Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.11.17 - 22:55     Czytano: [1212]

POLSKA I ŚWIAT – MARKETING, POLITYKA I...(10)

……………………………………………………………………

Zdzisław Wojciechowski
miesiąc listopad 2017


……………………………………………………………………

(NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI, A W NICH TAKŻE POLITYCZNE NIEDORZECZNOŚCI WSZELKIE, PRZEDSTAWIANE W POSTACI FAKTÓW + REWELACYJNY KĄCIK ZDROWIA)

Piosenka z filmu Gladiator: Hans Zimmer / Lisa Gerrard
„TERAZ JESTEŚMY WOLNI" - tytuł piosenki

Podobno nie da się przetłumaczyć słów tej piosenki śpiewanej przez Lisa Gerrard. Takie są informacje w Necie. Z wywiadu z Nimi (Hans Zimmer / Lisa Gerrard) wynika, że Lisa śpiewa własnym językiem, którym zwraca się bezpośrednio do Boga i przenosi nas w świat Jej z Bogiem transformacji, który Jej natchnieniem dotyka wszystkich ludzi na ziemi bez żadnych barier i bez względu na region ziemi, jego kulturę, rasę ludzką, religię bądź wyznanie. Natchnienie to wyraża ogromną siłę spokoju, który dotyka wszystkich, którzy tej piosenki słuchają, poprzez ludzki umysł, ludzkie serce i ludzką duszę. (mój tekst i moja interpretacja wspomnianego wywiadu)

Ucz się więc poniższych prawd życiowych przy niesamowitym brzmieniu muzycznym utworu stworzonego dla spokojnych, opanowanych, a jednocześnie najsilniejszych duchem i odwagą ludzi tego świata , - Gladiatorów. To jakże wymowny mój dla Ciebie dar. Buduj więc przeze mnie nim wspierany siłę Swoją przy jego akompaniamencie i siłą jego brzmienia, duchowej mocy i spokoju, pokonuj kolejne stopnie swojej wolności!. Niech Ci się szczęści już zawsze, a w chwilach jakiegokolwiek zwątpienia, wracaj do tego muzycznego arcydzieła, wraz z nim przenoś się choćby na krótką chwilę w krainę transformacji z Bogiem, czerp z niej siły do własnych działań wszelkich, ... WZACNIAJĄC UTWOREM TYM DUCHA SWOJEGO ZAWSZE WTEDY, KIEDY TYLKO JEST TO MOŻLIWE, LUB KIEDY CZUJESZ TAKĄ DUCHOWĄ POTRZEBĘ i Z W Y C I Ę Ż A J

………………………………..

……………………………….
>>>,Jeżeli zastanowisz się w sposób merytoryczny, /dotyczący istoty sprawy, o której tutaj mowa/, co możesz?, Inaczej, na co pozwala Ci państwo, - czyli jego system prawny?, - A co chciałbyś?, - Czyli, na co obecny system prawny państwa Ci nie pozwala?, - To wiesz w sposób jednoznaczny czy jesteś w miejscu, w którym być chcesz! Masz tym samym bardzo poważne zadanie do rozwiązania, co z tym problemem możesz zrobić?: Czy zmienić miejsce zamieszkania w sensie zmiany państwa, czy podjąć walkę, albo przyłączyć się do walki o jego rozwiązanie na miejscu? Wybór opcji jak zawsze należy do Ciebie.

(K – E.P.) >>> Tonący, ma tylko jedno wyjście żeby życie swoje uratować. Chwytanie się przysłowiowej brzytwy, to droga do przyśpieszonej śmierci. Nie mając wyboru, musi więc natychmiast nauczyć się pływać, co nie zawsze jest niemożliwe! Jeśli tak samo, - dosłownie identycznie, jak w przypadku natychmiastowej nauki pływania - potraktujesz swoje zadanie i umocowanie w marketingu, którym zdecydowałeś się poważnie zająć, - zmartwychwstaniesz bez wyboru(!), Budząc się RENTIEREM.

