywatyzacja”, sygnowana i realizowana przez takich ludzi jak: Jan Krzysztof Bielecki, Leszek Balcerowicz, Janusz Lewandowski, Józef Buzek, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Dariusz Rosati, Donald Tusk, Ewa Kopacz i wielu innych, dziś albo bezpośrednio kandydaci do Europarlamentu lub też osoby jawnie wspierające totalną opozycję i KE. Przez blisko 25 lat zdążyli oni wyprzedać majątek narodowy ok. 70 proc. tego najwartościowszego za jedynie ok. 170 mld zł czyli za tyle ile rząd PiS uzyskał tylko w jednym 2018 r. dochodów, tylko z jednego podatku VAT, a przez 4 lata będzie tylko z tego tytułu ponad 600 mld zł nic nie wyprzedając, a nawet nieco odzyskując (Pekao, Alior, Stocznia Gdańska, Kolejka na Kasprowy Wierch). I wówczas przedstawiciele KE nie widzieli w tej wyprzedaży majątku narodowego, ani rozdawnictwa, ani korupcji politycznej ani drugiej Grecji.

Dziś w wypłaceniu polskim rodzinom i polskim emerytom stosunkowo niewielkich kwot widzą zaś groźbę gigantycznego kryzysu, a duchowy ojciec tej rabunkowej prywatyzacji, były wicepremier prof. Leszek Balcerowicz widzi nawet groźbę zwiększonej i zawinionej oczywiście przez PiS - umieralności na raka. Jeśli ta ferajna z KE powróci do władzy i wpływów pozostaną nam tylko własne nerki do wyprzedaży. Dopiero dziś były minister rządu PO-PSL eurodeputowany Michał Boni denuncjując kolegów ujawnia, że zagarnięcie 150 mld zł naszych oszczędności z OFE nie było konieczne, było błędem, a pieniędzy „geniuszom ekonomicznym”, pokroju Sztukmistrza z Londynu - byłemu ministrowi finansów Janowi Vincentowi Rostowskiemu starczyło zaledwie 1 rok na załatanie dziury budżetowej. To było mega - marnotrawstwo i prawdziwe rozdawnictwo. Równie totalnym rozdawnictwem pieniędzy Polaków było przyzwolenie na wyłudzenie gigantycznych zwrotów z VAT-u przez 8 lat rządów PO-PSL na kwotę ponad 250 mld zł. Naprawdę jest więc się czego bać i warto się głęboko zastanowić na kogo postawić. Wiarygodność oszustów i sprzedawczyków dla ludzi myślących zawsze powinna być zerowa. Łaska niepamięci bywa bowiem bardzo kosztowna.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

WE Panasiuk - 29.03.19 2:33
Zgadzam się z p. Szewczakiem z jednym małym wyjątkiem. Wyprzedaż sreber narodowych czy jak autor to słusznie ujął" złodziejska prywatyzacja" miała miejsce i powinna być już dawno rozliczona. Autor nie wymienił wszystkich biorących udział w owym procederze. Wydaje mi się, że złodziejem jest każdy kto cokolwiek ukradł i tu nie ważne ile. Roztrwoniono 97% majątku narodowego, dorobku kilku pokoleń, to największa grabież w dziejach powojennych, nie licząc afer. I tu należałoby wymienić sprawców. Najważniejszym był autor grubej kreski Mazowiecki, który przygotował ustawę reprywatyzacyjną. Prezydent i prezes postawią mu za to pomnik. Rządy zmieniały się co kilka czy kilkanaście miesięcy jakby wszystkie chciały się szybko obłowić. I tak po kolei ile dany premier sprzedał: Bielecki 1208 zakładów, Olszewski 1 zakład, Suchocka 21, Pawlak 2269, Oleksy 598, Cimoszewicz 992, Buzek 1311, Miller 548, Belka 477, Marcinkiewicz 271, Kaczyński 18, Tusk 724. Jaka gospodarka rośnie skoro prawie wszystko sprzedane. Pozostało kilka obcych montowni i sklepów. Można by rzec za Jackiem Lechem " nie miałem prawie nic" P. Szewczak pisze o kilku odzyskanych firmach lecz nie wymienia ile w tym samym czasie się sprzedaje czego przykładem może być Ursus, wodociągi, PKS, oddaje się część Bałtyku i buduje niepotrzebne nam muzea. Cieszy mnie, że coraz więcej ludzi przejrzało na oczy, co można zauważyć wśród komentujących. Nie każdy daje się nabrać na kiełbasę wyborczą. Polacy nie oczekują na darmochę, wystarczy dobrze płatna praca pozwalająca godziwie żyć każdemu, nie tylko tym przy żłobach.

