Piątek 23 Sierpnia 2019r. - 235 dz. roku,  Imieniny: Apolinarego, Miły

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.01.19 - 21:38     Czytano: [629]

Kto kogo chce "wykończyć"

Nie może być w Polsce źle za obecnych rządów, skoro nawet tam, gdzie podobno „kozy kują” czyli w Pacanowie przyznano prawa miejskie i ludzie się z tego cieszą.

Przedstawiciele opozycji totalnej, w tym zwłaszcza posłowie PO z Antonim Mężydło na czele postanowili na sejmowej komisji „wykończyć” polski rząd, namawiając Polaków, by więcej używali prądu, więcej świecili, bo wtedy drogi prąd „wykończy” polski rząd.

Ku rozpaczy PO i N do podwyżek cen prądu nie doszło. Chciało by się, przynajmniej w sferze umysłowej życzyć opozycji Fiat-Lux. Polacy najwyraźniej postanowili też „wykończyć” tak nielubiany przez PO i byłego premiera Donalda Tuska - polski ciągle jeszcze - LOT i to lataniem na potęgę, bo w 2018r. przewiózł on już ponad 8 milionów pasażerów i zarobił blisko 200mln zł., „co gorsze” zanosi się, że będą równie często latać również w 2019r. i LOT pobije kolejne rekordy przewozów pasażerów, podobnie jak polskie PKP, które przewiozły w 2018r. blisko 300 milionów osób. Żeby było jeszcze śmieszniej niemieckie gazety i niemieccy politycy obawiają się, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Baranowie może „wykończyć” zbyt kosztowny i bardzo opóźniony, nowy port lotniczy w Berlinie.

Prezes TVP Jacek Kurski postanowił „wykończyć” konkurencyjne, komercyjne stacje telewizyjne swym Sylwestrem Marzeń, który oglądało nawet 8 milionów widzów, a z kolei polscy turyści postanowili „wykończyć” górali w Zakopanem zajmując wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery, choć raczej wykończyli zasoby własnych „dudków”.

Niektórzy dziennikarze, zwłaszcza ci z „Rz”, politycy PO i N postanowili najwyraźniej „wykończyć” polskiego złotego, wysokie, polskie PKB (5 proc) i szybko rosnący polski eksport, powracając do pomysłu szybkiego przyjęcia przez Polskę euro, przed czym słusznie przestrzega prezes NBP prof. Adam Glapiński.

Inna prof. Jadwiga Staniszkis postanowiła „wykończyć” rozum i resztki przyzwoitości ogłaszając, że dziś w Polsce jest gorzej niż w Rosji prezydenta Władimira Putina, a nawet tak źle jak w Rosji Bolszewickiej, tak jakby wszędzie w polskiej krainie: głód, łagry i masowe rozstrzeliwania.

Inny, jeszcze bardziej śmieszny piewca totalnych Waldemar Kuczyński chce „wykończyć” suwerenność jako największe nieszczęście Europy. Redaktor „GW” Adam Michnik chce zaś „wykończyć” „PiS-owski smog, życiodajnym tlenem wprost z ulicy Czerskiej”, zaś część kasty sędziowskiej chce „wykończyć” resztki poczucia sprawiedliwości wśród Polaków i wiarę w prawdziwą niezawisłość oraz apolityczność sędziów.

Wielu Polaków postanowiło „wykończyć” nadwymiarowe, poświąteczne kilogramy, podejmując zobowiązania o systematycznym odchudzaniu się w 2019 r., chcą „wykończyć” polski cukier, bo coraz mniej słodzą i polskie kopalnie soli, bo coraz mniej solą - dobrze, że czasem jeszcze coś popieprzą. Niektóre Polki postanowiły „wykończyć” swych życiowych partnerów biorąc w swe ręce ich karty kredytowe, by „wykończyć” galerie handlowe i sklepy w ramach wyprzedaży i przecen, a przecież wiadomo, że konsumpcja jest nadal w Polsce główną siłą napędową szybko rosnącego PKB.

