Środa 16 Października 2019r. - 289 dz. roku,  Imieniny: Ambrożego, Florentyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.01.18 - 14:59     Czytano: [731]

Prezydent górą

Trwająca bardzo długo rekonstrukcja rządu nareszcie miała dziś swój finał. To czego chciała totalna opozycja, otrzymała. Zmiany w rządzie głębokie, oby się nie okazało, że zbyt głębokie. Co dalej z Antonim Macierewiczem? Czy rząd Morawieckiego nie stanie się bardziej uległy UE? Bez szczegółowych jeszcze analiz, takie właśnie skojarzenia i pytania same się nasuwają, zaraz po ogłoszeniu w Pałacu Prezydenckim zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak będzie, czas pokaże.

Z dotychczasowych funkcji ministerialnych odwołani zostali:
Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk, Henryk Kowalczyk i Mariusz Błaszczak.

Natomiast powołani zostali:

Teresa Czerwińska – na stanowisko ministra finansów,
Jadwiga Emilewicz – na stanowisko ministra przedsiębiorczości i technologii,
Jerzy Kwieciński - na stanowisko ministra inwestycji i rozwoju,
Łukasz Szumowski - na stanowisko ministra zdrowia,
Henryk Kowalczyk - na stanowisko ministra środowiska,
Joachim Brudziński – na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji,
Jacek Czaputowicz - na stanowisko ministra spraw zagranicznych,
Mariusz Błaszczak - na stanowisko ministra obrony narodowej,
Andrzej Adamczyk - na stanowisko ministra infrastruktury.Dymisja Antoniego Macierewicza z rządu to wiele znacząca zmiana, prawdopodobnie wymuszona przez prezydenta Andrzeja Dudę, to pozbycie się kontrowersyjnego dla prezydenta i opozycji ministra. Jakie otrzyma stanowisko?, na razie pozostajemy w sferze spekulacji. Za trzy miesiące mamy się dowiedzieć o przyczynach Tragedii Smoleńskiej, co może być szokujące nie tylko dla polskich obywateli ale i zagranicy, pozostał także do ujawnienia aneks do likwidacji WSI, może Antoni Macierewicz w tym kierunku zostanie zagospodarowany a może obejmie funkcję marszałka Sejmu, zobaczymy.

Wielu komentatorów porównuje rekonstrukcję w rządzie do meczu piłkarskiego, kiedy to po dobrej pierwszej połowie trener wymienia graczy, aby drużyna w drugiej połowie grała jeszcze lepiej. No dobrze, ale co z zasadą, że zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Jedynie, jak się wydaje, objęcie funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji przez Joachima Brudzińskiego zapewne będzie korzystne dla resortu. Reszta zmian to wielka niewiadoma i trzeba czasu, by coś więcej powiedzieć.

Zaraz po nominacjach, nowy rząd zaczął obradować w skróconej formule, bo już wieczorem Mateusz Morawiecki jedzie, prawdopodobnie z nowym ministrem spraw zagranicznych, na sesję do Brukseli. Będzie próbował tłumaczyć dotychczasowe poczynania rządu, w wielu sprawach dla biurokratów unijnych, niezrozumiałych, ale czy to wystarczy, przekonamy się niebawem.
Dziś nikt już nic nie mówił o byłej p. premier Beacie Szydło, która tylko skromnie stała wśród ekipy rządowej. Może jednak jeszcze w tym miesiącu dostanie kolejną propozycję, kolejne zadanie, tym razem zdobycia Warszawy. Do trzech razy sztuka, wygrała prezydenta Polski, wygrała wybory parlamentarne, może i wygra prezydenta Warszawy.

Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników ekonomicznych i gospodarczych Polski za rok 2017, z przecieków wiadomo, że są bardzo dobre. Nowy rząd startuje więc z dobrej pozycji, bez porównania lepszej, aniżeli zaczynała Beata Szydło, która wpierw musiała sprzątać po nieudacznikach z POPSL, co zajęło sporo czasu. Jednak dziś nowy premier Mateusz Morawiecki ma również ważne zadanie do wykonania, kontynuacja to za mało, ma ambicję wywindować Polskę wysoko, by ta znalazła się wśród najbogatszych krajów świata.

Rok 2018 rozpoczął sztafetę wyborczą, wkroczyliśmy w gorący okres polityczny. Już w styczniu wiele może się wydarzyć, ciekawie zapowiada się też sytuacja opozycji, szczególnie tej totalnej, która po 2 latach ujadania, zrozumiała, że nie tędy droga, może zacznie się wreszcie dyskusja merytoryczna. To wszystko przed nami. Na nudę nie będziemy narzekać.

