Niedziela 16 Czerwca 2019r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.09.18 - 21:54     Czytano: [557]

Merytorycznie na Konwencji PiS

Jedność kontra histeryczne pogłębianie podziałów; wizja kontra zapaść; stabilizacja kontra depresyjny dygot polityczny; uczciwość kontra cwaniactwo, afery i matactwa. Tak Prawo i Sprawiedliwość jawi się na tle Platformy Obywatelskiej. Której Polski chcą Polacy?

Ogromnie ważna jest uczciwość. (…) Ogromną wartość naszej pracy dla Polski ma jedność, jedność polskiej prawicy, jedność w działaniu na rzecz Rzeczypospolitej. (…) Idziemy razem, idziemy ku zwycięstwu, idziemy ku Polsce lepszej, dużo lepszej niż tej która jest dziś. Idziemy ku temu, byśmy za 15-20 lat mogli powiedzieć: w Polsce jest tam samo jak na zachód od naszych granic. To będzie wielkie osiągnięcie w skali 1050 lat naszej Ojczyzny, bo nigdy jeszcze tak nie było. Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica jest w stanie do tego doprowadzić. Musimy być razem, być uczciwi
– mówił na dzisiejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński.

Jakże to wystąpienie inne od niedawnego wystąpienia Grzegorza Schetyny.

Prawo i Sprawiedliwość ma wizję, czuje dumę z Polski, interes narodowy stawia na pierwszym miejscu, a suwerenność polityczna i gospodarcza jest dla niej zasadą działania demokracji. Platforma Obywatelska, pogrążona w politycznej depresji, cały swój wysiłek skupia na rozpaczaniu z utraconej władzy i sięganiu po coraz brudniejsze zagrywki wobec partii rządzącej. Nie dba o wiarygodność, nie dostrzega interesu narodowego, nie jest zdolna do wygenerowania choć cienia wizji.

I choć PiS wciąż popełnia błędy, stara się je niwelować. Słucha, odpowiada, wychodzi naprzeciw. Rządy Zjednoczonej Prawicy pokazały nie tylko to, że politycy mogą wywiązywać się z danego słowa, ale i to, że obywatele mają prawo egzekwować i oczekiwać. Poprzeczka postawiona została przez PiS bardzo wysoko. Polacy doświadczyli wreszcie nowej rzeczywistości, w której rządzący mają obowiązki, a nie jedynie prawa; w której troska o dobro wspólne ma pierwszeństwo. To prawda, że sporo jest jeszcze niezagospodarowanych przestrzeni, słabych punktów i obszarów, które należy objąć polityczną troską, ale to kwestia czasu, narzędzi i zasięgu. Część zagadnień uzależniona jest przecież od samorządów…

Bardzo zmieniła się Polska przez ostatnie 3 lata. Udręczona aferami, złodziejstwem, korupcją, indolencją władzy, uzależnieniem od silnych sąsiadów i ciągłym wbijaniem nas w kompleksy, teraz łapie oddech. Jesteśmy w nowej rzeczywistości. Wzrosła nie tylko pozycja Polski ale i świadomość społeczna. Jedno jest pewne. Oczekiwania wyborców znacznie wzrosły. Polacy dostrzegli, że Polską można rządzić uczciwie i sprawiedliwie. I właśnie dlatego powrót do władzy Platformy Obywatelskiej jest tak mało prawdopodobny…

autor:Marzena Nykiel
Redaktor naczelna wPolityce.pl,
publicystka "Sieci", autorka książki "Pułapka gender

Wersja do druku

Aaron Waxmann - 11.09.18 12:17
Polityka, Żydzi, Trump

Ma pan racje panie MariaN. Tylko skąd Kaczyński weźmie 330 mld na zapłacenie Żydom haraczu (oficjalny list Żydów z USA do MSZ w Polsce dotyczące mienia bezspadkowego) za mienie bezspadkowe na podstawie ustawy 447 Just, którą Żydzi sprokurowali w USA a prezydent Trump zatwierdził.
Podczas zeszłorocznej wizyty w Polsce Trump powiedział, że nie pozwoli skrzywdzić Polski. A jednak pozwolił podpisując ustawę 447 Just.
Oczywiście polski rząd gębę w tutkę robi i udaje, że nic nie wie.
zacytuję Michalkiewicza:

"...W ten sposób Nemezis dziejowa już dopełniła pomsty na Donaldzie Trumpie, który publicznie obiecywał Polakom, że ich "nie skrzywdzi",
ale jak Żydzi mu kazali ("wiecie, rozumiecie Trump..."), to w podskokach podpisał wspomnianą ustawę.
Na tym zresztą upadek obyczajów się nie kończy, bo czy kiedyś słyszano, by kurwa, która wzięła pieniądze, biegała potem "z wydętymi żaglami" (zespół "Wilki" od lat wyśpiewuje piosenkę o panienkach,
co to "potem biegały z wydętymi brzuchami, jak konie w galopie") i relacjonowała publicznie swoje wrażenia? Ale co tu wymagać od kurewek,
kiedy sławne celebrytki przechwalają się jedna przez drugą, kto to ich nie molestował i jak teraz w każdą rocznicę dostają orgazmu,
niczym dzieci holokaustu, którym też dokuczają rozmaite traumy, tylko, ma się rozumieć, całkiem inne?
A do tego dochodzi afera z byłym szefem kampanii wyborczej prezydenta USA - Cohenem, któremu przedstawiono aż 18 zarzutów, a co jeden, to cięższy..."