Były prezydent Lech Wałęsa najwyraźniej postanowił „wykończyć”, nie tylko Konstytucję, ale i tradycję udając się na pogrzeb w odpowiedniej koszulce z napisem, a ostatnio nawet prezydenta Rosji Władimira Putina wychwalając go pod niebiosy, choć tu sprawa nie będzie tak prosta.

Nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i włodarze dzielnic postanowili właśnie „wykończyć” finansowo i psychicznie właścicieli i użytkowników garaży w Warszawie, podnosząc im opłaty o kilkaset procent.

Polski rząd postanowił, że nadal będzie „wykańczać” oszustów, złodziei i mafię wyłudzających VAT i oszukujących fiskusa.

Jak widać wszyscy, wszystkich chcą „wykończyć’, żeby znów było, jak było, żeby się wszystkim gorzej żyło, ale tak źle na szczęście nie będzie, bo idą wybory, a wtedy zawsze robi się coś mądrego i dla zwykłych ludzi. I na to wszyscy bardzo liczymy.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 13.01.19 21:00
Oby nie było tylko tak, że wciąż można jedynie przebaczać Niemcom lub ich konfidentom a Polakom myślącym nieco inaczej - absolutnie nie wolno nigdy przebaczać. Nie wolno przebaczać także Ukraińcom. Wywiad niemiecki najwyraźniej 'odtajnia' najgłębsze tajemnice Polaków, żeby utrzymać pomiędzy Polakami niekończącą się temperaturę wrzenia. Na rozkaz z zewnątrz, stajemy się wrogiem Ukrainy, albo nawet Iraku czy Iranu. Najwyraźniej komuś zależy na tym, żeby rozpętać m.in. wojnę z Ukrainą i żeby było tyle ofiar, co w sprowokowanej wojnie iracko-irańskiej? W tamtym konflikcie Irańczycy doliczyli się 200 tysięcy poległych. W Polsce zeszmacono już niemalże wszystkie autorytety. Historię próbują nam najwyraźniej pisać jacyś 'dobrzy' Niemcy. Swoją historię Niemcy piszą od zera. Trudno znaleźć nawet jedno państwo w Europie, które pisałoby o niemieckich zbrodniarzach wojennych, ludobójcach i grabieżcach. W całej prasie europejskiej informuje się wyłącznie o jakichś bezpaństwowych nazistach. Organizatorzy wszystkich wojen w Europie i wojenni podżegacze, wciąż grają rolę obrońców pokoju i obrońców wszystkich ludzi. To Polacy mają być najgorszymi spośród najgorszych. To Polacy mają wiecznie kłócić się o wszystko i ze wszystkimi. Wtedy nikt nawet nie zauważy, że przestaliśmy istnieć jako naród twórców, wynalazców, producentów i przemysłowców.

Kojak - 12.01.19 22:02
Panie Szewczak ! Oto pana suwerennosc ! Ambasador USA Mosbacher zakazala wam tykac Ubera i zescie pokornie sie zgodzili ! Chcieliscie odkupic PKP Energetyka i znow ambasador USA zakazala wam kupna co zescie pokornie uczynili .

