Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.03.18 - 22:19     Czytano: [839]

Czy rozdziobią nas euro-kruki

i SB-ckie wnuki?


Jaki ten Marzec jest każdy widzi, zamiast wypatrywać przebiśniegów i nadsłuchiwać pierwszych kroków Wiosny, drzemy koty z Żydami. Paradoksem polskiej historii jest to, że po I wojnie światowej Niepodległą z wielkim zapałem tworzyli, budowali i bronili Polacy z trzech zaborów, a po 1989 r. czynili to tylko Polacy z sowieckiej kongresówki (zwanej PRL-em) i nie budowali i bronili, ale jej kapitał rozbierali dla siebie i dla trzech opiekuńczych “zaborców” (Rosja, Niemcy, USA).

Pamiętamy z historii jak polskie patriotki z nobliwą dumą i poświęceniem wyszywały na sztandarach idących w bój o Niepodległą mężów, narzeczonych i ojców święte hasło “Bóg, Honor, Ojczyzna!” Dziś doszliśmy do groteski i państwowa krawcowa będzie wyszywać hasło” “Przepraszamy! Wybaczcie!”. Tylko kto pod takim sztandarem pójdzie do boju o Polskę? Można zapytać, po co nam Państwo, po co nam sztandar, wszystko do nici (właściwie to szkoda nici). Przeprośmy wszystkich wokół, że śmiemy żyć i marzyć o suwerenności w środku Europy. Och, a jest kogo przepraszać, chętni niech staną w unijnej kolejce plus…

"Przepraszam" zaczyna dominować w polskiej polityce historycznej, niedługo to słowo będą chcieli umieścić na narodowej fladze. Nie dajmy się zwariować. Czy to czasem nie Polska była pierwszą ofiarą (niemiecką i sowiecką) w II wojnie światowej? A nawiązując do ostatnich dni i rocznic. W 1968 r. wielu Polaków chciałoby wyjechać z komunistycznego totalitarnego syfu, a pozwolono tylko akurat w większości tym kojarzonym z wprowadzaniem sowieckiego zamordyzmu wobec Polaków. Czy losy Polaków są nieważne? Kto i kiedy nas przeprosi?

Politycy lekko rozgarnięci w rozkosznym ciepełku swoich gabinetów (nawet ci, którym rzekomo nie starcza do pierwszego!) totalnie głupieją, albo robią głupich ze swoich wyborców. Czy jest to oferta głodnego polityka dla lobbystów? Lobbying to sztuka korumpowania i pozyskiwania polityków dla określonych celów...

Wicepremier Gowin ogłosił, że Polska jest ojczyzną narodu polskiego i narodu żydowskiego. Na studiach historycznych na UŁ uczyli nas, że I RP to unia Korony z Litwą i jakoś zdałem egzaminy, nie mając pojęcia, że to była unia Korony z Żydami. Teraz rozumiem, dlaczego po tym historycznym geszefcie Litwini nie darzą nas zaufaniem. Może trzeba Gowina wysłać na jakiś przyspieszony zaoczny kurs polskiej historii? Hej, idą wybory, im więcej się facet w swojej “mądrości” odkryje, tym szybciej polski wyborca ślad po nim zmyje…

Rozumiem, że zimą jest zimno, stąd musimy pilnować, aby rząd PiS-u w swoich poczynaniach zupełnie nie odleciał nam do “ciepłych krajów”, dla ciekawskich dodam, chodzi tu o zagrożone przez Iran państwo Izrael…

Moja “stara” znajoma jest kompletnie rozczarowana. Mówi, że przez 8 lat “działała” i modliła się aby wygrał PiS i teraz patrzy na reakcje ludzi z rządu w odpowiedzi na ataki i potwarze Żydów z Izraela (nawet z najwyższej półki) i żydowskiej diaspory zorganizowanej w USA w biznesie holokaustu. Teraz załamuje dłonie i pyta czy to jest maksimum patriotyzmu w wydaniu formacji PiS?

