Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.04.18 - 14:22     Czytano: [572]

Dział: WPiS

NOWY NUMER WPiS 4/2018 już do nabycia


Jest już dostępny najnowszy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze staraliśmy się wypełnić go ciekawymi i aktualnymi materiałami: reportażami, analizami, publicystyką i tekstami historycznymi. W kwietniowym „Wpisie” przeczytać można m.in. o wizji rozwoju Polski, jaką ma premier Mateusz Morawiecki, niemiecko-rosyjskiej współpracy gospodarczej i politycznej, Targach Wydawców Katolickich w Warszawie oraz sportowcach w II Rzeczypospolitej. Piszemy też o klasztorze Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach, nowej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej i warszawskim Marszu Świętości Życia. Kwietniowy „Wpis” to prawie 100 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:
● „Nikt nie liczy się z narodem, który się zwija. Dlatego Polska musi rosnąć!” – wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na spotkaniu z wyborcami na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie 15 kwietnia 2018 r.
● „Demokracja przestaje być fajna, gdy wygrywa prawica” – Adam Sosnowski komentuje niedawne wyborcze zwycięstwo Viktora Orbána na Węgrzech.
● „Niemieccy politycy na usługach rosyjskiego biznesu” – Adam Sosnowski opisuje współpracę Berlina i Moskwy przy budowie gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2.
● „Polska jest zobowiązaniem” – wystąpienie prof. Wojciecha Roszkowskiego wygłoszone podczas prezentacji jego najnowszej książki wydanej przez Białego Kruka – „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego”. Prezentacja odbyła się w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Czy mamy godzić się na to, by ktoś w naszym imieniu decydował, jakie prawa ustanawiać i jakie wartości wyznawać?” – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka podczas prezentacji jego najnowszej książki „Niepodległa!” w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Walka o niepodległość trwa zawsze” – wystąpienie Antoniego Macierewicza podczas prezentacji najnowszych książek wydawnictwa Biały Kruk: „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego” i „Niepodległa!” w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Książka doświadcza miłości (czytelników) i wyraźniej niechęci (państwa)” – relacja Jolanty Sosnowskiej z Targów Wydawców Katolickich, jakie w kwietniu odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.
● „Świat lęka się nie tego, co trzeba” – prof. Michał Wojciechowski pisze o prawdziwym kryzysie, jaki dręczy świat i całą cywilizację zachodnią – wewnętrznym kryzysie moralnym.
● „Gen. Bronisław Kwiatkowski. Osiem lat pośmiertnej poniewierki” – Jolanta Sosnowska opisuje powtórny pogrzeb Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.
● „Między platformą satelitarną a obywatelską, między suwerennością a zniewoleniem” – Leszek Sosnowski pisze o konieczności stworzenia w Polsce państwowej telewizyjnej platformy satelitarnej.
● „Zasmakowanie w złu, radość ze zniszczenia i upadku, cynizm i znieważanie człowieka” – przemówienie św. Jana Pawła II wygłoszone do artystów i dziennikarzy w Monachium 19 listopada 1980 r.
● „Benedyktynki w Staniątkach walczą o skarby kultury i wiary” – artykuł o najstarszym w Polsce opactwie benedyktynek w Staniątkach pod Krakowem, w którym siostry walczą o uratowanie swoich cennych zbiorów i budynków.
● „Hanna Chrzanowska była wśród nas wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw” – sylwetka Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, zasłużonej pielęgniarki, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
● „Inżynier o gorejącym sercu misjonarza” – dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, został odznaczony przez papieża Franciszka medalem Pro Ecclesia et Pontifice.
● „Sumienie nie podda się modzie” – relacja Jolanta Sosnowska z warszawskiego 13. Marszu Świętości Życia.
● „Rafael Santi” – w rocznicę urodzin i śmierci przedstawiamy sylwetkę wielkiego renesansowego malarza, twórcy niezwykłych fresków w Stanzach watykańskich.
● „Sportowcy z ducha Niepodległej” – Krzysztof Szujecki pisze o polskich sportowcach, którzy walczyli o niepodległość Polski.
● „Czerwona Wielkanoc” – druga część tekstu o rzezi wołyńskiej.
● „Czy będzie przełom w ochronie cybernetycznej państwa? (2)” – dr Piotr Łuczuk z UKSW pisze o próbach zapewnienia Polsce informatycznego bezpieczeństwa.
● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata. A w nim m.in.: Austria i Rosja zacieśniają stosunki, Komunistyczna Partia Chin zabrania chodzenia do kościoła oraz belgijska armia wykazuje wyrozumiałość dla swoich żołnierzy.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: zapowiedzi nowych książek wydawnictwa Biały Kruk, kwietniowy wiersz Leszka Długosza, propozycja książkowych prezentów na I Komunię Świętą oraz oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok.

WPiS

 Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

31 Maja 1981 roku
W Warszawie z udziałem kilkuset tys. osób odbył się pogrzeb Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego


31 Maja 1958 roku
Zmarł Aleksander Żabczyński, amant przedwojennego kina polskiego.


Zobacz więcej