Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.09.18 - 15:35     Czytano: [670]

Hipokryzja PO w/s ACTA2

Sprawa ACTA 2 pokazuje hipokryzję w tym, co mówi PO. Rok temu Platforma organizowała protesty przeciw rzekomemu poparciu PiS dla ACTA 2, a w środę europosłowie PO głosowali za prawem nakładającym ograniczenia na internautów - podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Parlament Europejski poparł wczoraj projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczący internetu, tzw. ACTA 2. Za propozycją opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a 39 wstrzymało się od głosu. Europosłowie byli mocno podzieleni w tej sprawie - z Polski przeciwko przepisom było PiS, natomiast europarlamentarzyści PO głosowali za projektem.

Dworczyk powiedział w TVP Info, że nie zaskoczyła go sprawa tzw. ACTA 2, jeśli chodzi o "postawę koleżanek i kolegów z Platformy Obywatelskiej".

Jest to kolejny dowód na to, jak PO oszukuje Polaków. Jeszcze w lipcu pojawiały się memy, infografiki mówiące o tym, że PO jest przeciwna cenzurze internetu, cenzurze prewencyjnej, można nawet powiedzieć, przeciwna ograniczeniom, które ACTA 2 nakładają na internautów. A wczoraj wszyscy europarlamentarzyści PO solidarnie zagłosowali wspierając to prawo
- zauważył minister.

Po raz kolejny przekonujemy się, nawet nie tylko o tym, że Platforma oszukuje Polaków, ale o tym, jak bardzo dużo jest hipokryzji w tym, co mówi Platforma. Rok temu to właśnie PO przed Pałacem Prezydenckim organizowała demonstracje przeciw temu, że rzekomo PiS popiera ACTA 2
- podkreślił Dworczyk.

Dodał, że nie dziwią go protesty przed siedzibami parlamentarzystów PO. Podkreślił, że PiS jest "partią wolnościową".

My chcemy, żeby ta wolność była autentyczna, a nie żeby to była poprawność polityczna, albo wypadkowa jakiś interesów dużych korporacji, czy dużych firm. A to prawo, które zostało przyjęte (...) wprowadza prewencyjną cenzurę i wpiera bardzo duże domy medialne kosztem tych mniejszych mediów
- stwierdził szef kancelarii premiera.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 23.09.18 9:57
Panie Janie, święci garnków nie lepią! Lewusem można być nie tylko politycznie ale i życiowo! Do ujawniania się wzywało bardzo Polaków NKWD. Jaki był tego finał, wiedzą niemal wszyscy. Nigdy nikomu nie przeszkadzały pseudonimy literackie czy artystyczne. Zawsze liczyło się to, co kto robi. Zawsze liczyło się czy to co ktoś robi - wzmacnia, czy może rozbija naród i państwo. Sztuka jednoczenia jest o wiele lepsza od sztuki rozbijania, od sztuki skłócania każdego z każdym. Dzisiaj zaczynają warczeć na siebie nawet krewni w polskich rodzinach. Wnuczek dziadka z Wehrmachtu, nie zawsze musi dobrze życzyć Polakom! Bóg dał nam życie pośród takiego narodu jakim jesteśmy, trudno wszystkich 'przeklepywać na nasze kopyto'. Pozwólmy dokonywać wyborów, nie wybierajmy nikomu szczęścia. Niemal dla każdego jest to czymś innym. Pańska Ameryka coraz częściej oznacza Sodomę i Gomorę Bis. I jakoś nie usiłuje Pan wpływać na jakość amerykańskiej moralności. Świętoszków to my już przerabialiśmy, potem okazali się zwykłymi fanatykami i szumowinami. I nie myślę wyłącznie o 'antykomuniście Bolku'. Przyjemnej niedzieli!

Jan Orawicz - 22.09.18 15:48
Panie Lubomirze jest takie stare polskie przysłowie:
Uderz w stół,a nożyce się odezwią.Ja już dość długo
żyję na tym świecie i to życie pozwoliło mi zauważyć,
że taki pod ksywą się kryje,co pod drugim ryje! W
dodatku panu wyrażnie doskwiera potrzeba rozrachunku
z byłymi rodzimymi sługusami CCCP z PPR,póżniej PZPR,
ZSL i dalszych karierowiczów.Teraz się ukrywają pod PO
ci z ZSL pod PSL Mikołajczyka,który zapewne w Niebie
przeżywa tę kradzież Jego PSL.Pańskie insynuacje na mój
temat są złośliwe. No, cóż,ma pan powody do ukrywania
swojej osoby. No cóż, nożyczki na stole nie łgają tylko
dzwonią z powodu wibracji stołu przez uderzenie.
Oczyszczenie Polski z licznej armii byłych czerwonych
sługusów czerwonego okupanta Polski jest konieczne!
To jest już dobrze znana falanga starszych hamulcowych
rozwoju Polski.Według nich - tak musi być jak było!!!
A ja jak piszę,że nie, to pana to Nie wyrażnie okropnie
wnerwiło! No cóż,teraz macie czerwoniaki mocne dygotki
w łydkach i mętlik w główkach - zaczadzonych sowiecką
komuną. Kto na to wskazuje,jest na waszych celownikach!