Ania - 12.01.19 16:41
No i kolejna demokratyczna wadza zafundowała nam kolejnego wroga, tym razem Chiny.
Nic dziwnego mamy u siebie amerykańską agenturę to i mamy kolejnego z listy amerykańskich wrogów.
Następne w kolei są narody arabskie i należy oczekiwać jakiejś prowokacji oczywiście zorganizowanej przez Putina.
Obserwujmy jak pracują w Polsce spece od propagandy dozujący nam na przemian strach i nienawiść.
Mamy ważny rok dla speców którym też podlega propaganda, muszą ludowi przygotować propozycje na demokratyczne "wybory" do Sejmu, €kołchozu i podzielić Polaków pół na pół.
Jak się wyniosą od nas spece z CIA to zostaniemy nie z ręką a z głową w pełnym nocniku.
Gierek eksportował węgiel, były to ostanie czasy na jego opłacalność. Dziś energię przetwarza się w elektrowniach atomowych i ci co w nie zainwestowali dyktują warunki. U nas zainwestowano miliardy w elektrownię w Brzeziu koło Opola, cztery tysiące robotników większosć z Indii, Rumunii, Ukrainy rozbudowało elektrownię węglową z której miał być prąd eksportowany do Niemiec.
Niemcy dogadują się teraz na dostawy prądu z Francji i Szwecji, nie przedłużają zawartych z nami umów. Rosjanie to wiadomo już dawno rozszyfrowali co się u nas święci i omijają nas z daleka.
Niemcy aby ratować euroekonomię Grecką pokryli koszty greckiego "demokratycznego" eksperymentu. U nas nie ma euro a idiotom się wydaje, że zbliżające się mega problemy rozwiążemy dodrukowując kolejne zera na banknotach złotówkowych. Brak wiary w polską złotówkę powoduje, ze droga jest ziemia i budynki. Polscy chłopi kupują ziemię orną marnej jakości na kredyt w cenie równowartości zysków SIEDEMDZIESIĘCIOLETNICH. Niemiecka i francuska gospodarka generuje zyski w oparciu o postęp i wdrażanie nowszych kosztownych technologi u nas szuka się zysków eksploatując tanią siłę roboczą może to być nawet obca. Nie potrafimy zainwestować w ludzi mądrych i długo czekać na zyski. Za złej komuny każda polska ambasada miała za zadanie sciągać do Polski obce tajne i kosztowne osiągnięcia technologiczne. Jak ktoś chce wiedzieć czym się zajmuje polski demokratyczny MSZ stworzony przez Benjamina Lewertowa radzę każdemu przeczytać książkę ambasadora Krzysztofa Balińskiego "MSZ-polski czy antypolski?


.

Jan Orawicz - 11.01.19 23:25
Towarzyszko Anno bredzisz! Ja znam twoje lewackie wypustki!
Tylko przedszkolak nie byłby w stanie zrozumieć twoich lewackich
wypocin! Przyznaj się ile lat byłąś członkiem PZPR albo ZSL,czy SD?
Ta - kiedyś twoja czerwona przynależność wyraźnie wypływa spod
twego pióra! Tego nie ukryjesz! No... tylko przed półgłówkiem to się
może udać! Zachęcam do rozwagi - jako Solidarnościowiec!

Ania - 11.01.19 17:36
Towarzyszu Orawicz nie jestem żadną towarzyszką a od zawsze byłam przeciwniczką czerwonych armii i to bez znaczenia czy była to żydobolszewicka czerwona armia czy teraz najlepsza amerykańska czerwona armia.
Proszę podać wiarygodne dane czego i ile to żydobolszewicy wywieźli z Polski bo na jakich warunkach udzielali nam kredytów to mam wiarygodne dane.
Nie mogę porównać na jakich obecnie warunkach są nam udzielane oczywiście najlepsze kredyty i skąd się bierze kasa na zakup demobilu i najlepszego amerykańskiego gazu. Ile nam płaci USA za zajęcie terenu Polski do swoich działań militarnych ?
Dzisiaj o takich sprawach mamy rozmawiać a nie bredzić jakieś urojenia ile to sowieci wywieźli z Polski. Proszę o wiarygodne konkrety.
Czas biegnie do przodu i ja nie chcę by naszą Polskę spotkało drugie Powstanie Warszawski ale już na skalę krajową.
Gdzie się pojawi amerykańska armia czerwona to są tylko kłopoty i kolorowe rewolucje.
Dzisaij należy pisać o aktualnych tajnych akcjach CIA, o narodach w pułapkach zadłużeniowych bo jest się czym martwić. Średnie zadłużenie jednego mieszkańca Ziemi już wynosi OSIEMDZIESIĄT TYSIĘCY DOLARÓW.
Ja tym razem czytam prace Jana Stachniuka. Polecam.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Stachniuk

Lubomir - 11.01.19 16:34
Panie Janie, jakby coś, to ta wspomniana przeze mnie Anna, to Anna Majacz. A może jegomość utożsamiany z wieloma aferami i tragediami, to po prostu transwestyta? To przecież osobnik znany z entuzjazmu do europejskiej Sodomy i Gomory!

