Poniedziałek 22 Lipca 2019r. - 203 dz. roku,  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.04.18 - 21:31     Czytano: [472]

Hierarchiczny chór antypolonizmu?

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.

Episkopat Polski,
Prymas Polski, JE arcybiskup Polak

Hierarchiczny chór antypolonizmu?

W związku z oświadczeniem Prymasa Polski JE arcybiskupa Polaka oraz Episkopatu Polski, że "antysemityzm jest grzechem" pozwolę sobie na poczynienie kilka uwag w kwestii wzmożonego ataku środowisk żydowskich na Polskę i Polaków.

Z mojej długoletniej obserwacji życia społecznego, politycznego i religijnego pragnę zauważyć, że w Polsce nie występuje zjawisko "antysemityzmu" cokolwiek termin ten miałby oznaczać, w odróżnieniu od wielu państw europejskich i ameryki, gdzie Żydzi tworzą zamknięte enklawy dozorowane przez policję i uzbrojone oraz opłacane formacje w celu ich ochrony. Jeżeli występują w Polsce incydentalne i marginalne zjawiska nazywane przez środowiska żydowskie jako "antysemityzm" to albo te zdarzenia są prowokowane i reżyserowane przez wrogów Polski i Polaków lub też żydowskie środowiska nieprzychylne Polsce i Polakom w celu poddawania tubylczych mieszkańców swoistej tresurze polegającej na tzw. pedagogice wstydu. Wszelkie trafne spostrzeżenia dot. destrukcyjnego zachowania się Żydów w przeszłości a szczególnie w okresie II WŚ i w latach 1944-56 oraz zbrodni żydo-stalinowskich na obywatelach Polski (zaoszczędzę tutaj nazwisk żydowskich zbrodniarzy) kwalifikowane są przez Żydów jako tzw. "antysemityzm ", zwłaszcza kiedy brak jest argumentów.
Polacy jako naród nie mają się czegokolwiek wstydzić w odróżnieniu od narodu żydowskiego, który w obliczu agresji barbarzyńców niemieckich i radzieckich poszedł na współpracę i kolaborację z okupantami Polski.
Dlaczego naród żydowski (polscy Żydzi, nie licząc zbrodniczych Żydów sowieckich i 250 tys. Żydów w armii Hitlera) nie stanął w obronie Polski i Polaków?

Zamiast chwycić za broń i ramię w ramię z narodem polskim bronić Polski Żydzi budowali bramy powitalne dla agresorów witając ich z portretami Stalina i Hitlera z rabinami na czele komitetów witających agresorów.
Polska była i jest nadal ich ojczyzną. Dlaczego nie bronili Polski w obliczu agresji barbarzyńców? To pytanie nigdy nie jest stawiane w publicznym dyskursie medialnym. To tylko Polacy mieli obowiązki a Żydzi już nie?
To tylko Polacy mieli obowiązek ratować Żydów a Żydzi mieli czekać aż okupanci wyrżną cała elitę narodu polskiego co zresztą dokonało się. W likwidacji polskiej elity brali również udział sowieccy Żydzi m.in. w Katyniu. Resztę polskiej elity żydo-stalinowskie władze Polski niemal doszczętnie wymordowały w latach 1944-56. Zbrodnie żydo-komunistów w Polsce nigdy nie zostały ukarane. Nie pozwolili na to ich pobratymcy pozostający nadal w strukturach władz państwowych. Wszelkie próby deportacji zbrodniarzy żydowskich z Izraela czy innych państw zawsze spotykały się z odmową. Zbrodniarze byli i są pod ochroną.

