Piątek 26 Kwietnia 2019r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.18 - 10:25     Czytano: [544]

Kolejny statek odesłany

Szef MSW Włoch Matteo Salvini zapowiedział, że jeśli statek organizacji pozarządowej Lifeline, który zabrał na swój pokład ponad 200 migrantów, zawinie do włoskiego portu, jego załodze zostanie wytoczony proces. – Jednostkę skonfiskujemy – dodał.

Kilka godzin wcześniej Salvini oświadczył, że statek nie zostanie wpuszczony do żadnego włoskiego portu, ponieważ łamie reguły obowiązujące na morzu i zabrał na swój pokład migrantów wbrew zaleceniom, jakie otrzymał od włoskiej i libijskiej Straży Przybrzeżnej.

Liczba rozbitków, których wzięto na pokład, znacznie przekracza możliwości statku, co minister spraw wewnętrznych uznał za narażanie życia ludzi.

– Niech statek płynie do Holandii – stwierdził szef MSW i wicepremier, gdy załoga poprosiła o wskazanie, na jaki port ma wziąć kurs.

Gdy pojawiły się wątpliwości co do tego, pod jaką faktycznie banderą pływa ta jednostka, Salvini powiedział w Terni w czasie wiecu przed niedzielnymi wyborami samorządowymi: statek Lifeline „nielegalnie posługuje się holenderską banderą, a zatem jest to statek widmo”.

– Statków widm nie chcę we włoskich portach. Niech płyną gdzie indziej, niech płyną na Maltę, która jest bliżej. Jeśli przypłyną do Włoch, skonfiskujemy im statek, a załogę osądzimy za pomocnictwo w nielegalnej imigracji – dodał minister, który zapowiada zaostrzenie polityki migracyjnej.

To drugi statek organizacji pozarządowej pełen migrantów, którego nie chcą przyjąć Włochy. Wcześniej zgody na zawinięcie do portu nie dostał statek innej organizacji, z 629 rozbitkami zabranymi z łodzi i pontonów. Przyjęła go Hiszpania.
Źródło: PAP

TVP Info

Wersja do druku

Karol S - 30.06.18 18:06
Ty caly Abah Abhad! Taka ksywa sie tutaj poslugujesz?
Ty skomunizowany cwaniaku! Wara tobie od PiS i od
Rzeczypospolitej Polskiej!! Malo wam ozerania Polski
przez dlugie lata? Was zdrajcy powinno sie wyizolowac z
polskiej spolecznosci i surowo tozliczyc za wieloletnia sluzbe
dla sowieckiego okupanya Polski! Gdyby zyl sp.J.Pilsudski,to
On by wiedzial jak nalezy rozliczyc zdrajcow Polski spod
sierpa i mlota! Oni nadal maja wplywy na polskie zycie
spoleczne i gospodarcze. Patrzac na nas Polakow widac
golym okiem,ze wpadlismy w letarg! To posowieckie lewactwo
skryten pod PO,PSL itp. obrasta w piora wrogosci do Rzdu RP.
Faryzeusz i byly slugus zaborczej komuny L.Walesa zalozyl
swoja partie i chce bitwy z POLSKA ZWYCIESKA PRAWICA!
To sie nie miesci w polskich glowach! No,ale Polacy liczyli na
to,ze polskie prawo rozliczy zdrajce L.Walese "Bolka" A tu masz
znow diable pocieche!! Nie rozliczony zdrajca,ktory w PRL donosil
do SB na ludzi wyrasta na BOHATERA!! I rosnie mocno wspierany
przez czerwonych spod znaku PO-glownie! Do czego to dochodzi?!
POLSKA PRAWICO wielki jest czas na to obys wreszcie otworzyla
swoje zaspane oczy!!!

