Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.02.18 - 11:26     Czytano: [918]

Dział: Głos Polonii

Wielki sprawdzian


Polsce dzieje się krzywda. Państwo polskie wraz z całym narodem zostało otwarcie postawione w stan oskarżenia za współsprawstwo masowych zbrodni wojennych wraz z niemieckimi nazistami. Jasno sformułowała to ambasador Izraela, bardzo jasno mówił też o tym premier Izraela w rozmowie telefonicznej z premierem Morawieckim, nie używając zresztą w tej rozmowie ani razu słowa "Niemcy". Na takie oskarżenie, każdy dorosły Polak powinien odpowiedzieć, bez względu na to czy mieszka w kraju nad Wisłą, czy w innym zakątku świata. Każdy, w kim płynie polska krew i kto ma choć minimum wiedzy o historii własnego narodu, każdy dla kogo słowa Polska i Polak brzmią dumnie.

Od szeregu dni w obronie Polski występują zarówno instytucje jak i poszczególne osoby - prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, niedawny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Znaczące w tej sprawie są wypowiedzi prezesa rządzącej partii PiS - Jarosława Kaczyńskiego i pani wicepremier - Beaty Szydło. Kilka dni po niechlubnym wystąpieniu w Auschwitz ambasador Anny Azari, właśnie Beata Szydło zaapelowała o obronę dobrego imienia Polski, wysyłając do wszystkich Polaków apel następującej treści:
..."Dzisiaj nie można kierować się ambicjami i politycznymi sympatiami. Nieważne czy jesteś z obozu rządzącego, czy opozycji. Ważne czy bronisz Polski. Polska-nasz wspólny obowiązek. Nasza wspólna historia, teraźniejszość i przyszłość. Walczymy o prawdę. Wspieramy rząd..."

Taka postawa w zaistniałej sytuacji napaści na Polskę wydaje się oczywista i bezdyskusyjna. Tymczasem, z czym się spotykamy w polskich środkach przekazu, w niektórych "polskich" gazetach, opłacanych przez obcy kapitał, i wreszcie w bezwstydnych, oburzających wypowiedziach przedstawicieli totalnej opozycji? Już po kilku godzinach zdziwienia niepojętą dla siebie sytuacją, że Polska może wreszcie wstać z kolan i głośno domagać się historycznej prawdy, członkowie PO i Nowoczesnej, rozpoczęli typowe dla nich rozgrywki z polskim rządem. Nie tylko zaatakowali i wciąż atakują właśnie przyjętą przez rząd ustawę o karaniu za użycie haniebnego określenia "polskie obozy śmierci", ale przyznają rację tym, którzy oczerniają Polskę i Polaków.

To właśnie poseł Platformy Obywatelskiej - Marcin Święcicki, dwukrotnie, w polskiej telewizji i na antenie polskiego radia powiedział: "mordowaliśmy, tylko nie budowaliśmy obozów". Ogłosił to bez cienia wstydu i całkiem bezkarnie. To posłanka i jednocześnie przewodnicząca partii Niezależna - Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla polskiego radia stwierdziła, że nie może uznać polityki rządu w tej sprawie i że to "polski rząd daje przyzwolenie na nazizm i antysemityzm". Wreszcie, to znani ze swych antypolskich wystąpień Obywatele Rzeczypospolitej i KOD występują / choć nielicznie / pod pałacem prezydenta RP z zadziwiającymi hasłami: "Jestem narodem ofiar, jestem narodem morderców".

Szczytem wszystkiego jest też najnowsze wezwanie partii Nowoczesna, na czele z jej członkinią Gasiuk-Pihowicz, które brzmi: "wysyłajcie nam przykłady Polaków-antysemitów". Tak postępuje Polka, która w celu zbierania takich przykładów założyła specjalną stronę w internecie?

Nie ulega wątpliwości, że ludzie ci nie są polskimi patriotami, a ich wystąpienia z pewnością Polsce nie służą. Trzeba jasno powiedzieć - są oni wrogami Polski, gdyż zamiast jej bronić w obliczu niespodziewanych i niezasłużonych ataków z zewnątrz, kiedy Polska jako ofiara niemieckich mordów jest oskarżana o ich współsprawstwo, oni jawnie i bez cienia wstydu występują przeciwko własnej Ojczyźnie.

W tej sytuacji naród polski, polscy patrioci w kraju, podjęli szeroko zakrojoną akację "Stań w obronie Polski". O tę obronę własnej ojczyzny również do Polaków mieszkających poza granicami, zaapelował ostatnio marszałek Senatu - Stanisław Karczewski.

