Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.11.18 - 13:52     Czytano: [722]

HGW grozi polskim patriotom

Już w najbliższą niedzielę 11 listopada w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości ulicami Warszawy przejdzie największy marsz w kraju – Marsz Niepodległości. Ustępująca prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz już teraz grozi, że jeżeli uzna za stosowne, to rozwiąże marsz.

Tegoroczny warszawski Marsz Niepodległości ma być największą narodową manifestacją. Jego uczestnicy chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

– Marsz jest tego dnia największą manifestacją, największą uroczystością, która odbywa się na stulecie odzyskania niepodległości, ale też odbywa się co roku. Gromadzi mnóstwo ludzi ze wszystkich, można powiedzieć, warstw społecznych – od młodzieży po starszych. Są patrioci, są narodowcy, są organizacje katolickie, będzie też w tym roku licznie reprezentowana „Solidarność” – mówi poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Całe wydarzenie na finiszu swojej kadencji ma obserwować prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ustępująca prezydent stolicy w rozmowie z Tomaszem Lisem dla Onetu zapowiedziała, że nawet najmniejsze wykroczenie popełnione przez uczestników Marszu Niepodległości, może skutkować jego rozwiązaniem. Takim powodem może być między innymi użycie rac.
– Chcę uprzedzić lojalnie, że jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści … – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.
– Co to jest element nienawiści? – zapytał redaktor.
– Oczywiście to będziemy oceniać, prawda – odpowiedziała.
– Jakby były takie hasła jak w zeszłym roku? – dopytywał Tomasz Lis.
– To by był element nienawiści, bo tam było hasło „Polska dla białych”, coś takiego. Będziemy wszystko analizować, będziemy wszystko fotografować. Jeżeli tylko będzie jakaś raca – nie powiem jedna, bo to się zdarza nawet na meczu (nie powinno, ale się zdarza) – ale jeśli będą race w takim zakresie jak w zeszłym roku, to bez wahania rozwiążę manifestację – oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie pani prezydent komentuje poseł Robert Winnicki.
– Powinna bardziej ważyć słowa, ale też i bardziej przemyślanie swoje działania podejmować tego dnia po to, aby zabezpieczyć wszystkie kwestie prawne i kwestie bezpieczeństwa tego dnia, a nie żeby dolewać oliwy do ognia. (…) Pani prezydent tak naprawdę obawia się takiej ogromnej manifestacji polskości pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”, bo tym właśnie jest Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Myślę, że to bardzo wielu decydentom w Europie i w Polsce spędza sen z powiek, że tak potężna dawka pozytywnego myślenia o patriotyzmie, o narodzie, o tożsamości narodowej opartej o chrześcijaństwo, o katolicyzm, jest im po prostu zawadą w oku – wskazuje Robert Winnicki.

Marsz Niepodległości wyruszy 11 listopada o godz. 14.00 z Ronda Romana Dmowskiego. Uczestnicy marszu przejdą Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, by na koniec dotrzeć na Błonia Stadionu Narodowego.Radio Maryja

Wersja do druku

Lubomir - 09.11.18 14:32
W czasach śp. Józefa Piłsudskiego, komuniści i anarchiści na czas świąt narodowych byli izolowani od społeczeństwa. Chodziło o uniknięcie prowokacji z ich strony. Może ta praktyka powinna mieć i obecnie miejsce. Zbyt wielu agentów obcych wywiadów i obcych interesów - traktuje Polskę jak dom otwarty bez drzwi i okien! To renegaci powinni czuć się nieswojo, a nie patrioci!

Ania - 09.11.18 10:36
Powtórzę po raz kolejny pytanie:
Kiedy ostatecznie odzyskamy tą niepodległość, czy jak będziemy mieć 4 biliony PLN zadłużenia czy może jak będzie to już suma 10 bilionów PLN ?

Agamemnon - 09.11.18 0:35
Wrogowie Polski nie mogą pogodzić się, że odzyskuje Ona niepodległość.

Jan Orawicz - 08.11.18 18:40
Marsz Niepodleglosci wadzi czerwoniakom ,czyli zdrajcom Polski!

Lubomir - 08.11.18 8:09
Taka to metoda 'starszych i mądrzejszych' - osadzać strategiczne urzędy 'po obu stronach barykady'. Idealnie wkomponowują się e tą ideę dawni agenci Stasi. Kiedy była potrzeba byli aktywni na rzecz Moskwy. Po 1989 roku bardziej uaktywnili się na rzecz Berlina. Jak podają znawcy historii, już Stanisław Żółkiewski podczas podboju Moskwy posługiwał się żydowskimi szpiegami. Tyle, że wówczas cała rzecz działa się na naszą korzyść. 'Prywatyzacja' bez agenturalnej ochrony z zewnątrz - nie miałaby szans! Wielu uczestników 'przemian' ma życiorysy podobne do Karola Marksa i Axela Springera. To, że znają język polski, nie uczyniło ich Polakami. Pozwoliło im jedynie zdobyć zaufanie Polaków.

