Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.02.19 - 12:29     Czytano: [746]

Garść informacji politycznych
Witam Państwa,

Przesyłam najciekawsze informacje i komentarze internautów dotyczące różnych spraw - zapewne część Państwo znają, ale na pewno nie wszystkie, dlatego myślę, że warto przeczytać cały ten list:

Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, od kilku lat zajmuje 65-metrowe mieszkanie komunalne na Ujeścisku - napisał portal wPolityce.pl. Gdańscy radni PiS uważają, że zarabia on zbyt wiele, by otrzymać takie wsparcie od miasta. Magistrat odpowiada, że przekazanie mieszkania dyrektorowi odbyło się zgodnie z prawem. Portal internetowy wPolityce.pl napisał, że dysponuje dokumentami, z których wynika, że dyrektor ECS Basil Kerski wynajmuje od miasta mieszkanie komunalne na Ujeścisku. Jest to lokal o powierzchni 65 metrów, a czynsz za niego wynosi 625 zł plus opłaty za media. Na wolnym rynku wynajem takiego mieszkania kosztuje około 3 razy więcej. Internauci z Trójmiasta są oburzeni zachowaniem władz Gdańska i dyrektora ECS. Komentarz: „na układy nie ma rady” uzyskał aż 520 ocen pozytywnych i tylko 125 negatywnych. Komentarz: „To nie jest w porządku. Chłop zarabia 14k brutto i zajmuje mieszkanie na które czekają ludzie potrzebujący ?!To są jaja..” uzyskał aż 704 ocen pozytywnych i tylko 166 negatywnych. Komentarz „zrobcie zbiorke, lemingi doplaca do czynszu Kerskiemu. czego leming nie zrobi dla demokracji....” uzyskał aż 465 ocen pozytywnych i tylko 116 negatywnych. Zaś komentarz: „Nie wszystko co jest "zgodne z prawem"... Jest etyczne i uczciwe. W polskim Palermo bez zmian niestety.” uzyskał aż 450 ocen pozytywnych i tylko 101 negatywnych. Warto dodać, że portal trojmiasto.pl czytają oczywiście głównie mieszkańcy Trójmiasta, w którym środowisko związane z władzami Gdańska i ECS ma bardzo duże poparcie, więc takie komentarze wskazują na duży szok dla tych ludzi.
www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Mieszkanie-komunalne-dyrektora-ECS-Miasto-to-zgodne-z-prawem-n131635.html

Mieszkańcy Gdańska zbierają podpisy pod zgłoszeniem Aleksandry Dulkiewicz jako kandydatki na prezydenta miasta. Okazuje się, że zbiórkę wspiera też Muzeum Bursztynu – oddział Muzeum Gdańska. „To jest niesamowite. To jest prywatny folwark” – napisał na Twitterze szef klubu PiS w Radzie Miasta Kacper Płażyński. Post zniknął już z profilu Muzeum Bursztynu, ale nie słychać o konsekwencjach personalnych wobec winnych, którzy tego dokonali.
www.tvp.info/41193009/

Dlaczego wiele mediów tak nagłaśnia (i porównuje z okresem rządów PO-PSL) złe wyniki stadniny w Janowie, która jest małym przedsiębiorstwem, a nie nagłaśniają tak dobrych lub nawet świetnych wyników dużych firm takich jak Orlen, Lotos, LOT, kopalnie? To haniebna manipulacja.

Politycy PO to idioci? Schetyna grzmi: "Każda z propozycji Biedronia jest nierealna", po czym stwierdza: "Biedroń powtarza po nas" - a przecież jeśli każda propozycja Biedronia jest nierealna, a część tych propozycji to propozycje PO to znaczy, że według Schetyny część propozycji PO jest nierealna!!!
https://wpolityce.pl/polityka/432701-schetyna-kazda-z-propozycji-biedronia-jest-nierealna