…***** Usuń z głowy /z podświadomości własnej/ wszelkie limity. Zobaczysz, co znaczy namiastka prawdziwego życia. Pełen obraz prawdziwego życia, wymaga wielu innych jeszcze działań, które przy mnie osiągniesz.
...
**** Wszelkie życiowe problemy rozwiązują się same przy spełnieniu jednego tylko warunku, że będziemy o nich rozmawiać.
………………………………………..
W tumulcie, czyli w zgiełku, wrzawie i zamieszaniu, jakie w polityce panują, oraz w politycznym burdelu, czyli ogólnym bałaganie jaki wkradł się polityczną siłą bezwzględności wszelkiej w medialne informacje i medialny przekaz w 90 % przez obce w Polsce media publiczne dodatkowo manipulowany nakazem politycznych obcych i wrogich nam elit, warto mieć w pobliżu, w zasięgu / pod ręką/, dostęp do informacji i uczciwych porad, na których zawsze można polegać. Takie właśnie swoimi publikacjami wszystkim z Was gwarantuję.
………………………….


Szykuje się pierwszy w historii przeszczep głowy. Na operację zgodził się anonimowy Chińczyk

Wprost 28.10.2017 / 19:00


© U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Kevin Iinuma Czyszczenie narzędzi chirurgicznych

Na poważnie o zabiegu przeszczepienia głowy mówi się od 2013 roku. Tym razem jednak możemy przypuszczać, że zapowiedzi neurochirurgów zostaną spełnione. Wyznaczono już przybliżony termin operacji - będzie to grudzień tego roku.

Za pierwszy na świecie przeszczep głowy zabierze się neurochirurg Sergio Canavero. Na łamach portalu iflscience.com zarzekał się, że tego niezwykłego wyczynu dokona jeszcze w roku 2017. Urodzony we Włoszech lekarz w licznych wywiadach podkreślał, że jednym z największych przeciwwskazań w zabiegu określanym jako „total body transfer” jest brak gotowości opinii publicznej na tego typu przełom. Od strony medycznej, jak twierdzi, nie ma już prawie żadnych znaków zapytania. Podobne zabiegi z powodzeniem przeprowadzano na zwierzętach.
Do Canavero zgłosił się na ochotnika anonimowy obywatel Chin. Według planu przedstawionego w iflscience.com jego ciało zostanie schłodzone do temperatury 10 stopni Celsjusza, a później pozbawione głowy. Neurochirurg razem z całym zespołem medyków przyłączy ją do ciała zmarłej w wypadku bądź skazanej na śmierć innej osoby. Szacuje się, że cały ten proces potrwa do 72 godzin. Kluczowe w tym wypadku będzie szybkie połączenie tętnic i uniknięcie niedotlenienia mózgu. Główną wątpliwością lekarzy na całym świecie jest jednak kwestia przerwania rdzenia kręgowego. Mimo wszystkich głosów krytycznych doktor Canavero twierdzi, że nie będzie to dla niego problemem.
………………………………
Z. W. / Mój komentarz
Pom prostu strach komentować.

…………………………………..

Życiowe reguły i zasady niepowtarzalna ich seria edukacyjna
1.
K – E.P.) >>> Reguły, mają wyjątki, - zasady, mają odstępstwa, - życie nasze składa się z nich wszystkich, - ale wpływ na życie, mają wyłącznie same reguły i zasady, te, które prawidłowym życiem naszym kierują, a które poznać musisz bardzo dokładnie! Wyjątki i odstępstwa, są tylko życia barwnym uzupełnieniem i urozmaiceniem, wcale jednak nie zawsze pożądanym!.

(K – E.P.) >>> Regułą i zasadą wszystkich społeczeństw świata, jest ich bieda. Wyjątki są tutaj nieistotne, bo na nic wpływu nie mają i niczego nie zmieniają!.


(K – E.P.) >>> Zmieniać, więc musimy wyłącznie reguły i zasady, o których wyżej piszę w szczegółach, choć bardzo skrótowo.
……………………………..
2.
Kilka składowych drogi do sukcesu
Nie możesz zdawać sobie sprawy jak blisko byłeś sukcesu, może nawet szczęścia pełniejszego, kiedy się zatrzymałeś, albo zawróciłeś!. Bo skąd możesz, wiedzieć jak jest tam gdzie nie byłeś?.
Natura jest siłą, która sama szuka rozwiązań i sama je znajduje. Wystarczy się jej poddać, by wszystko poszło jak z przysłowiowego płatka. Jedno z naturalnych praw wiary, mówi także: „Szukajcie, a znajdziecie”!.

