Piątek 26 Kwietnia 2019r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.03.19 - 12:33     Czytano: [205]

Feministyczny odlot!

„Zmieniamy nazwę Ronda Dmowskiego w Warszawie na Rondo Praw Kobiet! Koniec z celebrowaniem zła, nienawiści, rasizmu i pogardy na jednym z najważniejszych warszawskich skrzyżowań, czas świętować dobro, solidarność, prawa człowieka!”.
Ta absurdalna odezwa jest prawdziwym apelem Warszawskiego Strajku Kobiet, Forum Przyszłości Kultury oraz Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji Ster. Społeczności te chcą zmiany nazwy jednego z najważniejszych warszawskich skrzyżowań. W tej sprawie zbierane są już podpisy.

Warszawski Strajk Kobiet i inne lewicowe grupy stworzyły specjalną petycję pod którą zbierane są podpisy mieszkańców. Dokument ma zostać złożony w Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego rady m. st. Warszawy. Dlaczego feministkom tak bardzo przeszkadza Roman Dmowski?

Twierdzą, że działalność polityczna Romana Dmowskiego oparta była na idei wykluczania ze społeczeństwa i narodu grup arbitralnie uznanych za niegodne przynależności do niego. Podkreślają, że obecna nazwa ronda może wzmagać negatywne stereotypy i przyczyniać się do agresywnych zachowań.

W feministycznym apelu czytamy:
Zmiana nazwy Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet służyć będzie uhonorowaniu najlepszych wzorców, jakie znaleźć można w bogatej polskiej historii.

Twórcy tego absurdalnego apelu podkreślają też:
Warszawa jako dynamiczne rozwijające się miasto europejskie może być prekursorką dobrej praktyki symbolicznie honorując i upamiętniając walkę polskich kobiet o upodmiotowienie.

Pomysł środowisk lewicowo-feministycznych to wyższy poziom absurdu, ale patrząc na dotychczasowe działania prezydenta Rafała Trzaskowskiego można przypuszczać, ratusz spojrzy na te inicjatywę przychylnie.

autor: Czyżby obłęd?
Wydarzenia, zachowania i myśli, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć...
wPolityce

Wersja do druku

postepowe weteranki - 18.03.19 21:44
Uwazamy,ze apel wystosowaly kobiety,ktore nie sa Polkami.Zaden Polak nie potepia Bohaterow,zwlaszcza zasluzonych dla Polski,miedzy ktorymi jest p Roman Dmowski. Polska jest dla Polakow.Amen.

Lubomir - 07.03.19 14:47
Jak widać nie każdy cel można osiągnąć przytakiwaniem, pełzaniem, odwracaniem się od zła, czy 'dowaleniem' sabotażyście plastelinową kukiełką . Sabotażysta musi zdawać sobie sprawę, że idzie na konfrontację z mądrzejszymi i silniejszymi od siebie. I że żaden obcy parasol, nie jest już w stanie go ochronić. Działania agenturalne muszą być demaskowane. Józef Piłsudski z konieczności tolerował obcych agentów, jednak zawsze był świadomy tego, kto dla kogo gra i co chce tą grą osiągnąć. Kiedy miarka się przebierała, Marszałek potrafił kierować szkodnika - do któregoś z 'ośrodków dekomunizacyjnych'. Tak budowano realną rzeczpospolitą i realny dobrobyt państwowy oraz narodowy.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Kwietnia 1986 roku
Awaria elektrowni atomowej w Czernobylu na Ukrainie.


26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


Zobacz więcej