Ciekawe jak zareaguje światowa Polonia na ten apel? Jak zareaguje Polonia australijska, polskie organizacje, tak liczna Polonia niezorganizowana? Czy właściwie odpowiedzą na wezwania z Polski wysokie przedstawicielstwa RP w Australii? Czy ktokolwiek z prezesów, wiceprezesów i innych ważnych osób, które tak chętnie składają kwiaty w miejscach pamięci lub organizują bal prezesa, stanie w obronie Polski?

Może, zanim ukaże się ten tekst, australijska Polonia usłyszy głosy w tej sprawie w Melbourne, Sydney czy innych ośrodkach polonijnych? Jeśli tak, to doskonale.

Będzie to dla nas wszystkich wielki sprawdzian.

Monika Wiench - Melbourne
Komitet Obrony Polski

Wersja do druku

Ricky Dick - 21.02.18 17:35
Hey, Polacy z Chicago, Ilinois! Co tam u was za hucpa żydowska na uczelni okręgu Chicago. Jakaś żydowska nauczycielka fałszuje historię i oskarża Polaków za rzekome zbrodnie na Żydach w okresie II WŚ.
Tym oszczerstwom przeciwstawiła się polska studentka, która wyprostowała historycznie kłamstwa żydowskiej nauczycielki.
Ta młoda polska studentka jest teraz szykanowana przez żydowską nauczycielkę i władze uczelni.
Nie stójcie biernie. Weźcie w obronę polską studentkę i pokażcie władzom uczelni, że żydzi mordowali Polaków i sprzyjali oraz kolaborowali z okupantami niemieckim i sowieckim. Ta studentka zna dobrze historię i dlatego sprzeciwiła się kłamstwom żydowskiej nauczycielki rozpowszechnianymi w amerykańskiej uczelni.
Polonusi, udowodnijcie, że w waszych żyłach płynie polska, słowińska krew.
Jesteście Polakami, Macie również polskie obowiązki. Nie dajcie skrzywdzić młodej dziewczyny rozpoczynającej dopiero swoje dorosłe życie.

Dobrze by było żeby Żydzi nie złamali jej tzw. kręgosłupa moralnego, na którym opiera egzystencję większość populacji ludzkiej.

Kłamstwo nie może wygrywać z prawdą. To było by zaprzeczenie ludzkiej godności.

MariaN - 13.02.18 15:05
W obronie dobrego imienia Polska powinna mowić jednym głosem. I mówi, bo Polacy zawsze są razem a jeśli widzimy jakieś zdradzieckie wypowiedzi lub przyłączanie sie do wrogów to tacy ludzie polskojęzyczni sami wyprowadzają sie poza nawias i wkluczają sie ze społeczności polskiego narodu. Takie trudne chwile mają dobre strony, bo nastepuje selekcja naturalna, tzw s i t o. Wiemy kto kim jest i na kogo można liczyć.

Perth - 11.02.18 12:18
Moje 3 grosze.
Wpierw do p. Orawicza.
Bardzo nisko się pan ceni, uważając, że pański list trafiłby do kosza. KAZDY list jaki dociera do ambasady jest czytany i studiowany, przez urzędników attache prasowego. Rejestrowany i wędruje do archiwum a nie do kosza na śmieci. Chodzi o to aby mieć tzw. haki na nadawcę listu o treści politycznej.
A więc więcej odwagi panie Orawicz.

Do Ani w sprawie konstytucji. To temat rzeka, a więc w skrócie:
Konstytucja Australii jest inna bo swoje oddzielne konstytucje posiadają również wszystkie stany Związku Australijskiego. Dlatego konstytucja Australii jest też zwana (i dlatego) konstytucją parasolową.

Australia, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, posiada spisaną konstytucję. Jej tekst został przygotowany przez przedstawicieli wszystkich stanów (oraz Nowej Zelandii, która ostatecznie traktatu nie podpisała) w okresie przed utworzeniem federacji (1901 r.). Konstytucja została przyjęta w drodze referendum we wszystkich stanach oraz zatwierdzona przez parlament brytyjski w 1900 r. Konstytucja wprowadza w Australii system władzy wzorowany w większości na brytyjskim (tzw. "system westminsterski") z pewnymi zmianami (np. elementy federalizmu wzorowane na USA).
Ciekawostką jest, że australijska konstytucja, w przeciwieństwie do polskiej, nie gwarantuje wolności słowa.

