Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.02.18 - 16:36     Czytano: [552]

Dział: Oko Cyklopa

OKO CYKLOPA... (1)OKO CYKLOPA

Sławomir M. Kozak
Aniutkowi poświęcam…

........................................................................................

„Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę ludzkości. Biada państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawieni skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią prawdę.”
(Mikołaj Gogol)


Od początków swego istnienia Stany Zjednoczone Ameryki powiązane były z tajnymi stowarzyszeniami, szczególnie z Iluminatami. Wielu założycieli USA było w nie czynnie zaangażowanych.

Benjamin Franklin(1), znany jako „ojciec rewolucji amerykańskiej” został masonem już w wieku 25 lat, w roku 1731, a trzy lata później został Wielkim Mistrzem masonerii Pensylwanii. Kiedy przebywał we Francji w charakterze ambasadora, został członkiem tamtejszej Loży Dziewięciu Muz, by później zostać jej mistrzem. Franklin zrobił wiele, by Francja poparła amerykańską rewolucję. Zresztą w jego poglądach „rewolucja” nie była uznawana za coś destrukcyjnego, wstecznego, a była propagowana jako „naturalny czynnik rozwoju ludzkości”.

Członkiem masonerii był również Jerzy Waszyngton(2), którego pierwsze z nią związki datują się od 4 listopada 1752 roku, w Wirginii. W szybkim tempie został mistrzem Loży numer 22 z Aleksandrii, w tym stanie.

Podobnie Thomas Jefferson(3) – mason i Iluminat, który po powrocie z Francji opisywał rewolucję słowami „piękna” i wyrażał nadzieję, że „ogarnie ona cały świat”.

Twory masońskie doznały przyspieszenia po kongresie wszechmasońskim, jaki odbył się w roku 1782 w Wilhemsbadzie w Niemczech(4). Tam zakon Iluminatów połączył się z innymi odłamami masonerii. Wkrótce w Nowym Jorku powstała Loża Kolumbowa Zakonu Iluminatów, z takimi osobistościami, jak Clinton Roosevelt i Horace Greeley. Potomkiem Clintona Roosevelta był późniejszy prezydent Franklin Delano Roosevelt(5), który dla rozwoju szatańskiej utopii iluminizmu-komunizmu zrobił wyjątkowo dużo. My Polacy odczuwamy efekty tego po dziś dzień.

Kiedy 18 września 1793 roku wmurowywano w Ameryce kamień węgielny pod budowę Kapitolu(6), uroczystość nosiła już otwarcie wszelkie cechy masońskiej imprezy. Prezydent Waszyngton w charakterze Mistrza Ceremonii wystąpił w otoczeniu członków towarzystw masońskich, a wszyscy uczestnicy przyodziali masońskie stroje. Kiedy Waszyngton zszedł do wykopu, w którym znajdował się kamień, podano mu srebrną kielnię. Wokół kamienia ułożył naczynia z kukurydzą, winem i oliwą – elementy masońskiego rytuału. Odmówiono modlitwę, odśpiewano masońską pieśń, a artyleria oddała salwę. Użyte wówczas przez Waszyngtona młot, kielnia i kątownica znajdują się do dziś w siedzibie Loży numer 5 Dystryktu Kolumbii. Masoński fartuch i szarfa spoczęły w zbiorach jego macierzystej loży w Aleksandrii.

Późniejsza stolica państwa została konsekwentnie pobudowana według geometrycznego planu obmyślonego przez masona o nazwisku Pierre lEnfant. Do jego modyfikacji rękę przyłożyli Waszyngton i Jefferson, wskazując by miasto miało charakter ośmiokąta, w którego kształt wpisano rysunek krzyża templariuszy. Sztandarowym przedstawicielem tej nowej architektonicznej „mody” masońskiej jest znany wszystkim budynek Pentagonu. I tak, w tej naszej podróży po Ameryce, przeszłość ciągle stapia się z dniem dzisiejszym.

Wbrew wszelkim zajadłym atakom dzisiejszych fartuszkowców historia Stanów Zjednoczonych nie jest więc wolna od tych, wydawać by się mogło śmiesznych, rytuałów. Mimo, że dla normalnych ludzi noszą one znamiona swoistego folkloru i dziecinady – nigdy nie były infantylne. Świadczą o tym miliony istnień ludzkich, na których życiu odcisnęły swe szatańskie piętno przez ostatnich kilka wieków. Na całym świecie.

Kiedy Weishaupt(7) założył Zakon Iluminatów, postanowił przejąć dla niego wizerunek wszystkowidzącego oka – symbolu masonerii. Znak ten to piramida Cheopsa z uciętym stożkiem na górze, zastąpionym owym okiem. Symbol ten wywodzi się z dawnej Chaldeji, w południowej Mezopotamii, gdzie przedstawiał oko słońca, oko Jowisza lub Apollo, a także Oko Opatrzności. Hieroglify w starożytnym Egipcie także utożsamiały wizerunek ludzkiego oka z bogiem słońca – Ozyrysem.