Lubomir - 11.01.19 13:10
Panie Janie, polecam książkę Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego pt: 'Niebezpieczne związki Donalda Tuska' . Autor pisze o historyku i dziennikarzu Thuzku, przepraszam - Tusku i jego pseudonimie dziennikarskim Anna...Można przeczytać też na temat szefa rezydentury Stasi w Polsce, podpułkownika Hansa Gottschlinga. NKWD, KGB i GRU to tragiczna przeszłość, ale droga biegła i ciągle biegnie naprzód. Ostatnio aresztowano w Polsce dwóch agentów...chińskich. Być może łatwiej winę udowodnić Chińczykowi, niż jakiemuś przedstawicielowi rasy nadludzi...

Jan Orawicz - 11.01.19 3:09
Towarzyszko Anno komuniści budowali swoja komunę,
a Polacy odbudowali zrujnowany kraj,którego okradał
sławetny sierpomłotowy Kraj Rad,przy pomocy polskich
czerwonych zdrajców i sługusów czerwonego okupanta
Rzeczypospolitej Polskiej! Tego towarzyszka nie wie,że
Polska była pod okupacją sowiecką?!Bardzo słaba wiedzę
posiada towarzyszka o własnym kraju! No cóż czerwony
zaborca Polski wszystko robił,by nam Polakom zamazać
prawdziwy obraz tamtej rzeczywiistości! Kto zaprotestował
przeciwko sowieckiej okupacji,ten był likwidowany w
w specjalnych ciężkich więzieniach,a nasi leśni żółnierze
z AK,WiN itp. byli likwidowani w lasach za pomocą bandytów
z UB,KBW itp.

Jacek Socha - 10.01.19 2:50
Tak, tak "Lubomirze", znowu blyszczysz 'intelektem', tylko skad ten prymitywizm przyczepiony do nazwiska SOCHA. Ja przynajmniej mam swoje nazwisko, a ty orzesz pod ksywa LUBOMIR!

Ania - 09.01.19 16:48
Zgodnie z nową filozofią jaka teraz u nas obowiązuje władza i jej urzędnicy nie mogą prowadzić tzw. działalności gospodarczej. Urzędnicy samorządowi obchodzą ten zakaz tworząc domy "kultury", w niektórych gminach łącznie z wioskami jest ich już 30. Zniknęły księgarnie i biblioteki a namnożono etatów dla swoich w domach "kultury", ośFiacie i milicji miejskiej. Władza ma komputery i wszystko pod kontrolą więc łatwo może policzyć ile ją kosztuje utrzymanie demokratycznych wybrańców ludu, którzy są nie do ruszenia ze względu na to, że z wydrenowanych pieniędzy od swoich wyborców część i to dużą odprowadzają do zusowskiej piramidy finansowej. Starzy komuniści to zazdroszczą dzisiejszym "demokratom" u koryta. Pensje nie dwa razy większe jak zwykłego robola a dziesięć do tego zamiast groszowych łapówek od biednego chłopa za przydział np ciągnika spore tysiące z organizowania przetargów na cudeńka dla ludu.
Jak komunisci odbudowali Polskę po wojnie, do tego od podstaw postawili przemysł ciężki to nie będę dochodzić.
Dzisiaj możemy się tylko modlić, żeby jakiś obcy miliarder zlitował się nad nami i nas wykorzystał aby osiągnąć maksymalne zyski. Postawił jakąś blaszaną budę w której lud by pracował za najniższą krajową. Dobrze, że wybrańcy ludu uchwalili tą najniższą krajową bo nie wiadomo ile byśmy dostali od obcego "biznesmena".
Czesi biorą obcych do robót gdzie zagrożone jest życie i zdrowie. Jak ktoś nie był to radzę pojechać i zobaczyć kto, robi w czeskich zgrzewalnich blach ocynkowanych, spawlniach, przy chemii. Za kilka lat ci co dożyją wrócą do Polski i będą przelewać swoje emerytury poprzez "państwowy" fundusz zdrowia do obcych korporacji farmakochemicznych.

