Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.03.19 - 12:33     Czytano: [607]

Feministyczny odlot!

„Zmieniamy nazwę Ronda Dmowskiego w Warszawie na Rondo Praw Kobiet! Koniec z celebrowaniem zła, nienawiści, rasizmu i pogardy na jednym z najważniejszych warszawskich skrzyżowań, czas świętować dobro, solidarność, prawa człowieka!”.
Ta absurdalna odezwa jest prawdziwym apelem Warszawskiego Strajku Kobiet, Forum Przyszłości Kultury oraz Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji Ster. Społeczności te chcą zmiany nazwy jednego z najważniejszych warszawskich skrzyżowań. W tej sprawie zbierane są już podpisy.

Warszawski Strajk Kobiet i inne lewicowe grupy stworzyły specjalną petycję pod którą zbierane są podpisy mieszkańców. Dokument ma zostać złożony w Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego rady m. st. Warszawy. Dlaczego feministkom tak bardzo przeszkadza Roman Dmowski?

Twierdzą, że działalność polityczna Romana Dmowskiego oparta była na idei wykluczania ze społeczeństwa i narodu grup arbitralnie uznanych za niegodne przynależności do niego. Podkreślają, że obecna nazwa ronda może wzmagać negatywne stereotypy i przyczyniać się do agresywnych zachowań.

W feministycznym apelu czytamy:
Zmiana nazwy Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet służyć będzie uhonorowaniu najlepszych wzorców, jakie znaleźć można w bogatej polskiej historii.

Twórcy tego absurdalnego apelu podkreślają też:
Warszawa jako dynamiczne rozwijające się miasto europejskie może być prekursorką dobrej praktyki symbolicznie honorując i upamiętniając walkę polskich kobiet o upodmiotowienie.

Pomysł środowisk lewicowo-feministycznych to wyższy poziom absurdu, ale patrząc na dotychczasowe działania prezydenta Rafała Trzaskowskiego można przypuszczać, ratusz spojrzy na te inicjatywę przychylnie.

autor: Czyżby obłęd?
Wydarzenia, zachowania i myśli, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć...
wPolityce

Wersja do druku

postepowe weteranki - 18.03.19 21:44
Uwazamy,ze apel wystosowaly kobiety,ktore nie sa Polkami.Zaden Polak nie potepia Bohaterow,zwlaszcza zasluzonych dla Polski,miedzy ktorymi jest p Roman Dmowski. Polska jest dla Polakow.Amen.

Lubomir - 07.03.19 14:47
Jak widać nie każdy cel można osiągnąć przytakiwaniem, pełzaniem, odwracaniem się od zła, czy 'dowaleniem' sabotażyście plastelinową kukiełką . Sabotażysta musi zdawać sobie sprawę, że idzie na konfrontację z mądrzejszymi i silniejszymi od siebie. I że żaden obcy parasol, nie jest już w stanie go ochronić. Działania agenturalne muszą być demaskowane. Józef Piłsudski z konieczności tolerował obcych agentów, jednak zawsze był świadomy tego, kto dla kogo gra i co chce tą grą osiągnąć. Kiedy miarka się przebierała, Marszałek potrafił kierować szkodnika - do któregoś z 'ośrodków dekomunizacyjnych'. Tak budowano realną rzeczpospolitą i realny dobrobyt państwowy oraz narodowy.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31 Maja 1926 roku
Zgromadzenie Narodowe wybrało Józefa Piłsudskiego na prezydenta. Piłsudski tej funkcji nie przyjął.


31 Maja 1997 roku
Rozpoczęła się VI pielgrzymka do Polski, papieża Jana Pawła II.


Zobacz więcej