Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.17 - 21:56     Czytano: [967]

Delegalizacja?

Bezkarność rozzuchwala złoczyńców i tam gdzie nie ma kary, tam nie ma zdrady miary. Tu już chodzi o coś znacznie więcej niż o zwykły, polityczny ostracyzm czy obywatelski niebyt zdrajców polskiego interesu narodowego, głosujących przeciwko Polsce w Brukseli czy też ataków czynionych na arenie międzynarodowej na Polskę i Polaków przez polityków PO, jak i samego premiera D.Tuska, niż tylko o niezapraszanie na państwowe uroczystości, niepodawanie ręki czy współdebatowanie w programach telewizyjnych.

To zdecydowanie za mało. W sprawie polskiego rządu i polskich interesów, kierowanych na niego ataków i oszczerstw ze strony PO to coś więcej niż zwykła podłość, szkodnictwo polityczne i utrata poczucia rzeczywistości. Należy się całkiem na serio zastanowić czy tego typu formacja, jaką dziś jest PO i jej obecne działania i deklaracje nie stanowią przesłanek do delegalizacji tego typu ugrupowania, uporczywie naruszającego polski porządek prawny i nawołującego do niedemokratycznego sposobu wpływania na politykę polskiego państwa. Delegalizacja partii politycznej następuje na mocy art. 44 ustawy o partiach politycznych z 1997r., art. 191 Konstytucji RP stanowi, że z wnioskiem do TK o delegalizację partii może wystąpić RPO, prezes NSA, NIK i I prezes SN oraz 50 posłów i wtedy TK w trybie art. 188 Konstytucji RP orzeka o delegalizacji. Przesłankami delegalizacji partii politycznej jest art. 11 i 13 Konstytucji RP, a więc: niedemokratyczny sposób wpływania i kształtowania polityki państwa polskiego, nierespektowanie obowiązującego prawa, nienawiść narodowa, wydaje się, że również antypolonizm i oskarżanie Polaków o nazizm i faszyzm, zakładanie stosowania przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa („ulica i zagranica”).

A, o to co najmniej 12-cie powodów działań i deklaracji „Nowoczesnej Targowicy”, w tym polityków PO wskazujących na możliwość naruszenia norm i obowiązującego prawa, co może i powinno skutkować podjęciem działań w zakresie ewentualnej delegalizacji tego typu ugrupowania politycznego.

1. U zarania powstania KLD, jak i później PO, jak to stwierdził swego czasu ważny polityk KLD i PO P.Piskorski miało miejsce finansowanie z zagranicy z Niemiec, co potwierdził również w mediach jeden z ojców założycieli PO A.Olechowski.

2. Posłowie PO od blisko 2 lat domagają się ukarania Polski sankcjami i odebraniem funduszy unijnych, a ostatnio zagłosowali za rezolucją potępiającą Polskę, co ewidentnie uderza w polski interes narodowy i polską rację stanu oraz bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków.

3. Politycy PO nieustannie od 2 lat atakują polskie MON, wszelkie próby naprawy polskiej armii, politykę kadrową MON i dezawuują wszelkie próby wzmocnienia polskiej obronności dokonywane przez obecny rząd, które to ataki w istotny sposób zagrażają bezpieczeństwu polskiego państwa i obywateli.

4. PO, organizując grudniowy pucz w 2016r. w polskim parlamencie, uniemożliwiając działania organu konstytucyjnego, w tym uchwalenie budżetu państwa na 2017r. oraz wzywając do obalenia polskiego rządu na ulicy, dopuścili się naruszenia art. 82 i 83 Konstytucji RP, a być może, że i niektórzy politycy PO naruszenia art. 127, 128 i 130 kodeksu karnego czyli chęci zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju RP i obalenia konstytucyjnego organu RP, podejmując działania przygotowawcze lub bezpośrednio wzywające do urzeczywistnienia tego celu, jak i groźbą bezprawną wywierającą wpływ na czynności urzędującego organu państwa.

5. To PO i rząd PO i PSL z premierem D.Tuskiem na czele oddali Śledztwo Smoleńskie w ręce obcego państwa oraz podpisali niekorzystną dla Polski umowę gazową.

6. To rząd PO i premier E.Kopacz podjęła decyzję o przyjęciu 7 tysięcy uchodźców muzułmańskich, ulegając presji Niemiec, a były premier D.Tusk, polityk PO jako szef RE groził Polsce sankcjami za odmowę przyjęcia uchodźców.