Ania - 11.02.18 10:08
Izrael nie ma spisanej konstytucji i raczej jest to melina do której uciekają szwindlarze z całego Świata aby uniknąć kary.
Nikt nawet nie proponuje aby Izrael dostosował swoje ustawodawstwo do norm cywilizowanych narodów i wydawał swoich zbrodniarzy.
Australia ma konstytucję inną niż inne, ciekawe dlaczego?

Lubomir - 11.02.18 9:02
Ponad prawem usiłowali stanąć nawet nowojorscy rabini i talmudyczni rabini z New Jersey i Izraela - handlarze ludzkich organów ale i cwaniacy - piorący brudne pieniądze. Także ponad prawem usiłował funkcjonować wielokrotny gwałciciel, prezydent Izraela Mosze Kacaw. Jednak prawo okazało się jednakowe dla wszystkich przestępców. Zarówno tych w USA, jak i tych w Izraelu. W cywilizacji euro-amerykańskiej, w cywilizacji rzymskiej - nie ma miejsca dla 'nadludzi' i nie ma miejsca dla 'świętych krów'!. Oby podobnie było w sprawie oszczerstw i wyłudzeń - kierowanych pod adresem Polski i Polaków. Polska nie będzie żerowiskiem dla hochsztaplerów!

Jan Orawicz - 11.02.18 4:24
Szanowny Panie Perth jestem przekonany,że mój list z moim spojrzenem na
te sprawy natury żydowskiej,wylądował by w koszu na śmieci!!
Pozdrawiam

JanOrawicz - 10.02.18 2:37
Szanowna Pani Aniu, serdeczne dzięki za te infrmację!
Mam żone Anię, więc wiem,że Anie są szczere i nie zakłamane!
Serdecznie pozdrawiam!!

Perth - 09.02.18 23:37
Orawiczu... i właśnie to co napisałeś wyślij do ambasady
Izraela niech się tam dowiedzą co o nich myślisz. Im takich listów będzie więcej tym i protest będzie bardziej skuteczny.
Attache prasowy każdej ambasady czyta każdy list i robi codzienny raport dla ambasadora. Dlatego za paszkwile postarajmy się aby życie dyplomatów było trochę trudniejsze. Zgodnie ze słowami Adama Mickiewicza:
Gwałt nich się gwałtem odciska,
A ze słabością uczmy się za młodu..

Protesty listowne a obecnie i emailowe są praktykowane w każdym cywilizowanym kraju, więc dlaczego my Polacy mamy z tego zrezygnować.
A my czytelnicy Kworum rozsypani po całym swiecie nie mamy innej możliwości. Pisanie o tym - sami do siebie - o tym co już dobrze wiemy jest bezskuteczne.

Ania - 09.02.18 22:04
Nazwisko tego prawnika jest w książce Borysa Polewoja "Notatnik z Norymbergi". Jest też tam opis jak Ilja Erenburg przybył do Norymbergi i domagał się przypisania Niemcom zbrodni ludobójstwa Polaków w Katyniu.

Jan Orawicz - 09.02.18 20:55
Perth łgarzy listami nie nawrócisz do nie łgania.To jest zbiorowisko
fanatycznych niedouków - pełnych wrogości.Człowiek wykształcony
i myślący nie poddaje się głupim i wrogim podszeptom. Ludzie z
wykształceniem, znają historię II wojny światowej i jej sprawców w
postaci zhitleryzowanych Niemców i skomunizowanych Rusków!
Niemcy od zachodu uderzyli na Polskę,a nieco póżnie czerwona
Kacaperia uderzyła na nas od wschodu.I jak mała Polska mogła się
obronić przed takimi kolosami?! Do tej pory nie myślą nam spłacić
tamtego uderzenia na Polskę i tego wszystkiego,co nam w czasie
najazdu zrabowali! Oto humanitaryzm bezwstydnych zbrodniarzy!
Jeden z przedstawicieli z USA w Norymberdze w szacie rozrachunku
z bandytyzmem stwierdził,że Niemcy- jako naród bandytów powinien
zniknąć z powierzchni Ziemi. przez rozesłanie go po całym świecie, jako
parobków do ciężkiej pracy. Zapomniałem nazwisko tego prawnika z USA.
Na identyczne skazanie zasłużyli sobie skomunizowani bandyci z ZSRR!
Ale znależli się wielcy przebaczacze i masz diable pociechę!! No ale
wtedy wielki Kraj Rad Nimców - prawie całych zjadł.Żydzi jak to Żydzi
zapomnieli o swoich mordercach w/w wymienionych wiec uderzają w nas
Polaków za to,że w czasie wojny mordowali ich Niemcy,a my także
zaatakowani przez Niemców, broniliśmy naszych żydowskich obywateli!
A teraz proszę - w jaki sposób nam się odpłacają za tamto śmiertelne
narażanie się w czasie stawania w ich obronie! Teraz takie z ich strony mamy
podłe podziękowanie!! No cóż, jest to PODLOSĆ WIELKIEGO FORMATU!!!
Wiele rodzin polskich, chroniło z narażeniem życia rodziny żydowskie przed
wysyłką do niemieckich obozów śmierci. BRAK SŁÓW !!!!!!

