Sobota 25 Stycznia 2020r. - 25 dz. roku,  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.11.17 - 22:06     Czytano: [774]

To zdrada stanu

To co dziś uczynił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, to prawdziwe samounicestwienie PO. Po tym wystąpieniu Grzegorza Schetyny i wyczynach europosłów PO w PE w Brukseli i ich głosowaniu przeciwko Polsce, to nie ONR, a właśnie PO powinna zostać zdelegalizowana, bo to przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oskarżył Polskę i Polaków o brunatny faszyzm.

To zdrada stanu, naruszająca polską rację stanu, Konstytucję RP, kodeks karny, ale przede wszystkim godność narodu polskiego. Stek bzdur, antypolskość, mowa nienawiści wobec milionów Polaków, podłe i kłamliwe ataki Belga Verhofstadta, niemieckich europosłów, oskarżających Polaków o nazizm i prześladowanie demokratów, całkowicie dziś współgrają i współbrzmią w jednym chórze z oświadczeniem przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.

My, Polacy mamy przepraszać za prześladowanie korników, za pigułki na receptę, a jednocześnie za Marsz Niepodległości, za faszyzm, a być może też za II-gą Wojnę Światową, za niemieckie obozy koncentracyjne, a nawet za holokaust. Zwykłych zdrajców, dobrze opłacanych przez obcych, pośród totalnej Targowicy, szkalujących i szkodzących ze wszystkich sił swej własnej Ojczyźnie nigdy u nas nie brakowało i nawet nie trzeba było na to wielu judaszowych srebrników, oni tak ze zwykłej nienawiści do polskości i normalności.

Postawa byłego premiera Donalda Tuska dziś szefa RE i byłej wicepremier polskiego rządu Elżbiety Bieńkowskiej, dziś komisarz UE z PO ma tu niestety ogromne znaczenie. Jakim wartościom hołdują ci ludzie - cynizmowi, zaprzaństwu, obłudzie, służalczości, podłości, chęci poniżenia własnego kraju i upokorzenia własnego narodu? Ci, którzy szkalowali Polskę w PE i tych sześciu europosłów PO, którzy głosowali za rezolucją przeciwko Polsce, z pewnością znajdą swe miejsce w 9-tym kręgu piekła jak w Boskiej Komedii, obok Judasza, Brutusa, ale też pewnie zdrajców pokroju Radziejowskiego, Radziwiłła, Kossakowskiego, Branickiego czy Rzewuskiego.

To, że eurodeputowany PO Janusz Lewandowski, wielki szkodnik dla substancji i majątku narodowego, wróg Polski, były minister od wyprzedaży za bezcen i w atmosferze afer polskich przedsiębiorstw, powszechnie nazywanej tzw. złodziejską prywatyzacją to wręcz pomnikowy symbol szkodzenia Polsce i Polakom, a dziś dla milionów Polaków pomnik zdrady i szkalowania Polski za granicą. Ma on wielkie zasługi w kolonizacji Polski.

Mało kto pamięta, ale byłem świadkiem haniebnego procesu, wytoczonego przez byłego MPW Janusza Lewandowskiego prezesowi NIK Lechowi Kaczyńskiemu, właśnie za krytykę owej złodziejskiej prywatyzacji. Już wtedy, w latach 1992-1993 św.p. prezydent Lech Kaczyński miał pełną świadomość niegodziwości postępowania takich ludzi jak właśnie dzisiejszy eurodeputowany PO Janusz Lewandowski, wyczucie i wrażliwość na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość społeczną gdańskich neoliberałów. Już wtedy św.p. prezydent Lech Kaczyński jako ówczesny prezes NIK-u podjął próbę obrony godności i dobrego imienia Polski i Polaków oraz ukrócenia ewidentnego złodziejstwa. Dziś to właśnie próbuje skutecznie kontynuować polski rząd oraz PIS. Trzeba jednak pamiętać, że bezkarność tylko rozzuchwala złoczyńców, a tam gdzie nie ma kary, tam i nie ma miary w zdradzie, zaprzaństwie i szkodzeniu Polsce.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