7. To za rządów polityków PO i kolejnych ministrów obrony narodowej z tego ugrupowania zginęło więcej prezydentów RP i generałów niż w całej II Wojnie Światowej.

8. To za rządów PO manipulowano Śledztwem Smoleńskim, utrudniano i wyszydzano jakiekolwiek próby dotarcia do prawdy.

9. To przedstawiciele tej partii z J.Lewandowskim, J.K.Bieleckim i D.Tuskiem na czele wyprzedali za bezcen polski majątek narodowy, często w atmosferze afer i skandali, co ma negatywny skutek dla polskiej substancji majątkowej oraz zamożność Polaków.

10. To politycy PO i europosłowie PO z byłym premierem D.Tuskiem na czele szkalują i fałszywie oskarżają polski rząd na arenie międzynarodowej, w krajowej i zagranicznej prasie i mediach, często domagając się interwencji w sprawy suwerennego państwa i wspierają niektóre anty-polskie działania.

11. Politycy PO z przewodniczącym PO G.Schetyną czy europosłanką PO R.Thun kwestionują, podważają i dyskredytują polskie dążenia do uzyskania należnych Polsce odszkodowań wojennych od Niemiec za zbrodnie wojenne, reprezentując w tym sporze stanowisko Niemiec.

12. Politycy PO fałszywie informują przedstawicieli obcych państw i instytucji o sytuacji w Polsce oraz odbywają tajne narady w ambasadzie Niemiec.

Warto przypomnieć, że wierność Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązkiem obywatela oraz troska o dobro wspólne (art. 82 Konstytucji RP), a obowiązek przestrzegania prawa RP nakłada na polskich obywateli, w tym również polityków i ich partie polityczne art. 83 Konstytucji. Zdrada Stanu to przestępstwa godzące w najistotniejsze interesy państwa, to udział obywateli w działaniach przeciwko własnemu krajowi. W 2012r. wielki autorytet prawny PO prezes TK A.Rzepliński podkreślał możliwość delegalizacji partii, która chce metodami niedemokratycznymi obalić system ustroju Polski, dziś niezwykle trafnie te zarzuty działań, wrogich Polsce ze strony PO przedstawił na łamach portalu - wPolityce, wybitny polski historyk A.Nowak. PO, jako partia i jej politycy z byłym premierem D.Tuskiem nie chcą pamiętać, że dobro Rzeczpospolitej jest najwyższym prawem i nakazem Polaka.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

w. Panasiuk - 25.11.17 16:18
Myślę p. Kuba, ze należy pytać, bo kto pyta nie błądzi. Te 18 i 50 mld. to typowa bzdura podana dla uspokojenia ludzi, jak wszystko. Nikt nikomu nie daje pieniędzy za darmo. Nawet wujek Sam. Przepraszam, Polska - Ukrainie, to jeden z tych wyjątków.

Kuba - 25.11.17 10:41
Należy samemu czytać - a innych nie pytać ....

Polska składka do budżetu UE w 2017 r. wyniesie ok. 18 mld zł, a transfery z UE do Polski szacowane są na ponad 50 mld zł - poinformowało w ub. czwartek Ministerstwo Finansów w komunikacie dotyczącym przyszłorocznego budżetu Unii.
Gorzej jest z tym, że za te dobra płacimy coraz więcej - naszą polską niezależnością, niepodległością i samodzielnością - w zależności od życzeń Frau Merkel i Unijnej Spółki z ograniczoną Odpowiedzialnością

Lubomir - 25.11.17 10:35
Infantylizacja problemów?. Niekiedy można odnieść wrażenie, że wreszcie podłączyliśmy się pod właściwy rurociąg, którym płynie nieograniczony strumień pieniędzy i wszystko jest ok. Nawet tykającej bomby finansowej zainstalowanej przez 'Unabombera' Balcerowicza, nikt chwilowo nie dostrzega. Tymczasem ponad naszymi głowami prowadzone są dyskusje dorosłych, starszych unijnym stażem i mądrzejszych unijnym doświadczeniem. Dyplomacja francuska zabiega o to, żeby Paryż przejął od Londynu ster nad europejskimi bankami. Żeby Paryż stał się stolicą finansową Europy. Nie Genua, nie Florencja, nie Mediolan i nie Rzym, broń Boże Warszawa czy Kraków, ale właśnie Paryż. A my zastanawiamy się, czy autor 'Bagnetu na broń' jeszcze zasługuje na naszą pamięć i na nasz szacunek. Czesław Niemen zanuciłby chyba ze złości: 'Dziwny ten świat'.