Zbigniew Skowroński


......................................

Prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, zdradził, co w mowie pożegnalnej do podwładnych powiedział odchodzący minister Antoni Macierewicz. "Zapamiętam na zawsze te słowa" - stwierdził historyk.

...Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci Prezydentów RP i Żołnierzy, to byłoby tak jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!
(niezalezna.pl)

Wersja do druku

Lubomir - 17.01.18 12:19
Niczym w 'Odzie do młodości'...'a jako w krajach zamętu i nocy...'. Coś zaczyna wyłaniać z totalnego zamętu w Polsce. Nadal szuka się papierów do polskiego stanu posiadania - na zewnątrz. Już mają obiecane pieniądze w procentowym wymiarze spadkobiercy nieruchomości w Polsce. Oby nie okazali się nimi wyłącznie obywatele, nawet nie tyle - Izraela, co Niemiec...Warszawa może być tylko pretekstem dla niemieckich roszczeniowców na Zachodnich i Północnych Rubieżach Rzeczypospolitej Polskiej. Tam kolejne ekipy rządowe w Polsce, niezbyt przejmowały się porządkowaniem aktów notarialnych Polaków. Niemcy wciąż potrafią znaleźć papiery na wszystko. Pewnie i do Wawelu i Zamku Królewskiego w Warszawie - coś znalazłoby się u nich!.

Damian - 16.01.18 18:52
Żydzi wymordowali na początku XXw. kilkadziesiąt milionów Rosjan i jakoś Rosjanie nie upominają się o odszkodowanie.
Może czekają ze swoją zemstą?
Można też wyliczyć ile banda Józia Różańskiego wymordowała Polaków i też domagać się odszkodowania.
Jak bym miał kasę to bym nakręcił film, biografię Wita Stwosza. Za ukradzione mu pieniądze ktoś potem kupił kamienicę w Warszawie.

Wacław K - 16.01.18 16:16
Leopold D akurat A.Duda jako prezydent Polski zabierze głos na temat
chytrych Żydów.Oj... nie!!! Oberwałby od swojej połowicy. Z tego powodu
wyrażnie milczy na te tematy o napastliwych Żydach,którzy faktycxznie
powinni żądać odszkodowania od Niemców,którzy napadli na Polskę i
mordowali nas Polaków razem z żyjacymi w Polsce Żydami.A teraz Żydzi
chcą odszkodowań ... nie od niemieckich napastników i zbrodnuiarzy,ale od
nas Polaków.A to pewnie z tego powodu,że Polska była i jest mniejszym
krajem od wielkich Niemców! A wiec sporo słabszym. ŻYDZI powinni się
zalaś wstydem - od stóp do głów na oczach całego świata!!!

(C)Hamil-ton - 16.01.18 8:08
@MariaN - mijasz się z prawdą. Dowód poniżej.

Cytat z kilku zdań z ostatniego felietonu St. Michalkiewicza:

-Polonia Amerykańska wyręcza Umiłowanych Przywódców-

"Na mojej stronie internetowej 14 grudnia ub. roku ogłosiłem "alarm" w związku z przyjęciem przez Senat USA w dniu 12 grudnia Aktu nr 447, na postawie którego rząd Stanów Zjednoczonych stworzyłby sobie podstawę prawna do wywierania na Polskę rozmaitych nacisków, gdyby ociągała się ona z realizacją roszczeń majątkowych, jakie od 1996 roku wysuwają wobec naszego kraju żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, a od roku 2011 - również Izrael.

Sytuacja była tym bardziej alarmująca, że w niezależnych mediach głównego nurtu, zarówno pozostających w służbie obozu zdrady i zaprzaństwa, jak i pozostających w służbie obozu płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm, zapanowała zmowa milczenia. Poza rozmową, jaką z Wojciechem Cejrowskim przeprowadził w rządowej telewizji pan red. Rachoń, temat ten nie był w ogóle poruszony. (to ten dowód - dop red.)

Potwierdza to moje podejrzenia, że przy pozorach straszliwej wojny, jakie na użytej propagandy wytwarzają obydwa Obozy, w sprawach istotnych dla państwa i jego przyszłości, zachowują się one identycznie." - koniec cytatu.

Czyżby obóz rządowy był w zmowie z potomkami Abrahama?

