Niedziela 18 Listopada 2018r. - 322 dz. roku,  Imieniny: Romana, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.12.17 - 21:36     Czytano: [468]

Emocje


Szanowni Państwo!

Kiedy wsiadałam do metra, jakiś młody mężczyzna popchnął mnie, z sobie tylko znanych powodów i jakby tego było mu mało, obrzucił mnie wulgarnymi obelgami. Ach, z jaką przyjemnością strzeliłabym go w pysk! Wyobrażacie sobie co by się później działo? Ja sobie wyobraziłam i jednak nie poszłam za głosem serca, tylko rozumu i sprawę zignorowałam, nie dając ujścia szczerym uczuciom.

Czy zatem należy obywać się bez emocji? Każdy, kto kiedykolwiek próbował coś ugotować, wie, że bez szczypty soli, pieprzu, czy cukru potrawa jest niesmaczna. Taka szczypta emocji, szczypta jednak nie garść, nadaje życiu smak. Przesada bywa groźna, ale do niej właśnie usilnie jesteśmy namawiani. Już starożytni Grecy wpadli na pomysł igrzysk i nic się od tamtej pory nie zmieniło. Zawody sportowe dają upust ekscytacjom, dlatego stały się oczkiem w głowie telewizji. Inne programy też nasącza się pozbawionymi refleksji emocjami bez umiaru. Dyskutanci najlepiej żeby brali się za łby, bo to zwiększa oglądalność. Racje merytoryczne dla motłochu są niezrozumiałe. Filmy najlepiej, żeby ograniczyły się do seksu i przemocy.

Kto chce pretendować do obecnych salonów, powinien wyłączyć rozum i włączyć same egzaltacje. Do lamusa odsyła się, ludzi kulturalnych, którzy potrafią panować nad uczuciami.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

Szczęśliwego Nowego Roku !.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

30 grudnia 2017 r. | Nr 52/2017 (341)

Wersja do druku

Jan Orawicz - 03.01.18 22:38
Panie Lubomirze mam dużą rodzinę w RP i sporo moich kolegów,
więc też bolą mnie - jak Pana różne polskie bolaczki,które wytwarza
świadomie armia byłych aktywistów PZPR,ZSL przeinaczone ze strachu
PSL itp.To jest inaczej Zbiór Czerwonych Hamulcowych,ktorzy nie mogą
przeżyć swojej przegranej z Narodem! No,ale Prawica może przegrać
Polskę,ponieważ nie ma wymiany kadry kierowniczej w ministerstwach
i różnych zakładach w calusieńkim kraju! Nadal idzie zabawa w przebaczanie
itp! A czerwoni cieszą się z głupoty Prawicy,która w taki sposób pod sobą kopie dołki. Pozdrawiam!

Lubomir - 03.01.18 20:13
Panie Janie, widzę, że w mojej okolicy nieco zaczął chwiać się lokalny 'czerwonogród'. Nawet spławiono, jak wydawałoby się - dożywotniego wodza straży miejskiej, z jego klakierami. Przy okazji publicznie zdemaskowano cały mechanizm samo wybieralnych lokalnych notabli, którzy urządzili sobie swoistą przechowywalnię w dzielnicowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Czas na rygorystyczne konkursy stanowisk i spławienie ciągle tych samych 'hunwejbinów'. Za kadencji tego 'czerwonogrodu' - jedynie przybywało sklepów z alkoholem i systematycznie likwidowano pobliskie zakłady produkcyjne, dom kultury i szkołę. Nawet anty policyjne graffiti nikomu nie przeszkadzały. O niezbędnych inwestycjach typu: nowoczesne miejsca parkingowe, estakady czy ekrany akustyczne - nie było nigdy mowy, mimo systematycznie zgłaszanych wniosków na ten temat. Tutaj konieczne są wcześniejsze zmiany personalne. 'Stara zmiana' niczego nowego już nie wymyśli. Nie mają do tego potencjału intelektualnego i dobrej woli. Opracowywaniem i wykonawstwem wszystkiego zajmują się wyłącznie firmy zewnętrzne. Oby drgnęło coś chociaż w jednym miejscu, to byłaby nadzieja, że również m.in. ogrody działkowe staną się własnością wszystkich działkowców a nie zawłaszczanym folwarkiem - ciągle tych samych cwaniaczków, gnębiących miłośników ogrodnictwa i przyrody coraz wyższymi, często niczym nieuzasadnionymi opłatami.

Kuba - 03.01.18 2:03
No, i ...się dowiedziałem coś życzliwego - bez emocji....

