Niedziela 16 Czerwca 2019r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.10.18 - 23:57     Czytano: [501]

Zjednoczona Prawica wygrała (Aktual.)


Na początek krótka i gorzka refleksja, bo trudno zrozumieć, mimo szczerych chęci, że na oficjalne wyniki wyborów samorządowych czekaliśmy całe 3 dni i 3 noce. W tym czasie nasłuchaliśmy się, w zależności od rodzaju aparatu propagandy, niestworzonych rzeczy. Zaraz po zamknięciu lokali wyborczych, tradycyjnie już, dyżurna sondażownia rzuciła komentatorom do rozszarpania (analizy)spory kawał mięcha, spory, bo w ostatnią niedzielę uczestniczyliśmy właściwie w poczwórnych wyborach, więc treści do analizy było sporo.

Ciekawe, że po ogłoszeniu wstępnych wyników wszyscy zainteresowani ogłosili zwycięstwo. Takie to były wybory, że każdy znalazł swoją ścieżkę chwały. Jeśli chodzi o komentatorów, zdarzali się również niestety, ci prawicowi, którzy zaczęli już ogłaszać pogrzeb „Dobrej Zmiany”, opisując w czarnych kolorach jej przyszłość, krytykowali w czambuł wszystko, nie czekając na oficjalne wyniki.
A warto było poczekać, bo rzeczywistość okazała się bardziej przychylna dla prawicy, jedynie w wielkich miastach nie było za dobrze, szczególnie w Warszawie, zwycięstwo wychowanka Hanny Gronkiewicz Waltz w I turze zaskoczyło wszystkich, ale wzorem totalnej opozycji, już w przyszłym tygodniu powinniśmy zacząć pytać prezydenta Trzaskowskiego, dlaczego jeszcze nie spełnił obietnic wyborczych.
W kilku miastach będzie jeszcze dogrywka, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Za to w sejmikach Zjednoczona Prawica osiągnęła wielki sukces, rządzić będzie samodzielnie aż w sześciu, a w wielu jeszcze jest szansa by utworzyć rządy koalicyjne. Rozmowy i negocjacje trwają.

Z ostatniej chwili:
Szanowni Państwo, właśnie w tej chwili (24 października 2018 godz. 22.30) czyli 73 godz. i 30 minut po zamknięciu lokali wyborczych, wielce szacowna Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów, ale tylko na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Jeśli chodzi o sejmiki, szef Komisji oznajmił, że zostaną przedstawione za kilka godzin Trzeba przyznać, że jest to sukces niesamowity, oczywiście w porównaniu z wyborami w 2014 roku, kiedy to dopiero po tygodniu PKW w atmosferze skandalu przedstawiła wyniki wyborów a właściwie do dziś brak niektórych danych.

Ale do rzeczy, kto wygrał, kto przegrał: ogólnie wygrała Zjednoczona Prawica osiągając 34,4%, na drugim miejscu Koalicja PO+.N 27,66%, PSL 13,15%, Bezpartyjni 6,24%, SLD 5,46%, K15 5,44%.
W przełożeniu na mandaty wygląda to tak: PiS-Zjednoczona Prawica: 254 mandaty, PO+.N: 194, PSL: 70, Bezpartyjni: 15, SLD: 11.
21 października wybrano 1826 wójtów, burmistrzów i prezydentów, w 649 miejscach odbędzie się II tura. W dużych miastach nastąpiła wielka mobilizacja przeciwników PiS, wielu twierdzi, że w obawie przed rozliczeniami i odpowiedzialnością. I jest w tym trochę prawdy, w wielu miastach skostniały magistrat, lub jak niektórzy twierdzą, zabetonowany układ nie chce zmian, to logiczne. Ciekawe, jak w Warszawie będzie wyglądała współpraca pomiędzy prezydentem Trzaskowskim a Komisją Reprywatyzacyjną i czy będzie łatwiej, czyli skuteczniej „zaprosić” teraz panią byłą prezydent na posiedzenie, czy też zostanie doprowadzona przez odpowiednie organa.