Perth - 09.02.18 14:21
Cenię każde słowo każdego komentatora w obronie Imienia Polski i Polaków, a szczególnie w tym czasie, kiedy już bezmyślnie, złośliwie, zjadliwie, wręcz wrogo atakuje się nas Polaków za winy nigdy nie popełnione -za udział Polaków w holocauscie.
Ale to pisanie do nas samych i o nas samych niczego nie oprotestuje i nie trafii tam gdzie nas szkalują.

Dlatego proponuję zorganizowanie akcji:
Bądź dumny jesteś Polakiem !
Proud to be Polish
Polacy Żydów ratowali, a nie mordowali!
Nie było polskich obozów koncentracyjnych!
("Polish concentration camp"):
To słowa z okładki Naszego Pisma wydawanego w Australii.
Wysyłajmy listy do ambasad Izraela w Polsce i w Australii, nie żałujmy groszy na znaczki, piszmy o tym co o paszkwilanctwie myślimy. Wysyłajmy non stop aż wypełnią się biura ambasad.
Wysyłajmy też e-maile, niech nam nie zabraknie odwagi, w przeciwnym wypadku pisanie tylko do Kworum jest tylko pisaniem dla pisania do nas samych o czym sami dobrze wiemy.

Podaję adresy - ja już od siebie wysłałem (treść podam w następnym wpisie)
Ambasada Izraela, 02-078 Warszawa
Ulica Krzywickiego 24
Polska
Tel.: +48 22 597 05 00
Faks: +48 22 825 16 07
Adres e-mail: publicaffairs@warsaw.mfa.gov.il


Ambasada Izraela w Canberra, Australia
6 Turrana Street , Yarralumla ACT 2600 Canberra,
Australia
Telefon (02) 62 15 4500
info@canberra.mfa.gov.il

Aaron Waxmann - 09.02.18 13:03
Kłamstw o polskim udziale w niemieckim planie zagłady Żydów uczą od lat w izraelskich szkołach. Izraelski system edukacji uczy niemal od kołyski kłamstwa i nienawiści dotyczących historii holokaustu.

- "Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni" - ta wypowiedź sprzed parunastu dni Jaira Lapida, byłego ministra finansów Izraela, zaszokowała nie tylko Polaków. Oto przedstawiciel elity politycznej i intelektualnej Izraela publicznie kłamie i pomawia Polskę. To niestety nie przypadek, a skutek planowego fałszowania historii Polski, jakie od lat dokonuje się w Izraelu. Kolejne pokolenia młodych Żydów wychowywane są w oparciu o kłamliwe zarzuty pod adresem Polski. Wypowiedź Lapida to więc nie tyle dowód jego bezczelności i cynizmu, co ignorancji i skuteczności antypolskiej propagandy - pisze na łamach tygodnika Warszawska Gazeta dr. Leszek Pietrzak.

Najnowsza Warszawska Gazeta! Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych!
- Warszawska Gazeta (@WarszawskaG) February 8, 2018

Od kilku dziesięcioleci wiele środowisk żydowskich zamiast upowszechniania rzetelnej wiedzy o Holokauście wykorzystuje go do kreowania fałszywego wizerunku Polski i Polaków. Ukazuje się coraz więcej publikacji, które przypisują Polakom współudział w hitlerowskiej zagładzie Żydów. W izraelskiej przestrzeni informacyjnej stale jest obecny termin "polskie obozy zagłady". To właśnie on ma być symbolem polskiej odpowiedzialności za Holokaust. Posługiwanie się tym terminem ma kreować określoną świadomość młodych Izraelczyków i ułatwiać zgłaszanie roszczeń wobec Polski.
Młodzi Izraelczycy już w szkole średniej aktywnie uczestniczą w programach edukacyjnych poświęconych Holokaustowi, jakie są realizowane w izraelskich szkołach. W ramach tych programów odbywają się wycieczki do Polski, w czasie których izraelska młodzież poznaje miejsca zagłady Żydów. Ich stałym elementem jest udział w Marszu Żywych, w trakcie którego demonstrują swój specyficzny patriotyzm. Młodzi Izraelczycy w ramach tych programów otrzymują wyselekcjonowaną wiedzę, która ma doprowadzić ich do samodzielnej, ale z góry założonej interpretacji wydarzeń sprzed 70 lat. Ta młodzież nie ma myśleć i wyciągać wnioski.