(K – E.P.), >>> Jak więc chcesz znaleźć nie szukając?

(K – E.P.), >>> Jakich zmian oczekujesz, jeżeli pojutrze, będziesz robił to samo, co robiłeś wczoraj?.

(K – E.P.) >>> Człowiek jest mądry nie tym, co mówi, lecz tym, co słucha, co czyta, co widzi i właściwymi wnioskami z powyższego wyciągniętymi. Tego się trzeba nauczyć!

(K – E.P.), >>> Jeżeli chcesz mieć inaczej, - chcesz w życiu coś osiągnąć, - musisz nauczyć się słuchać, czytać, patrzeć, porównywać i wyciągać właściwe wnioski, do których wyciągania niezbędna jest ogromna wiedza! To jednak one właśnie, właściwe wnioski, odkryją Ci prawdę i wskażą właściwą drogę!.

(K – E.P.) >>> Żeby wiedzieć, musisz zacząć bywać(!), nigdy się nie zatrzymywać i nie zawracać!

(K – E.P.) >>> Nie istnieją koszty, których nie warta byłaby wiedza, bez której nie może być właściwych działań!. Świat, jednak za wiedzę nie płaci, płaci za działania, które są tym skuteczniejsze, im większa jest posiadana wszechstronna wiedza! Dlatego do końca dni swoich należy wiedzy pożądać, łaknąć jej i ją chłonąć!. Wiedzę należy kochać najbardziej ze wszystkiego, co ziemskie. Dopiero wówczas wygrasz to, co dotychczas było przegranym.
……………………………………
3.
Powtarzam bardzo rzadką okazję

Autentyczny, faktycznie działający przykład uczciwego prostego bardzo Marketingu – (do wykorzystania dla każdego)
Idealny bezpłatny sposób na sprawdzenie swoich indywidualnych merytorycznych marketingowych zachowań i swoich w nim wyników.

Oto namacalny przykład skutecznie działającego uczciwego, nieskomplikowanego, bardzo prostego w udziale i obsłudze Programu marketingowego, w połączeniu z innymi zaprezentowanymi poniżej możliwościami, - bezpłatnie.

Masz więc w prezencie:
- dostęp do selekcyjnej, bardzo wyjątkowej Internetowej Księgarni
- bezpłatny dostęp do członkostwa Klubu Książki przy tejże Księgarni
- możliwość bezpłatnego przystąpienia do Programu Partnerskiego Księgarni, pozwalającego wiecznie wypracowywać stałe prowizje od mimowolnego nawet pośredniczenia w sprzedaży książek, które w czasie przyszłym mogą wyłącznie rosnąć.

Wszystko powyższe autentycznie bezpłatne, uczciwe, przeze mnie gwarantowane.

Jedyna chyba w swym rodzaju w kraju naszym Księgarnia Internetowa pod Internetowym adresem: www.tolle.pl?pp=1470, wspomoże każdego najbardziej wymagającego nawet w zakresie jego zainteresowań związanych nie tylko z tematem publikowanego przeze mnie Marketingu (ogólnie), ale także w konkretnym bardzo temacie każdego niemal indywidualnego zainteresowania.

- Zainteresowanym tematyką przeze mnie prezentowaną, być może jej fascynacją nawet, polecam bardzo obszerną wiedzę książkową tematycznie wyselekcjonowaną z dziesiątek tysięcy tytułów książkowych, - zalegających rynek księgarskich półek sklepowych, - przy pomocy, których swą fascynację czy jakiekolwiek inne zainteresowanie jakimś kawałkiem tego świata, zmieniać będziesz skutecznie własne życie i świat wokół siebie. Korzyści: Nie poszukujesz wśród dziesiątek tysięcy pozycji, a wybierasz z pośród kilkuset już wybranych i na propozycji ich zakupu przez inne osoby, zarabiasz niewielkie uczciwe pieniądze, ale jednak zarabiasz.