“Oni chcą ugłaskać atakujących Żydów, a to nie jest możliwe. Dasz takiemu rękę, a oderwie ci ramię. Tylko wyraźnie okazana twardość, godność może powstrzymać to bezsensowne rozwolnienie kłamstw i bezpodstawnych oskarżeń”.

Niemcy i Rosja nie posiadają się z radości, że Żydzi zaatakowali Polskę, ten atak niewdzięczników trzeba widzieć na globalnym horyzoncie zachodzących wydarzeń. Do tego ataku doszło w sytuacji kiedy Żydzi poczuli się wzmocnieni i bezkarni dzięki prezydenturze prezydenta Trumpa w USA. Wszak jego ukochana córka Ivanka wyszła za ortodoksyjnego Żyda Jareda Kushnera (którego babcia była w partyzantce Bielskiego). Jeśli kiedykolwiek Żydzi czuli się pewnie w swoich wpływach na świecie to ma miejsce właśnie dzisiaj. Chodzi jedynie o to, czy oni na pewno (tak jak i polscy politycy i analitycy) rozumieją Trumpa.

W obecnej sytuacji międzynarodowej Trump potrzebuje silnej Polski na arenie międzynarodowej (Polska jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ), w Europie (klin w sojusz niemiecko-rosyjski) i w USA (10-milionowa rozbudzona żydowskim atakiem Polonia w zbliżających się prezydenckich wyborach w 2020 r.)
To są nasze atuty, ale polscy politycy dzięki działaniom namiestnika Jonny Danielsa mogą być zwinięci w kształt obwarzanka i zagłaskani obiecanymi kolorowymi koralikami. W tym tandemie jako “bad cop” do akcji wchodzi dymiąca antypolonizmem, będąca cynglem Netanyahu ambasador-namiestnik Anna Azari. Rządzący Polską mogą zostać zepchnięci do parteru i na kolana, ale przecież z takiej pozycji trudniej się bronić, a apetyty atakujących będą tylko rosły.

Na niszczeniu wizerunku Polski, na osłabieniu jej sił i pewności siebie z sympatią i nadzieją patrzą Niemcy (budowa Mitteleuropy) i Rosja (zawsze silna Polska oznacza słabą Rosję). Trump potrzebuje Polski jako lidera Trójmorza (3M), aby nie dać się Niemcom i Rosji wypchnąć z Europy. Czy Polacy rozumieją, że w rękawie mają Asa?

Na dzień dzisiejszy rolę rozbójnika odgrywa tu Izrael wspomagany siłą żydowskiej diaspory w USA. Żydzi usiłują sprawdzić na ile będą w stanie zdominować i osaczyć Polaków tak, aby nas i nasz geopolityczny potencjał reprezentować wobec Trumpa i interesów strategicznych Ameryki. Żydzi chcą zostać dobrze zarabiającym geopolitycznym paserem, pośrednikiem nieruchomości (bez ducha, przywództwa i odwagi) zwanej Polską i to oni zapewnili by Ameryce zbudowanie 3M i zabezpieczenie interesów imperium w tej części świata.

To duży skok, ale w sytuacji dużych wpływów żydowskiej diaspory w USA (i w Departamencie Stanu) i w amerykańskim systemie parlamentarnym (hojne i konsekwentne sponsorowanie kampanii wyborczej amerykańskich polityków), w sytuacji dużych i widocznych gołym okiem wpływów wśród okrągłostołowych elit w Polsce (też w ministerstwie śp. Geremka) to nie jest niemożliwe. Trzeba podkreślić interesujący fenomen amerykańskich ewangelików, dla których obrona Izraela jest świętą religijną sprawą. Amerykańscy ewangelicy są większymi syjonistami niż większość amerykańskich Żydów!


http://i.iplsc.com/donald-trump/00073HERX7531XL7-C122-F4.jpg

Na naszych oczach Trump gra z Koreą Płn. “Mad Man” (nieobliczalnego), odwrócił stół i przejął pozycję dyktatora Kima. Zastosował maksimum nacisku, dokłada sankcje (ktokolwiek pomaga przeżyć gospodarce i przemysłowi zbrojeniowemu Kima), porzucił dotychczasową amerykańską miękkość i zdolność do jakiegokolwiek kompromisu. Zauważmy, że tę samą taktykę stosuje Izrael wobec Palestyńczyków, a ostatnio wobec Polaków.