Zbulwersowały mnie ostatnie ataki konstytucyjnych przedstawicieli Izraela, ambasador Izraela w Polsce i premiera Izraela oraz przedstawicieli organizacji tzw. Przemysłu Holokaustu, obwiniające Polskę i Polaków za zbrodnie II WŚ. Prawda historyczna jednoznacznie pokazuje, że Polacy byli ofiarami a nie sprawcami. To część środowisk żydowskich zhańbiło się swoja postawą i kolaboracją z okupantami.
Najgorsze jest to, że Żydzi za wszelka cenę chcą zrobić z Polaków naród morderców i zbrodniarzy. Jak mamy my Polacy budować trwałe i perspektywiczne zasady współpracy z Żydami w obliczu obwiniania Polski i Polaków oraz szerzenia oszczerstw i kłamstw niezgodnych z faktami historycznymi. Czy będziemy mogli spojrzeć swoim żydowskim sąsiadom w oczy przechodząc po sąsiedzku chodnikiem czy robiąc zakupy w sklepie? Czy Żydzi mają poczucie krzywdy jaką obecnie wyrządzają Polsce i Polakom nie wspominając zaszłości historycznych? Na kłamstwie i krzywdzie nie da się zbudować żadnych pozytywnych relacji dobrosąsiedzkich obecnie i w przyszłości. Czyżby społeczność żydowska była tak zaślepiona i brnęła w otchłań izolacji i samozagłady, bo takie postępowanie w konsekwencji może do tego doprowadzić.

Postawa kościoła katolickiego a raczej części jego hierarchii jest w powyższych kwestiach niejednoznaczna.
Zarzucanie Polakom "antysemityzmu" przez eminencje i ekscelencje oraz karcenie Polaków poprzez przypinanie im łat grzechu nie znajduje uzasadnienia w praktyce religijnej i społecznej. Niektórzy hierarchowie są pod wpływem środowisk żydowskich i filosemickich, nie przebierających w środkach i metodach oskarżania Polski i Polaków za sprawstwo zbrodni II WŚ. Jak nazwać przyłączanie się do żydowskiego chóru oszczerstw i oskarżeń narodu polskiego?
Nasuwa się tylko jedno spostrzeżenie - ANTYPOLONIZM. O ile inaczej brzmiałyby słowa episkopatu i prymasa Polaka, gdyby jako przedstawiciele polskiego kościoła katolickiego w poczuciu dobrze pojmowanego obowiązku i odrobiny patriotyzmu wyrazili swoje głębokie ubolewanie poprzez stwierdzenie (komunikat), że "ANTYPOLONIZM JEST GRZECHEM", co odpowiadałoby praktyce ostatnich wydarzeń w obliczu żydowskich ataków medialnych niemal na całym świecie.
Co nam Polakom o tym marzyć. Prymasa i episkopat mamy takich jakich mamy. Nie myśmy, Polacy ich wybierali. Bóg dał.

Sądzę, że przedstawiciele hierarchii przed wydaniem jakichkolwiek komunikatów czy słów potępienia mniej wartościowego narodu tubylczego poproszą pana Boga o litość nad ciężko doświadczoną naszą ojczyzną i narodem polskim.
Chłostanie i wypominanie grzechu Polakom może spowodować, że Bóg zapomni o narodzie Polskim pomimo, że naród wybrał sobie Jego Syna, Chrystusa na swojego króla. Naród, który obrał za swego patrona syna Boga nie może być "antysemicki", bo jest to po prostu kłamstwo i jednocześnie oszczerstwo, ale również ANTYPOLONIZM.
Czyżby hierarchowie.........? Aż grzech się domyślać.

Bóg zapłać.
Jan Kosiba

Wersja do druku

Lubomir - 24.04.18 20:31
Najwyraźniej wielu Polakom {takim jedynie z nazwy}, myli się judaizm z chrześcijaństwem a Izrael z Polską. To bardzo przykra 'pomyłka'. Ta 'pomyłka' jakoś dziwnie zawsze jest z korzyścią dla judaizmu i Izraela.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Lipca 1807 roku
W Dreźnie Napoleon nadał Księstwu Warszawskiemu konstytucję i kodeks cywilny.


22 Lipca 1991 roku
W gmachu byłego Komitetu Centralnego PZPR otwarto Giełdę Papierów Wartościowych.


Zobacz więcej