Obiecywał, że nie skrzywdzi a skrzywdził lizus jeden. Niby bogaty a taki głupi ten Trump. Całe życie robił interesy z Żydami i jeszcze nie poznał na nich. Jeszcze do tego wydał Ivankę za Żyda (Kushner).
Teraz ci Żydzi dobierają mu się do tyłka. Widocznie chcą go mieć na krótkiej smyczy. Co tu dużo pisać, Będzie tańczył jak mu Żydzi zagrają.
Pieniądze to za mało. Prymitywizm wyłazi z niego.
" kaczka, która wzięła pieniądze od Żydów i... podpisała ustawę 447 Just..."

Wg Trumpa za darmo nic się nie podpisuje.
Trump zrobił DEAL z Żydami. Teraz udaje niewiniątko. On dobrze wie co podpisał. Tylko mafia tak postępuje.
To rozbójnik finansowy. Nic dobrego nie czeka Polaków za jego kadencji. Raczej złe czasy dla Polski nadchodzą. 330 mld, Uuuuuu! co za kasa, wagonami trzeba będzie wieźć przez ocean albo do Tel-Avivu.
Tubylcze Żydki w Polin przestępują z nogi na nogę, ręce zacierają.
Prawdziwa kaczka i jeszcze raz k....a z tego Donalda.
Prostytuuje się z koszernymi. A może sam koszerny?
Wg oficjalnej propagandy USA to strategiczny partner Polski, tak samo jak Izrael. Dlaczego ci strategiczni partnerzy chcą nas Polaków obrabować?

Na tym tle ww. polityki PiS-u rośnie poparcie czy tylko propaganda?
Raczej rośnie propaganda. Czy kiedykolwiek my, Polacy zyskaliśmy na interesach z Żydami? Nie przypominam sobie od czasów wojny.
Życzę PiS-owi osiągnięcia 100% w wyborach, tylko jak to się skończy dla Polski i Polaków?
Dług publiczny Polski urósł ostatnio z 1 biliona do ok. 1 biliona 200 mld. Czyli żyjemy za pożyczki. Wiemy czym to się skończyło w Grecji i za Gierka.

MariaN - 10.09.18 22:19
Kaczyński to najlepszy polityczny strateg, czy to sie komus podoba czy nie, za 50 lat będzie miał pomnik w każdym miescie - ma taką wizję. W kolejnej kadencji będzie miał jeszcze większa przewagę sejmową

Jan Orawicz - 05.09.18 0:42
Pani redaktor M.Nykiel Jan Orawicz

Dzjęki takim Polkom
Jak Pani,
Polska nie będzie
Do b a n i!!!

(C)Hamil-ton - 04.09.18 14:13
Niewątpliwie konwencja PiS była ciekawa i merytoryczna. Należy się z tego cieszyć i pogratulować organizatorom konwencji.
Ciężko jest walczyć w kraju z niemiecką V kolumną i pozostałymi ugrupowaniami bezwzględnie atakującymi rząd tzw. dobrej zmiany.
Dziwi, że do tych przeciwników dołącza prezydent Duda swymi kontrowersyjnymi decyzjami, nieprzemyślanymi posunięciami.
Złotousty prezydent co to wymyślił judeo-chrześcijaństwo i "tysiącletnie państwo polsko-żydowskie" oraz broni towarzyszy Jaruzelskiego i Kiszczaka nie pozwalając na ich degradację brnie dalej w swojej zapalczywości robienia PiS-owi i Polakom na złość. Jak długo?

Zobaczmy co spostrzegł znany państwu publicysta i pisarz, prawnik, komentator sceny politycznej red. Stanisław Michalkiewicz.
cytuję:
"...Jak pamiętamy, w ubiegłym roku pan prezydent Duda ogłosił decyzję o zawetowaniu ustaw „sądowniczych” po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią. Co mu Nasza Złota powiedziała, czym go nastraszyła i co mu obiecała – tego oczywiście nie wiem, ale zwłaszcza teraz, gdy dukaczewszczyzna tworzy grono politycznych przyjaciół pana prezydenta, widać, że i on „powinność swej służby rozumie”. Indiańskie przysłowie mówi, że jeśli nie możesz ich pokonać – przyłącz się do nich. Toteż niezależnie od postępującego anarchizowania państwa polskiego, Niemcy próbują działać dwutorowo. Właśnie złożyły wniosek, by we wrześniowej konferencji państw Trójmorza wzięły udział i one, w charakterze „państwa partnerskiego”. Jako pierwsze państwo uczestniczące w konferencji – i w dniu kiedy piszę ten felieton - również jedyne – wniosek poparła Polska. Ale nie rząd, tylko pan prezydent Andrzej Duda, co dowodzi co najmniej dwóch rzeczy – po pierwsze – że Niemcy traktują sprawę Trójmorza bardzo poważnie, a po drugie – że w anarchizowaniu Polski swoje zadania wykonuje również pan prezydent ".

Parafrazując słowa Andrzeja Leppera powiem dzisiaj głośno i dosadnie -
"DUDA musi bezwarunkowo odejść" by nie szkodzić "dobrej zmianie", PiS-owi, Polsce i Polakom.
Drogi "ADRIANIE" nie chcemy judeo-chrześcijaństwa ani tysiącletniego państwa żydowsko-polskiego. Tylko Polska i kościół miłe naszemu sercu.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Czerwca 1957 roku
Stracono Imre Nagya premiera Węgier w czasie powstania 1956 roku.


16 Czerwca 1963 roku
Uruchomiono pierwszy polski laser w Instytucie Fizyki PAN w Warszawie.


Zobacz więcej