Ta żydowska młodzież jest brutalnie indoktrynowana kłamstwami i oszczerstwami specjalnie wyselekcjonowanymi na użytek religii holokaustu
i planów żądań finansowych, szczególnie wobec Polski .
Izraelscy doktrynerzy wyrządzają tym młodym żydom ogromną szkodę,
powodującą nieodwracalne zmiany psychiczne i mentalne w ich późniejszym dorosłym życiu.
Izrael hoduje społeczeństwo nienawistników, ludzi zarażanych wiecznymi pretensjami, wreszcie obywateli , których egzystencja ma się opierać na oskarżeniach i żądaniach. Takie społeczeństwo nie ma przed sobą perspektyw rozwojowych. Takie społeczeństwo jest skazane na izolację i samozagładę. Takie wnioski można wyciągnąć z postępowania władz Izraela. (dop.-Waxmann).

... Czytajcie cały tekst w "Warszawskiej Gazecie"

Koniecznie przeczytajcie cały tekst o tym jak w Izraelu zakłamuje się historię udziału Polaków w Holokauście, na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety!

To chyba jest wojna wydana Polakom, szanowni polonusi w USA, Kanadzie i Australi.

(C)Hamil-ton - 09.02.18 8:46
Polonusi na co czekacie? Stajcie w obronie atakowanej Polski i Polaków.
Nienawistni Żydzi przekroczyli chyba Rubikon. Wszędzie atakują Polskę pomawiając o zbrodnie holokaustu i obozy zagłady.

Począwszy od 1956 do 2016 roku żydokomuna za wszelką cenę chciała rozbić
jedność i spójność Polonii na świecie a szczególnie w USA i Kanadzie.
Takie były cele i założenia komunistycznych i postkomunistycznych władz okupacyjnych w Polsce.
Dowód, Komorowski herbu Bul, były prezydent RP, Kwaśniewski, były prezydent RP, Cimoszewicz, były premier RP, Święcicki, były minister RP i prezydent W-wy, twierdzą publicznie w mediach głównego ścieku, że naród Polski mordował Żydów i jest odpowiedzialny za holokaust, stosując tzw. odpowiedzialność zbiorową.
Wszyscy wiemy, że tak nie było. Naród Polski sam był mordowany, właśnie przy zaangażowaniu protoplastów ww. a jednocześnie komunistycznych funkcjonariuszy żydokomuny.
Co rusz ujawniani są nowi agenci w organizacjach polonijnych.
Żydokomuna wysyłała agentów w środowiska polonijne, które miały za zadanie skłócić te organizacje i nie dopuścić do powstawania nowych.
Nadszedł moment, że Polska wstaje z kolan i najwyższy czas wziąć sprawy Polonii i Polski w swoje ręce. Należy demaskować agentów nadal działających w strukturach organizacji w USA, Kanadzie i Australii.
Wierzcie mi, tej agentury jest stosunkowo dużo. Oni nadal mają wielki wpływ na organizacje polonijne.

Lubomir - 08.02.18 13:17
Wielu rzekomym opozycjonistom można śmiało postawić zarzut, że są rezydentami niemieckiego wywiadu. Rezydenci Mossadu, FSB czy SBU, też nie powinni czuć się w Polsce zbyt komfortowo!. Polska to wolne i dynamiczne państwo a nie skorumpowane i zdemoralizowane imperium - w totalnym rozkładzie. Komu bardziej podoba się 'Burdelland Germany' - droga wolna!. Niemcy znów usiłują kręcić Europą i światem. Inni gracze znów stają się ich ofiarami. Na próbę wystawiana jest solidarność europejska i solidarność europejsko-amerykańska.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Maja 1861 roku
Zmarł Joachim Lelewel, polski historyk i działacz polityczny (ur. 1786)


29 Maja 1985 roku
W wyniku zamieszek kibiców na stadionie Heysel w Brukseli śmierć poniosło 38 osób.


Zobacz więcej