Lubomir - 22.09.18 11:59
Panie Janie, pan sam pisał o tym. Tak bardzo pana już zawodzi pamięć? To nie ja nagle postanowiłem pana upokorzyć. Pan sam wcześniej doniósł na siebie. Oczywiście ja nigdy nie prowadziłem żadnej selekcji, staram się każdego szanować. Ludzie chodzą różnymi drogami. Moje drogi też niekiedy były kręte. Pozdrawiam jak zwykle. P.S. Wszyscy żyliśmy w komunizmie i każdy w jakimś stopniu został skażony tą szatańską ideologią. Świętych i męczenników z tamtych czasów można policzyć na palcach jednej ręki. Pozostali musieli coś robić i funkcjonować w tamtych realiach. Ględzenie wkoło Macieju o jednym i tym samym, nie rozwiązuje żadnego z problemów. Nie jest krokiem naprzód.

Ania - 22.09.18 8:41
Osobom z historyczną schizofrenią popropagandową polecam książkę "Skazani na śmierć i ich sędziowie". Lista nazwisk, fakty sądowych morderstw pierwszych "reformatorów" naszego sądownictwa. Machina Oskara Karlinera i Henryka Holdera tylko w 1946 r wydała 1600 wyroków śmierci. Od wyroku można było napisać prośbę o łaskę do Bieruta, która trafiała na biurko Izaaka Klajnermana.
Nie dziwię się, że ciągle zafałszowuje się naszą historię.

Jan Orawicz - 21.09.18 23:45
Panie Lubomirze kto Pana tak podle uświadomił o mojej osobie?
Może pan był lektorem PZPR albo Stowarzyszenia Ateistów i
Wolnomyślicieli! I ten czerwony majdan przerzucił pan na mnie.
Może ktoś z czerwoniaków podpuścił pana na moją sobę!
Bardzo brzydko pan się popisał łganiem na mnie.Widocznie cały
czas - do tej pory byłem solą w pana oczku. Czasami tę wrogość,
co emanowła od pana na mnie wyczuwałem. Teraz też wiem z jakiego
to powodu pan się kryje pod ksywą! Oooo rany julek!!!

Lubomir - 21.09.18 10:27
Panie Janie, pan wciąż wrzuca tą starą płytę o PZPR. Panu jakoś nikt nie wypomina funkcji lektora 'kompartii'. Ile sumień i charakterów towarzysz złamał zanim stał się panem Orawiczem? Znam od podszewki takich lektorów, niektórzy z nich byli także ormowcami. Oj łamali charaktery, łamali...Nękali i szantażowali ludzi, dopóki ci nie ulegli ich presji i nie dali się wciągnąć na 'czerwoną listę'. Najgorzej gdy 'nie pamięta wół, gdy cielęciem buł'. Przepraszam, za może zbyt dosadne sformułowanie. Za Oceanem życie zawsze jest nieco łatwiejsze, niż w byłym jądrze komunizmu! Cała Europa została zdominowana przez ideologię komunistyczną. To eurokomunizm. Trzeba szukać dróg wyjścia z tej euro-matni. Zastępowanie polskiego komunisty - belgijskim czy niemieckim eurokomunistą, z pewnością nie jest żadnym pozytywnym rozwiązaniem. Trzeba wszystkim Polakom pokazywać zło i wszystkich przeciągać na stronę dobra!

Jan Orawicz - 20.09.18 16:09
PO to jest twór pezetperowców itp.Można tylko dziwić się PiS-owi,
że pięknie - bezmyślnie honoruje ten zbolszewizowny twór! PZPR,
i ZSL to nierozliczone czerwone twory,co to służyły sowieckiemu
okupantowi! Jst PO i i ttyylllaaa!!!

Lubomir - 18.09.18 22:33
Jeżeli PO powstało za pieniądze niemieckich fundacji, co niejednokrotnie zostało udowodnione, to jest rzeczą oczywistą, że osoby zwerbowane do PO będą działały na szkodę Polski, Polaków i polskości. Partyjna odpowiedzialność zbiorowa, wymusi na nich określone antypolskie zachowania. Jeżeli zachowania niektórych p.o. Polaków będą propolskie, to tylko w obszarach nie mających większego znaczenia. Oczywiście niemiecki 'Onet' nada temu gigantyczną rangę i gigantyczne rozmiary. Wszelkie kontakty ugrupowań politycznych z obcymi fundacjami, zawsze będą budziły niepokój i podejrzenia Polaków. Tutaj nie ma państw świętych, ani nie podlegających krytyce.

Jan Orawicz - 17.09.18 16:25
Co tutaj na ten temat deliberować? Przecież nie słyszę i nie widzę żeby
nasza prawica PiS wreszcie rzekła Narodowi,że PO to przecież PZPR,a ściślej
byli sługusy Kraju Rad,który Plolskę zjadł! A jeszcze ściślej, to lizandry
sowieckiego okupanta Polski.I czego po takim podłym elemencie można się
spodziewać?! A ilu tych byłych lizandrów ZSRR mamy jeszcze na wielu
stanowiskach kierowniczych w administracji państwowej itd. itp.!! Młodzi
prawdziwi wykształceni Polacy szukają Polacy szukają pracy! Szkoda czasu,
rozważań i nerwów! Do tego dochodzą czerwoni spod zielonej przykrywki ZSL
o nazwie ZSL,a teraz - z jakiego to powody PSL Mikołajczyka?! Komuszki zrobili sobie skrytkę z PSL! I w kraju na ten temat cisza,a szczególnie na wsi!
O czym to wszystko świadczy?! BRAK SŁÓW !!!!!!!

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


Zobacz więcej