Najwięcej stracił PSL, szczególnie w świętokrzyskim, gdzie Adam Jarubas po 12 latach musiał się pożegnać ze stanowiskiem marszałka, przegrało również PO, do czego działacze nie chcą się przyznać, ale liczby nie kłamią, rządzili w 15 województwach, aktualnie będzie to tylko kilka województw i to w koalicji.

Największy sukces w swojej historii osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość jako Zjednoczona Prawica, rządzili w jednym województwie, podkarpackim, teraz na pewno rządzić będą samodzielnie w 6 sejmikach (podkarpackie, podlaskie, lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie i łódzkie), wygrali również na Mazowszu, Śląsku i Dolnym Śląsku, ale tu koalicja antypis może nie pozwolić prawicy na rządzenie. Chociaż dopóki piłka w grze może się wszystko zdarzyć, na rozstrzygnięcia musimy jeszcze poczekać.
Należy również odnotować rekordową, jak na wybory samorządowe, frekwencję, bo 54,96%, na Mazowszu 61,02%.

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

Lubomir - 03.11.18 8:34
Panie Janie, w latach szkolnych polonistka - przy każdej okazji, ostrzegała nas przed tumiwisizmem. Myślę, że ta choroba dopadła właśnie nas Polaków - teraz. To takie swoiste zmęczenie materiału. Zaczęliśmy wątpić we wszystko i we wszystkich. Już kiedyś pisałem o tym, że rządzący często sprawiają wrażenie obcych rezydentów, działających według szablonu: dla zmyłki - jeden głośny krok naprzód a dla osiągnięcia agenturalnych celów - bezszelestne trzy wielkie kroki w tył. Czas głośnego kroku naprzód trwa zwykle niezbyt długo. Ciche kroki robione są całymi dekadami. Każdy chce upiec swoją pieczeń na niezgodzie Polaków. Korzyści szukają Izraelczycy, Niemcy i Rosjanie, Ukraińcy i Amerykanie. Trzeba obserwować która to mniejszość jest najbardziej zapalczywa i która najbardziej jątrzy. Myślę, że obecnie chodzi o niemiaszków. To oni chwilami przypominają słynną piątą kolumnę i oni mają najwięcej środków i możliwości na uprawianie wielorakiej, antypolskiej dywersji. Jeszcze przed 11 listopada zaskoczą nas pewnie jakimiś skandalami o Piłsudskim, żeby obrzydzić nam postać tego, który był głównym inicjatorem niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Już kombinują z Marszem Niepodległości, niczym z lotem do Smoleńska. Wiadomo, jak powiedział prezydent Trump: Niemcy są zakładnikami Rosji.

Jan Orawicz - 02.11.18 19:19
Panie Marian jest wszem i wobec wiadomym,co skomuszali nagrabili do siebie!
Prawica wie o czubatej górze - powstałej głównie z rabunku finansowego byłej
krasnej wwaadzyy! Ale czerwonych złodziejaszków itp. wyrażnie nie wolno-
nawet tknąć paluszkiem!!! Na ten bardzo gorzki temat panuje dookolna cisza, jak makiem zasiał!!!! Kochany PiS, czerwonych złodziejaszków,łotrów i zbirów
traktuje ręką bezprawia!!! A czerwoni złodzieje, ożarci krzywda NARODU są
zadowoleni, jak katolicy z ŁASK8 BOŻEJ! Z wielką tolerancją bezprawia polska
prawica kroczy sobie - nawet z tego powodu z zadartym nosem do góry.Może
nie widzi nasz PiS,że taki marsz jest zgubny dla tej prawicowej partii! Owszem
Zakłady Karne wypełnia się szaraczkami za drobne kradzieże itp. Szaraczek to był i jest wypełniaczem więziennych cel.A kałbuchowa śmietanka nadal jest nietykalna!!! A więc owo przysłowie,że kruk krukowi oka nie wykole -nadal
jest na czasie!! A miało być inaczej w obiecankach- cacankach wyborczej natury! Jako katolik i po polskiej prawicy bardzo trudno mi się zgodzić z dziwnym głaskaniem czerwoniaków,co to Polskę doili do krwi przez cwaniaków z PZPR i z także czerwonego ZSL itp.Ta czerwona była kasta -
jest tak nietykalna niczym święte krowy! Poukrywali się pod PO,PSL,SLD itp.
I razem wzięci pluiją z bliska i z daleka na POLSKA PRAWICĘ I jak do tej pory
nie ma komu przymknąć im te czerwone jadaczki! A popisują się głównie w
tzw.Unii Europejskiej!!!