Nie milkną echa środowej wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na temat miejsca w piekle dla tych, którzy doprowadzili do Brexitu (powiedział, że chodzi o tych, którzy doprowadzili do Brexitu bez planu, ale jak mogli mieć plan, jeśli wszystko zależy od rozmów Wielkiej Brytanii z UE, których nie można było prowadzić przed referendum, bo byłyby bezprzedmiotowe). W mocnych słowach do wpisu szefa Rady Europejskiej odniósł się europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. "W Londynie, ale także w PE, oburzenie z powodu wczorajszej wypowiedzi Donalda Tuska. No cóż, my wiemy, że „dorzynanie watah”, czyli poniżanie tych, których (błędnie) uznawano za słabszych i przegranych, należy do stylu uprawianej przez niego i PO polityki" – skomentował eurodeputowany. Zaś Nigel Farage napisał: "Po brexicie uwolnimy się od niewybieralnych aroganckich impertynentów jak ty i będziemy rządzić sami własnym krajem. Dla mnie to brzmi jak niebo".
https://dorzeczy.pl/92770/Krasnodebski-o-wpisie-szefa-RE-Dorzynanie-watah-to-styl-PO-i-Tuska.html

Bomba nie wypaliła? To trzeba sobie radzić inaczej. TVN szuka dowodów na brak transparentności w działaniach prezesa PiS. Wychodzi kuriozalnie. Knapik pomija istotne fakty i stwierdza, że do realizacji projektu nie doszło, bo… pokłócono się o pieniądze, a nie dlatego, że z nie wiadomych powodów władze Warszawy nie pozwoliły na budowę wieżowców i z obawy, że media uznają, że to nie fundacja, ale partia buduje wieżowce. Cóż, skoro „bomba” nie wypaliła, to „wszystkie chwyty dozwolone”. TVN zlecił też kuriozalny sondaż, aby bronić "kapiszona"" Czy prezes PiS powinien rozmawiać o budowie wieżowców?" - jakby było coś złego w tym, że przedstawiciel rady nadzorczej fundacji rozmawia o sprawie, którą zajmuje się ta fundacja.
https://wpolityce.pl/polityka/431866-bomba-nie-wypalila-tvn-na-tropie-sensacji
https://wpolityce.pl/polityka/432689-tvn-zlecil-kuriozalny-sondaz-aby-bronic-kapiszona

Grzegorz Schetyna ogłosił w Polsat News, że rozmowa polityka z biznesmenem to wielki skandal. Chyba zapomniał o swoich kontaktach, które wyszły na jaw przy okazji afery hazardowej.„To jest dla mnie szokujące, że prezes największej partii, nadprezydent i nadpremier prowadzi rozmowy z biznesmenami, robi rzeczy, których trudno się spodziewać na tym poziomie polityki” - powiedział w Polsat News lider PO, dodając, że "to są standardy nieobecne w Europie". No to przypomnijmy Schetynie rozmowę, która wyszła na jaw dzięki podsłuchom CBA ujawnionym przy okazji afery podsłuchowej. Rozmawiają polityk Grzegorz Schetyna i biznesmen Ryszard Sobiesiak. Może Schetyna powiedziałby coś więcej o kulisach tego spotkania na lotnisku?
https://centrummedialne.pl/wydarzenia/schetyne-dziwi-rozmowa-z-biznesmenem.-zapomnial-o-sobiesiaku

Prof. Modzelewski o rewelacjach "Wyborczej": Na podstawie takiej faktury nie można uznać roszczenia. Prof. Modzelewski odnosił się do dzisiejszej publikacji „Gazety Wyborczej”, która pokazała fakturę wystawioną spółce Srebrna. W rozumieniu przepisów ustawy o VAT, faktura musi spełniać zgodne z prawem warunki. Warunkiem niezbędnym jest określenie na fakturze, co jest przedmiotem czynności. To jest nakaz prawny. Faktura musi powiedzieć, jaka czynność została wykonana. Jeżeli na fakturze pojawia się pojęcie „zwrot kosztów”, to nie ma takiej czynności. Jest to tzw. wadliwość podstawowa—mówi Modzelewski w rozmowie z wPolityce.pl. Na podstawie takiej faktury nie można uznać roszczenia, bo nie wiadomo, czego ona dotyczyła– dodaje. Na kwotę tak dużą faktura nie może być uznana w sensie czystoprawnym jako wystawiona w sposób niewadliwy. Jeżeli mam za coś zapłacić, to musi być powiedziane, co jest przedmiotem czynności. Nie ma czegoś takiego jak „refaktura kosztów”. Ktoś nie umie wystawić faktury. Wymagałaby ona skorygowania o określenie rzeczywistej treści czynności– twierdzi Modzelewski.
https://wpolityce.pl/polityka/432956-modzelewski-nie-wiadomo-czego-dotyczyla-ta-faktura