Lubomir - 15.01.18 21:37
Chcemy Ameryki jako naszego sojusznika a nie jako konia trojańskiego antypolskich sabotażystów. Nie chcemy Ameryki Sorosa, Grossa i podobnych antypolaków, czy wręcz polakożerców. Historyczna przyjaźń polsko-amerykańska zasługuje na szczerość i solidarność.

Leopold D - 15.01.18 19:46
Żydom należy wreszcie wyklarować,by o wszelakie odszkodowania
zwrócili się wreszcie do bandytów i złodziejaszków Niemców!A nie nas
Polaków - także napadniętych,rabowanych i zabijanch przez Niemców.
Wychodzi na to,że w Polsce nie ma komu przypomnieć Żydom tę ważną
sprawę! Tu ktoś świadomie napuszcza Żydów na Polskę.Czyżby Żydzi już
zapomnieli,że Niemcy Hitlera - nas Polaków tak samo masowo mordowali
jak Żydów?! Na ten temat powinien zabrać obiektywny głos Prezydent RP
A.Duda!

Ricky Dick. - 15.01.18 14:27
Nowe prawo RASOWE w USA? Dziedziczenie rasowe w USA.

Amerykański Senat przyjął ustawę, która ma zmusić Polskę do wypłaty odszkodowań ofiarom Holokaustu!

Warto zacytować parę zdań z Warszawskiej Gazety:
"...Operatywność specjalistów od wyciągania pieniędzy za Holokaust, robi wrażenie i powinna stać się inspiracją dla polskich specjalistów z MSZ,
którzy rozpoczęli upominanie się o należne nam odszkodowania od Niemiec. Można nawet spróbować przewrotnie rozwiązać dwie sprawy za jednym zamachem i obiecać żydowskim organizacjom 20, a nawet 30 proc. (a co będziemy im żałować!) pieniędzy, które zwrócą Polsce Niemcy. Zobaczą Państwo, jak szybko okaże się, że polskie roszczenia wobec Niemiec wcale nie są tak pozbawione szans i tak absurdalne, jak nam mówiono.

Na razie polskie władze udają, że problemu nie ma. To się srodze zemści, ponieważ obecny rząd polski uczynił z USA naszego głównego partnera strategicznego i gwaranta naszego bezpieczeństwa. Potrzeba jasnego i twardego stanowiska polskiego rządu:
nie ma w naszym kraju PRAWA DZIEDZICZENIA RASOWEGO. Niedostrzeganie ryzyka i uważanie, że problem sam się rozwiąże, może się srogo zemścić." Koniec cytatu.

Takie prawo DZIEDZICZENIA RASOWEGO mogą narzucić Polsce tylko koszerni RASIŚCI!!! Takiego prawa (rasowego) nie ma w żadnym europejskim a nawet światowym ustawodawstwie. Przemysł wymuszania "HOLO" w ostrym natarciu. Ciekawe czy Trump przyłączy się do żydowskiego rabunku Polski i podpisze ten akt prawny?

całość na :
https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/5379-tylko-u-nas-amerykanski-senat-przyjal-ustawe-ktora-ma-zmusic-polske-do-wyplaty-odszkodowan-ofiarom-holokaustu

MariaN - 15.01.18 12:18
Mysliwy tropiciel korzenny wszedzie widzi pejsy, a może nalezałoby tez czasem spojrzeć w lustro... to już nudne jest. A poza tym jak wiemy Polska leży w Europie od zawsze a nie w Ameryce, i w Polsce obowiązuje polskie prawo a nie amerykańskie i nikt nie ma zamiaru po raz enty placić żydom za to za co powinni zapłacić niemieccy oprawcy, chyba ze plan jest inny, od Niemiec dostaniemy 3 biliony $ reparacji to te nędzne 60 mln możemy zydom z rzucic i zamknąć temat. Malkontenci cały czas jecza że wszystko zle a zapomnieli że jeszcze niedawno bo 4 lata temu tuskowy rząd na kolanach był przed Merkel i Putinem i że podczas ich rzadów były 3 wielkie katastrofy lotnicze w których zginęlo wiecej generalów niż w 2 wś. Od 2 lat Polska wstala z kolan i probuje się usamodzielnić , dlatego niektórym jest to w niesmak. Nie przypominam sobie takich korzennych wyliczanek w poprzednim tuskowym rządzie. Kompromitacja, taka sama jak to się stało przy głosowaniach totalnej opozycji w sprawie aborcji. Oby tak dalej a PiS będzie miało już nie długo 60 % poparcia. O tej ustawie senackiej w USA, TV Polska informowała w programie "minęła 20-sta" w rozmowie z Cejrowskim, tak więc podając jakieś Info trzeba być rzetelnym, bo jeśli w jednym punkcie się kłamie to można przypuszczac że i w innych wątkach tak jest również.