Jan Orawicz - 08.01.19 17:48
Contabile Anime. Tusk dość łatwo stał się rządzącym Polską.
Jednak biorąc ściśej Tusk po to wygrał Polskę,by ją zrujnować!
No i dość długo rujnował gospodarkę Polski! Pierwsza w ruinę
poszła Stocznia Gdańska za karę,że była Kolebką Solidarności.
Szkoda pisaniny na ten oczywisty i bardzo przykry temat,który
bardzo żle świadczy o nas Polakach! Ile teraz Polskę kosztuje
odbudowanie tego,co ten z pochodzena Niemieć świadomie
zrujnował! Ilu nas z Polski w tamtym czasie musiało emigrować
w świat za pracą, a ściślej za chlebem! To był wtedy łzawy
marsz Polek i Polaków w zachodni świat! Na ten przykry temat
jest cichuteńko do tej pory! A Tusk marzy sobie,by ponowuć
swoje wejście na Głowę Narodu Polskiego. Ma chęć powtórzyć
tamtą ruinę Polski! Oby Naród RP mial na to otwarte oczy!!!!

Lubomir - 08.01.19 17:26
Czytając wypowiedzi niektórych mędrców {niekoniecznie Syjonu}, chciałoby się powiedzieć: świat pędzi do przodu a oni ciągle jedno i to samo, ciągle orzą sochą. Ale przecież w końcu: każdy orze jak może. Nie każdego stać na najnowocześniejsze narzędzia pracy. Oczywiście niektóre zbieżności, są niemal całkowicie przypadkowe

MariaN - 08.01.19 14:26
Aż serce rośnie, jak sie czyta opinie czy tez komentarze pod świetnym artykułem p. Szewczaka. Pełnia merytoryki i elegancji aczkolwiek czasem uszczypliwej, posiłkowanie sie znanymi pisarzami i działaczami... miodzio. Zero epitetów, wulgaryzmów i chamstwa. Wracam do żywych, niech nowy rok cały taki bedzie a i następne również. Nie wykańczajmy sie ale szanujmy. Mamy rok wyborczy, napewno będzie jatka, partia obłudy a raczej oszustów nie ma programu dla Polaków, bo nie może mieć, wszystko zagospodarował PiS. P. Kaczyński jest uczciwym człowiekiem, dlatego jego partia musi uczciwie postępować. Ludzie na ogół są uczciwi i dlatego widzą róznice jak było przed 2015 rokiem a jak jest teraz i nie potrzebna jest dla nich jakaś tam kampania wyborcza. Mówić czy obiecać mozna wszystko, spełnić może tylko rządzaca prawica. Twierdzę tak, bo widze na własne oczy jak jest i tylko intelektualny ślepiec może mówić inaczej, a że nie wszystko jeszcze jest zrobione??? no cóż w 3 lata nie można wszystkie zaległosci wykonać, jeszcze wtedy jak kopią komuszki i postkomuszki po kostkach, przeszkadzają, prowokują pucze i skarżą do Brukseli, która chętnie karci Polskę bo tu własnie lewactwo nie rządzi

Jacek Socha - 08.01.19 10:53
Dziekuje panie Wladyslawie, dziekuje za uznanie. Pozdrawiam tam... Tytul felietonu to "Kto kogo chce "wykonczyc".

Cantabile Anime - 08.01.19 8:44
Tusk nie jest zdrajcą. Nie można przecież niemieckiego polityka służącego wiernie własnej (niemieckiej - dop. red.) ojczyźnie nazywać zdrajcą Polski.