W. Panasiuk - 21.11.17 16:32
Kuba jak zwykle wszystko doskonale rozumie, resztę uważa za głupców, przynajmniej tak wynika z jego wpisu. Otóż p. Kuba nie ma na świecie ludzi, którzy wszystko rozumieją, tak im się tylko wydaje. Zadałem retoryczne pytanie, a to mi akurat wolno. Każdą opinię należy wypośrodkować, fanatyzm do niczego dobrego nie prowadzi. Niektórzy piszą byle pisać. Nie trzeba być w kraju by zrozumieć co tam się dzieje, może jesteśmy nawet bardziej poinformowani za granicą, nie sądzi pan? P. Lubomir i p Orawicz mają rację. Wciąż wracamy do przeszłości, ale to już było i skoro PIS podjął się obowiązków rządzenia na nim spoczywa również odpowiedzialność rozliczeń. Zbyt długo czekamy na jakiś stosowny ruch, sama propaganda do niczego nie prowadzi, wręcz staje się nudna. Tu i teraz, żadne później, bo reformy sądownictwa jeśli będą, to bardzo minimalne, chyba, że p Zosia zdecyduje inaczej. Było tyle czasu na rozliczenie komuszków typu Jaruzelski, Kiszczak i co? Dopiero dzisiaj chce się ich degradować, trzeba było zrobić to za życia, przeżyli jak pączki w maśle i nikt nie kiwnął palcem. Przecież prawica była kiedyś u władzy. Zaraz ktoś wpisze, że to było niemożliwe ...i nie będzie. Wielu ma umaczane palce również z prawicy i my wszyscy o tym wiemy. Zauroczeni kilkoma drobnymi zmianami zapominamy o tym. Tusk też nie przyjechał sam na obchody tylko ktoś go zaprosił< pytam po co? Każdy powinien pisać własne opinie, ale nie wmawiajmy nikomu, że tylko nasze są słuszne - bo tak nie jest.

Kuba - 21.11.17 14:10
Ja z kolei odczytałem bardzo dobrze... ostatnie zdanie Pana MariaNa i całość jego mądrego i logicznego wpisu.
Ponadto; Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością - powiedział mądry człowiek...
Dodam jeszcze, że tym mądralom którzy coś tu wypisują, że PRZECIĘTNY obywatel RP nie zna tych spraw - pytam ich wprost - a kim wy JESTEŚCIE?
Drugim odpowiadam, że w tej RP trzeba żyć i pracować aby Polskę zrozumieć.
I tylko tyle mam do powiedzenia.... mam do powiedzenia

Lubomir - 21.11.17 9:46
Wygląda na to, że przeciętnym rodakom nie przeszkadzają zbytnio aferzyści i złodzieje. Uważają, że z rygorystą moralnym można być tylko uczciwym i biednym. A przecież tego mieliśmy niemało w ciągu ostatnich dekad.

W. Panasiuk - 21.11.17 3:18
Nie wiem jak rozumieć ostatnie zdanie p. MariaNa. Znaczy, że ja niby bronię złodziei?

Jan Orawicz - 21.11.17 0:23
MariaN wyczekiwanie niewiadomego czasu, na prawne rozliczenie
postkomunistycznych złodziejaszków itp,to jest złuda.Ponieważ w
prawie liczy się też czasokres,co to rodzi przedawnienia! Stąd ten
bezruch na rozrachunki z czerwonymi rabusiami itp. A ten bezruch
narasta z każdym rokiem! Do tego dochodzi wykradanie dokumentacji,
a ściślej przestępczych dowodów. Ale przeciętny obywatel RP nie zna
tych spraw.Stąd to przeciąganie,autentycznego prawnego rozrachunku
z przestępczą przeszłością w czerwonym kolorze! Przestępcy o tym
dokładnie wiedzą,że przeciętni Polacy nie interesują się tym tematem.
I w taki sposób te przykre sprawy rozejdą się po przysłowiowch kościach.
Też dochodzą do tej sprawy tzw. przebaczacze -autentyczni i sztuczni!

MariaN - 20.11.17 23:29
A ja myślę, że ci bonzowie, mafiozi i inni gangsterzy w białych kołnierzykach będą wsadzani do pierdla jak tylko dobra zmiana upora sie z reformą sądownictwa. Bo tak na chłopski rozum, jaki sens aresztować ulubieńca np. sędziego Milewskiego lub Tulei jak i tak osądzą ze niewinny. Pamietamy jak sędzia Łączewski skazał szefa CBA Mariusza Kamińskiego na 3 lata bezwzględnego więzienia za łapanie łapówkarzy a Sawicką za wziecie 100 tys łapówki uniewinnił. Ciągle ludzie potępiają PiS, ze jeszcze ...aż po 2 latach rzadzenia nie powsadzał wszystkich za kratki. Pomaleńku, pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł, tu przeciwnik jest zbyt mocny, jeszcze by wykonywać pochopnie ruchy nieprzemyślane. Takie głosy słysze juz od roku. Dlatego tak myślę, że ci wszyscy którzy tak zniecierpliwieni utyskują na rządzących ze jeszcze nie powsadzali złodziei do pierdeł, to tak właściwie stają w ich obronie.

