Czwartek 18 Kwietnia 2019r. - 108 dz. roku,  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.18 - 15:24     Czytano: [303]

Pomylenie faktów

Czarno rysuje się przyszłość UE, zwłaszcza po przemówieniu przewodniczącego Jean-Claued’a Junckera. Kogo teraz ukarze Bruksela? Czy Frans Timmermans ukarze Włochy, które szykują eurobiurokratom, dopiero prawdziwy pasztet?

Jean-Claude Juncker apeluje, by „nie brudzić wizerunku UE” i by, „bronić naszego stylu życia”, ale jakiego stylu? Słaniania się na nogach przez szefa KE, arogancji i kłamstw Guya Verhofstadta, a może prawa do eutanazji 9-latków.

W Belgii Juncker apeluje do narodów Europy: „powiedzmy tak dla patriotyzmu (…), mówmy nie dla nacjonalizmów”, tyle tylko, że według KE i PE węgierski, polski czy kataloński patriotyzm, to nacjonalizm, a demokracja w Polsce i na Węgrzech, to wręcz faszyzm, nacjonalizm francuski czy niemiecki jest już ok. Myli się również bardzo szef KE gdy sądzi, że odniósł wielki sukces w rokowaniach handlowych z prezydentem Donaldem Trumpem, bo wojna handlowa pomiędzy USA i UE dopiero się rozpoczęła, zaś zapowiedź, że Unia będzie chciała regulować swe płatności za energię, a więc za gaz i ropę naftową w euro i tym samym rzucić wyzwanie USA może oznaczać gigantyczne i niespodziewane turbulencje, zwłaszcza dla starej Unii. Propozycje wzmocnienia wspólnej, unijnej waluty, tworzenie europejskiego MFW poprzez konfrontację z USA, jak również w sferze obronności Europy przyniosą Brukseli, nie tylko ciemne chmury, ale wręcz gradobicie. Naiwność przewodniczącego KE zapowiadającego porozumienie z Afryką na rzecz inwestycji i stworzenia tam 5-ciu milionów miejsc pracy, gdy blisko 100 milionów czarnych, młodych mężczyzn szykuje się już do inwazji na Europę, zakrawa albo na kompletną ignorancję albo na kolejną „niedyspozycję”. Najwyraźniej Bruksela woli sojusz z Afryką niż z Ameryką Północną, woli Rosję niż USA. To bardzo wątpliwy biznes dla bezpieczeństwa Europejczyków. Niestety UE to coraz mniej wspólnota prawa i poszanowania demokracji oraz demokratycznych wyborów poszczególnych narodów, nie ważne kto i jak wybiera, jeśli nie ma zgody na liberalną demokrację to kary są nieuniknione zwłaszcza dla mniejszych i słabszych.

Szef KE bardzo bronił wolnej prasy w Europie twierdząc, że „zbyt wielu dziennikarzy jest zastraszanych, atakowanych i że nie może być demokracji bez wolnej prasy”. Czyżby miał na myśli Niemcy, a może Szwecję? A, może miał na myśli ostatnie wyczyny niemieckiego Faktu czy Onetu w Polsce? Wydaje się też, że przewodniczący KE może się głęboko pomylić i zawieść w sprawie ostatecznych negocjacji z Londynem w sprawie Brexitu, bo ten rozwód może się okazać bardzo gwałtowny, bowiem Anglicy nie przywykli do roli popychadła i tradycyjnie nie akceptują pruskiej buty.

Jeśli nowy rząd włoski w sprawie unijnego budżetu oraz problemu imigracji pokaże Brukseli „Gest Kozakiewicza”, nasili się konfrontacja w Syrii, a USA nałożą sankcje na europejskie koncerny handlujące z Iranem czy budujące Nordstream II, to Unia może znaleźć się w dramatycznej sytuacji.