(C)Hamil-ton - 15.01.18 9:37
Oto nowi i starzy ministrowie III RP.

Teresa Czerwińska - super prawidłowe korzenie
Jadwiga Emilewicz - prawidłowe korzenie
Jerzy Kwieciński - korzystne i prawidłowe korzenie
Łukasz Szumowski - pożądane prawidłowe korzenie
Henryk Kowalczyk - prawidłowe korzenie
Joachim Brudziński - super prawidłowe korzenie
Jacek Czaputowicz - wymagane wręcz super prawidłowe korzenie
Mariusz Błaszczak - różne korzenie
Andrzej Adamczyk - różne korzenie

No i mamy rząd z właściwymi dla sytuacji Polski korzeniami.

Mając takie wymagane przez starszych, mądrzejszych i przyzwoitych korzenie ten rząd może tylko odnosić same sukcesy.
Dziwne natomiast, że żaden z minstrów tego rządu nie odniósł się do nowego prawa procedowanego w kongresie i senacie USA.
cytat:
"Senat Stanów Zjednoczonych zaaprobował akt 447 zatytułowany "Justice for Uncompensated Survivors Today" (JUST), dotyczący między innymi roszczeń wysuwanych wobec Polski przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, a także przez Izrael, którego wadze w roku 2011, do spółki z Agencją Żydowską, utworzyły zespół HEART, mający na celu doprowadzenie do zrealizowania żydowskich rosczczeń majątkowych na obszarze Europy Środkowej. Roszczenia te dotyczą tzw. "mienia bezspadkowego", a więc mienia, którego zmarły właściciel ani nie pozostawił spadkobierców ustawowych, ani testamentu. Zgodnie z prawem polskim, a także prawem amerykańskim, taki spadek, nawiasem mówiąc, zgodnie z regułami wywodzącymi się jeszcze z prawa rzymskiego, przypada państwu, którego zmarły był obywatelem. Jednakże żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, gwoli stworzenia pozorów zasadności swoich roszczeń, wprowadziły do obiegu publicznego kategorię "mienia żydowskiego". Oznacza ona mniej więcej tyle, że do majątku, pozostawionego gdziekolwiek przez jakiegoś Żyda, mają bliżej nieokreślone prawa wszyscy inny Żydzi, nawet jeśli w myśl przyjętych przez wszystkie kraje cywilizowane zasad prawa rzymskiego, nie są sukcesorami nieboszczyka."

Ani rząd III RP, ani żaden minister, ani media tzw. gł. nurtu, ani rządowe media z TVP na czele nie zająknęły się nawet na chwilę na temat nowego prawa procedowanego w USA a lobbowanego przez środowiska żydowskie w USA i Izraelu.
Na podstawie nowego prawa Żydzi będą mogli wyszlamować Polskę na sumę 65 miliardów dolarów oraz inne kraje europy środkowo-wschodniej mając podstawę i wsparcie w prawodawstwie amerykańskim i rządu USA.

Jeżeli Polska jest sojusznikiem USA to czy sojusznik powinien uchwalać takie prawo, które działa na niekorzyść partnera sojusznika (Polski)?

W przypadku podpisania aktu nr 447 przez prezydenta Trumpa (ten akt prawny jest już w fazie ostatecznego zatwierdzania) Żydzi z przedsiębiorstwa finansowego "Holokaust" będą mieli możliwość "dojenia" Polski i innych krajów europy przez następne stulecia.
Zapisy konferencji w Pradze pt. "Mienie ery holokaustu", w której Polskę reprezentował "światowej sławy profesor z maturą" "wielki Polak patriota" Lejzor Władysław Bartman vel Bartoszewski umożliwiają proceder "rabowania" Polski długie lata przez rabusiów z przesiębiorstwa holokaust.
I nie pomoże tu nawet sam pan premier Morawiecki i prezydent Duda ani kto inny.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Października 2004 roku
Zmarł Tomasz Strzembosz, polski historyk, honorowy przewodniczący ZHR (ur. 1930)


16 Października 1921 roku
Urodził się Andrzej Munk, reżyser filmowy.


Zobacz więcej