Piątek 26 Kwietnia 2019r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.09.18 - 9:54     Czytano: [275]

Starsi, mądrzejsi, bogatsi


Szanowni Państwo!

Układ, w którym jedna ze stron jest starsza, mądrzejsza i bogatsza, dyktuje jednoznacznie wzajemne zależności. Dawno temu odkryli to mężczyźni żeniący się z kobietami od siebie młodszymi, głupszymi i często biedniejszymi. W tradycyjnym związku małżeńskim, mąż uzurpował sobie tę uprzywilejowaną rolę. Jeśli zdarzyło się, że był młodszy, lub biedniejszy od żony, starał się ukryć ten „wstydliwy” fakt. W przypadku intelektualnej przewagi żony, próbowano tego faktu po prostu nie zauważać.

Te dobrze znane wszystkim zasady usiłuje się przedstawiać jako obowiązujące również w układzie międzynarodowym, uzasadniając np. dominację Niemiec nad Polską. Zapomina się przy tym, że polska demokracja jest o parę wieków starsza od niemieckiej. Mądrość niemiecką można oceniać na różne sposoby, ale stadne podążanie za Hitlerem, czy Merkel o mądrości narodowej Niemców świadczy nie najlepiej. Czy są od nas bogatsi? Oczywiście! To jak porównywanie rabusia z obrabowanym.


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Chórzyści 34/2018 (375)

Szanowna Pani Małgorzato

Tak rzeczywiście - ta niemożność nazywania rzeczy po imieniu jest współcześnie ogromnym problemem, nie tylko w debacie publicznej. W zasadzie pozostajemy wszyscy pod presją co można powiedzieć (pokazać, napisać), a co nie. Najwyraźniej tego problemu nie dostrzegają społeczeństwa Zachodu, które nie przerobiły w swojej historii komunizmu zaszczepionego nagle, pod przymusem i w formie siermiężnej, jak nam było to dane. Im - ludziom Zachodu, komunizm jest implementowany od wielu lat w małych dawkach, w sposób konsekwentny i ciągły. W związku z tym nie dostrzegają oni, że terror poprawności politycznej jest mutacją braku wolności wypowiedzi tak charakterystycznej dla komunizmu realizowanego w praktyce. Nic nie zapowiada, jak na razie, by te społeczeństwa wchodziły w fazę „obudzenia się z ręką w nocniku”. Oni ciągle myślą, że żyją w wolnym świecie zwanym dla niepoznaki demokracją. Niestety i nasze społeczeństwo ulega powoli urokowi „podgrzewanej powoli żaby”. Jest to zapewne wynikiem wymiany pokoleniowej i wzmożonej ofensywy propagandowej płynącej do nas z „cywilizowanego” Zachodu, w stosunku do którego mamy ciągle niczym nie uzasadnione kompleksy. Im dłużej będziemy w tych kompleksach tkwić tym bardziej będziemy skłonni łykać te „nowoczesne” nowinki. Utrzymanie tego stanu w naszym kraju jest w zasadzie jeden z wiodących priorytetów wojny ideologicznej wymierzonej w Polskę przez środowiska neomarksistowskie Europy.

Pozdrawiam Panią serdecznie - Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

GOŚCINNE WYSTĘPY
Kotów.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

15 września 2018 r. | Nr 35/2018 (376)

Wersja do druku

Jan Orawicz - 16.09.18 23:28
Weszła do Kworum lewaczka, podająca się za Anię!
I ma prawo do wypisywania na łamach tego medium
swoich nędznych lewackich wypocin! Coś tutaj z tą
Anią nie tak jak powinno być!! My im nie wchodzimy
na ich czerwone szmatławce,bo wiemy,że lewacy nie
publikują prawicowych materiałów,czyli prawdy!

Ania - 16.09.18 16:24
W historii nie ma ludzi mądrych chwalących demokrację. Jak ktoś u nas wychwala demokrację to się zastanawiam czy to jest polski idiota czy obcy agent. Szpece od teorii zniszczenia narodu bez uzycia wojska na jego własnym terenie zalecają właśnie wprowadzenie im demokracji.
Aby naród przetrwał i mógł się bronić i rozwijać musi istnieć wyraźna PIONOWA linia podziału pomiędzy głupimi a mądrymi. Demokracja zaś to system w którym linia podziału pomiędzy głupimi a mądrymi przebiega POZIOMO. Oczywiście miejsce mądrych jest na dole bez jakiejkolwiek możliwości wpływu na losy narodu.

Lubomir - 16.09.18 12:44
W Polsce wywalczyliśmy i wypracowaliśmy sobie bardzo duży obszar wolności. Zdecydowanie większy, niż państwa europejskiego Zachodu, Południa i Północy. Taki np. włoski patriota i znakomity polityk Matteo Salvini, nie może funkcjonować w swojej ojczyźnie, jak Jarosław Kaczyński w Polsce, czy Viktor Orban na Węgrzech. Lewactwo i bezbożna masoneria nie zostawiają na nim przysłowiowej suchej nitki. Włoska nawa państwowa tonie pod naporem azjatyckich i afrykańskich przybyszów, a włoski patriota jest paraliżowany w podejmowaniu decyzji. Po czasach grecko-rzymskich bogów, na Półwysep Apeniński i Wyspy Włoskie najwyraźniej spadła zaraza quasi-religii, marksizmu-leninizmu! Internacjonałowie hołdujący multi-kulti, nie znają pojęć: ojczyzna czy obywatel. To handlarze wszystkiego! Mogą nawet sprzedać własną matkę i własnego ojca!

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


26 Kwietnia 1986 roku
Awaria elektrowni atomowej w Czernobylu na Ukrainie.


Zobacz więcej