Jan Orawicz - 02.11.18 0:14
Kojak... złośliwcze spod ksywy! Boisz się podać swoje nazwiko i imię? Widać,że masz duży dorobek w zakresu moralnej niziny!!

MariaN - 01.11.18 21:51
To że prawica wygrala wybory nie ma co dyskutować, to prawda ale trzeba wiedzieć, że nie będzie latwo. Przegrani zlodziejaszkowie są w desperacji i mogą zrobić krzywdę, boją sie przede wszystkim tego, że nowi będą szperać po szafach i biurkach i odkryją przekręty, co sie robilo przez lata bezprawia

Poalej Syjon - 29.10.18 12:38
Najlepszą karą dla stosujących metodę ataku typu "ad personam" jest przemilczenie go. Tak jakby nie istniał. Skuteczne, sprawdzone.
W życiu jak to w życiu, nie wszystkim Bozia dała pod deklem, co powinna.
Niektórzy sprawiają wrażenie jakby czytali a nie rozumieli. "Nie kapują".
Ja ich nazywam sprawnymi umysłowo inaczej ale to też są uczestnicy Kworum i mają swoje prawa.
Nie można mierzyć wszystkich jednakową miarką. Mówiąc dosadnie każdego wg poziomu jego.
Prawica, lewica w warunkach polskich jeden kulawy pies. A jak przysłowie mówi "dobra psu i mucha". Tym na Kworum również.

Kojak - 28.10.18 22:01
Panie Orewicz ! Co pan za glupoty wygadujesz ? Sam pan sie kompromitujesz ! Ktos kto sie sprzeciwia indoktrynacji dzieci przez homoseksualistow to jest ordynarny, naslany komuch ? To jakas abberacja i nieslychana brednia ! Dla pana widac za trudne jest do zrozumienia ze ktos kto jest prawica nie moze popierac homoseksualistow ? Wedlug pana moze ! No gratuluje Orwella !

Lubomir - 28.10.18 13:47
Panie Janie, nie odkrył Pan jeszcze, że żadna uczelnia nie kształci fachowców do przedsiębiorstwa idealnego, bo trudno takie gdziekolwiek na świecie znaleźć. Idea jest najczęściej taka, że cwaniaczek gardzący wszelkimi budynkami szkolnymi - zakłada biznes. Biznes na pograniczu wszelkich praw, lub z pominięciem prawa, a potem przyjmuje paru w miarę uczciwych i przepięknie wykształconych, którzy jedynie mają prawo milczeć i popierać cwaniaczka. I nie chodzi tutaj o np. ojca założyciela 'Biedronki'. Taka jest reguła a nie wyjątek. Tutaj nawet partyjniactwo nie odgrywa żadnej roli. Nikomu do niczego to nie jest potrzebne. 'Wyznanie handlowe' dotyka także Polaków z krwi i kości.

