Piątek 23 Sierpnia 2019r. - 235 dz. roku,  Imieniny: Apolinarego, Miły

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.12.18 - 17:25     Czytano: [445]

BOŻE NARODZENIE 2018

W ciszy betlejemskiej stajenki Boże Słowo stało się Ciałem. Wraz z Maryją i Józefem kontemplujemy tę niepojętą Tajemnicę. Nowonarodzonemu złóżmy w darze wszystkie nasze słabości i tęsknoty. Niech serca nasze otworzą się na nadzieję płynącą z betlejemskiej groty i niech żyją jej przesłaniem.
Drogim Czytelnikom i współredagującym GI KWORUM, Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku życzy Redakcja.Świat cały taki zajęty, nie widzą, nie czują
ślepcy, że znów śpi Dzieciątko Święte,
w ubogiej jak co rok Stajence.

K. Iłłkowiczówna

W noc Bożego Narodzenia podążam myślą do Was, Kochani, i z każdym pragnę przełamać się opłatkiem, byśmy spotkali się w tym znaku chleba.

Boże Narodzenie jest wyrazem miłości Boga do człowieka, miłości, dzięki której stajemy się Jego przyjaciółmi. Ta przyjaźń pozwala nam ufnie patrzeć w przyszłość.

Zaprośmy Chrystusa w nasze polskie życie – do rodzin, by były Bogiem silne, do środowisk pracy, by i w nich ujawniła się nasza chrześcijańska postawa, do ludzi doświadczonych cierpieniem i przeżywających ból osamotnienia. Niech Chrystus zagości również w sercach polskiej młodzieży, aby nie zagubiła się w labiryntach XXI wieku.

Do Betlejem mamy wędrować przez całe życie; ale szczególnie w tę świętą Noc podejdźmy w ciszy i skupieniu do Nowonarodzonego Chrystusa: każdy z nas, kto zagubił Go w monotonii codzienności i komu przysłania Go nuda, kto czuje się zbyt mądry, komu dokucza samotność i kto pogrążony jest w rozpaczy. Każdy, kto pragnie Go i szuka. Niech Chrystus będzie dla nas pociechą i nadzieją, byśmy umieli na nowo podjąć trud godnego życia.

Nie poddawajmy się więc zwątpieniu. Niech mimo przeciwności radość będzie w sercach nas wszystkich, bo Chrystus jest naszą siłą i nadzieją na ostateczne zwycięstwo. W Nim dobro zatryumfowało nad złem, miłość nad nienawiścią, wolność nad zniewoleniem i przemocą.

Oby w Nowym Roku 2019 życie nasze było prawdziwie chrześcijańskie, a praca bardziej owocna. Z całego serca kierują te życzenia w przededniu tegorocznych Świąt i ubogacam je kapłańskim błogosławieństwem w imię Chrystusa.

o. Kazimierz M. Lorek
Święta

Za oknem zima straszy
Wiatr zamiata, śniegu przybywa
Tu i tam mróz pomalował szyby
Chcesz przyjść na świat
Czy to odpowiednia pora
Tylu cie nie zna, o tobie zapomniało
Żyją swym życiem, zbyt pochłonięci
Gonią przed siebie, czasu im brak
Teraz poczuli zapach świąt

Stoły w wigilijny wieczór obfite
A ty maleńki gościu gdzieś tam
Chciałbyś tu być, wśród bliskich
Przy stole gościnnym zasiąść
Zabrakło nakrycia dla ciebie
Czy zapomnieli o tobie Jezu
Dla nich przychodzisz na świat
Ale stroiki, choinki zasłoniły istotę
Święta ubrały się w prezenty.


Hania Piątek

Wersja do druku

MariaN - 24.12.18 21:27
W ten wigilijny wieczór, calej redakcji i wszystkim komentującym mądrze i czasem głupawo, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Jezusa Chrystusa, króla świata i całej ludzkości. Niech ludzie staną sie mądrzy i serdeczni dla innych, niech dobro zawsze zwycięża a miłość scala na wieki

Olenka - 24.12.18 13:42
Naucz nas NOWONARODZONY, DZIELIC SIE POLSKIM CHLEBEM - JAK OPLATKIEM - MILOSCIA I ZYCZLIWOSCIA ZE WSZYSTKIMI - a zwlaszcza z tymi, wsrod ktorych zyjemy. Obdarz miloscia i zgoda nasze rodziny - w tym i ta KWORUMOWSKA-POLSKA - bo przeciez wszyscy do tego samego celu dazymy - ABY POLSKA BYLA POLSKA - silna, wolna swa jednoscia.
Radosnych SWIAT!
Olenka wraz z Rodzina

W. Panasiuk - 24.12.18 3:07
Życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia całej Redakcji i Czytelnikom.

Lubomir - 23.12.18 19:03
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Roku 2019 - całemu Zespołowi Redakcyjnemu oraz wszystkim Piszącym, Czytającym i Komentującym

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Sierpnia 1905 roku
Urodził się Czesław Klimuszko, polski ksiądz, franciszkanin, wizjoner, jasnowidz, zielarz (zm. 1980)


23 Sierpnia 1939 roku
Zawarty został pakt Ribbentrop-Mołotow. Ustalono strefy wpływów w Europie Środkowowschodniej.


Zobacz więcej