Środa 27 Maja 2020r. - 148 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.03.18 - 23:42     Czytano: [675]

Rezygnacja z rozumu

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej na korupcję narażeni są złodzieje i różnego rodzaju łotry i to oni najgłośniej dziś krzyczą; „Oddajcie kasę”. To w dużej mierze efekt tego, że bezkarność rozzuchwala złoczyńców, a tam gdzie nie ma kary nie ma miary.

Coraz bardziej antypolska opozycja, która nie tyle już szkodzi rządowi, co wszystkim Polakom i Polsce i wspierająca ją „nadzwyczajna kasta ludzi”, ciągle nie może zrozumieć, że to nie PiS odbiera im wolność, ale TVN24, GW, fundacje Sorosa i obezwładniająca frustracja z powodu odsunięcia od przysłowiowego żłoba - odbiera im rozum. Usta przedstawicieli PO i Nowoczesnej, różnej maści celebrytów i niespełnionych artystów i komediantów, pełne są frazesów o konstytucyjności, praworządności czy wolności, choć w rzeczywistości ludzie ci działają jak inkwizycja, zioną nienawiścią, arogancją i są coraz bardziej odklejeni od realiów, którymi żyją Polacy.

Oczywiście w demokracji, zwłaszcza tej liberalnej, każdy ma prawo do skrajnie kabotyńskich deklaracji i zachowań i sądzić, że służbową kartą kredytową MON można zapłacić za narkotyki, jak to zaprezentował zdumionym Polakom poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Dziś też każdy złodziej kieszonkowy i nie tylko po wiekopomnym wyroku Sądu Najwyższego może się powoływać na roztargnienie, a sędzia, który kradnie może dalej spokojnie sądzić złodziei i oszustów wyłudzających setki milionów złotych.

Pycha, arogancja, głupota, wrogość totalnej opozycji, wydaje się, że przekroczyła już wszelkie granice. Coraz lepiej rozwija się Plan Petru w dziele skutecznego zatopienia Nowoczesnej. Kanclerz Niemiec Angela Merkel będąc w Warszawie coraz poważniej wystraszona retoryką i posunięciami prezydenta USA Donalda Trumpa mocno spuściła z tonu w sprawie uchodźców i już nie zaprosiła „lokalnej Targowicy” do niemieckiej ambasady, a obecny na spotkaniu w polskim Sejmie komisarz UE Oettinger skutecznie wybił z głowy posłowi PO Trzaskowskiemu nadzieję na odrębny budżet euro-strefy i wiązanie kwestii budżetu Unii z praworządnością. Jest rzeczą oczywistą, że czarne marsze z diabłem pod rękę nie wygrają konkurencji, ani ze skokami fantastycznego Kamila Stocha, ani z piłkarskimi pojedynkami reprezentacji Polski, bo normalni ludzie chcą lepszych płac, chwili wytchnienia, poczucia wspólnoty i radości z polskich sukcesów.

Przełom w relacjach z KE i Brukselą wydaje się coraz bardziej realny i to pomimo olbrzymiej tęsknoty i wielu zabiegów ze strony polityków PO i Nowoczesnej, którzy tak bardzo pragnęli ukarania Polski i Polaków w trybie art.7 i wszelkich możliwych sankcji z tym związanych. Najwyraźniej wielu z pośród przedstawicieli opozycji nie bardzo rozumie już co znaczy słowo Ojczyzna, Najjaśniejsza, polska racja stanu, czy wspólnota narodowa. Dla wielu z nich, jak choćby posła PO, byłego ministra sprawiedliwości Borysa Budki, broniącego SB-eckich emerytur czy posła PSL-ED Michała Kamińskiego broniącego UB-eków i SB-eków, dla którego to ludzie honoru, którym należy się cześć i chwała. Wydaje się, że politycy tego typu powinni natychmiast zmienić proszek do prania bo najwyraźniej mają też doszczętnie wyprane już mózgi.