-, Jeżeli pragniesz wzbogacać wartości, o których wyżej i w treści całości prezentowanego przeze mnie publikowanego materiału zatytułowanego „Diabelski Marketing” i innego, możesz bezpłatnie dołączyć do „Klubu Książki Tolle.pl” nawet teraz. Przystąpienie do Klubu Książki polecam pasjonatom książek, z których potrafią czerpać każdą bardziej lub mniej specjalistyczną wiedzę, jak również twórczo wypełniać własny sposób na pożyteczne wypełnianie i spędzanie własnego czasu wolnego.

Korzyści: Masz bliższy dostęp do szukanej książki, do informacji o nowościach rynku światowego oraz w upominku otrzymujesz 5 tytułów książkowych, a także możliwość uczestniczenia w Marketingu pozwalającym zarabiać pieniądze.

- I wreszcie każdy z Was, Drodzy moi, może równie bezpłatnie przystąpić do Programu Partnerskiego, w którym zarabiać będzie wieczną prowizję od sprzedaży książek, bardzo starannie wyselekcjonowanych do poziomu kilkuset najlepszych tytułów światowych, które w pełni zadowolą najbardziej wybredne w ich zakresie osoby zainteresowane. Korzyści: Zarabiasz pieniądze, bez inwestycji własnej, bez jakiegokolwiek wkładu finansowego. Wystarczy znajomym przekazać adres strony www., który otrzymasz i którzy tak jak ty mogą robić to samo.

Przyjazna bardzo, wręcz przyjacielska obsługa tak Klienta Księgarni, jej Klubowicza, jak również jej biznesowego Partnera, to rzadka cecha dzisiejszych usług, działających na korzyść nas wszystkich. Życzę pomyślności w zakresie powyższych działań, które nie będą jedynymi, proponowanymi w niedługim przeze mnie czasie.

Zmieniajmy, więc najpierw siebie, swoje życie, a później choćby najdrobniejszy nawet kawałeczek tego świata, dzięki swoim chęcią, a także moim wysiłkom i prezentacjom marketingowym, ale także dzięki lekturze dobrych książek przez Księgarnię tą prezentowanych, z wyjątkowo łatwym do nich dostępem dla wszystkich…
i płynąca z niego nauka:


***** Na tysiące składają się setki, na setki składają się dziesiątki, na dziesiątki składają złotówki, na złotówki składają się grosze, a od nich właśnie zaczyna się każdy normalny i uczciwy biznes. Propozycję otrzymałeś i możesz ruszać w nową podróż.

Zaczynasz otwierając stronę

www.tolle.pl?pp=1470 (kliknij)>>>
a następnie otwórz właściwe linki, np. Program Partnerski (do zarabiania pieniędzy). Po 2 miesiącach sprawdź swoje finansowe wyniki. Będą one wskazywały na Twój Marketingowy talent, – jeżeli będą one plusowe, lub jego brak, – jeżeli będą zerowe. To bardzo ważna wskazówka do marketingowego być, albo nie być, uzyskana praktyczną i bezpłatną drogą.

Marzysz o zmierzeniu się z prawdziwym, poważnym Marketingiem, - by uniknąć późniejszych rozczarowań, - sprawdź wpierw swoje możliwości w jego namiastce. Lepszego sprawdzianu nie znajdziesz.

‘’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
4.
Pieniądze – w telegraficznym skrócicie

