Niedziela 24 Lutego 2019r. - 54 dz. roku,  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.11.17 - 22:44     Czytano: [538]

Szokująca decyzja

Władze szwedzkiej wspólnoty protestanckiej podjęły decyzję o wsparciu ideologii gender. Tym razem zdecydowano, że o Bogu będzie można mówić jedynie w formach neutralnych płciowo. "Prymaska" protestanckiej wspólnoty w Szwecji zaapelowała, aby powstrzymać się od używania określeń "Pan" i "On", które sugerują, że Bóg jest mężczyzną. Podkreśliła, że chodzi o to, aby nie narzucać płci.

Szwecja jako kraj, w którym na dobre zadomowiły się poprawność polityczna, tęczowa tolerancja dla promocji homoseksualizmu, wspieranie ideologii gender i innych koncepcji, które prowadzą do niszczenia rodziny, przyzwyczaiła nas do szokujących informacji. Tym razem skandaliczne treści płyną ze strony szwedzkiej wspólnoty protestanckiej, której "prymaska" oraz członkowie zdecydowali o powstrzymaniu się od używania określeń, które mogłyby sugerować, że Bóg jest mężczyzną. "Prymaska" wspólnoty ewangelicko-luterańskiej Antje Jackelen podkreśla, że w całej sprawie chodzi o to, aby Boga traktować w sposób neutralny płciowo.

"Tak więc już nie będzie - W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - tylko - W imię Boga i Trójcy Świętej" - czytamy w instrukcji dotyczącej zmian.

Jackelen zwraca uwagę, że powszechnie przyjęte formy mówienia o Bogu wskazują, że jest mężczyzną. "Prymaska" w imię ideologicznej poprawności chce tego uniknąć dlatego zaapelowała do pastorów i członków wspólnoty, aby zrezygnowali z określeń typu: "Pan Bóg" lub "On". Dzięki temu w wypowiedziach nie będą pojawiały się sugestie i narzucanie płci. Co więcej, zmiany dotyczą nie tylko języka codziennego, ale również modlitw i języka stosowanego w protestanckiej liturgii oraz w hymnach.

Wszystko wskazuje na to, że neutralność płciowa Pana Boga w szwedzkiej wspólnocie ewangelicko-luterańskiej, ostatecznie wejdzie w życie 20 maja 2018 roku.
źródło: swiato-podglad.com, nczas.com
WMa


PCh.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Lutego 1885 roku
Urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz, (ps. Witkacy), pisarz, malarz, filozof, teoretyk sztuki (zm. 1939)


24 Lutego 1831 roku
Powstanie listopadowe: stoczono bitwę pod Białołęką


Zobacz więcej