MariaN - 29.06.18 15:11
Wkurzają sie złodzieje lewaki, bohaterowie kołowego stołu jak po 26 latach okradania narodu w 3 rp nareszcie od 3 lat staje sie sprawiedliwosć, gdzie zwykli uczciwie pracujący Polacy maja troche lepiej. To dobrze ze sie wkurzają, to znaczy że prawicowe rządy w Polsce robią skutecznie porzadek. To co trzeba do wiezienia a uczciwych, patriotów na piedestał. Brawo Jarosław Kaczyński, bo to ten człowiek tak znienawidzony przez postkomune majacych na sumieniu liczne rabunki na polskiej gospodarce, odgrywa najważniejsza rolę w przemianach. To prawda, że przy takiej idiotycznej opozycji prawica w Polsce bedzie rządziła przynajmniej przez 3 kadencje. A co, a jak bedzie mało to jeszcze jedna....

Habah Abbad - 29.06.18 14:30
Panie MariaN, bredzisz. Nie ma w Polsce w Sejmie partii prawicowych.
To, że PiS przypisuje sobie prawicowość praktyka tego nie potwierdza.
PiS prowadzi działalność rozdawniczą czyli socjalną. Jednym zabiera daje drugim. Jak Janosik. Te wszystkie programy z plusem to potwierdzają. PiS tworzy państwo socjalne, opiekuńcze. A to jest działalność socjalistyczna i lewicowa.
To czy partia jest prawicowa czy lewicowa w głównej mierze decyduje stosunek tej partii i jej programu do własności prywatnej, do wolności i swobód obywatelskich. Program społeczny PiSu jest skrajnie lewicowy.
W tej chwili PiS prowadzi nacjonalizację gospodarki.
Powiedz mi co robisz a powiem ci kim jesteś.

PiS jest partią socjalistyczną i przypisywanie sobie prawicowości ma na celu wyłącznie utrzymanie władzy koszernej rzeszy członków tej partii.

MariaN - 29.06.18 9:39
Nareszcie w Europie zaczynają wygrywać prawicowcy którzy myślą głową a nie innymi częsciami ciała. Pomagać trzeba ale tam gdzie jest tak zle a z resztą wojna w Syrii jest wyrezyserowana przez tych, którzy chcą zniszczyć nasz kontynent, chca zniszczyć naszą wiarę chrześcijańską, wymieszać wszystko jak w tyglu by powstał człowiek uniwersalnym. Kolejna komunistyczna teoria idioty, który ma za dużo kasy i wprowadza maniakalnie coś w życie. Poczekamy Soros to juz stary grzyb

Lubomir - 27.06.18 10:43
Kuba, czego można spodziewać po służbowych karbowych, dowalających piszącym dobrowolnie na 'Kworum'? Rozjuszony parobek, zawsze pozostanie rozjuszonym parobkiem!. Z kimś takim jak ty i kilku twoich 'sobowtórów', nie jest możliwa jakakolwiek rozmowa. Dzikus od razu atakuje. Zdziczały parobek zawsze przecież musi mieć rację. Nie wiesz z pewnością niczego o obozach uchodźczych Palestyńczyków w Tunezji i o porachunkach nie tunezyjsko-francuskich, ale palestyńsko - żydowskich, m.in. w Paryżu. Ty najwyraźniej zostałeś uformowany przez 'Wyborczą'. Żyj sobie w swoim zakłamanym światku! Prymitywne prowokacje rób
pod adresem podobnych do siebie.

Kuba - 26.06.18 13:27
Choć spadł napływ migrantów z Libii to ciągle wzrasta liczba przybyszów z Tunezji i to tych najbardziej groźnych, bo bojowników tzw. "Państwa Islamskiego - pisze włoska "La Repubblica". Jest wśród nich wielu kryminalistów.
Tunezyjczycy byli sprawcami zamachu w Berlinie i ataku na dwie kobiety w Marsylii. To sprawcami ataku na Muzeum Bardo i 21 osób zabitych, w tym i ofiary z Polski - byli Tunezyjczycy.
To w Tunezji rozpoczęła się wg pożytecznych idiotów tzw. "Rewolucja Jaśminowa", skąd rozlała się na inne narody zalewane teraz krwią i mordem bestialskich islamistów.
Kiedy czytam co piszesz o Tunezji jako o najbardziej pro-europejskim kraju, to dochodzę do wniosku, że tobie Lubomirze od tego RINNOVAMETO już całkiem mocno po deklem stuknęło.

