Piątek 23 Sierpnia 2019r. - 235 dz. roku,  Imieniny: Apolinarego, Miły

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.02.19 - 14:02     Czytano: [303]

Młot, sierp i cep


Szanowni Państwo!

Po czym poznać konserwatystę? Najlepiej po tym, jak trzyma mikrofon. Wszyscy konserwatyści, z małymi chlubnymi wyjątkami, mają w pogardzie takie nowoczesne urządzenie, jakim jest mikrofon. Jeśli zmusi się takiego konserwatywnego mówcę do wzięcia niepotrzebnego, jego zdaniem, urządzenia do ręki, to najchętniej będzie nim wymachiwał, jak cepem.

Żarliwego mówcę można od biedy zrozumieć, że postęp ma za nic. Gorzej, jeśli podobnie zachowują się redaktorzy, prowadzący wywiady na łamach własnych prywatnych internetowych telewizji. CEP jest taką właśnie telewizją. Redaktor prowadzący świetnie nagrywa swoje przydługie pytania, ale odpowiedzi zaproszonych gości już mniej go interesują. Tak ustawia mikrofon, że zaproszonego prelegenta prawie nie słychać. Trudno sobie wyobrazić, żeby przed opublikowaniem nie sprawdził jakości nagrania.

Dodatkowej atrakcji Cepowi nadaje wystrój studia. Rozmowy odbywają się między innymi na tle Pałacu Stalina. Upodobanie do tego akurat miejsca w Warszawie wydaje się wymowne. Wiele bowiem krytycznych słów pada wobec wszystkich, z małym wszakże wyjątkiem, którym jest kraj pochodzenia sierpa i młota. Wbrew pozorom „Cep o Wiśle” nie wspomina, ale swoją skomplikowaną konstrukcją jak ulał pasuje do tych radzieckich symboli.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU


Ad. Nobliści 4/2019 (395)

1) Szanowna Pani Małgorzato

Robi się coraz „weselej” w tej naszej umęczonej ojczyźnie. Farsa goni farsę i ten „trynd” najwyraźniej nabiera rozpędu. Proniemiecka Opcja dla swoich politycznych celów nie zawahała się wykorzystać nawet tragedii swojego prominentnego przedstawiciela. Mało tego chce upiec jeszcze jedną pieczeń na tym ogniu – wykreować swojego propagandowego wyrobnika na bohatera wszech czasów – wystawiając jego kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla. Całe szczęście każdy człowiek o zdrowym rozsądku zamieszkujący tę planetę wie, że nagroda ta była i jest tak upolityczniona, że stała się farsą. Najlepszym tego przykładem jest nominowanie do tej nagrody Stalina (nominowany dwukrotnie, w 1945 i 1948), Hitlera, Mussoliniego. Obama dostał tę nagrodę po eskalacji wojny w Afganistanie, po atakach amerykańskich dronów na Bliskim Wschodzie i egzekucji Osamy bin Ladena (bez sądu!). Nie wspomnę już o naszym godnym pożałowania Mędrcu. Znając doraźne polityczne kryteria jakie stosuje się przy przyznawaniu tej nagrody – wszystkiego można się spodziewać – wyboru Owsiaka, również. Cóż, trudno jakoś z tym będziemy musieli żyć, oby tylko takie „ciosy” dotykały nasz naród.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

2) Komitet Noblowski oznajmił, że nie może uwzględnić wniosku o Nobla dla Owsiaka, bo nie ma takiej kategorii nagród, w jakiej Owsiak występuje.

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

26 stycznia 2019 r. | Nr 5/2019 (396)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

23 Sierpnia 1902 roku
Zmarł Sokrat Starynkiewicz, polski inżynier, prezydent Warszawy w latach 1875-1892 (ur. 1820)


23 Sierpnia 2006 roku
Zmarł Generał Michał Gutowski, oficer 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego (ur. 1910)


Zobacz więcej