Można mieć różne poglądy, ale nie warto z tego powodu pozbywać się resztek przyzwoitości, ani tym bardziej rezygnować z rozumu. Bo, przecież sprawy w naszym kraju idą w dobrą stronę, w porównaniu z tym co działo się przez 8 lat rządów PO-PSL: wzmacniamy naszą obronność, kupujemy system Patriot, których według opozycji miało podobno nie być, pierwsze akty oskarżenia w.spr. „mafijnej reprywatyzacji kamienic w Warszawie trafiają do sądów, UOKiK zwiększa kary dla monopolistów i rynkowych oszustów, pierwsi lokatorzy z programu Mieszanie-Plus w Białej Podlaskiej wprowadzą się do swych mieszkań pod koniec kwietnia b.r. Już wkrótce zbierze się KRS i zacznie działać Izba Dyscyplinarna dla sędziów, nawet w sprawie Nord Stream 2 do Europy powraca refleksja. Znacząco zmniejsza się luka podatkowa, szara strefa i bezrobocie, nie ma dnia i tygodnia, żeby CBŚP i CBA nie likwidowały nielegalnych fabryk papierosów, gangów narkotykowych czy przemytu i prowadzą kolejne śledztwa na wiele miliardów złotych. Oszczędności Polaków, choć nie wszystkich zbliżyły się do kwoty 1,8bln zł, a wzrost wynagrodzeń powyżej 7 proc. nie jest ostatnim słowem w tej kwestii. Rośnie produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, a produkcja budowlano-montażowa po lutym 2018r. wzrosła aż o 31 proc.

Już starożytni, z Platonem na czele mówili, że demokracja winna być nierozerwalnie związana z mądrością czyli z kompetentnym przywództwem, zaś kierowanie państwem jest wielką sztuką, która wymaga też wielkich umiejętności, ale i cnót charakteru. Rządzącymi elitami nie mogą być ludzie przypadkowi, niekompetentni, nie posiadający pozytywnych cech moralnych. W życiu publicznym winny się liczyć takie cnoty jak mądrość, roztropność, sprawiedliwość i męstwo. To są prawdziwe cechy przywódców narodów, ludzi szlachetnych, mających poczucie wspólnoty czyli jak mawiał Platon; ludzie, którzy mają „pięknie uformowane dusze”. I takich właśnie elit i polityków życzmy sobie na Święto Zmartwychwstania nie tylko w 2018r.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

W. panasiuk - 31.03.18 2:41
Nie wiem co p. MariaN ma do mnie, że nic mu się nie podoba. Jedynie słuszne są jego komentarze i wszyscy muszą je popierać. Mam własne zdanie i nie powtarzam propagandy za TV T. Wolno mi tak p. MariaN

MariaN - 30.03.18 10:47
Masakryczna jest taka oto sytuacja, kiedy jedna strona meczy sie, dwoi i troi, spokojnie podaje konkretne przykłady, argumenty, posiłkuje sie oficjalnymi danymi również miedzynarodowych organizacji finansowych, wspomina historycznie jak było, porównuje jak również cytuje tych za i przeciw.... a tu nagle z drugiej strony - pierdut: ...pobożne życzenia. Rece opadają do samej ziemi, nie chce sie gadać a tym bardziej stukać w klawiature - Wesołych, mimo wszystko Swiąt

Ricky Dick. - 30.03.18 8:12
Z cyklu "wybitne cytaty"

"...Trudna sytuacja wytworzyła się w związku z promowaniem przez żydowską gazetę dla Polaków proaborcyjnej ofensywy, w którą - jak słychać - włączyły się jakieś agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Najwyraźniej biurokratyczna międzynarodówka z ONZ musiała dojść do wniosku, że radzenie sobie z konfliktami zbrojnymi i humanitarnymi katastrofami przekracza ich zdolności umysłowe, więc postanowiła zająć się depopulacją Ziemi, zgodnie z postulatami ponurej sekty, ukrywającej się pod zmyłkową nazwą Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot. Ponurej - bo jednym w punktów programu tej sekty jest redukcja liczebności gatunku ludzkiego, by w ten sposób zdobyć Lebensraum dla wszy, szczurów, pcheł i pozostałych swoich faworytów. Warto wspomnieć, że na podobny pomysł wpadli dwaj wybitni przywódcy socjalistyczni: Adolf Hitler i Józef Stalin. Pierwszy postanowił rozpocząć redukcję liczebności gatunku ludzkiego od Żydów, a drugi - od "burżujów" i "kułaków". Ciekawe, że Adolf Hitler, który najwyraźniej musiał się pomylić, z powodu tej pomyłki został personifikacją Zła Absolutnego, podczas gdy Józef Stalin jest tylko postacią "kontrowersyjną", ale o bezwzględnym jego potępieniu nie ma mowy. Najwyraźniej mordowanie ziemian, kupców, księży, czy chłopów w oczach Samozwańczych Guwernantek Ludzkości zasługuje na większą wyrozumiałość, niż mordowanie Żydów. Dlaczego tak jest - trudno zgadnąć, chyba, żeby zwrócić uwagę, że wśród Samozwańczych Guwernantek Ludzkości, i Rewidentów Cnoty, Żydzi mają nadreprezentację, podobnie jak w za Stalina w NKWD i MBP. Ale jeśli nawet Hitler się pomylił, to nie da się ukryć, że zasadniczo chciał dobrze, bo tak czy owak, skoro już jest rozkaz, że trzeba zredukować liczebność gatunku ludzkiego, to od kogoś wypada przecież zacząć...."