Cytat roku 2018:

"...Nie ma co się dziwić, że potężna zainstalowana w Polsce niemiecka machina medialna "wyprodukowała" ze swojego polityka Tuska charyzmatycznego męża opatrznościowego polskiej polityki. To za Tuska zaprzestano tak naprawdę prawdziwej nauki historii, a z listy lektur zniknęły dzieła polskiej klasyki. To za jego panowania Niemcy już definitywnie przekształcili się w nazistów, a "polskie obozy zagłady" i "polskie obozy koncentracyjne" obrodziły jak grzyby po deszczu. To w końcu dzięki niemieckiemu politykowi Donaldowi Tuskowi udało się na tak wielką skalę zburzyć naszą jedność narodową i podzielić Polaków na dwa zwaśnione i nienawidzące się obozy. Tego Niemcy swojemu ziomkowi nigdy nie zapomną i zapewne za to obwieszali go orderami niczym Kreml sowieckich generałów.

I na koniec jeszcze kilka słów do pamiętnej licealistki Marii Sokołowskiej z Gorzowa Wielkopolskiego, która 22 maja 2014 r. publicznie skierowała do Tuska pytanie: "Dlaczego udaje pan patriotę, gdy jest zdrajcą Polski?".

Pani Mario, od zadania tamtego głośnego pytania minęło już cztery i pół roku. Mam nadzieję, że dzisiaj zrozumiała już pani, że Tusk żadnym zdrajcą nie jest, a tym bardziej zdrajcą Polski. On jest przykładnym niemieckim patriotą i politykiem wiernie służącym Berlinowi."

(-Mirosław Kokoszkiewicz) Warszawska Gazeta

W. Panasiuk - 08.01.19 4:28
Panie Socha gratuluję elokwencji. Może pan teraz głosić wszem i wobec czego pan dokonał, a dokonał pan wiele... Musiało to pana dużo kosztować i powiadają, że nie ma geniuszy!

Jacek Socha - 07.01.19 11:28
Drogi panie Emigrancie!
Pojmuje slowa kubanskiego komunisty E.Hemingway'a, a w bibliotece mam jego "Stary czlowiek i morze". Na komentarze Lubomira nie zwracam uwagi - sa sbyt okragle i w lewackiej papce - ale przeciez nie mam nic przeciwko temu aby je ktos czytal. A wprost do panskiej wiadomosci dodam, ze nigdy nie angazowalem sie w zadna dyskusje zwiazana z panska tworczoscia - jest, to i niech bedzie. Chociaz uwazam, ze wiersze wychodza panu o wiele lepiej niz nawet najmniejszy komentarz polityczny! A w odniesieniu do felietonu Pana Szewczaka, ktory pan skrytykowal to niebo i ziemia..., a zatem cytat - zanim osadzisz, odczekaj!
Po co wiec pan tak natychmiast i bezmyslnie zareagowal?
Przeczytalem tez panski swiateczny i pouczajacy moral skierowany do innej osoby - cos w rodzaju: "zone mam, a kochanki sam sobie dobieram"! Zrozumialem... stary czlowiek i moze... Powodzenia!
I przeciez na zakonczenie przyznaje panu racje!!!! Jesli pan nie pojal co wczesniej napisalem - a szczegolnie Pan Janusz Szewczak - nie ma powodu pisac wiecej. Zegnam pana i zycze powodzenia tam z oddali skad lepiej widac...

W. Panasiuk - 07.01.19 3:50
Panie Lubomirze dziękuję za komentarz. Mądry człowiek potrafi szybciutko wkleić się w temat i odpowiednio zareagować. Musimy co jakiś czas powiedzieć władzy - sprawdzam- inaczej karty nie zostaną odpowiednio przetasowane i po grze. Pan to rozumie. Często niektórzy przeceniają rządzących i uważają za nietykalnych tylko dlatego, że coś zrobili dla biednego ludu. Nie pojęli, że to władza ma służyć obywatelowi, a nie odwrotnie. Ma pan całkowitą rację "był czas przywyknąć" Cieszę się, że chociaż jeden człowiek nie nazywa mnie totalną opozycją. Pozdrawiam pana serdecznie

W Panasiuk - 07.01.19 3:37
Drogi panie Socha. Nie wiem czy pojmie pan słowa Ernesta Hemingwaya, ale zaryzykuję:

Zanim odpowiesz, posłuchaj,
zanim zareagujesz, pomyśl.
zanim wydasz, zarób.
zanim osadzisz, odczekaj.
zanim zrezygnujesz, podejmij próbę.

