Piątek 23 Sierpnia 2019r. - 235 dz. roku,  Imieniny: Apolinarego, Miły

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.12.18 - 13:52     Czytano: [514]

Brednie poobiednie

Nie byle jakie tęgie, finansowe głowy: poseł Sł. Neuman i główny ekonomista A. Rzońca postanowili skompromitować PO do końca. Ogłosili Polakom „Dobrą Nowinę” pod choinkę, że jak tylko PO dojdzie do władzy, to obniżą skale podatkowe w podatku PIT o ponad 40 proc. z stawki 18 proc. na 10 proc. i stawkę 32 proc. na 24 proc., a jeszcze dodatkowo dadzą 500 plus do płacy blisko 60 proc. pracujących Polaków, którzy zarabiają do 4,5tyś zł, a niektórym nawet po 614zł ulg i zwolnień podatkowych.

Skąd biorą się ci geniusze finansów i budżetu, pokroju R.Petru Sł. Neumana czy A.Rzońcy - urwali się z choinki? Nie, oni są ze znanej stajni eksperckiej prof. L.Balcerowicza. Są jak Chuck Norris - mogą policzyć do nieskończoności i z powrotem i choć główny ekonomista PO dr A.Rzońca wieszczył na 2018r. deficyt budżetu państwa za rządów PIS na 100mld zł, to będzie on najniższy w 30-leciu, może nawet ok. 15-18mld zł.

Najwyraźniej PO ma Polaków za kompletnych idiotów i ignorantów ekonomicznych. Czyżby nie wiedzieli, że to oznacza odcięcie budżetowi państwa co najmniej 50-70mld zł, bo już dziś PIT to drugie po VAT źródło dochodów podatkowych - ok. 100mld zł rocznie wraz z samorządami, a w 2019r. ma to być 120mld zł, a jeszcze obiecują, że znajdą kolejne 20mld zł, w ramach programu 500 Plus na każde 1-sze dziecko, czyli zubożą budżet o łącznie 90-100mld zł, a co z teorią innego, „genialnego fachowca” - Sztukmistrza z Londynu, byłego MF J.V. Rostowskiego, że „piniędzy nie ma i nie będzie”? Co z niedawnymi deklaracjami G. Schetyny, też z PO; „My nie pójdziemy drogą grecką - rozdawnictwa pieniędzy i populizmu”?

I jak tu wierzyć kłamcom ? Jak to mawia prof. L. Balcerowicz. Przecież wiemy, że PO nie daje nawet jak obiecuje, ale zabiera nawet jak nie obiecuje, co widać po decyzjach prezydenta Warszawy R. Trzaskowskiego w sprawie użytkowania wieczystego. Tak absurdalne i nierealne propozycje PO w sprawie podatku PIT przy wiarygodności ekspertów gospodarczych PO, na poziomie „mniej niż zero”, to zaklinanie rzeczywistości i komedia i tragedia zarazem, a właściwie polityczna i finansowa schizofrenia czyli niezrozumienie faktów, zjawisk i wzajemnych zależności, zła ocena i błędne postrzeganie realiów. Istny obraz nędzy i rozpaczy- Pustych Obietnic Partii Oszustów. Prawdziwi kawalarze - aż chciałoby się zapytać czy w tym „totalnym opozycyjnym domu” na pewno wszyscy są zdrowi?

Co z samorządowymi dochodami z PIT-u, bo udział samorządów w podatku PIT: gmin, to ponad 37 proc., powiatów ponad 10 proc., województw ok. 1,6 proc., a łącznie te dochody to już ok. 36mld zł. W samej tylko Warszawie dochody z PIT to ok. 5,5mld zł, w większych miastach od 1-1,5mld zł? Czyżby włodarze wielkich miast Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Łodzi czy Poznania z PO i KO mieli ten ubytek dochodów zrekompensować sobie podwyżkami o 80-90 proc. cen wody, ścieków, wywozu śmieci, przejazdów i czynszów? A, co ze zryczałtowanymi podatkami, z których korzysta blisko 1 milion MSP? Może już wkrótce w trakcie kampanii wyborczej - PO, KO obieca też każdemu Polakowi po działce na księżycu, 500 plus na każdego kotka i pieska w rodzinie, wspólne rozliczanie się małżeństw homoseksualnych i po 300 plus na cygara i whisky dla pana domu - oczywiście na Dobry Start.