Pieniądze szczęścia nie dają. Tak Cię uczą i po to tak właśnie Cię uczą, byś mógł jedynie pracować na kogoś, być wyłącznie niewolnikiem, coraz bardziej obarczonym haraczami, któremu pieniądz jest zupełnie do życia zbyteczny. Takie niewolnicze zachowanie ma uniemożliwić Ci poznanie innych, - dotąd nieznanych możliwości zarabiania pieniędzy, tym samym, abyś nie miał możliwości poprawy swego tradycyjnego życia niewolniczego, zmiany życia na lepsze, abyś przypadkiem z niewolnictwa nie zdołał się uwolnić, bo kto miałby na nich tyrać do czasu, aż sam z głodu i wycieńczenia padnie?!!!
Gdybyś kiedykolwiek zadał sobie pytanie: „ to jak powyższe ma się do świata, w którym wszystko, absolutnie wszystko sprowadza się do jedynej rzeczywistej i słusznej przecież wartości pieniądza”?, - Zrozumiałbyś prawdopodobnie samemu, że doszedłeś do życiowej zasady, bez istnienia, której życie nie tylko nie ma sensu, ale, że jest ono zupełnie niemożliwe! Takie dopiero, jedyne właściwe spojrzenie na dzisiejszą niewolniczą nadal jeszcze rzeczywistość, jest podstawą zakłamania obecnego świata wszechstronnej i wszechobecnej obłudy, fałszu, oszustw, zagrożeń i gwałtów, jakich nie było wcześniej! Zakłamania, któremu kłamliwie elity nienasycone zachłannością na pieniądz, potrafią tylko zaprzeczać, zaprzeczać i jeszcze raz zaprzeczać, bo to robić jest najłatwiej, tym bardziej, że żadnych innych wyjaśnień nie tylko nie żądasz, ale nawet ich nie oczekujesz! Bo niby, od kogo?!. Stąd też od najmłodszych lat ustawiony zostałeś w pozycji, która zaświadczać ma o tym, że czym lepiej będziesz się uczył, a później tyrał, czyli pracował, tym szybciej i łatwiej podążać będziesz do świetlanej przyszłości swojej. Nikt jednak nie mówił Ci, jaka to będzie przyszłość, a Ty nigdy nikogo o to nie pytałeś. Zapytam, więc Ciebie, bez względu na Twój wiek i tzw. status społeczny, - czy napotkałeś na swojej życiowej drodze ową świetlaną przyszłość? Może odważysz się nawet ją określić, czy może nie masz odwagi by powiedzieć faktyczną prawdę?


(K – E.P.) >>> Mogę Cię zapewnić jedynie bardzo sumiennie, iż przy pomocy realizacji tamtych obietnic, nawet w wieku najstarszym(…?) Twoja „świetlana” przyszłość będzie się ledwo żarzyć, jeśli wcześniej znacznie nie zgaśnie!. Czy widzisz jak bardzo oszukano Cię kiedyś i jak jeszcze bardziej oszukuje się Cię dzisiaj?

Będę ukontentowany i usatysfakcjonowany jednocześnie zaprezentowaną Twoją opinią własną, jeżeli po rozumnym przeczytaniu powyższej mojej fragmentarycznej, co prawda idei, widzisz sens i chcesz nauczyć się patrzeć na otaczający Cię świat faktami, które nigdy już nie będą miały siły prowadzić Cię drogą fałszu elit, politycznej obłudy i narodowego zamordyzmu!!!

Krótka opinia Twoja wskazana. Pisz na maila maila: Intermarkbis@wp.pl

5.
Też o pieniądzach trochę inaczej

O pieniądzach inaczej, jak nigdy jeszcze…

Do dzisiaj PINIĄDZE są tematem tabu, o którym żadne szkoły na świecie całym, właściwej, bo jedynej prawdy nigdy nie uczyły i nadal nie uczą.

Wiele razy pisałem o pieniądzach w różnych ich kontekstach. Tym razem przedstawiam rewolucję, jaka z nimi jest związana, opartą na poniżej przeprowadzonym dowodzie, wprost, co do meritum rozważanej sprawy.

„Pieniądze szczęścia nie dają”,
jak mówi nam odwieczne powiedzenie, dogmat(?) wręcz, wpajany nam z mlekiem matek naszych, przez wszystkich możnych świata zarówno tamtego, w którym żyliśmy kiedyś, jak również świata obecnego. Każdy z nas przyzna równocześnie jednak, że pieniądze dają nam „wolność*, -w każdym polskim słownikowym w znaczeniu podstawowym tego słowa, co poniżej uzasadniam, - czyli dają nam szczególny bardzo rodzaj wolności, której skutecznie i z premedytacją pozbawiani jesteśmy, co jest powodem chronicznego braku ich posiadania, a co w następstwie owego braku, czyni nas odwiecznymi i nadal wiecznymi niewolnikami, czyli nieszczęśnikami, biedakami i nędzarzami!!! Wracając do początku stwierdzenia, dochodzimy teraz do wniosku, że pieniądze szczęście nam przynoszą, ale dodać należy jednoznacznie i bezwzględnie(!) , że muszą to być pieniądze wyłącznie uczciwe, czyli zarobione każdą i dowolną z dróg, ale dróg wyłącznie uczciwych wg zapisanych Prawd Bożych! Tym dowodem przeprowadzonym wprost, zaprzeczam karmionym nas dotychczasowym powiedzeniem: „Pieniądze szczęścia nie dają” i stawiam w miejsce dotychczasowego powiedzenia, przeprowadzony dowód wprost, który we właściwej zapisanej przeze mnie formie brzmi:
(K – E.P.) >>> „Pieniądze przynoszą szczęście, dając ludziom wolność, bez względu na to, jakiego fragmentu swej tożsamości wolność owa dotyczy. Posiadaniem przez nas pieniędzy bowiem, wyzwala nas z jakiejś części odwiecznego niewolnictwa i jego zawsze zgubnych dla nas następstw ”!.