Dlatego tak ważna będzie wizyta prezydenta Polski w USA i oparcie się na poczuciu wspólnoty i wartościach chrześcijańskich Polski i Węgier. Obecne pseudo-elity brukselskie, Unii już nie naprawią. Pytanie czy zdążą ją zatopić? Jeśli przywódcy europejscy nie będą mieli sumień wypalonych jak cegły w ogniu Ewangelii i jeśli nie powrócą do tradycyjnych wartości to nie tylko UE, ale i Europa upadnie.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Ela W - 04.10.18 15:42
Zbigniew,co ty możesz wiedzieć o UE? Ty mieszkasz w Koziej Wólce,
a nie w Luxemburgu!

MariaN - 04.10.18 10:59
Szkoda że nie skorzystano z mozliwości i nie sprawdzono trzezwość Junkera. Powinien wylecieć na zbity pysk i więcej nie szczekać na porzadnych ludzi

Zbigniew z Luxemburga - 22.09.18 22:05
Jasna sprawa. Unia jest paskudna, lecz moniaczki z Unii są cacy? Zakłamane hipokryty jesteście.

Jan Orawicz - 19.09.18 17:12
Ta cała Unia Europejska nie jest potrzebna Europie! Koszty utrzymanie tego
kolosa są olbrzymie!! A faktycznie jaką pozytywną rolę spełnia ten Eurokołchoz?! Tego się trudno doszukać!

Jan Orawicz - 18.09.18 18:47
...No cóż,Tusk tak rządził Polską 2 kadencje,że ten nasz kraj - do tej pory
zbiera się do przysłowiowej kupy,żeby samodzielnie stanąć na nogi! Taki -
ledwo historyk z wykształcenia kierował Polską! Ludzie, gdzie to zapisać??!!
Gdzie wtedy była PRAWICOWA POLSKA INTELIGENCJA?! Pewnie smacznie
spała w letargu T u s k a!! Albo to była taka inteligencja w dybach! No, bo jak
to nazwać?! Tak zwykle się dzieje wtedy,gdy Naród wpadnie w przysłowiową
NASENNICĘ w czerwonym lub różowym kolorze! No cóż,po tamtym czerwonym
tałatajstwie podnosimy nasz kraj na nogi, ponosząc wielkie koszty!! Do tej
pory nie ma komu rozliczyć prawnie sprawców,którzy wyrządzili Polsce poważny spadek w sferze rozwoju gospodarczego! No cóż, zabawa w głaskanko
znanej łobuzerni nadal trwa!! No,ale od wieków tak jest,że łotr łotra szanuje!
A no,bo do tej pory nasz kraj nie oczyścił się z krasnych łotrów! I w tym też
jest to,że nasz kraj, by stanąć na nogi musi ponosić olbrzymi ciężar, w postaci
spadku po czerwonych i różowych sprawcach! Jest cisza,z której garściami
korzysta b e z p r a w i e!!! Nasz Kochany PiS - z tego wszystkiego wpadł w
pewien rodzaj odrętwicy! Czy się z tego wpadku wykaraska?! Tak zwaana PO
już dba o to,by prawica PiS padła jak coś,czyli płaskato! A wtedy bazie fajnie!!!

Jan Orawicz - 18.09.18 17:36
Kraj Rad,co gołym okiem widać,że padł!!! A po nim zostały odpadki, takie jak
np.Kwaśniewski i jemu podobni! Oni teraz sobie mogą tylko pokiwać palcami
w swoich kapciach.Narody z pąństw zrujnowanych przez komunę nie pozwolą
na jej wskrzeszenie! Cywilizacja zachodnia nie interesuje się komuną,gdyż wie,że jest to - po prostu wyimagionowany twór Marksa i Engelsa.No,ale nadal
matołków nie brakuje na tym naszym ziemskim padole! Co rusz nam się ojawiają.