Co robią polscy politycy? Polscy politycy na dziś wybrali właśnie miękkość, płynność i rozbiegany, rozgadany magiel negocjacji. Czy w realnym świecie ktoś szanuje miękusów, chyba nie. Taka postawa tylko zachęca do dalszych przepychanek z pozycji siły, zachęca do stawiania nowych żądań. Jeśli rząd polski ugnie się pod naciskami obcych interesów, to musi wiedzieć, że nastąpią następne ataki i wymuszenia. Takie jest życie.

Popatrzcie jak postępuje Izrael na Bliskim Wschodzie, czy w swojej polityce wykazuje miękkość? Żydzi dobrze wiedzą do czego prowadzi “chciejstwo” i miękkość. Taką politykę już prowadziły judenraty w gettach. W nowo utworzonym państwie Izrael tych Żydów potulnie negocjujących swoją śmierć określano mianem “mydła”. Żydzi przyjęli taktykę twórców II RP, bohaterską, nieustępliwą walkę w 1919/1920 r. z zalewającymi młode Państwo Polskie hordami czerwonej bolszewi, powstania śląskie.

Pierwszym takim rozpaczliwym przebudzeniem ducha żydowskiego, uśpionego od czasów ostatniego przegranego żydowskiego przeciwko Rzymianom (135 r. zdobycie Judei) było powstanie z 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie. Jak bardzo polskie było to powstanie bez żadnych nadziei i szans. Dziś mamy odwrócenie, Żydzi przyjęli twardy, wojowniczy polski model, a Polacy nie wiedzieć czemu powoli przesuwają się na pozycję “mydła”. Jeszcze tam nie jesteśmy, ale kierunek nie trudno rozpoznać.

Trzeba przyznać, że to w Polsce odgrzewany stary kotlet, tak zachowywała się część polskich elit w czasie szwedzkiego potopu, podobne ideały przyświecały części ówczesnych polskich elit na prostej drodze do rozbiorów. Elity dawały się korumpować obcym, dbały głównie o swój status, majątek i nie chciały go narażać w służbie późniejszego hasła “Bóg, Honor, Ojczyzna”. Czy Polacy muszą zawsze stracić wszystko, aby dopiero się opamiętać? Gdzie jest myślenie propaństwowe, minister to sługa, oddelegowany do dbałości o wspólne dobro, ale komu ma służyć, sobie, partii, czy Narodowi? Dotychczas mieliśmy przykłady polityków służących swoim interesom, zamiast służbie Narodowi, zajęli się “samoobsługą”...

Wracając do ogólniejszego spojrzenia trzeba przyznać, że Trump to nietuzinkowy polityk, mądry, ale i cwany strateg, zupełnie nie przypomina przekrojowego polityka. Miał przegrać, wygrał, “deep state” postawiło na niego wiele pułapek, ale on drogo te pułapki sprzedaje (wyborcom) ku utrapieniu globalistów i ku swojej chwale. To prawda, że nawet rodzinnie jest z Żydami, ale to twardy strateg, jeśli dojdzie do wniosku, że dzisiejsi Polacy są miękusami, to z pewnością poprze niebezpieczne apetyty Żydów, aby przejęli w ajencje i reprezentowali sprawy nieudolnych Polaków.

Jeśli dojrzy, że Polacy to jednak ciągle ten twardy waleczny i honorowy naród, o którym tak pięknie mówił przed pomnikiem Powstańców Warszawskich, to wyciszy hałas Żydów. Tego rządowi i Rodakom życzę.

Najpierw powinniśmy uporządkować swój polski dom. Jeśli nie wymieciemy podgryzających polski interes narodowy kundli ze świecznika polskiego życia politycznego to nie będziemy warci Polski i popadniemy w anarchię. Czy ktoś może sobie wyobrazić polityków amerykańskich, bądź izraelskich biegnących na skargę do obcych państw? Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach...