(-) Stanisław Michalkiewicz

W Panasiuk - 30.03.18 3:28
Pobożne życzenie p. Szewczak. Wesołych świąt

Lubomir - 29.03.18 21:37
Faktycznie to nieformalną abolicją objęto wszystkich 'prywatyzatorów' polskiego hutnictwa i górnictwa, polskiego przemysłu stoczniowego i m.in. polskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. Za szabrownictwo praktycznie uznano jedynie zabór warszawskich kamienic. A przecież ofiarą skandalicznych szwindli padł niemal cały polski przemysł i m.in. ogromny majątek państwowych gospodarstw rolnych. O tej kryminalizacji Polski nikt nic nie mówi... Oligarchizm i oligarchowie to przecież średniowiecze, a nie demokratyzowanie gospodarki. Czy zatem jest poparcie dla uwstecznienia Polski? A może kapitał nie musi mieć moralności? Może wystarczy, że jest? Niemcy nie buntują się do dzisiaj, przeciwko kapitałowi zgromadzonemu przez Hitlera i jego partyjnych notabli. Ba, nie zlikwidowano żadnej z producenckich marek hitlerowskich Niemiec. Nawet takich jak zbrojomistrz Hitlera, 'Krupp'. Kapitał z grabieży Polski, w większości z Polski odpłynął. Zatem obcy są najwyraźniej zainteresowani nietykalnością tego kapitału.

Poalej Syjon - 29.03.18 13:44
Nie ma co się cackać ze złodziejami i bandytami. Do pierdla z nimi.
PiS rozczula się nad krwawą Hanką z magistratu, nad Tuskiem, Gawłowskim, nad Biernatem, nad wieloma aferałami z Platformy Oszustów. Nie wiem na co czeka? Na oklaski? Czy czasami nie hołduje pewnej zasadzie utrwalonej w Magdalence "My nie ruszamy Waszych, Wy nie ruszacie naszych"?
A może teraz obowiązuje zasada "Kopiemy się ale nie powyżej kostek"?
Czy czasami wygląda to na teatr dla "mniej wartościowego narodu tubylczego"?
PiS ma władzę z woli narodu. Dlaczego nie wykorzystuje tej władzy, żeby tych wszystkich aferałów i przestępców powsadzać do ciurmy?
Bezkarność rozzuchwala przestępców. Jak na razie przez 2,5 roku rządzenia PiS nie może pochwalić się spektakularnym sukcesem w postaci uwięzienia jakiegokolwiek oszusta i aferała, którzy doprowadzili budżet państwa do ruiny. Jak tak dalej pójdzie to krwawa Hanka zażąda od państwa odszkodowania za nękanie jej karami i nadal będzie twierdzić, że ona nic nie wiedziała o aferze chociaż podpisywała wszystkie dokumenty podsuwane jej pod nos. Czyżby amnezja, delirium? I dalej nietykalna i bez kary.
Tak jak wszyscy platformiani oszuści.
Na mieście krążą pogłoski, że Żydzi swoich nie karzą. O, co innego jak Polak jest pod ręką. To wtedy siedzi i kwiczy w lochu nawet jak np. Komenda, który przesiedział 18 lat w więzieniu i okazało się niesłusznie bo był niewinny.
Oczywiście kasta sędziowska nie chciała tego ale musiała. Winnych tego brak.
Sędzia, który skazywał Komendę powinien odsiedzieć te 18 lat w kozie.
Wówczas mielibyśmy do czynienia ze sprawiedliwością.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Maja 1840 roku
Zmarł Niccolo Paganini, włoski skrzypek i kompozytor (ur. 1782)


27 Maja 1941 roku
Okręty brytyjskie wraz z polskim niszczycielem ORP "Piorun" zatopiły dumę floty niemieckiej, pancernik "Bismarck".


Zobacz więcej