TVN chciał rozmawiać z Cenckiewiczem. Jego odpowiedź powala. TVN poprosił mnie o komentarz ws KM Kujdy (tw ps. Ryszard). Odpisałem tak: Dziękuję, nie skorzystam! Jestem za lustrowaniem wszystkich - "u nas i u was". Nie można bronić Czarneckiego i nie mówić że był TW a lustrować Kujdę! Czarnecki, o którym na Twitterze wspomniał Cenckiewicz, to bankier Leszek Czarnecki. Pod koniec 2018 r. zrobiło się o nim głośno w związku z aferą KNF. W latach 80. Czarnecki był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Ernest", a później kontakt operacyjny Departamentu I MSW (wywiad PRL) o pseudonimie "Ternes".
https://dorzeczy.pl/kraj/92903/TVN-chcial-rozmawiac-z-Cenckiewiczem-Jego-odpowiedz-powala.html

Do skandalicznej sytuacji i słów, które później padły ze strony jednego z polityków totalnej opozycji doszło w Szczecinie. Wiele kontrowersji wywołała tam bowiem kwestia wyboru patrona ronda na prawobrzeżu. Najbardziej bulwersująca w tym wszystkim okazała się być wypowiedź jednego z radnych „Koalicji Obywatelskiej”. Marcin Biskupski (PO) bronił decyzji na szczecińskiej Radzie Miasta stwierdzając podczas dyskusji, iż „honorujemy Niemców, bo Szczecin ma dłuższą historię jako państwo niemieckie niż jako polskie„. Wielu ludzi wywodzących się ze środowisk patriotyczno-narodowych uznało takie stawianie sprawy za szczególnie skandaliczne. Jak można bowiem pełnić funkcję radnego, mającego dbać o dobro Polaków w Szczecinie, kiedy tak określa się swoje priorytety. Wybór był pomiędzy dwiema postaciami. Pierwszą, o której nadanie imienia zabiegały środowiska prawicowe i patriotyczne był kapitan Lech Karol Neyman, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, który jest określony autorem odtworzenia granicy na Nysie Łużyckiej. Został on zamordowany przez komunistów w 1948 roku. Jego ciało odkryto dopiero w 2018 roku na „Łączce”, gdzie został pochowany bez honorów na jakie zasługiwał i anonimowo jak wielu innych zasłużonych dla naszej Ojczyzny bohaterów. Druga kandydatura to Maria Baranowska-Dohrn. Była ona tłumaczką polskiego pochodzenia, która po poślubieniu Niemca zamieszkała na prawobrzeżu. Jej historia przypada na XIX wiek. Radni „Koalicji Obywatelskiej” oraz „Bezpartyjnych Samorządowców” przegłosowali właśnie tą propozycję, odrzucając tym samym możliwość uhonorowania w Szczecinie kapitana NSZ Lecha Karola Neymana.
https://prostozmostu24.pl/polityk-po-broni-honorowania-niemcow-zamiast-polskich-bohaterow-odpowiedzial-mu-prezes-endecji/
www.stefczyk.info/2019/01/24/radny-szczecinskiej-platformy-obnazyl-polityke-swojej-partii-bedziemy-honorowac-niemcow-ze-wzgledu-na-historie-miasta/

Najlepsze memy dotyczące afery Stefana Niesiołowskiego, pod drugim linkiem te dotyczące słów Kopacz o rzucaniu kamieniami w dinozaury, a pod trzecim taśm „Gazety Wyborczej” dotyczących Jarosława Kaczyńskiego - polecam:
https://dorzeczy.pl/galeria/99176/Jurny-Stefan-Memy-z-poslem-Niesiolowskim.html
https://dorzeczy.pl/galeria/99175/Jak-ludzie-rzucali-w-dinozaury-kamieniami-MEMY.html
https://dorzeczy.pl/galeria/99174/Tasmy-Kaczynskiego-MEMY.html


Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

31 Maja 1958 roku
Zmarł Aleksander Żabczyński, amant przedwojennego kina polskiego.


31 Maja 1926 roku
Zgromadzenie Narodowe wybrało Józefa Piłsudskiego na prezydenta. Piłsudski tej funkcji nie przyjął.


Zobacz więcej