Lubomir - 25.06.18 9:07
Ldwiku P, Europa to system naczyń połączonych. Polska nie jest folwarkiem zwalczających się osiłków, ale jednym z państw tego systemu. Teraz we Włoszech rozstrzyga się przyszłość naszego kontynentu. Stąd taki zmasowany atak na Rzym i okolicę. Modus vivendi jaki zdoła wywalczyć Rzym, w mniejszym lub większym stopniu, będzie dotyczył całej Europy. Także Polski. Włosi usiłują przeciwstawić się inwazji Azji i Afryki na Europę via Sycylia. Robią to skuteczniej niż np. Hiszpanie. Hiszpanie zapomnieli widać historii o Al - Andalus. Tą historię doskonale znają i nawiązują do niej, przy każdej okazji - wyznawcy Mahometa. Potęga biologiczna Azji i Afryki rośnie. Przy europejskiej mizerii, jest to realna groźba.

Ldwik P - 24.06.18 18:08
Lubomir martw się sprawami Polski,a nie
tymi krajami z południa.Polskich problemów
mamy sporo w spadku po komunie! Były
szpiclowaty sługus PRL L.Wałęsa postanowił
przewrócić prawicowy Rząd RP,a ty się
martwisz sytuacją Włoch?!

Lubomir - 24.06.18 12:48
W tych dniach minister Salvini zdefiniował Emmanuela Macrona, jako wroga numer jeden Republiki Włoskiej. Maska została zdarta z główki francuskiego masona i realizatora syjonistycznych interesów w Europie. Macrona - obrońcy idei kolonializmu i idei handlu ludźmi. Chyba impeachment tego kreatora wstecznictwa i wroga jedności europejskiej - został rozpoczęty. I nawet jego 'mamy': Brigitte i Angela, nie będą w stanie utrzymać go na fotelu prezydenckim.

Lubomir - 22.06.18 11:26
To nie są żadni migranci, ale wojownicy Allaha. Komu zależy bardzo na niszczeniu Włoch, kolebki cywilizacji łacińskiej i twierdzy chrześcijaństwa? Na pewno tym, którzy chcą pozbyć się ze swojego sąsiedztwa - legalnych gospodarzy ziem. Przecież pierwszymi migrantami byli Palestyńczycy, Libańczycy, Irakijczycy, Jordańczycy i Syryjczycy. Teraz skład etniczny nieco uległ zmianie. Teraz muzułmanie z Afryki mają dokonać we Włoszech tego, czego nie udało się dokonać hitleryzmowi i marksizmowi-leninizmowi. Jednak Włochy zaczęły dźwigać się z łopatek. Chociaż mocno zanarchizowani, z wydrenowaną własną technologią i gigantycznie zadłużani przez roszczeniowych przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zawsze pamiętają o swojej zdolności odradzania się i o czasach prymatu Rzymu i cywilizacji Lacjum. Chaos w Obszarze Morza Śródziemnego potrzebuje włoskiego porządku i wielkiej włoskiej kultury. Kultury tworzenia, radości życia, dobrego smaku i życia pełnego muzycznego wymiaru. Fascynacja tym, co najlepsze na Półwyspie Apenińskim i na włoskich wyspach - wydaje się wciąż królować w Tunezji. To chyba w tej chwili najbardziej proeuropejski kraj w Afryce, o ile w ogóle można mówić o pro-europejskości kogokolwiek z Afryki. Włochy chcą odgrywać ważną rolę w Europie. Dyktat Berlina czy Paryża, nie odpowiada ambicjom dumnego narodu włoskiego. Te stolice niejeden raz w przeszłości pokazały, że zawsze zależy im na wasalizacji Włoch, a nie na rozkwicie religijnego i cywilizacyjnego serca Europy.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Kwietnia 1923 roku
Urodził się Andrzej Szczepkowski, polski aktor (zm. 1997)


26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


Zobacz więcej