Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.02.18 - 10:48     Czytano: [588]

Mistrzowskie zagranie Moskwy?


W ostatnich dniach, jednym ruchem skłócono trzy narody: Polaków, Izraelczyków i Niemców. To istna wojna hybrydowa, w sprawie decyzji suwerennie podejmowanych przez Polaków. Komu mogło najbardziej zależeć na tym, żeby zniszczyć dobre relacje polsko-izraelskie i wstrzymać proces spłacania Polsce reparacji wojennych przez Niemcy?. Czy to przypadkiem nie Rosja jest zainteresowana zagospodarowaniem "kapitału Hitlera" a nie zwrotem grabieżczego kapitału Polakom?. Wspólne inwestycje rosyjsko-niemieckie {Nord Stream 2}, potrzebują przecież "kosmicznych" pieniędzy. Takich pieniędzy Rosja nie ma.

Polska co rusz atakowana jest za wyrwanie się z radzieckiego uścisku. Polsce obecnie brakuje na arenie międzynarodowej obrońców na miarę JPII. Chociaż przecież i na tego obrońcę nasłano zawodowego mordercę. Wówczas ślady zbrodni prowadziły do Moskwy. Tak samo jak po "Smoleńsku". Czy Europa i świat zawsze muszą być bezradne wobec narastającego zła?.

Skutecznym panaceum na zło, z pewnością jest odłączenie zła od źródeł finansowania. W tym przypadku - odłączenie od "kapitału Hitlera". To powinno leżeć w sferze zainteresowań współczesnej "koalicji antyhitlerowskiej". Neutralna Rosja musi być nie tylko dążeniem Europy ale i Wolnego Świata. Neutralna Rosja to również ratunek dla ciemiężonych Rosjan. Rosyjska dusza - za własne pieniądze wybudowała pomnik Adama Mickiewicza w Zelenogradsku {Koronowie} na Nizinie Pruskiej. Prawdziwie rosyjska dusza, była zawsze solidarna z ludzką krzywdą a nie egoistyczna, nie szowinistyczna. Czy nie takich sąsiadów chciałoby się mieć w pobliżu?.

Językoznawcy alarmują, że język rosyjski stał się drugim językiem Izraela i, że na Bilskim Wschodzie wszędzie słychać "Izraelczyków" rosyjskojęzycznych. To w Izraelu, o najnowszy pomnik żołnierzy radzieckich - wystarał się Benjamin Netanyahu. To właśnie ten pomnik osobiście odsłaniał Władimir Putin. To ostatnim rozmówcą Putina przed atakiem wojsk rosyjskich na Syrię, był właśnie Netanyahu.

Przez moment wydawało się, że Rosja wyrusza na ratunek ginącej w Syrii cywilizacji rzymskiej, zarówno tej "sprzed Chrystusa" jak i tej "po Chrystusie". Ratowana Palmira stała się symbolem dobrej Rosji. Jednak już po niedługim czasie okazało się, że powstał jeszcze większy chaos i jeszcze większa nędza. Oby ludzki potencjał został znów skierowany na ujarzmianie i eksploatację Kosmosu a nie na wzajemne wyniszczanie się. W tym koszmarze, nigdy nie było i nigdy nie będzie zwycięzców.

Niezależnie od tego, jakie korzenie mają sprawujący obecnie władzę, opowiadanie się po stronie niszczenia świata - nie przynosi chwały. Tutaj warto byłoby sięgnąć do lektury "Ody do młodości". Mickiewicz podał ponadczasowy i uniwersalny sposób na wyjście świata z totalnego chaosu. To lektura znakomita nie tylko dla Polaków, ale także dla Rosjan, Izraelczyków i Niemców. Wszystkim przecież powinno zależeć na odnowie, a nie na samozagładzie świata.

Lubomir

Wersja do druku

harden - 13.02.18 8:52
Polityka narodowa to piękna sprawa,to wolność stanowienia,bycia wolnym i współpraca pokojowa z innymi nacjami,wiedzą to USA tak bardzo broniąc swojej konstytucji i flagi wszystkimi siłami w pierwszej kolejności.
Na takie zagrywki jak skłócanie nas nie stać ale cza mówić prawdę i szukać źródeł finansowania,bo nawet nieskalana sama się nie obroni.
Piękny projekt Międzymorza będący w istocie rozgraniczeniem ekonomiczno-militarnym między zachodnią Europą a Rosją też się nie obroni sam.
Jest droga trudna ale możliwa do wykonania przez FED jako głównym bankiem
a planem nowym Marszała dojścia do standardu G20 tych wszystkich krajów
Międzymorze,inny system ,,tani,, to tylko dojenie kasy jak ma finansowanie Izraela,zamiast samodzielnego finansowania.
Jest to możliwe w postaci układu pokrycia strat za wojen światowe Słowian,to 100 mln ludzi w istocie rzeczy stawka do ustalenia /100 k Euro za 1/
co daje nam pozycję wydrukowania 10 tryliona dolara i wysłania do rozwoju
do G20,oczywiście jako że FED to prywatne przedsiębiorstwo przed wysyłką płaci podatek 43% do skarbu państwa USA,dolar czy samochód to tylko biznes.
Dlaczego ta forma?załatwia trudny problem Chazara za odpowiedzialność,banków za faktyczne szkody,jest niedroga,za życie i cierpienie tylko kawałeczek papierka,nie jest to rozdawnictwo a inwestycja
co objawia się spadkiem agresji w regionach,ta forma pomocy a nie rozdawnictwo objawi się też kontrolowanym i przewidywalnym rozwojem
miejscowych gospodarek pracującym w tym samym standardzie na całym świecie.

MariaN - 12.02.18 21:55
Polska wstająca z kolan jest niebezpieczna dla Rosji Niemiec i Izraela więc ta trójka trzyma sie razem i kombinuje jak moł pod gorę. Bardzo możliwe że Putin całą afere z nowelizacją ustawy o IPN wymyślił, to jest największy intrygant, ten kagiebowiec nic innego nie robi tylko myśli jak tu skłocić Polaków z innymi, z resztą mamy multi agentów w kraju, oni już nawet sie nie chowają tylko wprost nadają na Polskę i ciesza sie jak jest nawalanka

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1995 roku
Podpisano układ w Dayton kończący wojnę w byłej Jugosławii.


14 Grudnia 1901 roku
Urodził się Feliks Stamm, polski trener bokserski (zm. 1976)


Zobacz więcej