W. Panasiuk - 20.11.17 22:24
Cieszymy się z sukcesów nowego rządu, ale w dalszym ciągu zbyt mało naciskamy na egzekwowanie praworządności. Wprawdzie często się kogoś zamyka, ale wciąż oszczędza tych, których dawno powinno się postawić przed trybunałem. Komedia z HGW i innymi obrażającymi naszą ojczyznę. W żadnym innym kraju nie puszczono by tego płazem. Piszemy o artykułach za zdradę, ale co z tego wynika, a no nic. W dalszym ciągu są równi i równiejsi, a prawo jakby nie działa. To już dwa lata rządów, a my nadal czekamy nie wiem na co. jeśli ktoś próbuje krytykować poczynania rządu, zaraz zostaje napadnięty i zdeptany. Świętych krów u nas nie ma, a my wyborcy nie bądźmy aż tak naiwni. Sukcesy są , ale dlaczego nie rozlicza się winnych i pozwala na szkalowanie kraju u obcych. Najwyższy czas z tym skończyć. Dość słów, oczekujemy na czyny. Milczymy kiedy rozdaje się miliardy sąsiadom i czekamy na obiecanki, że w służbie zdrowia kiedyś będzie lepiej. Nie powracajmy do przeszłości by nie spowalniać przyszłości.

Lubomir - 20.11.17 20:49
Panie Janie, ostatnio prasa europejska otwarcie pisze o koniach trojańskich Putina w Europie. Wielu obserwatorów i analityków europejskiej rzeczywistości, zalicza do tych koni: Angelę Merkel, Gerharda Schroedera i Donalda Thuzka.

Jan Orawicz - 20.11.17 17:22
Tak jest z tym Tuskiem,ponieważ obecnie rządzacy Polską boją się
rozliczyć tego cwaniaka,za świadome powalenie polskiej gospodarki'
Ten łotr był przez Niemców - celowo wciśnięty naiwnym Polaków na
...AŻ premiera! On przyszedł z zadaniem zrujnowania gospodarczego
Polski.To był wysłannik Merkel,a ściślej Niemców. By przypadkiem
nie został aresztowany,to przed czasem zgarnęła go do siebie Merkel.
8 lat pastwił się nad Polską! I jest nadal nietykalny!! Teraz Polska
wydatkuje miliardy na odbudowę tego,co nietykalny Doncio powalił i
zrównał z ziemią - na czele z Kolebka Solidarności,czyli Stocznią Gdańską.
Ten podły cwaniak, powinien być aresztowany za świadomą ruinę
gospodarczą Polski! Jak do tej pory, nie ma komu wystąpić w tej sprawie!Dowody leżą w teczkach - chyba zakazanych do wglądu!
W Polsce czas wielki na stworzenie fachowej grupy ekonomistów, do
zbadania przyczyn ruiny gospodarczej, jakiej dokonał Tusk. Ale czas
wskazuje,że jednak na podłość nie ma w Polsce mocnych!!! A Pan Tusk
jest nawet mile zaprszany do Polski. Nagle urwały się celne podejrzenia
w stosunku do niego! I masz diable pociechę!!!

MariaN - 20.11.17 15:49
Pupil Putina, Donald Tusk znowu zaczął szczekać na tweeterze wylał pomyje na Polskę, ale dostało mu sie nie tylko od rządu i prezydenta w Polsce ale i od zagranicznych decydentów, którzy krytykują go za brak bezstronności na stanowisku w UE. Tusek nic sie nie zmienił, jest nadal tym samym przysłowiowym matołem, dla którego najważniejsza jest waadza i pieniądze, chce pokazać, że jest przywódcą totalnej opozycji, myśli o kandydowaniu na prezydenta RP za 3 lata, ale nie bierze tylko pod uwagę jednego szczególu, tego, że z więzienia nie można kandydować.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Stycznia 1943 roku
Zamordowany w Auschwitz-Birkenau Jan Karcz, polski generał brygady, dowódca Maz. Brygady Kawalerii w 1939 (ur. 1892)


25 Stycznia 1858 roku
Na ślubie córki królowej Wiktorii po raz pierwszy zabrzmiał "Marsz weselny" Mendelssohna


Zobacz więcej