Poniedziałek 22 Lipca 2019r. - 203 dz. roku,  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.08.18 - 16:41     Czytano: [419]

Płaska ziemia


Szanowni Państwo!

Zdawać by się mogło, że przy takiej obfitości informacji wszelakich wystarczy umiejętnie dmuchnąć, żeby oddzielić ziarno od plew. Nic bardziej mylnego. Szukanie prawdy w gąszczu informacji i dezinformacji, to jak wędrowanie przez puszczę bez mapy, albo płynięcie przez ocean bez busoli. Ci, którym zależy na wpuszczaniu nas na bezdroża, chcą jednak czasami sprawdzić, jak daleko zabrnęliśmy. W tym celu wymyślają oczywiste absurdy typu – racje „zwolenników płaskiej ziemi” i patrzą ilu się na to „załapie”.

Nie czarujmy się – wszyscy jesteśmy podatni na sugestie, chociaż w różnym stopniu. Najlepiej mają ci, którzy dzielą ludzi tylko na: „swoich” i „obcych”. Dla lewaka swoi, to anarchiści wszelkiej maści, a obcy to narodowcy, którym trzeba mieszać szyki. I mieszają. A najlepsze są w tym ruskie trolle, bo nie mają najmniejszych skrupułów, żeby każdego obwiniać, właśnie o... sprzyjanie Rosji. Mistrzem jest niewątpliwie Tusk, który najpierw posyłał Putinowi miłosne spojrzenia i robił takież gesty, i zaraz po tym oddał śledztwo smoleńskie „przyjaciołom Moskalom”, a teraz oskarża kogo popadnie o sprzyjanie Putinowi.

A jak było dawniej? Różnice poglądów w przedwojennej Polsce były tak silne, że do dziś można spotkać płomiennych zwolenników Piłsudskiego, niechętnych Dmowskiemu i na odwrót. Między tamtą a dzisiejszą sytuacją jest jednak różnica zasadnicza. Tamte dwa obozy różniły się tylko strategią, cel był ten sam – wolna Polska. Dzisiaj terytorium Polski zasiedlają: „historyczny naród polski i polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza”, jak ładnie to określił Stanisław Michalkiewicz.

Jasne, że cele obydwu grup są skrajnie rozbieżne. Polacy chcą Polski silnej i suwerennej, wspólnota rozbójnicza słabej, uzależnionej od mocodawców zewnętrznych, którym wiernie (chociaż może czasem nie całkiem świadomie) służą.

Wyznawcy „płaskiej ziemi” zostali niewątpliwie zmanipulowani przez prowokatorów, ale obecnie znajdują się zapewne po obu stronach barykady.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

.........................................................

POLECAM
GOŚCINNE WYSTĘPY
Kotów.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

18 sierpnia 2018 r. | Nr 31/2018 (372)

Wersja do druku

Perth - 27.08.18 1:03
Jasiu Wędrowniczku,
Mnie nie interesuje to jakich miałeś koleżków, zresztą to można zrozumieć kim sam jesteś po twoim nieustannym ględzeniu.
Ja nie jątrzę, a tylko podaję fakty, których ty nigdy nie możesz odczytać! O tym co w skrócie podałem dudni cała Australia i Polonia, oczywiście ta, która nie daje się manipulować takim jak ty osobnikom, którzy przed prawdziwą Solidarnością uciekli za Wielką Wodę.

Jan Orawicz - 26.08.18 17:52
Perth nie masz innego tematu? Jątrzenie między nam Polakami,a Żydami?
W każdym narodzie są ludzie dobrzy i żli! Uogólnianie w tym zakresie spraw,
cechuje intelektualne i moralne miernoty! Takim był zbir Hitler i jego banda
spod znaków SS,SA itp.Owoce jego bandytyzmu,to miliony zamordowanych i
żywcem spalonych ludzi w piecach krematoryjnych.To jest przykład dla nas
ludzi,że nienawiść człowieka do człowieka rodzi ogromnie podłe owoce. Dowody
tego, to obraz obozów koncentracyjnych z II wojny światowej.Tam i Polacy-
razem z Żydami ginęli w okropnych męczarniach! Ja osobiście miałem w
szkole i w dorosłym życiu przyjaciół pochodzenia żydowskiego i szanowaliśmy siebie - jak przystało na ludzi! Nie pamiętam,by występowały wśród nas jakieś animozje wrogości do siebie.W szkołach i w dorosłym życiu w środowiskach
szanowaliśmy się,bo nie wadziło nam pochodzenie.

