Niedziela 24 Lutego 2019r. - 54 dz. roku,  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.08.18 - 16:16     Czytano: [268]

Równi i równiejsi

Trwa intensywna wycinka bawarskich lasów. Niemiecki kornik bardziej wiarygodny od polskiego?

Okazuje się, że bawarskie korniki są bardziej wiarygodne dla KE od polskich a może tylko bardziej politycznie poprawne. Niezależnie od powodów takiego stanu rzeczy, faktem jest, że wycinka bawarskich lasów, które zaatakował znany ma kornik, trwa bez najmniejszej nawet próby dociekania jej powodów ze strony KE. Nie ma też zapowiedzi kary dla Niemiec. Ciekawe dlaczego? To oczywiście pytanie retoryczne.

„Die Welt” poinformował, powołując się na ministerstwo leśnictwa Bawarii, że niemal połowa tej części Niemiec „stanowi obecnie strefę zagrożenia kornikiem”,

Według ekspertów, bieżący rok jest czwartym rokiem masowego rozmnażania się szkodnika. W poprzednich latach pojawiały się trzy nowe pokolenia, w tym – skutkiem sprzyjającej pogody - mogą być nawet cztery.

Niemcy nie mają wątpliwości, że jedynym ratunkiem dla bawarskich lasów jest szybka wycinka niszczonych przez kornika drzew i ich wywózka z obszaru lasu.

Nie podano żadnych informacji na temat różnicy między bawarskim kornikiem a tym z puszczy białowieskiej. Być może chodzi o różnice ideologiczne.
Za: TVP. Iinfo

Polska Niepodległa.pl

Wersja do druku

Lubomir - 18.08.18 22:42
Ekologia stała się orężem tzw. zielonych, w walce z niewygodnymi dla Niemców narodami. W Niemczech wręcz szaleje partia zielonych. To identyczni fanatycy, jak czerwoni fanatycy z byłej NRD. Kopalnie węgla koksującego, czy gazyfikacja węgla - w polskich rękach, to 'be!'. Odmiennie rzecz zaczyna się mieć, gdy kopalnię przejmują Niemcy.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Lutego 1942 roku
W Warszawie Niemcy zdemontowali pomnik powstańca - Jana Kilińskiego


24 Lutego 1936 roku
Urodził się Władysław Kowalski, polski aktor teatralny i filmowy


Zobacz więcej