*Wolność – w znaczeniu nas interesującym przy rozważaniu niniejszego tematu to:


- swoboda, czyli dowolność, dobrowolność - inaczej, - możemy mieć to wszystko, co sami mieć chcemy w zależności od ilości posiadanych pieniędzy
- wyzwolenie, czyli uniezależnienie – inaczej, - my wyłącznie decydujemy o tym, co sami chcemy mieć w ilości i na którą pozwala nam ilość posiadanych pieniędzy
- niezależność, czyli samostanowienie - inaczej, - my stanowimy /decydujemy/o tym, co sami mieć chcemy i w jakiej ilości, w zależności od ilości posiadanych pieniędzy
- demokracja, czyli wybieralność – inaczej, my wybieramy i tylko my sami decydujemy o wyborze tego, co my wyłącznie mieć chcemy, w zależności od tego na ile posiadane pieniążki nam pozwalają.
Demokracja, to również możliwość wyboru tego, czy tych, kogo, czy, których mieć chcemy: np. w rządzie, w parlamencie, czy w urzędach, wyrażana naszym akcesem podczas wszelkiego rodzaju wyborów, - przy rozważanym temacie jednak nieistotna, choć przy temacie wyborów, zasadnicza, - w Polsce przestępczo zagarnięta. Jak przedstawiłem powyżej, istnieją cztery zasadnicze rodzaje wolności, z których każdy jej rodzaj, oparty jest na bezwzględnym posiadaniu pieniędzy!.

A więc, jak wykazałem powyższym bardzo czytelnym dowodem przeprowadzonym wprost, w każdym przypadku rozważania wolności, - musimy posiadać jakąś nie koniecznie ścisłe określoną ilość pieniędzy, - które są szczęścia rodzajem, dla każdego z nas innego rodzaju, dla wszystkich jednak bardzo osobliwego, dosłownego i ponad wszystko zasadniczego! Posiadasz pieniądze, żyjesz; nie posiadasz pieniędzy, umierasz!

Mój, więc, zupełnie inaczej swą treścią zasadniczą prezentowany dogmat w sprawie pieniędzy, jakże zupełnie inny od dotychczas z uporem niewolniczego maniaka lansowanego, brzmi:


(K – E.P.) >>> „Człowiek pozbawiony możliwości zdobywania uczciwych pieniędzy, nie zazna nigdy jakiegokolwiek rodzaju szczęścia i wolności, i w jakiejkolwiek ich formie”

I dogmat drugi, będący uzupełnieniem pierwszego i z jego treści wypływający bezpośrednio:

(K – E.P.) >>> „Każdy człowiek otrzymujący jakąkolwiek możliwość wejścia w posiadanie pieniędzy nieuczciwych, - zdobytych zawsze kosztem bliźniego swego bo innej alternatywy nie ma, - korzystający z tej możliwości, tym bardziej z możliwości ich pomnażania , jest przestępcą, - z punktu widzenia każdego normalnego prawa, - i jako przestępca będzie odpowiadał, jeżeli nie przed prawem ziemskim, to przed Stwórcą tego świata, na Sądzie Ostatecznym”

Oto rewolucja w znaczeniu szczęścia, ściśle powiązanego z pieniędzmi oraz absolutną koniecznością uczciwego ich posiadania, aby o jakimkolwiek rodzaju szczęścia, wolności, móc mówić w ogóle!!!