Ile można się ośmieszać, kłamać i fantazjować, ile jeszcze ogłupienia jest w stanie zaakceptować polskie społeczeństwo ze strony niewiarygodnej, totalnej opozycji. Niewątpliwie temat obniżenia kosztów utrzymania Polaków i ich obciążeń fiskalnych powinien być podjęty przez PIS i rząd w 2019r., ale w sposób racjonalny i odpowiedzialny. Być może należy pomyśleć o stosunkowo niewielkiej, ale odczuwalnej (2-3 proc obniżce) stawek PIT dla wszystkich podatników, racjonalizacji stawek i matryc VAT-owskich - co już się dzieje oraz obniżeniu lub wyeliminowaniu niektórych opłat, zmniejszeniu kosztów biurokracji czy dalszych obniżek ZUS itp. Trzeba to jednak zrobić mądrze, ostrożnie, by to nie rozwaliło budżetu państwa. A, temu z pewnością eksperci PO i KO intelektualnie nie podołają. Musi to być też dobrze skoordynowane ze znaczącą poprawą wynagrodzeń Polaków. Wizje lepszego jutra mogą zapewnić wyłącznie wiarygodni politycy, którzy mają nie tylko przemyślany plan, ale i charakter i odwagę, by wprowadzić go w życie.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

W Panasiuk - 22.12.18 18:57
Zawsze tak było i tak pozostanie. Jest rząd i opozycja, są też ludzie zależni od decyzji jakie zapadają w sejmie. Oni to robią za pieniądze, a dodatkowo do wypłat dorzucają sobie co jakiś czas nagrody. Jak pracują wszyscy widzimy choć niektórzy niekiedy przymykają oczy, by nie zauważać nagminnych błędów rządzących. Kłócimy się, denerwujemy, a oni i tak zrobią to co uważają, albo to, co mają narzucone przez innych całkiem nam obcych. Postanowienia okrągłego stołu blokują wszystko. Jeśli nie rozliczymy się ze wstrętną przeszłością nic nie zbudujemy. Zwróćmy uwagę na owe kłótnie pomiędzy rządem a opozycją. Jeśli chodzi o najważniejsze uchwały świadczące o uległości jak np. nowela IPN nie ma żadnego blokowania przez tzw. opozycję. Jest wiele takich przykładów np. rozdawanie pieniędzy itp. Jeśli tak dalej pójdzie rozbiorą nas bez strzału, bo jakoś nikt nas nie broni. Mógłbym tu podawać przykłady, ale o nich wiemy wszyscy, tylko nie zawsze chcemy je zauważyć z czystej przekory, albo zakłamania. Nikt nie wspomina o nowym zadłużeniu, a bębni się o wydumanych sukcesach. To są wszystko drobiazgi w wielomiliardowym kole. Pozdrawiam wszystkich.

Jan Orawicz - 21.12.18 2:11
Przestań Aniu z twoimi bredniami!!! Tylko się ośmieszasz
w oczach ekonomistów! I tego się nie wstydzisz?!

Lubomir - 19.12.18 21:55
Ta tzw. totalna opozycja, to rzecz jasna sympatycy niemieckiej dominacji i kurateli - nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. To rzecz nie ukrywana a wręcz znana powszechnie. 'Stasi' nigdy nie została rozliczona a jej polskojęzyczni agenci pochowali się we wpływowych gremiach RP. To najwyraźniej oni byli lokomotywami grabieży i likwidacji polskiej gospodarki. Robili to na niemieckie zamówienie i pod niemieckie dyktando. Trudno liczyć na to, żeby entuzjaści wszystkiego co niemieckie - dołączyli do Polaków zabiegających np. o reparacje wojenne od Niemiec. Oni nie zbojkotują hitlerowskich marek. Oni nie chcą słyszeć prawdy o prawdziwej genezie niemieckiego blichtru. Oni nie rozumieją, że nawet Lufthansa ma swoją hitlerowską przeszłość. Byliby z pewnością szczęśliwi, gdyby przed laty udało się zniszczyć LOT i przejąć go przez Lufthansę. 'Dobra Zmiana' pomieszała im wówczas szyki. Jednak mało kogo interesuje fakt, że bombardujące polskie miasta hitlerowskie samoloty, były wyposażone w marki silników firmy: BMW, Siemens i Daimler-Benz. Dzisiaj to przecież szanujący się producenci niemieccy.