Perth - 26.08.18 4:43
No i mamy
W Australii mamy nowego premiera, Scott'a Morrison'a, ur. 13 maja 1968 roku który jest Zielonoświątkowcem (Pentecostal Church) a vice premierem młody ortodoksyjny Żyd Josh Frydenberg paradujący razem z rabinami w mycce na młodzieńczo wyłysiałej głowie.
Warto zaznaczyć, że prezydencką parę RP w czasie wizyty w Australii przyjęła gubernator stanu Wictoria Linda Dessau, która powiedziała, że jej ojciec Żyd przybył do Australii ponad 90 lat temu, a fakt ten podkreśla jej osobisty związek z dzisiejszą rzeczywistością...sic!
Ponadto sypnęły się ordery dla Polonusów, którzy zawsze wiedzą w jakich słoikach po lewej stronie są maliny. Przykład Eugeniusz Bajkowski członek żydowskiego AIPA w Australii - dla którego każdy komuch przybyły "z wizytą" do Australii jak np. Kwaśniewski, Siwiec, Olechowski i wielu innych - wywierali na nim - jak pisywał w Tygodniku Polskim - bardzo dobre wrażenie...Na swojej starej piersi dzwiga nie byle co, bo aż Krzyż Komandorski z Gwiadą Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.
I tak się kręci wokół ten polsko-żydowski świat nie tylko w Polsce ale i na Antypodach - Płaska Ziemia.

Poalej Syjon - 21.08.18 10:36
Płaskość ziemi wg Jakiego. Wg Jakiego ONR jest brunatny!? i czarny.

Patryk Jaki popiera delegalizację ONR?


Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji prasowej odniósł się do wniosku Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR. Kontrkandydat Patryka Jakiego złożył wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. Na zwołanej przez siebie konferencji prasowej Trzaskowski powiedział:

To co czarne jest czarne, to co brunatne, brunatne.

Jaki zapytany o ustosunkowanie się do wniosku Trzaskowskiego odpowiedział:

Wniosek Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR to gra polityczna; już wcześniej wnioskowałem o delegalizację ruchów faszystowskich. (…) Ja się mogę nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to sprawa nieistotna dla Warszawy.

Patryk Jaki unikał dalszych odpowiedzi o pytania dotyczące ONR-u tłumacząc, że nie jest to sprawa samorządowa.

Ponadto kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzucił Trzaskowskiemu, że ten mógł złożyć taki wniosek do wielu instytucji, a ten wybrał Prokuratora Generalnego:

Charakterystyczne jest to, że wniosek o którym mówił mój szanowny konkurent, można złożyć co najmniej do kilku instytucji, ale on składa go akurat do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego? To jest po prostu tylko i wyłącznie gra polityczna, a ja nie chcę żeby Warszawa była uwikłana w takie ideologiczne, partyjne gry.

źródło: salon24.pl

Czyżby Patryk Jaki wyznawał teorię o płaskości ziemi?
Pytanie zasadnicze. Czy nie żyd może zostać prezydentem Warszawy w obecnej konfiguracji sceny politycznej w Polsce?

Lubomir - 20.08.18 7:53
Nie tak dawno jeden z natrętnych świadków Jehowy, usiłował mi wytłumaczyć, że ziemia jest...płaska. Kiedy nie zgadzałem się z jego teorią, zachęcał mnie do czytania...Koranu, jako źródła prawdy, w którym wyjaśnione zostało wszystko. Widać niektórzy potrzebują elementarnej edukacji, m.in. z astronomii. O Koperniku pewnie jeszcze nie słyszeli. A Odrodzenie jeszcze do nich nie dotarło. A tutaj przecież Odnowa puka do Europy! Odnowa na bazie religii Chrystusa i odkrycia Kopernika

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Lipca 2003 roku
Udaj i Kusaj, synowie Saddama Husajna, zginęli podczas ataku wojsk amerykańskich.


22 Lipca 1807 roku
W Dreźnie Napoleon nadał Księstwu Warszawskiemu konstytucję i kodeks cywilny.


Zobacz więcej