Od siebie dodam: zanim odpiszesz, dokładnie przeczytaj

Do wiadomości drogi komentatorze- Emigrant nie jest wcale gorszy od pana i jeszcze jedno - z daleka lepiej widać.

Pisze pan też o zaistnieniu czy promowaniu Polski w świecie, otóż w poprzednim komentarzu nadmieniłem coś na ten temat, czego pan nie starał się zauważyć. Pyta pan o receptę na sukces, jest i taka. Pierwsze powstać z kolan i dbać o interesy własnych obywateli, czemu zaprzeczają zmiany ustaw na zawołanie i nie tylko. Jeśli pan nie pojął tego co wcześniej napisałem nie ma powodu pisać więcej. Proszę się odkręcić bo źle ktoś pana nakręcił. Proszę poczytać też komentarz p. Lubomira, bo od niego może się pan dużo nauczyć.

Nie zaszkodzi trochę poczytać poważnych książek kosztem oglądanie byle jakiej telewizji.

"zanim osądzisz, odczekaj"

Lubomir - 06.01.19 22:39
Panie Władysławie, najwyraźniej próbuje Pan upowszechniać standardy demokracji amerykańskiej w Polsce, a jak już zauważył John Steinbeck w 'Dzienniku z podróży do Rosji': 'Zadaniem sowieckiego literata jest wspieranie, celebrowanie, wyjaśnianie i pomaganie na wszelkie sposoby w umacnianiu sowieckiego systemu. Tymczasem w Ameryce, a także w Anglii, dobry pisarz wychwytuje wszelkie nieprawidłowości funkcjonowania społeczeństwa. Jego zadaniem jest wyśmiewanie głupoty, atakowanie niesprawiedliwości, stygmatyzowanie błędów. Właśnie dlatego w Ameryce ani rząd, ani społeczeństwo nie kochają pisarzy' U nas co prawda nie ma już oficjalnych klakierów i piewców sowieckich standardów, ale przyzwyczajenia często są drugą naturą ludzi. Pozdrawiam i życzę dalszej troski o stan Polski, Polaków i polskości. Patrzenie na rzeczywistość pod różnymi kątami i z różnych perspektyw, jest zawsze wielce wskazane.

Jacek Socha - 06.01.19 10:06
Panie Emigrancie Panasiuk, to pan sie podnieca krytykujac wszystko i wszystkich w Polsce podobnie jak totalniacy nie majac nic innego do powiedzenia. Pisze pan, ze w solidnej krytyce nie ma nic zlego. A czy panska krytyka jest solidna? Czy tylko slowa po to aby sie wypisac, nie podajac zadnej propozycji jak uzdrowic to co zdaniem pana jest chore? Pisze pan: z uporem maniaka powtarzamy zaslyszane glupoty. Kto powtarza? Do kogo to zaadresowane? Czy to jest solidna krytyka? To pan je powtarza, gdzies tam zaslyszane z daleka od Polski i w dodatku poprzekrecane, a pan tego nie jest w stanie wyprostowac, bo pan tego nie rozumie.
Pan Szewczak jak malo felietonistow ujal wystarczajaco solidnie to co wazne do zaistnienia Polski w swiecie i w Europie. Napisal o zagrozeniach totalniackiej i lewackiej UE. O zagrozeniu polskiej zlotowki, o klamstwach totalniackiej opozycji do ktorej zaliczam niestety juz i pana. Nie pisal o samych sukcesach. Napisal o polskiej rzeczywistosci na przelomie 2018/2019 roku. Napisal o donosicielach do UE, ktorzy aby zaistniec krytykuja totalnie a zarazem glupio, to co popiera wiekszosc Polakow zyjacych w swoim Kraju. Ale to zbyt dakeko i juz pozno aby cos pan z tego zrozumial. Panskie zacietrzewienie nie sprzyja solidnej dyskusji.