Ania - 19.12.18 12:18
Przez ćwierć wieku po wojnie, za Gomułki zostaliśmy zadłużeni na 1,1 mld $ co przeliczając na dzisiaj stanowi ca 7 mld $. Przez ćwierć wieku demokracji zostaliśmy zadłużeni na nie wiadomo jaką kwotę i na jakich warunkach.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus-emerytury-pierwszy-filar-drugi-filar-ppe,246,0,2403830.html

Z braku wiarygodnych danych można przyjąć zadłużenie 6 bln zł. Jeżeli kwota jest zaniżona to za rok na pewno będzie większa, co daje ca. 800 razy większe zadłużenie.
Jak za złej komuny w mojej okolicy wybudowano kilka olbrzymich zakładów, tysiące mieszkań to teraz wybudowano nam ścieżkę rowerową, fontannę i postawiono kilka lamp jednocześnie doprowadzając do ruiny zakłady.
Ani jeden aktywny działacz z tzw. Solidarności przez te ćwierć wieku nie potrafił skorzystać z wywalczonej sobie wolności i nie stworzył jakiejkolwiek firmy tylko latał po lekarzach a potem szukał świadków ile to ma przepracowanych lat w niewolniczej komunie żeby załapać się na jakieś świadczenie z ZUS-u.

Jan Orawicz - 18.12.18 21:03
Drogi ekonomisto Panie Januszu, skomuszalcy obecnie różnie
kombinują,by powrócić do wawadzy! Dla przeciętnego Polaka,
mowa ekonomistów nie jest w pełni zrozumiała! I tutaj jest
zagrożenie powrotu czerwonych cwaniaków do władzy! Ludziom
należy tłumaczyć sprawy prostym językiem,by zrozumieli w czym
rzecz i o co chodzi?! Czerwonych łgarzy w Polsce nie brakuje!
Polska prawica PiS musi się dobrze zorganizować,by wyklarować
Narodowi,że tylko PiS może wyprowadzić Polskę na dalszą właściwą
drogę! Jeżeli ten ważny aspekt sprawy nie uwzględnimy w czasie
wyborów, to przegramy Polskę z kretesem! Teraz czerwoni chcą
nam nasze 5OO + wyrwać i zaproponować ludziom! I nie tylko to!
Przy tej sposobności poruszam propozycję ODZNACZENIA przez
Rzeczypospolitą całej Redakcji Kworum -jako naszego patriotycznego
wspaniałego pisma! Osobiście w tej ważnej sprawie zwrócę się do
Prezydenta RP A.Dudy i Premiera. Proszę tej mojej propozycji nie
traktować jako prostackiego podlizunku,ale tylko i wyłącznie
obiektywnej oceny wysiłków Szanownej Naszej Redakcji Kworum!
Proszę w tej ważnej sprawie o wsparcie ze strony miłośników KWORUM!!
Pozdrawiam

Jan Ormawicz - 17.12.18 22:18
Szanowny Panie autorze tego artykułu jest w tym dylemat,że kto
przekaże zrozumiale przecięntnym Polakom tę prawdę natury
gospodarczej?! Lewactwo dysponuje wytrawnymi faryzeuszami!
Teraz lewacy wszystko zrobią,by wrócić do wwaadzyy,ponieważ
ich portfele załapują już suchoty!! Z tego powodu nie będzie łatwo
z wyborami!! Obym się pomylił! Pozdrawiam

W. Panasiuk - 17.12.18 21:39
Z całym szacunkiem, ale z tą odwagą nieco pan przesadził.

MariaN - 17.12.18 18:11
Schetyna to pustak, przecież widać. On coś mówi zeby zaistnieć, ale to jest bełkot, pusty smiech ogarnia człowieka. Prawica ma szczeście do opozycji, przy rozsądnym rzadzeniu może rządzić 3 kadencje. Kosiniak Kamysz, którego forsuje Tusk to przecież ten, który przedłużył kobietom wiek emerytalny o 7 lat a rolnikom o 12 lat, a poza tym zabrał, jako minister pracy u Tuska, młodym ludziom miliardy z OFE, .N już nie ma, SLD ledwo kwiczy, tylko Kukiz coś tam może jeszcze zdzialać, ale jest za wyrywny. Jedynie PiS może rządzić Polską i na nic szczekanie wściekłych psów, nie ma powrotu do koryta partia oszustów a w 2 kadencji cd reform przy zupełnie innej Unii, po majowych wyborach.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Sierpnia 2006 roku
Zmarł Generał Michał Gutowski, oficer 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego (ur. 1910)


23 Sierpnia 1902 roku
Zmarł Sokrat Starynkiewicz, polski inżynier, prezydent Warszawy w latach 1875-1892 (ur. 1820)


Zobacz więcej