Jan Orawicz - 03.01.18 1:08
Panie Lubomirze tak się w całej Polsce.A to z tej prostej przyczyny,że
zmiany rzadzacych krajem dotycza tylko wyboru Prezydenta,Premiera i
składu rządu.Reszta jest w zasadzie wciąż bez zmian. Komuna nadal
obsiada wszystkie urzędy w kraju -od Warszawy w dół do Urzędów Gminnych.
I ci byli pachołkowie tzw III RP,to przecież armia czerwonych i różowych
towarzyszek i towarzyszy. I to zbiorowisko - w różny sposób oddziaływuje
na hamowanie przemian w Polsce. Nie dawno temu rozmawiałem z kilkoma
znajomymi lewakami. Reasumujac wyznania tych krasnych osobników,
dotyczace powyborczego stanu rzeczy w kraju, można stwierdzić,że to zbiór
jadowitych stworzeń. Oni nie mogą rozważnie przeżyć swoją wyborczą klęskę!
Grożą zbrojnym wystąpieniem itp. To mogą zrobić,gdyż do tej pory prawica
nie rozbroiła z broni lewaków. Wielu z nich posiada broń któtką i długą -głownie
myśliwską,A więc istnieje zagrożenie wywołania z ich strony POSPOLITEGO
ROZBOJU w Polsce. A ściślej rozlewu krwi! Czy rządząca nasza PRAWICA nie
widzi tych zagrożeń?! Towarzysz L.Wałęsa, zapewne też jest posiadaczem
broni palnej,a oprócz tego tak się zachowuje, jakby już był wodzem swojej
Gwardii Uderzeniowej w Prawicę!

Lubomir - 02.01.18 21:23
Kogo interesuje degradacja Polaków, Polski i polskości?. Widać, że na chamstwo i niechlujstwo zwraca uwagę jeszcze polska pisarka, Pani Małgorzata Todd. Większość naszych rodaków najwyraźniej zobojętniała na chamskie zachowanie. Zobojętniała na otwarcie kolejnego całodobowego sklepu z alkoholem, wyszynk alkoholu przed sklepem i na wulgarny, chamski język - w miejscach publicznych. Zatem kompletny cham może czuć się bezpiecznie!. Tym bardziej, że chamski 'styl' często naśladuje nasza niby-to-inteligencja. Hierarchowie kościelni bardzo rzadko biją na alarm - z powodu dziczenia Polaków. Coraz częściej natomiast słychać odgórne głosy Kościoła, na temat rzekomego egoizmu Polaków, z powodu braku entuzjazmu w przyjmowaniu bliskowschodnich i północnoafrykańskich sąsiadów Izraela - do Polski. Oby Polska zachowała swoją religię i własną politykę zewnętrzną i wewnętrzną. Problemy bliskowschodnie i północnoafrykańskie, z pewnością nie muszą być problemami Polaków. My mamy całkiem innych sąsiadów. Na szczęście aktualnie o wiele bardziej stabilnych i spokojnych. Być może jest to zasługa naszej zdolności rozmawiania ze wszystkimi sąsiadami. Jednak mimo wszystko, Polska potrzebuje moralno-kulturowej odnowy. Nie potrzebuje natomiast najazdu przedstawicieli innej cywilizacji, innej religii i bliskowschodnich czy północnoafrykańskich terrorystów. Z pewnością nawet własny cham, nie jest tak niebezpieczny, jak obcy fanatyk i terrorysta. Zatem chroń Panie Boże Polskę i Europę, przed wilkami w owczej skórze!. Oni przemycili już niejedno ukryte zło - do Europy Zachodniej, Południowej i Północnej. Tam ludzie tracą już wiarę we wszystko i we wszystkich. Nawet w skuteczność własnych państw.

Panasiuk - 02.01.18 17:26
Pan Kuba jak zwykle cwaniakuje, może to jego jedyna domena?

Kuba - 31.12.17 1:59
Ma Pan rację, czytałem te komentarze. Pańskie też!!!
Wszystkiego Dobrego!!! Zdrowia i spokoju w Nowym 2018 Roku życzę!!!!

W. Panasiuk - 30.12.17 22:11
wiele komentarzy przesiąkniętych jest właśnie emocjami i dlatego porywają drugich do tego samegoi. nie potrafimy nad nimi panować i dlatego wypisujemy głupoty niegodne rasy ludzkiej. Szczęśliwego Nowego Roku.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Listopada 1915 roku
Zmarł Ksawery Zakrzewski, polski lekarz, społecznik, działacz niepodległościowy (ur. 1876)


18 Listopada 1850 roku
W Krakowie wybuchł pożar, który strawił połowę miasta.


Zobacz więcej