Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.03.19 - 20:21     Czytano: [546]

Pustka merytoryczna





Chory z nienawiści do rządu i jego prospołecznych propozycji, niezawodny prof. Leszek Balcerowicz, agresywnie atakując dodatkowe 500 plus i 13-tkę dla emerytów mówi coś o rozdawnictwie.

Co może wiedzieć były wicepremier prof. Balcerowicz o rozdawnictwie, skoro on głównie zabierał, pozbawiał, ciął i oszczędzał - głównie na Polakach - i wyprzedawał majątek narodowy wspólnie z innym „geniuszem ekonomicznym” z PO min. Januszem Lewandowskim, często za bezcen w atmosferze afer i skandali.

Dziś prof. Balcerowicz nazywa prorodzinne propozycje rządu PIS - przekrętem. Ciekawe jak nazwałby minione prywatyzacje: polskich stoczni, cementowni, banków czy domów Towarowych Centrum czy PZU. Europosłanka PO Julia Pitera uważa, że 500 plus PIS-u jest pogardliwe wobec ludzi czyli pieniądze dla polskich rodzin to koszmar, ale już jej listowne interwencje, na rzecz handlarza roszczeń w warszawskiej reprywatyzacji, to pewnie wyraz prawdziwego szacunku, nawet w sytuacji gdy tysiące warszawiaków było wyrzucanych na bruk ze swych mieszkań, za sprawą mafii reprywatyzacyjnej i miejskiego ratusza. Czy to nie był wyraz wyjątkowej wręcz pogardy dla Polaków i Warszawiaków?

Kolejna gwiazda PO posłanka Joanna Mucha mówi, że za 1100 zł dla emeryta czuła by się upokorzona. Aż dziwne, że nie czuła się upokorzona, ani nawet zawstydzona gdy z publicznej kasy przeznaczała 5 mln zł na dofinansowanie koncertu Madonny. RPO Aadam Bodnarowi przeszkadza hasło historyczne „Bóg, Honor, Ojczyzna”, ale już nie przeszkadza deklaracja LGBT, która ma być wprowadzona, nie tylko do szkół, ale nawet do przedszkoli i żłobków, ewidentnie w celu deprawacji polskich dzieci i w jawnej sprzeczności z polską Konstytucją.

Następczyni prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz ledwo objęła stanowisko, a już pobiegła do niemieckiej gazety - Die Welt - szkalować i oskarżać polski rząd i zapowiada zasłużony prezent dla Gdańszczan - sprowadzanie uchodźców muzułmańskich - czyżby z Niemiec, ale chyba tylko U-Botami, bo legalnie się tego zrobić nie da bez zgody polskiego rządu i na szczęście to jeszcze nie „Wolne Miasto Gdańsk”. Poziom absurdu i nawet minimum przyzwoitości przekracza kolejna „znawczyni finansów” z PO poseł Izabela Leszczyna, która była wiceszefową ministerstwa finansów za rządów PO-PSL w czasie gdy dokonano bezprecedensowego na skalę europejską rabunku dochodów podatkowych z VAT-u, na kwotę 250 mld zł i akcyzy na kwotę ok. 150 mld zł, a która ogłasza dziś publicznie, że PO ma tak doskonały i tak tajny program wyborczy i gospodarczy, ale nie może go ujawnić, bo PiS go ukradnie. Ten plan trzymany jest w jej bezcennej głowie w obawie przed grasującymi, programowymi rabusiami. Czyli wiem, ale nie powiem, ale jak powiem to nie wiem co.

Męska gwiazda polityczna, coraz bardziej tęczowej Wiosny Robert Biedroń proponuje pomnik ofiar pedofilii zamiast pomnika ks. Henryka Jankowskiego. Pewnie jesienią Wiosna będzie jeszcze bardziej postępowa i kolorowa i pójdzie znacznie dalej, proponując pomnik ofiar zoofilii, zamiast heteroseksualnego pomnika Koziołka Matołka - Bójcie się Wiosny w Pacanowie. Oczywiście 500 plus na dziecko, nie będące ofiarą pedofilii Biedroniowi też się nie podoba.

Najbardziej jednak zastanawia agresywny atak prezesa kilku banków, w tym tego, który sprzedawał polisolokaty i obligacje GatBacku na dziennikarzy TVP. Czyżby to dowód i skutek przewożenia w bagażniku przez małżonkę, gwiazdę TVN-u czy też objaw znacznie poważniejszych kłopotów i zmartwień, w związku z niedawnymi zatrzymaniami i aresztowaniami jego bliskich współpracowników, w tym członków zarządu i prezesa Idea Banku. Palmę bezmyślności i szczucia należałoby przyznać prof. Pawłowi Śpiewakowi, szefowi ŻIH za rozpowszechnienie fake newsa plugawiącego Polskę i Polaków z rzekomym oskarżeniem o faszyzm przez wybitnego i sympatycznego piłkarza Barcelony Leona Mesiego. Jeśli Mesi ma jakieś kłopoty, to nie z Polską i nie z piłką, ale z podatkami. Jaka jest wiarygodność takiego naukowca po takim wyczynie i to bez słowa przepraszam - Polacy. Nawet idąc pod wodę można to robić z honorem, nie tracąc wszelkich zmysłów.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 15.03.19 23:08
Ten zlewaczały pezetperowiec w postaci towarzysza
Leszka Balcerowicza często dostaje wilcze napady!!
W czasie tych napadów na naszą prawicę, wygląda z
gęby bardzo prymitywnie i grożnie! A pono ma studia
wyższe!! No cóż,jak się wtedy komuszkiem było,to
się i profesurę zdobyło!!! Znamy się na tamtych krasnych
zasadach,które nawet z partyjnych tłumoków robiono
"pręfesorów"!!! Znamy tamten czerwony czas i jego
czerwoniaków-głownie z komitetów PZPR,ZSL itp., a także
aktywistów tych partii w zakładach pracy.