Jan Orawicz - 28.03.19 20:10
Skomuszali kapowali,że się ich wwaadzdza rychło nie powtórzy,
więc Polskę rabowali!! A nasza prawica PiS tylko potrafiła
na ten lewacki rabunek łypać z byka i między soba ględzić na
ten temat! Kiedy nasza prawica doszła do władzy,to do tej pory
żaden czerwony złodziej nie został rozliczony za potworne
nadużycia finansowe i materialne! Chciał nie chciał wyszło na to,
że kruk krukowi oka nie wykole!!!Takie są w polskim życiu dołki,
gdy tym życiem kierują matołki i ślepi przebaczacze!

Lubomir - 28.03.19 19:06
Niekiedy to serce może pęknąć na pół, kiedy widzi się bezczelność tych, co rozgrabili Polskę i robią z niej nadal swoje mafijno-feudalne folwarki. Próbuje się wprowadzić atmosferę, żeby każdy Polak trząsł się ze strachu, że nie jest święty i że nie byli święci jego przodkowie i krewni, gdy tymczasem wyprowadza się ogromne kwoty - na zaspokojenie obcych upodobań i interesów. Kto odpowiedział za wyprzedaż gigantów polskiego przemysłu? Dlaczego nic nie mówi się m.in. o towarzyszu Szarawarskim, który nie wiedzieć po co, sprzedał perłę w koronie polskiego hutnictwa, 'Hutę Katowice' - hochsztaplerowi z Indii? Dlaczego nie ma wciąż winnych zrujnowania Stoczni Gdańskiej i m.in. FSO Żerań? Czy marki tych produktów, po systematycznej modernizacji nie mogły nadal rozsławiać Polski na morzach i drogach Europy i świata? Dzisiaj mówi się o dawno minionych, komunistycznych matuzalemach, trzymających się kurczowo swoich czerwonych foteli. A przecież tacy sami, nieusuwalni - rozsiedli się w polskiej przestrzeni publicznej. Od ambasad po ogrody działkowe. Jeżeli ktoś usiłuje coś zmienić, to traktowany jest niczym - nic nierozumiejący niczego intruz. Wielu naszym rodakom bardzo odpowiadają standardy z Północnej Korei i Kazachstanu. Słowo wybory, często przestało cokolwiek znaczyć. Powtarzalność jest identyczna, jak w/w Północnej Korei i Kazachstanie.

Kojak - 28.03.19 0:27
Wyprzedaz za bezcen ? To jawnie kryminalne zlodziejstwo ! Gdzie sa aresztowania winnych ,gdzie sa akty oskarzenia panie Szewczak _ Szydlo mowila ze PO okradlo Polske na 350 mld zlotych ! Gdzie sa rozliczone afery ,gdzie sa zlodzieje Nikt nie siedzi i zlodzieje sie smieja ! Pan i pan PIS tylko robicie metlik w kazdej sprawie i na tym sie konczy ! Gadaka do Wladka a Władek zdrow !Wy jestescie przeciw a nawet za !

Lubomir - 25.03.19 17:26
Przepraszam za błąd. Chodziło o nazwisko Markowski, Jerzy Markowski a nie Makowski

Lubomir - 25.03.19 9:55
A skąd wziął się Józef Buzek? Przecież gość oficjalnie to nawet nie Joerg Buseck, ale znany likwidator polskiej geologii, górnictwa i energetyki, znany Polakom jako Jerzy Buzek. Ten polityczny aktor i łgarz udziela się wraz ze Steinhoffem i Makowskim przy budowie pilotażowej, niemieckiej kopalni węgla kamiennego - w Orzeszu koło Żor. Oczywiście jest to antypolski szkodnik. Jednak na pewno nie...Józef

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1978 roku
W Watykanie rozpoczęło się konklawe, które 2 dni później wybrało na papieża metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę


14 Października 1939 roku
Członkowie przedwojennego ONR powołali Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy


Zobacz więcej