Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.05.18 - 22:44     Czytano: [596]

Brońmy symbolu Katynia


Powodem, dla którego trzeba usunąć z Jersey City pomnik katyński, jest niepoprawność polityczna monumentu. Tak stwierdził jeden z tamtejszych notabli. Rozstrzelanie 25 tys. jeńców wojennych jest politycznie poprawne, a pomnik haniebnego czynu, jako zbyt wyrazisty, jest niepoprawny.Amerykanie, którzy pomnik stawiali w1991 r., nie obawiali się poprawnościowej cenzury. Pamiętam dumę Polonii stanu New Jersey, że udało im się to, co w Polsce nie było możliwe, nawet już po okrągłym stole. Pamiętam wzruszonego Andrzeja Pityńskiego, w którego pracowni bywałem, i podziw publiczności dla dramatycznej ekspresji pomnika.

Niestety po kadencjach Clintonów i Obamów nadeszły takie trendy, że prymitywny burmistrz w zasadzie zrywa stosunki dyplomatyczne z sojuszniczą Polską (!). Można by się uśmiać, gdyby nie chodziło o Katyń. Marszałek Karczewski to według Stevena Fulopa antysemita, biały nacjonalista negujący Holokaust. Ponieważ wszędobylski net donosi, że ten „Full Up”, jak nazywają go współpracownicy, związany jest tajemną nicią z niejakim Sorosem, domyślamy się, z jakich źródeł czerpie informacje o Polsce.

Jak wiadomo, w naszym kraju Soros kupił sobie kilka instytucji i osób, które mu wiernie służą. Otrzymał za to Order Różowego Orła od ówczesnego prezydenta. Miliarder Soros przypomina opętanych władzą demiurgów z filmów o Agencie 007, którzy chcą urządzić świat po swojemu, nie zważając na ofiary w ludziach. Wydaje się, że żadnymi dyplomatycznymi notami z tym towarzystwem nic się nie wskóra. Ministra Ciaputowicza raczej na Bonda nie przerobimy, Reduta Dobrego Imienia powinna więc wynająć w Stanach Zjednoczonych mocną firmę adwokacką, nie licząc się z kosztami! I wytoczyć sprawę w amerykańskim sądzie o nikczemne szkalowanie państwa polskiego. Toczyć ją długo, a pod salą sądową urządzać codziennie wielkie demonstracje, ponad którymi ma się unosić transparent, że w II wojnie światowej Niemcy i Rosjanie zamordowali 3 mln Żydów oraz 7 mln Polaków, bo tego nikt nie wie. Katyń jest symbolem tamtego morderstwa.

Jan Pietrzak

Felieton Jana Pietrzaka ukazał się na łamach 20/2018 numeru tygodnika „Sieci”.

Wersja do druku

J.Orawicz - 24.05.18 18:09
Brawo Panie Lubomirze!! Pańskie wskazanie jest bardzo cele!

Lubomir - 22.05.18 12:33
Auschwitz też pasowałoby odzyskać dla polskiej historii. To nie jest eksterytorium, czy terytorium podległe pod izraelską jurysdykcję. Niemcy też nie mają żadnych praw do tego miejsca męczeństwa Polaków. Miejsca martyrologii obywateli polskich różnych wyznań i obywateli Europy, udręczonej przez niemieckich barbarzyńców. Nie można robić z Katynia tematu zastępczego! Katyń to wielki dramat, jednak nie należy dawać się dzielić i tym tematem. Wystarczy, że Katyń dzieli Polskę i Rosję. Dlaczego miałby dzielić Polskę i Amerykę...Rzecz jasna Ameryka powinna być zainteresowana tym, żeby w kosztach utrzymywania tego typu pomników pamięci, uczestniczyły państwa - sprawcy II Wojny Światowej. Nie do pomyślenia jest to co zrobili Austriacy ze swoimi KL. Zamazywanie pamięci o hitlerowskich czy stalinowskich zbrodniach, to nowa zbrodnia!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1673 roku
Zmarł Krzysztof Żegocki, partyzant z czasów potopu szwedzkiego - biskup chełmski (ur. 1618)


11 Sierpnia 1944 roku
11 d. Powst. Warszaw.: Niemcy opanowują Wolę i Ochotę. Zacięte walki o Bank Polski na Bielańskiej. Ukazał się rozkaz Nr 14 płk. "Montera" ws opasek


Zobacz więcej