Wtorek 25 Lutego 2020r. - 56 dz. roku,  Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.02.19 - 11:50     Czytano: [585]

Dział: Interwencje

Musi przeprosić i zapłacić

Dzisiaj (11 lutego) w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w procesie przeciwko Hansowi G. Sąd nakazał Hansowi G. przeproszenie Natalii Nitek-Płażyńskiej w “Gazecie Polskiej” oraz w Telewizji Republika. Dodatkowo Hans G. został zobowiązany do wpłaty 50 tysięcy złotych na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. W uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Kowalski podkreślił historyczne korzenie uprzedzeń rasowych i wyższości rasowej Niemców, jakie prezentował Hans G.

Po ogłoszeniu wyroku Natalia Nitek-Płażyńska napisała na Twitterze: “Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze”. Podziękowała również Reducie za wsparcie.

Przypominamy, że w pomorskiej firmie POS System, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. Powódka zarządzała projektami w firmie Hansa G. od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. W rozmowach Hans G. posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków. Hans G. bez skrępowania mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomagała ten proces – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

Jan Orawicz - 13.02.19 3:43
Panie Lubomirze taka jest,a nie inna prawda o Szkopach!
Pamiętam ich piosenkę, którą często śpiewali: "Dojczland!
Doiczland iber ales!!" Czyli Niemcy! Niemcy! ponad wszystko!!
I tak się stało w styczniu 1945,że wokół mego domu w śniegu,
leżało kilku Niemców od sowieckich kul. Pozdrawiam!

Lubomir - 12.02.19 20:11
Panie Janie, człowiek który osobiście doświadczył niemieckiego okrucieństwa, jak np. Pan, z pewnością nie będzie wygadywał głupot, że współcześni Niemcy to są inni Niemcy i że już nigdy nie będą zdolni do podobnych okrucieństw. To ciągle to samo DNA! Gdyby dostali pozwolenie na zabijanie, najpewniej robiliby to z wielką pasją. Teraz na różne sposoby stosują moralny i psychiczny terror oraz różnorakie formy zniewalania, poniżania i dręczenia. W Krajach Niemieckich kwitnie wciąż niewolnictwo domowe i niewolnictwo seksualne a Frau Merkel truje o obowiązku przyjmowania uchodźców. Jej potrzebni są kolejni niewolnicy a nie bracia w wierze czy w tragedii. Im mniej Niemców na decyzyjnych urzędach europejskich - tym Europa szczęśliwsza i zamożniejsza!

Jan Orawicz - 12.02.19 17:53
Co tutaj komentować? Niemcy zawsze byli i są do nas Polaków wrogo
nastawieni!! W 1939r tę prawdę o sobie pokazali w całości - przez okropny
zamordyzm na nas Polakach! Przeżyłem ten krwawy czas w 1939r, jako chłopiec na naszym polskim Pomorzu w rejonie Bydgoszczy! Jak powracam wspomnieniami do tamtego czasu to i teraz lecą mi łzy,gdy przypominam
sobie przeżyte okrucieństwa mordowania sąsiadów,harcerzy itp. Od tamtego
czasu- nawet mowa niemiecka mnie razi okropnie !!! Niemcy Pomorze uważali
za swoją rdzenna krainę! A jak okropnie mordowali np.harcerzy! Kazali się
harcerzom układać na ziemi na wznak i kładąc wałki sosnowe na ich szyjach-
deptali na końcówki wałków zgniatając szyje ofiarom!

Lubomir - 12.02.19 13:33
Jest coraz bardziej oczywiste, że jeżeli Europa wraz z USA i Kanadą - nie doprowadzą do całkowitej, realnej denazyfikacji Krajów Niemieckich, to groźba odrodzenia się niemieckiej buty, stanie się tak oczywista, jak istnienie Czwartej Rzeszy. Hitlerowskie marki, czy jak kto woli post hitlerowskie marki - rugują kolejne firmy europejskie. Zamiast wypłacać odszkodowania, one nadal pomnażają kapitał Hitlera. I nie chodzi tu wyłącznie o sponsora kariery i zbrojmistrza Hitlera: Thyssena i Kruppa. Dotyczy to głównie branży samochodowej i maszynowej, ale i np. przemysłu chemicznego i elektrycznego. Faktyczna historia Pomorza, to niemieckie zbrodnie w Lesie Piaśnickim i niemiecki obóz śmierci - wybudowany dla Polaków: KL Stutthof, a nie obalenie nazwy Stocznia imienia Lenina i przywrócenie tej nazwy, po wcześniejszej likwidacji polskiej stoczni w Gdańsku i likwidacji całego polskiego przemysłu stoczniowego

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Lutego 1876 roku
Zmarł Seweryn Goszczyński, polski poeta i działacz niepodległościowy (ur. 1801)


25 Lutego 1832 roku
Władze carskie powołały Sąd Kryminalny by skazać przeszło 200 powstańców na karę śmierci i katorgi


Zobacz więcej