Czwartek 18 Kwietnia 2019r. - 108 dz. roku,  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.10.18 - 23:15     Czytano: [205]

Cena komplementów


Szanowni Państwo!

Kto z nas nie lubi komplementów? Pytanie jest oczywiście retoryczne. Co najwyżej, wybredniejsi nie dają się wziąć na lep tanich duserów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że dobrze skrojony komplement może obdarowanego nim kosztować krocie. Miło jest słyszeć, że ktoś docenia wreszcie nasze,polskie bohaterstwo podczas II Wojny Światowej i obecne wywiązywanie się państwa polskiego z obowiązków zawartych w umowach międzynarodowych. Ale czy nie przełoży się to na wygórowane ceny jakie zapłacimy za amerykański sprzęt militarny? Tego nie wiemy. Mam również nadzieję, że nie przekonamy się boleśnie o cenie komplementów, kiedy wejdzie w życie ustawa 447 amerykańskiego senatu i z dnia na dzień staniemy się żebrakami we własnym kraju.

Przejdźmy lepiej do komplementowania krajowej korporacji prawniczej, będącej nieprzejednaną opozycją rządu. Oto właśnie była prezes Sądu Najwyższego udzieliła audiencji w gabinecie, który powinna była dawno temu opuścić. Zaszczytu spotkania z nią dostąpił aktualny premier polskiego rządu. O celu wizyty na najwyższym szczeblu, opinii publicznej nie poinformowano, zostają nam zatem domysły. Czyżby chodziło jedynie o wymianę niezobowiązujących komplementów? A może chodziło o podziękowanie pięknej kobiecie za niebywałą dzielność? W końcu, to ona przecież broniła polskiej konstytucji przed niemieckim sądem i za niemieckie pieniądze!

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Ocieplenie klimatu37/2018 (378)

Szanowna Pani Małgorzato

Globalne ocieplenie, a raczej robienie z tego kataklizmu, będącego wynikiem ludzkiej działalności to, jak mawia młodzież, totalna ściema. Po pierwsze, tak jak Pani słusznie zauważa, to proces powtarzający się cyklicznie na naszej planecie, po drugie, CO2 nie jest głównym winowajcą, a metan (którego moc tworzenia efektu cieplarnianego jest kilkanaście razy większa niż CO2). Skoro tak Sterownikom Ludzkości zależy na kasowaniu nadmiernej ilości CO2w atmosferze, jako głównego sprawcy efektu cieplarnianego na Ziemi, to dlaczego nie porusza ich masowa wycinka lasów deszczowych na Borneo, w Amazonii i innych miejscach naszej planety (bo ważniejsza jest uprawa palmy olejowej, soi GMO, bawełny GMO?). Przecież lasy to najlepszy z możliwych pochłaniacz CO2. Dlaczego stosowanie (ujmując zagadnienie skrótowo) chemii w produkcji rolniczej na masową skalę nikogo z tych Światowych Decydentów nie niepokoi – choć szkodliwość dla ludzi i środowiska owej chemii jest udowodniona ponad wszelką wątpliwość (zapewne dlatego, bo ICH ta szkodliwość nie dotyczy – ONI mają zagwarantowany dopływ żywności o specjalnych parametrach). Ktoś wyskoczy z argumentem – likwidacji głodu na naszej planecie – odpowiem – w krajach „cywilizowanych” 40-50% wyprodukowanej żywności ląduje w koszu, a niedożywienie ludzi Trzeciego Świata trwa w najlepsze, a nawet się pogłębia, bo likwiduje się gospodarkę tradycyjną na rzecz wielkich korporacyjnych latyfundiów, gdzie tubylcy pozbawieni własności robią za tanią wręcz niewolniczą siłę roboczą. Dlaczego Wielkim Sterownikom Ludzkości nie spędza sen z oczu problem wielkich plam plastykowych śmieci pływających w oceanach o wielkości powierzchni Francji? I tak można pytać bez końca. Odpowiedz jest bardzo prosta – tam gdzie interes ponadnarodowych korporacji i wielkiej finansjery, która kredytuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, może być naruszony, tam ochrona środowiska, ochrona biosfery, wreszcie ochrona zdrowia ludzi schodzi na drugi, a może ostatni plan. Jest WIELKI INTERES DO ZROBIENIA, a reszta się nie liczy – oto etyka miłościwie nam panującej współcześnie „arystokracji”. Rzekoma szkodliwość nadprodukcji CO2 dla naszej planety wpisuje się również w ten INTERES.

Wszelkie działania WWF, Geenpeace i innych organizacji to kolejna ściema. Działania typu ostrzeliwanie statków wielorybniczych, zbieranie kasy na ochronę już pojedynczych tygrysów azjatyckich i inne fragmentaryczne działania tylko „zamulają” opinii publicznej dostrzeganie problemu w szerszej perspektywie. Tu trzeba działań kompleksowych, chroniących przede wszystkim siedliska (a nie np. na Borneo przetrzymywanie orangutanów w specjalnych sierocińcach). Ale przecież ochrona tych siedlisk to kolizja z interesami wielkich korporacji (czy ktoś słyszał o pozwaniu wielkich korporacji przez te organizacje np. za masowe wycinanie lasów pod uprawę palmy olejowej? NIE – bo tak naprawdę te pozarządowe organizacje są finansowane przez owe korporacje) i koło się zamyka. Reasumując – świat zmierza nieuchronnie ku ekologicznej katastrofie, bo kilkunastu panów ubzdurało sobie, że jako ci wybrani (przez samych siebie) mogą zarządzać naszą planetą jak chcą, zwłaszcza zdecydowaną większością jej ludzkich mieszkańców, którzy w ich mniemaniu ludźmi nie są, więc grzechu nie ma.

Serdecznie Panią pozdrawiam –Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.........................................................

GOŚCINNE WYSTĘPY
Kotów.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

6 października 2018 r. | Nr 38/2018 (379)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Kwietnia 1926 roku
W Warszawie uruchomiono pierwszą stację radiową w Polsce.


18 Kwietnia 1892 roku
Urodził się Bolesław Bierut, działacz komunistyczny, realizował politykę terroru, uzależniania od ZSRR (zm. 1956)


Zobacz więcej