Stany Zjednoczone Ameryki, mające masońskie korzenie, odwoływały się do tego znaku od początków swego istnienia. Dla każdego państwa najważniejszymi elementami określającymi jego charakter, rodowód i dążenia, są jego sztandar, godło i pieniądz. W każdym z tych elementów Stany Zjednoczone szczycą się swym masońskim pochodzeniem. Początki istnienia godła – rządowej pieczęci, sięgają roku, jakżeby inaczej, 1776. To w tym przecież roku narodziła się hydra pod nazwą Zakonu Iluminatów. W tym też roku rozpoczęto działania zmierzające do stworzenia Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych Ameryki. Droga ta nie była łatwa, zajęła wiele lat, a nad jej ostatecznym kształtem pracowały aż trzy kolejne grupy ludzi. Trzy komitety powołane do życia tylko dla tego zadania(8).

1.- Benjamin Franklin (ur. 17 stycznia 1706 w Bostonie, zm. 17 kwietnia 1790 w Filadelfii ) - drukarz, uczony, filozof i polityk amerykański. Był jednym z "Ojców Założycieli" Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak również współautorem amerykańskiej Deklaracji Niepodległości i konstytucji. Pokojowy traktat z 1783 roku, zawarty przez niego z pokonaną Anglią, uważa się za jeden z największych dokonań amerykańskiej dyplomacji.
2.- Jerzy Waszyngton (ur. 22 lutego 1732, zm. 14 grudnia 1799) – amerykański generał i polityk, wódz naczelny Armii Kontynentalnej (1775-1784), deputowany do Kongresu Kontynentalnego, pierwszy Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki (1789-1797). Uważany za ojca narodu amerykańskiego.
3.- Thomas Jefferson (ur. 13 kwietnia 1743 w Shadwell, w Wirginii, zm. 4 lipca 1826 w Charlottesville, w Wirginii) – amerykański prawnik, działacz niepodległościowy, architekt, trzeci prezydent USA (1801-1809). Po zaprzysiężeniu Georgea Washingtona na pierwszego. Prezydenta USA, 26 września 1789 objął urząd pierwszego Sekretarza Stanu.
4.- Kongres rozpoczął się 16 lipca 1782. Obecne na nim były Wielkie Loze: Górnych i Dolnych Niemiec, Holandii, Rosji, Włoch, Francji, i Austrii; jak również Zakon Illuminati reprezentowany przez Barona von Knigge. Kongres zostal powolany przez Księcia Brunszwiku, Wielkiego Mistrza Zakonu Scisłej Obserwy. Głównym celem kongresu było zjednoczenie idei i ustalenie rytów oraz stopni masońskich. Drugorzędnym celem było ustalenie, czy masoneria pochodzi od Templariuszy, jak twierdziła Ścisła Obserwa, czy od innej organizacji. Nieobecna była najważniejsza, Wielka Loża Wielkiej Brytanii. Ponoć duża liczba delegatów różnych nurtów sprawiła, że nie osiągnięto porozumienia. Ostatecznie ustalono, że masoni nie pochodzą od Templariuszy i Ryt Templariuszy podobno zlikwidowano.
5.- Franklin Delano Roosevelt (ur. 30 stycznia 1882 r., zm. 12 kwietnia 1945 r.) – amerykański polityk, 32. prezydent USA. Czterokrotnie wybierany, w latach 1933-1945, z ramienia Partii Demokratycznej. Jedyny w historii prezydent USA pełniący urząd dłużej niż dwie kadencje. Doprowadziło to do uchwalenia w 1947 roku XXII Poprawki do konstytucji, ograniczającej liczbę sprawowanych kadencji do dwóch. Uczestnik spotkań Wielkiej Trójki w Teheranie (1943) i w Jałcie (1945). Jego stanowisko doprowadziło do hegemonii Związku Sowieckiego w Europie Środkowej i Wschodniej po II Wojnie Światowej. Jednym z jego doradców był sowiecki agent Alger Hiss. Po wojnie współtwórca Organizacji Narodów Zjednoczonych.
6.- Kapitol Stanów Zjednoczonych (ang. United States Capitol) - budynek położony na Wzgórzu Kapitolskim (ang. Capitol Hill) w Waszyngtonie, pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych.
7.- Johann Adam Weishaupt (ur. 6 stycznia 1748 w Ingolstadt, zm. 18 listopada 1830 w Gotha), założyciel zakonu iluminatów.
8.- Źródło: http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar/dol.html i http://www.greatseal.com.


CDN

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Stycznia 1919 roku
Roman Dmowski - przew. PKN przedstawił w Paryżu polskie postulaty odnośnie granicy polskiej po I wojnie światowej


29 Stycznia 1913 roku
W Warszawie został otwarty Teatr Polski


Zobacz więcej