Zenon P - 08.11.18 4:10
Do K.W.Taka jest prawda1No cóż, Polska Prawica jest nafaszerowana
ukrytą lewicą! To tylko niezgraba nie zauważy! Komuszki się zjednoczyli
i proszę ,co się dzieje?! No cóż, jeżeli Naród Polski tak zwietrzał z mądrości,
to jest rzecz bardzo przykra,zarazem zgubna! A więc posowiecka czerwona zgraja dochodzi do sterów WŁADZY.A co robi Prawica PRL pod nazwą PiS?!
Teraz tylko czekać,jak komuszki złapią polskie stery w swoje czerwone łapy!

Panasiuk - 08.11.18 0:01
Takie łamanie prawa jakie obecnie istnieje nie można niczym wytłumaczyć. Wszyscy plują na Polaków, a mieli przestać, tego też nie można tolerować. Z drugiej strony posadzono dziewczynę na cztery miesiące za podrapanie policjanta tylko dlatego, że jest narodowcem. czyste bezprawie.

MariaN - 07.11.18 23:01
Na pełną praworządnosć niestety musimy jeszcze chwilę poczekać, ta hydra jest jeszcze za mocna, zeby ją natychmiast zlikwidować. Za male poparcie ma prawica zeby szaleć, to grozi rozlewem krwi a poza tym eurokołchoz zaraz by sie rzucil na mas i byłoby po ptakach, to nie znaczy oczywiscie żeby tolerować łamanie prawa

K.W - 07.11.18 22:47
No cóż...mamy przy władzy PiS,który obiecał przed wyborami,że
zaprowadzi porządek w w Rzeczypospolitej! A tu wychodzi na odwyrtkę,bo czerwone łotry odżyli i wszystko,co po prawicy torpedują!! A Prawica wpadła
w dosłowny letarg!! Ta sprawa cuchnie raczej zaprzaństwem po Prawicy RP!
Bo jak inaczej można odczytać obecną sytuację? Po stronie czerwonej są nawet
finansowi przestępcy,którym nie zabroniono startu w wyborach!!! Tę sytuację
można ocenić tylko terminem ZDRADA POLSKIEGO PRAWEGO NAROD i
BEZPRAWIE - narzucone przez znane lewackie kliki i zdrajców po PRAWICY!

Panasiuk - 07.11.18 22:36
Pani MariaN zgadzam się z panią, tylko mam jedno pytanie: dlaczego nie zrobiono nic do tej pory, by HGW aresztować za udowodnione haniebne czyny? Tu praworządność stoi pod wielkim znakiem zapytania i nie tylko chodzi o tę jedną aferę. Wałkujemy w koło to czego rzekomo nie da się zrobić, a co zatem się da?

Lubomir - 07.11.18 22:21
Coś Polska przestaje się sprawdzać jako awaryjne lądowisko i magazyn na zapleczu Europy. Ani z Polski żaden Polin, ani żaden Polen. Polska staje się bardzo ważnym podmiotem europejskiej układanki a w zasadzie euro-amerykańskiej układanki. W tej układance, skompromitowani po wielekroć 'wielcy' - przestają się liczyć!

MariaN - 07.11.18 21:45
Groziła, groziła aż szef rozkazał dzialanie radykalne. Wychodzi taki robot na konferencję prasowa i belkocze z kartki, że Marsz który ma sie odbyć w niedzielę ona zakazuje, ONA z a k a z u j e . A kim ona jest, nie wchodzac glębiej, ona jest szefową grupy przestępczej grasującej od wielu, wielu lat w ratuszu warszawskim, która oszukala Polaków na miliardy złotych, którzy wywalili na bruk 40 tys mieszkańców, gdzie 130 letni niby wlaściciele odzyskiwali kamienice a bufetowa to wszystko kwitowala. Prowokacja, która sie znów nie udała, bo prezydent Duda sprawnie przejął organizację marszu

Lubomir - 07.11.18 17:24
Czy przypadkiem Frau Waltz nie myli polskich patriotów, z pozbawionymi wszelkich praw obywatelskich Palestyńczykami? Wiele złych rzeczy miało miejsce za czasów szarogęszenia się antypolaków. Granatowe mundury dla wiecznie obrażonej na Państwo Polskie - policji, to chyba też nie jest przypadek. Oby wróciła do Polski normalność po polsku a nie normalność po niemiecku! Oby zwyciężyli ci co pragną budowy i rozwoju Polski a nie niemieccy sabotażyści, którzy robią wszystko, by zlikwidować to, co zawsze stanowiło organizm Polskiego Państwa! Następny krok antypolaków, to pewnie likwidacja Parady Puławskiego w Nowym Jorku. Wrogów polskości boli religijność i patriotyzm Polaków. Oni chętnie widzieliby nas, jako stado pedofilów i zoofilów - maszerujących w homo-paradzie.

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1939 roku
Członkowie przedwojennego ONR powołali Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy


14 Października 1773 roku
Z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała Komisja Edukacji Narodowej.


Zobacz więcej