Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.11.18 - 20:12     Czytano: [810]

Dział: WPiS

Nowy Numer WPiS 11/2018 już do nabycia


Do dystrybucji trafił nowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Tym razem pismo ma aż 100 stron. Jak zawsze znajdziecie w nim Państwo wiele interesujących i aktualnych tekstów – reportaży, analiz, artykułów religijnych i historycznych. Piszemy m.in. o wyborach samorządowych, rocznicy 160-lecia objawień w Lourdes i sprawie Komisji Nadzoru Finansowego. Przypominamy postacie Józefa Piłsudskiego, Deotymy i Jana Kozietulskiego. Zapraszamy na wycieczkę nad Balaton i do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jak więc widać, warto przeczytać listopadowy „Wpis”!

W bieżącym numerze:

● „Pyrrusowe zwycięstwo” – Leszek Sosnowski w kontekście niedawnych wyborów samorządowych pisze o zwycięstwach poniesionych zbyt dużym kosztem.
● „Władza ludzi słabych moralnie ma tragiczne skutki” – przebieg i wyniki wyborów komentuje socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Jerzy Szymczyk.
● „W Polsce jesteśmy u siebie, nie dajmy sobie tego odebrać” – tekst wystąpienia prof. Krzysztofa Szczerskiego wygłoszonego podczas IV Dnia Patrioty w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.
● „Polska z podległością nie pogodziła się nigdy i nie pogodzi się teraz” – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka poświęcone jego najnowszej książce „Kościół na straży polskiej niepodległości” wygłoszone podczas IV Dnia Patrioty w Krakowie.
● „Zaczadzeni smogiem medialnym” – Attila Leszek Jamrozik apeluje o jak najszybszą i bezkompromisową repolonizację mediów.
● „Minister premiera Tuska: Nie opłaca się już produkcja narkotyków. Produkcja faktur VAT jest lepsza” – rozmowa z posłem Januszem Szewczakiem o przestępstwach VAT-owskich w Polsce.
● „Jan Paweł II w walce o polskość” – wystąpienie Jolanty Sosnowskiej wygłoszone podczas IV Dnia Patrioty w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.
● „Czy Piłsudski… nie istniał, wymyślili go romantyczni poeci?” – Bohdan Urbankowski o marszałku Józefie Piłsudskim.
● „Taką Pan Bóg dał mi głowę” – fragment najnowszej książki wydawnictwa Biały Kruk z nieznanymi rozmowami Józefa Piłsudskiego.
● „Uroki jesieni, sztuki i wina nad Balatonem” – reportaż z Węgier, znad jeziora Balaton.
● „Polska musi powstać! Stanowisko Węgier po rozbiorach” – wykład konsul generalnej Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy zaprezentowany podczas IV Dnia Patrioty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.
● „Przestrzeń nadzwyczajnych interwencji Boga” – reportaż z francuskiego Lourdes, w którym w tym roku obchodzono jubileusz 160-lecia objawień.
● „Walka o rechrystianizację Europy” – wystąpienie Jolanty Sosnowskiej wygłoszone podczas II Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” w Rzeszowie.
● „Trzeba się dobrze zastanowić, po jaką Biblię sięgnąć” – ks. prof. Waldemar Chrostowski o dawnych i współczesnych przekładach Pisma Świętego.
● „Powstanie przeradza się w wojnę polsko–rosyjską” – część druga artykuły historyk dr hab. Martyny Deszczyńskiej o Powstaniu Listopadowym.
● „IV Dzień Patrioty” – relacja z dorocznego spotkania środowiska Białego Kruka, jakie 26 października 2018 r. odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
● „Najdzielniejsi z dzielnych” – w 210. rocznicę przypominamy zwycięską szarżę polskich szwoleżerów na przełęczy Somosierra w Hiszpanii.
● „Deotyma poszła za ojcem na Sybir” – sylwetka zapomnianej dziś poetki i pisarki Jadwigi Łuszczewskiej, zwanej Deotymą.
● „Krwawe lato 1943” – druga część tekstu o rzezi wołyńskiej.
● „Muzeum Wojska Polskiego bogatsze o tysiące eksponatów” – artykuł o nowej wystawie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
● „Świato–podgląd” – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. o rosyjskim szpiegu w austriackiej armii, Międzynarodowa Unia Astronomiczna nazwie prawo astronomiczne na cześć księdza i brytyjska agencja reklamowa zwalnia białych, heteroseksualnych mężczyzn.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: nowości książkowe Białego Kruka, formularz prenumeraty „Wpisu” na nadchodzący rok oraz listopadowy wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


29 Marca 1983 roku
Uruchomiono pierwszy komputer typu laptop


Zobacz więcej