W. Panasiukl - 25.11.17 1:37
Zastanawiam się p. Janie po co nam ten twór. Nic z tej unii nie mamy. Z każdej składkowej złotówki zwraca nam "darowiznę" 30 groszy. Skoro dajemy sobie radę bez kraju rad czy musimy do czegoś należeć.? Nasz rząd z uporem maniaka jak rzep trzyma się wrogiej nam organizacji. Wiem, że P. Kaczyński dawno temu podpisał WSZYSTKIE TRAKTATY I ANEKSY, które niekoniecznie są dla nas dobre. Nawet ruski nie wydawał tak głupich dyrektyw i tyle nie straszył co te niemieckie gryzipióry. takie jest moje zdanie. Dlaczego nikt nie wspomina ile Polska płaci unii rocznie.

Jan Orawicz - 24.11.17 20:33
Do tej całej skomunizowanej A.Merkel, przykleja się cały czas
lizander D.Tusk! Zresztą ma za co,bo przecie ta towarzyszka,usadowiła go
wysoko w UE!! Ten kołchoz o nazwie Unia Europejska, jest tak potrzebny
Europie - jak piąte koło przy wozie.W dodatku ten twór jest opanowany
przez lewaków. Jedyna Anglia przyszła w tym zakresie po rozum do głowy
i odeszła z tego biurokratycznego tworu,pełnego pierdzistołków na wysokich
gażach.Tam sobie stworzyli swój Raj na ziemi! A narody płacą haracz na ten
podstępny twór. Polska też jest zaślepiona tym żarłocznym tworem-potworem!
Czy kiedyś,tak jak Anglia ruszy po rozum do mądrych głów?! Tam Merkel z
D.Tuskiem, płodzą antypolskie uderzeniówki różnego formatu! To widać gołym
okiem i słychąć naszymi polskimi uszami! A to wzmacnia czerwoniaków ze
zgromadzenia tow.Schetyny. I tak leci ten nasz polski czas w czerwone ciapli!
Kiedy ten nasz umęczony Naród Polski, wreszcie otworzy oczy na to cwaniactwo
w krasnym kolorze?!

Olek - 24.11.17 8:32
W świecie wielkiej polityki nic się nie zmieniło. Tak jak zaplanowano "demokratyczni wybrańcy ludu" ze swoją wiedzą i zdolnościami zniszczą "demokratyczne" nacje.
Przyjazd Szydło do Paryża wykorzystał francuski uczeń mistrza masonerii do przekazania swoim w całym świecie jak mają nas traktować.
Telewizje już pokazują jakie ruchy i znaki wykonywał Marcon nad naszą demokratyczną patriotką.
Z ruchów tych i znaków nie wynika nic dobrego dla nas.
Znawca masonerii mógłby nam objaśnić co oznaczają te chamskie poklepywania, kogo wcześniej to spotkało i jak skończył.

Jan Orawicz./ - 23.11.17 21:52
Taka tawariszka Merkel byla sowieckim szpiclem na Niemcy i prosze ile
lat rządzi Niemcami! Nikt jej nie rozlicza za tamto szpiclowanie Niemców!
Bohaterka jak coś!! Z jej gęby emanuje zaprzaństwo!! Takie podłe
stworzenie rządzi państwem takim jak Niemcy! Rzecz przerażająca!!!

W Panasiuk - 23.11.17 20:52
Sama delegalizacje to zbyt mało, ale dobre i to. Do kiedy rząd będzie pozwalał na takie występki i niech mi ktoś nie mówi, że coś się nie da, bo... gdyby na Żydów ktoś powiedział choć jedno z setki tysięcy słów padających na Polskę dawno zrobiono by z nim porządek. Słabość doskonale potrafią wykorzystać przeciwnicy i z tym należy jak najszybciej skończyć. Wychowanie zaczyna się od dyscypliny. Kiedy jeden będzie ukarany, inni się podporządkują. Zbyt długo czekamy na to co nigdy nie nastąpi.