Jan Orawicz - 26.10.18 22:36
Hejże Polska Prawico, twoja wygrana 34,4 to świadectwo raczej spadku!
Wielu ludzi myślało,że notowanie prawicy powinno wynosić przynajmniej
6O procent! Na to sobie Prawica zapracowała,ale wyrażnie w czasie wyborów
nie było dobrych strażników po Prawicy,a lewacy fałszowali wybory w różny
sposób! W tym ćwiczyli się w PRL spooorrro lat!!! Znam te sprawy od podszewki,bo liczę sobie przeszło 80 lat,a komuszki z PZPR,ZSL itp w Polsce
jeszcze nie kopnęli w kalendarz! Jadą sobie na swojej Platformie Obywatelskiej
do tzw.czerwonego celu!! ŻE POLSKI NARÓD NA TO POZWALA?! Ooo rany!!!
Mało mieliśmy komuny przez wiele lat?! Byli pezetperowcy,zeteselowcy i dalsi
zrobili swoje! Jest 21 wiek i czas na to,by wszelaką władzę wybierać na
rozpisywanych konkursach,a nie na kosztownych wyborach!A od kandydatów wymagać wykształcenia wyższego w zakresie ekonomii,organizacji pracy i kierowania! Obecne stosowane wybory,to kosztowna i ślepa zasada wyboru
osób - na ważne stanowiska kierownicze! Świat musi iść z postepem! Na uczelniach wyższych powinien byś przedmiot - ORGANIZACJA PRACY I KIROWNIA!

Jan Orawicz - 26.10.18 6:49
kojak, co tobie ta Zjednoczona Prawica tak przeszkadza?
Widzę,że skomuszalcy mają polecenie swej Wierchuszki
atakowanie Polskiej Prawicy! No cóż, tak się dzieje,bo
nasza Prawica bawi się z Czerwoniakmi w przebaczania
ich lewackiej bandyckiej przeszłości i obecnych jaj różnych
uderzeniówek w Prawicę i na prawicowy Rząd RP.To krasne
zaprzaństwo, oderwane nareszcie od koryt,nie może tego
przeżyć! Trudno im też jest z kroczeniem w pieriot bez
tawariszy z Rosji!! To jest rzecz oczywista! Ale,co widać
tawariszom z Rosji komuna się - wyrażnie znudziła!

kojak - 25.10.18 21:54
Zjednoczona Prawica wygrala a w szkolach w calej Polsce w piatek 26.10 indoktryniuja dzieci homoseksualisci i lesbijki

Jan Orawicz - 25.10.18 17:03
Szczerze gratuluję Panie Lubomirze -
za bardzo celny w swej treści komentarz!!!
Przy tej sposobności pozdrawiam!!!

Lubomir - 25.10.18 10:23
Stronnictwo Pruskie? Partyjniacy czerpiący fundusze z niemieckich fundacji rządowych i prywatnych - odkrywający coraz częściej swój antypolonizm, chcieliby żeby partyjne upodobania Polaków przebiegały, tak jak przebiegały granice niejednokrotnie wytyczane przez germańskich zaborców i okupantów. Jednak Polacy nie za bardzo dają się wkręcać w 'partyjne wiry'. Na Górnym Śląsku odrzucono z kretesem, promowanych przez Berlin partyjnych regionalistów. Niech sobie Niemcy u siebie kreują republiki regionalne i autonomiczne, od Bawarii - po Szwabię! Polska jest jedna i w tym tkwi jej siła! Polskie krainy geograficzne to nie 'etnolandy' czy 'deutschlandy'! Oby po wyborach dobrano się do Niemców, jako największego eksportera propagandy chaosu i największego eksportera substancji toksycznych w Europie. Ekologiczna propaganda Berlina, to tylko próba odwrócenia uwagi publicznej i 'zielone światło' dla geszeftów z odpadami radioaktywnymi i toksycznymi. Polska nigdy nie stanie się niemiecką kolonią ani wysypiskiem niemieckich śmieci! Oczywiście nie chodzi wyłącznie o Niemców. Jednak ta nacja wydaje się być obecnie najbardziej aktywna. To o niej prezydent Trump wypowiedział się, że jest zakładnikiem Rosji.

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Czerwca 2012 roku
Zmarł w tragicznych okolicznościach gen. brygady Sławomir Petelicki - twórca i pierwszy dowódca JW GROM (ur. 1946)


16 Czerwca 1965 roku
Wystrzelono pierwszą polską rakietę meteorologiczną Meteor.


Zobacz więcej