Kojak - 15.03.19 22:33
Panie sprawiedliwy Szewczak ! Na cytrusy z Izraela obnizacie zdecydowanie VAT ! Na polskie jablka zdecydowanie podwyzszacie VAT ! To chyba mozna nazwac sabotaz !

W. Panasiuk - 14.03.19 16:42
Lubię czytać felietony p. Szewczaka są dobrze napisane. Gdyby jeszcze nie były tak stronnicze... Ale z drugiej strony co innego może napisać o swoim środowisku partyjnym. Każdy zabiega o to by przypodobać się zwierzchnikom. Ci co tego nie robią muszą odejść, czego przykładem jest p.Jakubiak z Kukiz 15. Zgodnie z zasadą kiedy wchodzisz między wrony...Wciąż piszemy o przeszłości, o ludziach, którzy sprzedali Polskę za parę groszy - tylko piszemy. Jeśli nie rozliczymy się z przeszłością nikt normalny nie uwierzy w nasze obietnice na przyszłość. Powinna być jakaś odpowiedzialność za to, co się robi. Niczego w życiu nie dostałem za darmo. Przeżyłem sporo lat i jeszcze nikt nie zapłacił mi za zepsutą robotę. Jeśli klientowi nie podoba się moja praca, muszę ją poprawić by otrzymać wynagrodzenie. Tak być powinno, a jak jest u nas nad Wisłą?Odchodzi się ze stanowiska po przebytej kadencji i za nic nie jest się obciążonym, ba, często dostaje się odprawę w postaci kilku pensji czy inną nagrodę np. awans. Na ten przykład: z wielką pompą żegnano " wybitną prezydent" HGW z błogosławieństwem kardynała i rządową obstawą. Wspomniana p. Mucha jest wielką gwiazdą TVP Kurskiego, najwyraźniej karę pomylono z nagrodą. Jeśli zaś chodzi o pomniki to niedługo nie stanie miejsca. Ostatnim ma być autor grubej kreski, zasłużony, bo gdyby nie owa kreska, może ruszyłoby rozliczenie tamtych lat. Samą propagandą daleko nie zajdziemy.

Lubomir - 13.03.19 10:01
W moim komentarzu pomyliłem Guya Verhofstadta z Jeanem-Claude Junkerem. To Junker pochodzi z ojczyzny podatkowych przekrętów, z Luksemburga. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Co do tzw owczarków niemieckich, to Junker też niejednokrotnie wykazywał dbałość o niemieckie interesy w Europie

Lubomir - 13.03.19 9:31
Hochsztaplerzy bardzo dobrze czują się w liberalnej Brukseli. Okazuje się, że zarówno ojczyzna Guya Verhofstadta, Luksemburg, jak i ojczyzna Fransa Timmermansa - Holandia, znajdują się na czarnej liście rajów podatkowych. Finansiści włoscy oskarżają ojczyznę Verhofstadta i Timmermansa o straty liczone w dziesiątkach miliardów euro, spowodowane przez 'raje' w Luksemburgu i Holandii. Ci dwaj aktorzy polityczni zasłynęli ze szczególnej sztuki odwracania europejskiej uwagi od swoich ojczyzn. Obaj określani są mianem niemieckich owczarków, ze względu na gorliwe realizowanie niemieckich projektów i kaprysów

Aaron Waxmann - 12.03.19 14:45
Poseł PiS Sobecka:
"Dlaczego spalenie kukły kapłana to tylko dopuszczalna manifestacja poglądów, a spalenie kukły Żyda to przestępstwo?"

Parlamentarzystka zwróciła się w tej sprawie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Co może powiedzieć skazany na 8 m-cy więzienia za spalenie kukły Żyda Piotr Rybak?
Czy potwierdza to spostrzeżenie, że władza w Polsce znajduje się w rękach Żydów?

Lubomir - 12.03.19 10:21
Ludzie którzy uwierzyli w swoją nieomylność, potrafią stawać się potworami dla innych. Utopiści i idealiści w polityce, zawsze oznaczają rozbrat z rzeczywistością i niezliczone dramaty ludzi

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1864 roku
Urodził się Stefan Żeromski, pisarz, działacz literacki ("Przedwiośnie", "Ludzie bezdomni", "Popioły") - zm. 1925.


14 Października roku
Dzień Edukacji Narodowej


Zobacz więcej