Jan Orawicz - 23.11.17 19:20
No cóż.nastąpił w Polsce ... niezwykły czas braku rozrachunku ze zdrajcami
Polski! Narosło ich tele,co przysłowiowych grzybów po deszczu! Ta krasna
banda - granda nie może przeżyć przegranych wyborów,a scislej tęgiego
kopniaka od Narodu.Za to przyjęła zasadę walki z Wygrańcami po Prawicy,
opartej z góry w dół na obłudnych posądzeniach, kraszonych rykowiskami na
ulicach i placach - głownie Warszawy.Oczywiście lewackie media - aż kipią
obłudą na PiS. Działają na zasadzie,że powtarzanie takich obłudników
powoduje,że jakiś tam procent z tej brzydkiej czerwonej kupy obłudy zostaje
w głowach - bardziej naiwnych obywateli RP. Sądy nieodkomunizowane do tej pory ROBIĄ SWOJE!.Zaskarżenie lewackich wyczynów, opartych na obłudzie -
w takiej sytuacji jest skazane na przegraną! I co tu pisać? Tym bezkrytycznym
postępowaniem Polska prawica, zablokowała proces dalszych przemian! A Polska
miała być Polską! Tak sobie też śpiewaliśmy: "ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ!!"
Teraz widać gołym okiem,że możemy sobie tylko tę piosenkę zanucić pod opuszczonymi nosami.A nie po to Naród zaufał PRAWICY w czasie wyborów.
Wszędzie bezkarne obłudne lewackie rykowiska,a głównie w Sejmie i Senacie
nie są karalne.A no,bo jak wyżej piszę - sądownictwo jest nadal czerwone!
I tu jest pies pogrzbany!!!

Drahera - 23.11.17 15:45
Żeby Żydów nie było po prawicy,to by się załatwiło z Żydami po lewicy.
Polska nam się zażydoliła - od wielu latek i w tym jest problem! Także jest
problem odżydzenia tysięcy stanowisk urzedowych- w całym kraju i w wojsku
też.A to są - najcześciej stanowiska wiodące.Kraj Rad po wojnie świadomie
zasypał nam Polskę skomunizowanymi Żydami. I proszę,co wyprawiają! Nie
chcą dopuścić do pełnego odrodzenia sią Polski. Polsza musit być krasnaja!!
Poniatno!!

MariaN - 23.11.17 9:19
Wszystko do tego zmierza, ze w końcu ta antypolska partia zostanie zdelegalizowana. Już kilka lat temu wyszło na jaw że PO dotowana była kasą niemiecką a jak wiadomo kto płaci ten wymaga. Od 2005 roku w Polsce zaczęła sie polityczna jatka, gdy POwcy przegrali podwojne wybory, to wtedy DT rozpoczał pełną nienawiści historie co doprowadziło do tragedii pod Smoleńskiem. To juz 12 lat trwa wojna polsko-polska inspirowana z zewnątrz. Platforma jest tylko narzedziem głowa jest gdzie indziej. I to właśnie powinna zbadać komisja śledcza. Tyle jest przykladów na to, ze PO działa przeciwko Polsce, ze nawet dziecko zauwazy

Lubomir - 22.11.17 23:00
Niemiecka agentura działa wręcz jawnie, pod partyjnym płaszczykiem PO. Tyle, że mocno chwieje się jej mocodawczyni - 'Mugabe w spódnicy', nieusuwalna dotąd Merkel. Inwazja bliskowschodnich Azjatów i Afrykanów mocno zagraża istnieniu Grecji i Włoch. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Włoch Antonio Tajani, przywództwo Grecji i Włoch - dwoją się i troją, żeby znaleźć jakiś modus vivendi. Antonio Tajani pod koniec tego miesiąca zamierza uczestniczyć w Szczycie Europejsko-Afrykańskim w Abidżanie, w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej. Wiele wskazuje na to, że Włosi planują uczestniczyć w rozbudowie lokalnych rynków pracy - w ojczyznach potencjalnych wędrowców. Jest to całkowicie odmienna koncepcja od koncepcji niemieckiej, domagającej się niekończącego się nigdy transportu ludności bliskowschodniej i afrykańskiej - do Europy. W plany Przewodniczącego kontynentalnego Parlamentu najwyraźniej już wpisali się Polacy, którzy zbudowali Fabrykę 'Ursusa' w Etiopii.

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1914 roku
Wymarsz do walki Pierwszej Kompanii Kadrowej.


06 Sierpnia 1944 roku
6 d. Powst. Warszaw.: w Śródmieściu zaczyna działać Harcerska Poczta Polowa. Niemcy mordują 100 chorych Szpitala ul. Leszno


Zobacz więcej