Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.03.18 - 10:24     Czytano: [308]

Dział: Oko Cyklopa

OKO CYKLOPA... (4)OKO CYKLOPA

Sławomir M. Kozak


Aniutkowi poświęcam…


...
Według niektórych znawców tematu, piramida odzwierciedla strukturę organizacyjną Iluminatów, a oko na jej szczycie klan Rothschild’ów(1), który kontroluje grupę i ma zadanie realizować ideę ogólnoświatowego rządu. Niektóre źródła podają, że pierwszy blok piramidy odnosi się do Rady 13 (13 najbardziej wpływowych osób), drugi Radę 33 (33 najwyższej rangi masonów świata), a blok trzeci Radę 500 (500 najbogatszych ludzi i korporacji świata).

W rysunku niedokończonej piramidy dostrzegamy kształt trójkąta, z wierzchołkiem skierowanym w górę. Trójkąt ten może być interpretowany, jako część kabalistycznego heksagramu, przedstawiającą to, co „wstępuje ku duchowi”. Oznacza „doskonalszego” poprzez kolejne wtajemniczenia człowieka. Jest to więc symbol nieustannego dążenia masonerii, która pod „Wszystkowidzącym Okiem Wielkiego Architekta”, zmierza do przebudowy ludzkości dla stworzenia lucyferiańskiego Nowego Porządku Świata.

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Departamentu Skarbu z 15 sierpnia 1935 roku, które opisywało symbolikę użytą na jednodolarowym banknocie: „Oko i trójkątna aureola symbolizują wszystkowidzącą Boskość. Niedokończona Piramida jest symbolem siły i nieskończonej wiary twórców pieczęci, że wiele jest pracy , która musi zostać skończona”.

Zwróćmy uwagę na fakt, że w oświadczeniu tym użyto określenia „boskość”. „Boskość” nie oznacza tego samego, co „Bóg”.

Oświadczenie tłumaczyło łacińską sentencję „ANNUIT COEPTIS”, będącą wyjątkiem z Wergiliusza („Juppiter omnipotes audacibus annue coeptis” – „zechciej wszechmożny Jowiszu, poszczęścić zamysłom śmiałym!”)(2), jako: "błogosław w naszym przedsięwzięciu".

NOVUS ORDO SECLORUM wywodzi się najprawdopodobniej również z Wergiliusza: „Magnus ab integro seclorum nascitur ordo” (...narodził się nowy porządek wieków) i oznacza „Nowy Porządek Wieków” lub wręcz „Nowy Porządek Świata”.


Cała ta misterna praca zwieńczona jest swego rodzaju „podpisem”, który ukaże się nam, kiedy połączymy ze sobą litery występujące w wyrazach umieszczonych na banknocie.

W tym celu należy odnaleźć wskazane litery: pierwszą słowa „Annuit” (A), ostatnią wyrazu „Coeptis” (S), pierwszą z „Novus” (N), ostatnią z „Ordo” (O) i ostatnią wyrazu „Seclorum” (M). Następnie trzeba połączyć linią prostą literę „N” z wierzchołkiem piramidy, potem z literą „M” i wrócić do „N”. Otrzymamy trójkąt.

Później należy połączyć linią litery „A” i „S”, w dół do „O” i wrócić do „A”. Powstanie drugi, tym razem odwrócony trójkąt.

Oba tworzą idealny heksagram. Zaznaczone litery składają się natomiast na wyraz: MASON.

To zapewne również przypadek lub element spiskowej teorii dziejów.

W pierwszej wersji, na banknocie strona pieczęci z orłem znajdowała się, zgodnie z zasadami heraldyki, po jego lewej stronie. Tam też umieszczono napis „THE SEAL”. Natomiast druga strona pieczęci, z piramidą i napisem „OF THE UNITED STATES”, z prawej.

Za namową Roosevelt’a kolejność odwrócono, pozostawiając napisy na swoich miejscach i dodając słowo „GREAT” do zwrotu „THE SEAL”, co dało „THE GREAT SEAL”(3).

Roosevelt był masonem 32 stopnia wtajemniczenia. Należał poza tym do bractwa „Dawnego Arabskiego Zakonu Szlachty Kaplicy Mistycznej”. Członkiem owej „Kaplicy” mógł zostać tylko ten, kto posiadał już 32 stopień wtajemniczenia Rytu Szkockiego lub 13 stopień (Templariusza) Obrządku York. Świat amerykańskiej polityki zasilili też inni znani członkowie „Kaplicy”, jak: generał Mac Artur(4), J. Edgar Hoover(5) oraz prezydenci – Warren Harding(6) , Harry Truman(7), i Gerald Ford(8). Ten odłam masonerii kabalistycznej jest prawdopodobnie częścią Zakonu Iluminatów. Jego członkowie „rozwijali się” duchowo szukając cały czas drogi do miejsca zwanego „Shambhala” czyli „podziemnego królestwa Szatana”.

