Poniedziałek 10 Sierpnia 2020r. - 223 dz. roku,  Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.09.18 - 10:29     Czytano: [390]

Salon Przemysłu Obronnego


Wystawa na Targach Kielce

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, miał miejsce w miniony weekend na Targach Kielce. Swoje produkty prezentowało w Kielcach ponad 600 firm z wielu krajów świata, w tym można się było delektować okazami wytwarzanymi dla Sił Zbrojnych RP.

Podczas salonowych dni


Podczas targowych dni wielokrotnie podkreślano rangę tego pokazu. Na powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych zaprezentowało się ponad 600 wystawców, w tym ponad 300 polskich firm. Wśród przedstawicieli najliczniej prezentowały się firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Targi odwiedziła rekordowa liczba oficjalnych delegacji zagranicznych z różnych krajów.

Czołgi i śmigłowce

Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudzał ciężki sprzęt wojskowy. Widowiskowym elementem ekspozycji okazał się śmigłowiec AW101 Merlin. Równie spektakularne były strategiczne umowy zawierane podczas kieleckiej imprezy.

Ten cudowny pokaz

-Jestem na takowym pokazie sprzętu wojskowego już po raz szósty. Nie mogę powiedzieć, że czuję się jako Polak osobą bezpieczna. Ale zadowalający to fakt, że potrafimy inwestować w naszą obronność- mówi Jan Karolak.

Nie zdawałam sobie sprawy

-Na tych pokazach kieleckich, zobaczyć można było wiele zdumiewających egzemplarzy czołgów i dział przeciwpancernych. Jestem dumna, że jestem Polką i że mamy sprzęt dzięki któremu nie damy po raz kolejny rozgrabić swoich granic- relacjonuje Aniela Krysiak.

Ewa Michałowska - Walkiewicz

     Wersja do druku

Lubomir - 13.09.18 18:28
Panie Janie, czasami to i podbojów finansowych można byłoby się pewnie dopatrzeć. Po kolonizacji ideologicznej przez wiadomy Wschód, grozi Polsce status finansowej kolonii Niemiec. Taki status ma już najwyraźniej Grecja. Ale to tak na marginesie, bo temat artykułu jest przecież nieco inny. Zresztą sprawy czasami zmieniają się szybko, jak w kronice filmowej.

Jan Orawicz - 13.09.18 14:55
Na ewentualnym - obecnym polu walki,karabiny i czołgi to przeżytek!
Liczy się broń atomowa, rakietowa.i kosmiczna! Obecnie -najlepsze jest
pokojowe współżycie narodów. Inaczej przez, głupców i awanturników
może nastąpić zagłada istnienia ludzkości na kuli ziemskiej.Tylko zgodne
współżycie za sobą narodów może uratować nas ludzi! No,ale wariatów
nie brakuje przy sterach władzy na całym świecie. Przykład,to nasz wsochdni i zachodni sądsiad!

Lubomir - 13.09.18 8:40
Może i czołgi robią wrażenie, ale na współczesnym polu walki nie odgrywają większego znaczenia. Czasy są takie, że Rosja dysponuje wojskami kosmicznymi a Ameryka powołuje takie do życia. Oby w Polsce przybywało aeroklubów, modelarni i wytwórni samolotów. W tym kierunku powinny przecież iść zainteresowania polskiej młodzieży.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

10 Sierpnia 1921 roku
Urodził się Bohdan Tomaszewski, polski komentator sportowy.


10 Sierpnia 1702 roku
W czasie wojny północnej wojska szwedzkie zajęły Kraków.


Zobacz więcej