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2018/03/11

Wersja do druku

Perth - 14.03.18 3:36
Panie Janku O. teraz Mańku, a czy ty tylko widzisz tych na czerwonych etatach? Etaty są rządowe, teraz rządzi prawica, a jeśli rząd jest czysty, to i prawica i te etaty powinny być czyste. Sam pracowałeś w PRLowskiej budżetówce, więc powinienes wiedzieć jak to z tymi etatami jest. A jak po powrocie do stolicy zająłeś się tą sprawą, to czyść te etaty, tylko uważaj, że jak na przykład wyczyścisz z etatu na poczcie młodą dziewczynę która o komunie ze względu na wiek ma takie pojęcie jak ty o komputerze, to nie będziesz miał skąd wysłać pozdrowień za Wodę ze stolicy.

Maniek Ryniewicz - 13.03.18 18:25
MariaN Polska jest jeszcze w dużej mierze
w łapach komuny! Tylko rząd jest w miarę
czysty.Reszta... aż do dołow, to armia byłych
komuszków na wiodacych etatach.Ja tutaj w
stolicy widzę ich w każdym urzędzie,od wielu
lat.Oni cały czas błagają swojego krasnego
Belzebuba,by ich pilnował

MariaN - 13.03.18 15:37
Jeeeest doooobrze, właśnie przed chwilą Trump zdymisjonował Rexa Tillersona sekretarza stanu USA. I po co mu to było? Pamiętamy jak jeszcze niedawno grozil Polsce paluchem, kiedy żydzi podnieśli rejwach po zatwierdzeniu ustawy IPN. Trump również wywalił szefa CIA i ambasadora w Polsce, no dzieje sie, amerykańska miotła niezle wymiata, szkoda ze polska miotła taka bojazliwa.

Lubomir - 13.03.18 13:09
Chwilami można odnieść wrażenie, że Polska potrzebna jest jedynie jako żerowisko, dla kolonizatorów chcących eksploatować nasze zasoby naturalne a jeszcze bardziej - nasze zasoby finansowe. W końcu za coś trzeba prowadzić bliskowschodnie wojny. A skąd dobierać bez przerwy gotówki? Potrzebne jest jakieś eldorado. Zły los widać spogląda na nas. Tymczasem przy okazji zamachu na premiera Palestyny, w niektórych tytułach prasowych - napisano o tragedii Gazy. Ludzie żyją tam w nieludzkich warunkach. Trzy godziny dziennie mają prąd. Brakuje wody pitnej i nie ma kanalizacji do odprowadzania ścieków. Sodoma i Gomora! Jeszcze trochę, to i za ten stan rzeczy będziemy musieli czuć się chyba współwinni. Pewna nadzieja jest w tym, że sypie się niemiecka idea euro. Grecy, Włosi, Francuzi i Hiszpanie, już nie tylko marzą o powrocie do własnej waluty, ale podejmują pierwsze kroki, żeby do tego doprowadzić. Np. grecka drachma to monetarny symbol Europy i daleko niemieckim bankierom - do zręczności kupców greckich czy bankierów florenckich lub mediolańskich. Era niemieckiego marksizmu wypala się, jak wypalił się niemiecki nazizm, niemiecki hitleryzm. Chrystianizm po raz kolejny objawia swoją aktualność i atrakcyjność.

Jan Orawicz - 13.03.18 2:55
Maniek Rynkiewicz, czy ty dobrze poznałeś i pojmujesz to nasze medium
Kworum? Czy przejrzałeś wszystkie działy Kworum? Gdybyś to uczynił, to
miałbyś właściwą ocenę tego bogatego pisma.Tak zawsze jest kiedy się
strzela bez nabicia!

