Niedziela 16 Czerwca 2019r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.03.19 - 13:48     Czytano: [219]

Dyktatura


Szanowni Państwo!

Właściciel sklepu przyłapał złodzieja na gorącym uczynku. Złodziej okazał się recydywistą, który bezczelnie oskarżył sklepikarza, że ten go uwięził. Żadne dowody nie potwierdzały zeznań złodzieja, a mimo to „niezawisły sąd” mu uwierzył i skazał właściciela sklepu „prawomocnym wyrokiem w imieniu RP” za znęcanie się nad „biednym” złodziejem. Nie jest to niestety historyjka wymyślona na potrzeby kabaretu, a oczywisty dowód na istnienie dyktatury w naszym nieszczęśliwym kraju.

Cóż to za dyktatura? „Proletariacka” odeszła przecież do lamusa. Czyżby to ta osławiona „dyktatura kobiet”, z którą tak dzielnie walczy jedna z posłanek na sejm? Można by tak założyć, gdyby „nadzwyczajna kasta” sędziowska składała się z samych kobiet, ale tak nie jest. Wydaje się, że po prostu prawo kaduka jest nadrzędne nad każdym innym prawem, może z wyłączeniem jedynie praw fizyki.

Kto zatem ma przywilej kierowania się logiką? Wydaje się, że każdy, a urzędnicy państwowi powinni mieć nawet taki obowiązek. Niestety, w dyktaturze obowiązują procedury. Za ich złamanie można ponosić odpowiedzialność, za brak logiki raczej nie. Ale „niezawisłego sądu” nawet procedury nie obowiązują, a jedynie lojalność mafijna. Kto zrozumie lepiej złodzieja niż inny złodziej?

A wszystko to zawdzięczamy okrągłemu stołowi, przy którym komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Bomba 9/2019 (400)

Szanowna Pani Małgorzato

Poruszyła Pani w swoim tekście kwestię, z wagi której niewielu Polaków, mam wrażenie, zdaje sobie sprawę. Wszystko wskazuje na to, że pozwoliliśmy sobie wmówić taką oto ocenę: „na świecie istnieje jedno wyjątkowo negatywne zjawisko społeczne i dlatego wymaga ono wyjątkowego traktowania” – ocenę, która funkcjonuje już jako dogmat. Walka z tym jednym anty....izmem jest bardziej wskazana i wartościowa niż walka z innym anty....izmami (np. antypolonizmem). To samo dotyczy, podejścia do hekatomb, które dotknęły ludzkość, zwłaszcza w XX wieku. Czy tylko jedna jest wyjątkowa i godna otwierania kolejnych katedr na amerykańskich uniwersytetach? Czy ilość ofiar, czy może, sposób eksterminacji ludzi uczyniły tą hekatombę wyjątkową? Fakty są takie. Aleksander Sołżenicyn w książce „Archipelag Gułag” szacuje, że w łagrach uśmiercono tylko od początku rewolucji do 1956 roku około 60 milionów ludzi. Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-33 pochłonął według różnych szacunków od 4,5 miliona do 10 milionów istnień ludzkich. W Chinach podczas „wielkiego skoku” unicestwiono około 30 milionów ludzi. W wyniku krwawych rządów Pol-Pota zginęło około 10 milionów ludzi. To tylko najliczniejsze ofiary wcielenia w życie chorej ideologii, a co z tymi mniej licznymi? Samo licytowanie się na ilość ofiar i stosowanie jej jako kryterium wyjątkowości danej hekatomby w stosunku do innej, jest moralnie naganne. Również, sposób eksterminacji nie czyni jednego ludobójstwa „ważniejszym” w stosunku do innego. Okazuje się, że jest i inne kryterium – sposób przeżywania śmierci przez ofiary. Jest ona mistycznym i duchowym przeżyciem dla jednych, a dla drugich już nie, co czyni tych pierwszych ofiarami wyjątkowymi. W chrześcijańskim systemie etycznym takie „jakościowe” wartościowanie ofiar jest moralnie naganne i godne potępienia. Cóż z tego – ów system etyczny w „cywilizowanych” krajach Zachodu jest w odwrocie. W świecie WIELKIEJ ABERRACJI można „wcisnąć” ludziom każdy dogmat, a oni go chętnie wchłoną bez większej refleksji, bo podlegają nieustannej medialno-edukacyjnej tresurze.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAMTeatrzyk Zielony Śledź


ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Wyssane

Występują: Helga i Wańka

Wańka: Gładko łyknęli.
Helga: Co?
Wańka: To upokorzenie, że antysemityzm wyssali z mlekiem matki.
Helga: Nie wiem, czy tak gładko. Kpią sobie, że ten antysemityzm został wyssany nie tyle z mlekiem matki, co z brudnego palca.
Wańka: Szkoda, że minęły dawne dobre czasy, w których za głupie żarty wsadzano do tiurmy.
Helga: Teraz nawet za obrazę majestatu cara do paki nie pakują.
Wańka: Przesada. Wszyscy przecież już i tak wiedzą, że kto nie kocha Wladimira Wladimirowicza, ten Żyd.
Helga: Chyba jednak nie wszyscy. Trolle nikogo nie oszczędzają.
Wańka: Nie zrozumiałaś, na czym rzecz polega.
Helga: To mnie oświeć.
Wańka: Korzystamy z trolli, które robią to za bezdurno.
Helga: Jak to, nie płacicie im?
Wańka: W tym wypadku jedyną zapłatą jest satysfakcja, że swoich osobistych wrogów też mogą nazywać Żydami.
Helga: I to im wystarcza?
Wańka: Każdy prawdziwy fanatyk brzydzi się pieniędzmi, a przynajmniej powinien.
Helga: Uważasz, że to wasz patent, sprawdzany i udoskonalany systematycznie od rewolucji październikowej?
Wańka: Masz wątpliwości? A Hitler od kogo się uczył?
Helga: Od Lenina, który wcześniej pobrał nauki w Niemczech, czyż nie?
Wańka: Mniejsza o to, kto od kogo. Najważniejsze, że to stale działa.
Helga: Zarzut jest o tyle dobry, że można go postawić każdemu i nie wymaga udowadniania czegokolwiek.
Wańka: Właśnie. Nieważne, co delikwent zrobił, czy powiedział, czyim jest synem czy wnukiem. Można go napiętnować bezkarnie i na tym polega frajda!

KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl.........................................................

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

9 marca 2019 r. | Nr 10/2019 (401)

Wersja do druku

W. Panasiuk - 09.03.19 17:04
ten nieszczęśliwy okrągły stół sprawił same nieszczęścia dla Polski. Tam był początek grabieży majątku narodowego i tam zapadła decyzja nietykalności dla wszystkich uczestników. " wy nie ruszacie naszych..." trwa do dzisiaj. Dopóki w rządzie, sejmie , senacie jest chociaż jeden uczestnik tamtych obrad, niczego od władz nie oczekujmy. Układ ten obowiązuje wszystkie partie i niektóre organizacje. Urzędy podatkowe wyłamują drzwi u małych przestępców niepłacących watu, a rekiny śpią spokojnie. Pomiędzy okrągłym stołem, a ówczesną władzą nie ma miejsca na sprawiedliwość.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Czerwca 1965 roku
Wystrzelono pierwszą polską rakietę meteorologiczną Meteor.


16 Czerwca 1924 roku
Urodził się Adam Hanuszkiewicz, polski reżyser i aktor. W stanie wojennym (1982) przyłącza się do bojkotu telewizji. (zm. w 2011r.)


Zobacz więcej