Roosevelt umieszczając na banknocie Pieczęć Iluminatów, dał do zrozumienia, że Stany Zjednoczone i cała ludzkość kroczą ku lucyferiańskiemu porządkowi świata. Zmierzają właściwą „drogą”. Umiejscowiając, wbrew zasadom heraldyki, drugą stronę pieczęci po lewej stronie, nadał jej większe znaczenie podkreślając, że ważniejszy jest dla niego Nowy Ład. Nowy Porządek Świata.

I od tamtej pory każdy kto sięgał po najbardziej znany na świecie banknot, spoglądał zawsze na ten symbol. Miliony ludzi przywykły do wizerunku Oka Opatrzności, niemal się z nim zżywając. Dla kilku pokoleń był obiektem pożądania. Motorem działań. Był jednak także przyczyną nieszczęść i dramatów. Zabójstw, płaczu, upokorzeń. Oko to patrzy na nas nadal i ... coraz lepiej widzi. Dzisiejsza technika wspomaga garstkę tych, którzy z pomocą tego Oka postanowili kontrolować rzesze ludzi. Nie da się przecież doglądać wszystkich osobiście. Musi w tym pomóc narzędzie Wielkiego Brata.

1.- Rothschild - międzynarodowa rodzina niemieckich Żydów, związana z bankowością i finansami, mająca wiele tytułów szlacheckich nadanych przez rządy Austrii i Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z najbogatszych rodzin na świecie. Nazwisko pochodzi z języka niemieckiego i jest określeniem domu z czerwonym szyldem (rōt "czerwony" + schilt "szyld", "znak"). Rodzina pochodzi z tak oznaczonego domu w dzielnicy żydowskiej we Frankfurcie nad Menem. Rothshildowie wspomagali powstanie państwa Izrael. W Polsce, w Warszawie, od roku 1999 istnieje należący do grupy przedsiębiorstw rodziny bank RCF Polska Sp. z oo.
2.- Eneida, przekład Zygmunt Kubiak, Świat Książki, 1998..
3.- The Great Seal – Wielka Pieczęć. Niedawno Condoleezza Rice, będąca 66 opiekunem Pieczęci (przypadkowe odwołanie do starożytnego Egiptu?), otworzyła wystawę z okazji 225 rocznicy jej powstania. Oświadczyła wówczas, że Pieczęć nie ma żadnych spiskowych korzeni, a „Wielka Pieczęć symbolizuje jedność, siłę i niepodległość nowego narodu – USA”.
4.- Mac Arthur Douglas (1880–1964), generał amerykański. Od 1930 do 1935 pełnił funkcję szefa sztabu amerykańskich sił lądowych, w 1937 odszedł z armii, zostając doradcą wojskowym na Filipinach. W 1941 był dowódcą obrony Filipin przed Japończykami, potem dowódcą sił sojuszniczych południowo-zachodniego Pacyfiku i wyzwolicielem Filipin. W 1945 przyjął kapitulację Japonii. W wojnie koreańskiej był dowódcą sił ONZ i kontrofensywy na Koreę Północną. W 1951 został zdymisjonowany za publiczną krytykę prezydenta H. Trumana oraz propozycję użycia bomby atomowej.
5.- John Edgar Hoover (ur. 1 stycznia 1895 w Waszyngtonie, zm. 2 maja 1972) - dyrektor FBI w okresie od 1924 do 1972, pracował dla ośmiu prezydentów, począwszy od Calvina Coolidge’a aż do Richarda Nixona. Pederasta szantażowany przez mafię, której FBI za jego kadencji nie zwalczało.
6.- Warren Gamaliel Harding (ur. 2 listopada 1865 w Caledonii w Ohio, zm. 2 sierpnia 1923 w San Francisco) był 29. prezydentem USA (1921-1923).
7.- Patrz przypis 121.
8.- Gerald Rudolph Ford, junior (ur. 14 lipca 1913 jako Leslie L. King, junior – zm. 26 grudnia 2006), amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej, wieloletni członek Kongresu USA, 38. Prezydent USA i 40. Wiceprezydent. Po ustąpieniu Nixona w wyniku afery Watergate, Ford został zaprzysiężony na prezydenta USA. Pozostawał nim do 20 stycznia 1977 r. Na wiceprezydenta Ford wyznaczył gubernatora stanu Nowy Jork Nelsona Rockefellera. Wkrótce po objęciu urzędu Ford wystąpił z aktem łaski wobec Nixona za "wszystkie naruszenia prawa, jakich mógł się dopuścić w czasie sprawowania urzędu".


CDN

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Stycznia 1917 roku
Zmarł Władysław Biegański, polski lekarz internista, autor wielu książek medycznych (ur. 1857)


29 Stycznia 1829 roku
Został utworzony Bank Polski Królestwa Polskiego


Zobacz więcej