Aaron Waxmann - 18.09.18 14:39
"...W Polsce funkcjonuje przysłowie, że z próżnego i Salomon nie naleje - a cóż może być w głowie np. pana Aleksandra Kwaśniewskiego? Czy ktoś byłby zaskoczony, gdyby jacyś fizycy odkryli tam doskonałą próżnię?..."
St. Michalkiewicz.

W mózgu tego komunisty odkryto by na pewno ślady choroby filipińskiej i również ślady morza pod nazwą "Alcoholicum Balticum.

Ricky Dick. - 18.09.18 14:10
Komunizm jest w ciągłym marszu przez instytucje. Unia europejska tylko to potwierdza. Idee Marksa, Engelsa i Lenina wiecznie Żywe.
W Niemczech pomnik Karola Marksa stoi do dzisiaj w Chemnitz (dawniej Karl-Marx-Stadt). W Rosji i na Białorusi mnóstwo pomników Lenina, sierp i młot oraz czerwona gwiazda jest atrybutem rozpoznawczym bardzo wielu miast w tych państwach. Tam komunizm nadal trwa i rozwija się.
Europejska Partia Ludowa w UE to zlepek czerwonych hochsztaplerów bezwzględnie tępiących państwa prowadzące swoje narodowe polityki w UE.
Niemcy i ich poplecznicy gwałcą podstawowe prawa państw członkowskich UE.
Niemcy przyznając wizę wydalonej z Polski i terenu Schengen Ludmile Kozłowskiej posiadającej paszport rosyjski, łamią podstawowe zapisy traktatu z Schengen. I jak widać kary na łamanie prawa przez Niemcy nie ma.
Czy do takiej Unii wstępowaliśmy? Co Niemcom w Unii wolno to innym krajom już nie. Na taki dyktat niemiecki Polska nie może godzić się.
Niemcy chcą rozbić UE i do tego będą dążyły. Niemcy zorientowali się, że ta Unia nie leży w ich interesie. Dopóki Polska nie jest płatnikiem netto UE to powinna starać się utrzymać spójność wspólnoty.
Na dłuższą metę UE nie przetrwa. Partykularne interesy silniejszych państw przeważą i zwyciężą. Cała Komisja Europejska jest na żołdzie niemieckim.
Dlatego Polacy są szczuci przez Niemcy różnymi owczarkami niemieckimi jak Juncker, Timmermans, Verhofstadt itp. Do tego grona dołącza tubylcza elita z Tuskiem, Lewandowskim, Hibner i wieloma innymi łajzami plującymi na Polskę za nasze podatników pieniądze.
Ich styl życia to wegetacja bez Boga. Sprzedają jak na pchlim targu kościoły. Bogiem jest dla nich pieniądz.
Socjaliści i komuniści innego boga nie mają. A jeżeli mają to tylko na pokaz.
Czego oni chcą? Chcą więcej islamistów-robotników w europie i więcej, ile się da meczetów. Oni w swym amoku antychrześcijańskim nie widzą, że zakładają sobie pętlę na szyję. Sorosowe gnidy będą pierwszymi ofiarami multi kulti.

Lubomir - 13.09.18 17:34
Juncker mówi półsłówkami. Ostatnio dziennikarka została bestialsko zamordowana na Malcie. Cała opinia publiczna Europy kojarzyła zamach na dziennikarkę z premierem państwa i sprawą 'rajów podatkowych'. I co zrobiła w kierunku wyjaśnienia sprawy Bruksela? Tyle samo co w innych sprawach, włącznie z tragedią jaka dokonała się na obywatelach jednego z unijnych państw w Smoleńsku! Bruksela to klika politycznych impotentów i ignorantów, realizujących niemieckie mrzonki o 'niemieckiej Europie'!

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Kwietnia 1947 roku
Urodziła się Stanisława Celińska, aktorka filmowa i teatralna.


18 Kwietnia 1025 roku
Koronacja Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Tym samym Bolesław Chrobry został pierwszym królem Polski.


Zobacz więcej