Artur Sołonka - 13.03.18 1:07
Od kiedy to Jan O. czyli teraz Maniek Ryniewicz, nazywa Kworum skromnym pisemkiem, jak jakie byle co. A przecie tylko i tylko zaistniał Jan publicznie i w sieci dzięki właśnie temu jak nazywa pisemku. A to ci wdzięczność...!

Maniek Ryniewicz - 12.03.18 21:34
Hamilcton, to Twoje madre spojrzenie
w tym skromnym pisemku "Kworum" tyle
znaczy, co nic!! Taki material musi leciec
w swiat w poczytnych znanych mediach -
po polskiej prawicy!

Maniek Rynowicz - 12.03.18 21:11
Tak to sa dobre uwagi,ale Zydzi to Zydzi!
Oni maja w sobie zakodowane lganie - na
wszystkie strony!! A nasz kraj - nie wiem,
czy sie kiedykolwiek wyzwoli z ich lap!!
Po wojnie ZSRR zasypal Polske swoimi
sierpomlotowymi Zydami,z ktorymi do tej
pory - czesto mamy urwanie polskich glow!
Oni stworzyli nam pozorowana polske o
znanej nazwie PRL Ten twor byl tworem
okupacyjnym, wschodnuiego bolszewickiego -
wciaz glodnego i pijanego kolosa! Teraz
jego czerwona dzieciarnia, na ulicach i placach
wyczynia antyrzadowe rykowiska,a take wyje
obluda na nasz Rzad RP w Socjalistycznej
Unii Europejskiej! Polska powinna opuscic te
cala UE!

MariaN - 12.03.18 10:05
Tak to prawda życie to nie bajka, to bezustanna walka o przetrwanie i jeśli przeciwnik poczuje krew idzie dalej i pozera ofiarę. Nie wolno tez ciągle przepraszać wszystkich wokoło i jeszcze nie za swoje winy. To może spowodować torsje. To nic ze żydzi atakują, oni mają taką taktykę, zresztą nie tylko oni, macają na ile mogą sie posunąć do przodu i ile zarobić. Polski rząd musi pokazać siłę, nie tylko w mowie ale i w czynach

(C)Hamil-ton - 12.03.18 8:46
"...Jeśli nie wymieciemy podgryzających polski interes narodowy kundli ze świecznika polskiego życia politycznego to nie będziemy warci Polski i popadniemy w anarchię. Czy ktoś może sobie wyobrazić polityków amerykańskich, bądź izraelskich biegnących na skargę do obcych państw?

Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach...:"


Polacy, nie bójmy się głośno mówić o zdrajcach i pokazywać ich palcami.
To warcholstwo czuje się bezkarne bo widzą, że nie reagujemy, przyzwalamy na antypolskie oszczerstwa, pomówienia i donoszenie na Polskę do obcych.
To oni przy pomocy naszych podatków poniewierają nami i naszym państwem.

Polacy, co się z Nami stało, dlaczego nie bronimy swojego państwa, swojej ojczyzny. Musimy wymieść do śmietnika te różne lewackie odpady i trucizny polskiego życia społecznego. Te partie zbudowane za obce pieniądze, przy pomocy obcych służb specjalnych, składające się z poprzebieranych za polityków tajnych agentów bezpieki, pozostającej w służbie obcych agentur, działających na szkodę Polski i jej narodu.

Zacznijmy działać. Organizujmy się. Twórzmy polskie organizacje polityczne, polskie partie narodowe. W przeciwnym wypadku to nasi wrogowie podstawią nam swoich skorumpowanych polityków, którzy będą udawać polskich patriotów i dalej okupować nasze państwo.

To nie frazesy, to walka o Polskę, którą musimy wygrać. Nasi wrogowie wzmagają wysiłki. Próbują nas ubezwłasnowolnić i obrabować.
A co my, Polacy robimy?

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Sierpnia 1998 roku
W wyniku ataków terrorystycznych na ambasady USA w Kenii i Tanzanii śmierć poniosło 224 osoby.


07 Sierpnia 1944 roku
Zmarła Jadwiga Falkowska, harcmistrzyni Rzeczypospolitej (ur. 1889)


Zobacz więcej