Środa 24 Października 2018r. - 297 dz. roku,  Imieniny: Marty, Marcina

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.11.17 - 22:44     Czytano: [481]

Szokująca decyzja

Władze szwedzkiej wspólnoty protestanckiej podjęły decyzję o wsparciu ideologii gender. Tym razem zdecydowano, że o Bogu będzie można mówić jedynie w formach neutralnych płciowo. "Prymaska" protestanckiej wspólnoty w Szwecji zaapelowała, aby powstrzymać się od używania określeń "Pan" i "On", które sugerują, że Bóg jest mężczyzną. Podkreśliła, że chodzi o to, aby nie narzucać płci.

Szwecja jako kraj, w którym na dobre zadomowiły się poprawność polityczna, tęczowa tolerancja dla promocji homoseksualizmu, wspieranie ideologii gender i innych koncepcji, które prowadzą do niszczenia rodziny, przyzwyczaiła nas do szokujących informacji. Tym razem skandaliczne treści płyną ze strony szwedzkiej wspólnoty protestanckiej, której "prymaska" oraz członkowie zdecydowali o powstrzymaniu się od używania określeń, które mogłyby sugerować, że Bóg jest mężczyzną. "Prymaska" wspólnoty ewangelicko-luterańskiej Antje Jackelen podkreśla, że w całej sprawie chodzi o to, aby Boga traktować w sposób neutralny płciowo.

"Tak więc już nie będzie - W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - tylko - W imię Boga i Trójcy Świętej" - czytamy w instrukcji dotyczącej zmian.

Jackelen zwraca uwagę, że powszechnie przyjęte formy mówienia o Bogu wskazują, że jest mężczyzną. "Prymaska" w imię ideologicznej poprawności chce tego uniknąć dlatego zaapelowała do pastorów i członków wspólnoty, aby zrezygnowali z określeń typu: "Pan Bóg" lub "On". Dzięki temu w wypowiedziach nie będą pojawiały się sugestie i narzucanie płci. Co więcej, zmiany dotyczą nie tylko języka codziennego, ale również modlitw i języka stosowanego w protestanckiej liturgii oraz w hymnach.

Wszystko wskazuje na to, że neutralność płciowa Pana Boga w szwedzkiej wspólnocie ewangelicko-luterańskiej, ostatecznie wejdzie w życie 20 maja 2018 roku.
źródło: swiato-podglad.com, nczas.com
WMa


PCh.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Października 1795 roku
Austria, Prusy i Rosja zawarły porozumienia dotyczące III rozbioru Polski.


24 Października 1946 roku
Od zdradzieckiego strzału w tył głowy zginęli mjr A. Żubryd ( „Zuch”) i jego żona Janina ("Janek") będąca w ósmym miesiącu ciąży, żołnierze NSZ


Zobacz więcej