W. Panasiuk - 05.01.19 17:14
Nie podniecajmy się zbytnio, bo nie ma czym. Z uporem maniaka powtarzamy zasłyszane głupoty. Pan Zdzisław ma zupełną rację" żelazny wilk to fikcja", a rząd może wszystko, bo jeśli nie on, to kto? Zobaczmy ilu ministrów w rządzie nie jest z PIS-u. Rząd jest pro żydowsko- amerykański- to chyba zauważyli już wszyscy. Wystarczy skinięcie ręki jakiejś ambasador czy Danielsa i wszystko załatwione. Upokorzono nas niejednokrotnie na oczach całego świata. Pan Szewczak pisze jedynie o sukcesach, nigdy nie wspomniał o tym czego rząd nie zrobił, albo co zrobił nie tak. W solidnej krytyce nie ma nic złego. W Unii nie będzie żadnych zmian, bo tam nikt nikogo nie wybiera, zostanie po staremu. To przechowalnia politycznych emerytów. Pozdrawiam w Nowym Roku

MariaN - 05.01.19 16:22
To początek kampanii wyborczej, trutnie totalni nie cofną sie przed niczym aby zaszkodzić rządowi i wlasnemu krajowi. Są rozuchwaleni bo bezkarni. Od 3 lat wolno im wiecej, wladza postepuje z nimi bardzo ostroznie bo mają swoich ludzi w eurokolchozie w Brukseli. Sytuacja będzie sie wzmagać az do majowych wyborów, kiedy to dojdzie do wymiany elit i skonczy sie nagonka na Polske. Dobrze, że juz wiemy kto jest kim i na co stać opozycję, będzie łatwiej z nimi wygrać w listopadzie. Oni nic nie proponują zwykłym ludziom, ich program to odsunąc PiS od władzy, a dlaczego, bo chcą powrotu do koryta by móc znów kraść. Totalna opozycja to trutnie i pasożyty, jak Polacy to pojmą nie będzie ich nawet w parlamencie

Jacek Socha - 05.01.19 15:09
No wlasnie, o co chodzi tej totalnej i tej szemranej opozycji? Wszystko idzie dobrze, a ci z totalnej ciagle mnie strasza nacjonalistami, faszystami i homofobami i zaraz narodowosciami, ktore wedlug totalniakow powinnismy przyjac bo sie na nas obraza, ze nie chcemy ich wzrostu i przyrostu.
Ja tez nie moge spac i az sie mocze ze strachu co to bedzie kiedy Narodowi odbije pod deklem i znowu wybierze do wladzy tych samych z PO KO, co kiedys doprowadzili ten "narod" do zapasci.

Zdzisław - 05.01.19 2:21
O co chodzi z tą totalną opozycją?
Obecny rząd ma większość, może przegłosować wszystko co widać na każdym posiedzeniu sejmu czy senatu.
Czy wy naprawdę nie macie o czym pisać ?
Pieprzycie o tej opozycji jak o żelaznym wilku. Po co?
Abym nie mógł spać? Po co straszycie?
Przecież dochody królestwa rosną, gospodarka siem rozwija, górnicy nie strajkują, prąd nie ma prawa podrożeć - tylko żyć a nie umierać!

Wszystkich komentarzy: (25)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Sierpnia 1893 roku
Zmarł Michał Elwiro Andriolli, polski rysownik, ilustrator i malarz, uczestnik powstania w 1863 (ur. 1836).


23 Sierpnia 1980 roku
Na Wybrzeżu wybuchł strajk generalny.


Zobacz więcej