(K – E.P.) >>> Rewolucja, polegająca na stwierdzonym przeze mnie i przeze mnie udowodnionym fakcie, iż uczciwe pieniądze, z ciągłym podkreślaniem słowa uczciwe, zawsze dają szczęście, bo dają najważniejszy rodzaj wolności od której zależą wszystkie pozostałe jej rodzaje. Obalam tym samym dotychczasowe powiedzenie, w którym „pieniądze szczęścia nie dają”, co jest udowodnioną przeze mnie NIEPRAWDĄ!, dotychczas nigdzie jeszcze nie publikowaną, co ta publikacja będzie skutecznie zmieniać.

6.
Życiowe potknięcia i upadki

Nie możesz liczyć na odmianę, jeżeli z własnego potknięcia, czy upadku, nie chcesz, lub nie umiesz się podnieść. Dokonujesz tym samym psychicznego samobójstwa. To paranoja, szaleństwo i obłąkanie w jednym, które pieści ponad 90% masy ludzkiej ziemskiego globu. Czytaj i ucz się, byś umiał powstać zawsze wtedy, kiedy wymagać tego będzie sytuacja. Naucz się powstania z upadku, bo czym wcześniej powstaniesz, tym więcej życia miał będziesz do radości życia przeżywania. A przecież tak bardzo krótkim jest życie nasze. Swoimi autorskim pracami, staram się najlepiej jak tylko to możliwe, pomóc Ci powstać zarówno z potknięcia, jak i z upadku. Musisz jedynie potrafić chęć moją najpierw dostrzec, a później z niej skorzystać i nie mów proszę, że jest to zbyt wielki dla Ciebie wysiłek i nigdy nie odrzucaj wyciągniętej w Twoją stronę pomocnej ręki, czy choćby dłoni, bo kolejny raz, może już nie tylko do Ciebie, ale nawet w Twoją stronę nie trafić

…………………………………..
***** Szczególnie, trudnej sprawy nigdy nie odkładaj na później. Tylko natychmiastowe jej rozwiązanie pozwoli Ci się od niej uwolnić, tym bardziej, że i tak będziesz musiał się z nią zmierzyć.
…………………………
(K – E.P.), >>> Co to jest przyzwoitość? Są to ramy, jakimi każdy z nas rysuje swój, z mlekiem Matki swojej wyssany charakter i usposobienie swoje, wzbogacone genami Ojca swego pierworodnego, poszerzone o sposób wychowania wyniesiony z domu rodzinnego każdego z nas, czyli o pełny kształt naszej świadomej moralności.

*****Bogaci mają niemal wyłącznie wady, a największa wśród nich taka, że inni w koło, ich nie obchodzą. Mają też niewiele zalet, a największą wśród nich jest taka, że mogą sobie na to pozwolić.
…………………………..
7.
Obserwacja rzeczywistości, Słuchanie, czytanie i wyciąganie z tego wniosków – bardzo szeroko

Zbliżone ze sobą są dwa procesy ludzkich możliwości i umiejętności, słuchanie i czytania, z których czytanie, zarezerwowane jest wyłącznie dla gatunku Homo Sapiens. Ktoś jeden zamiast coś powiedzieć, coś napisał, ktoś inny zamiast usłyszeć, to coś przeczytał. Dla nas, więc, gatunku szczególnego, bo jedynego rozumnego w śród wszystkich istot żywych, słuchanie równa się czytanie. Czy to stawia nas wyżej pośród innych gatunków w śród istot żywych?. Niby powinno, a niezupełnie tak właśnie jest. Dla gatunków wyposażonych wyłącznie w organ zwany słuchem, - bez możliwości mówienia, - to słuch wyłącznie stanowi o absolutnej możliwości przeżycia każdego kolejnego dnia, każdej kolejnej godziny i każdej kolejnej minuty. Widać po tym stwierdzeniu, że słuch jest istotniejszym organem od organu mowy, bo wystarcza do przeżycia bez tego drugiego, wystarczy jednak, że słuchowi towarzyszy wzrok. Czy człowiek niemowa, funkcjonuje gorzej od drugiej osoby, która obdarzona została trzema sprawnymi organami, czyli wzrokiem, słuchem i mową, zamiast dwoma, tylko wzrokiem i słuchem? Ile środowisk tyle będzie zdań w tym temacie. A prawda jest jedna. Do życia i funkcjonowania wystarczają wzrok i słuch w zupełności. W takim układzie, to słuch ogrywa rolę przewodnika życiowego, wzrok jego tylko wspomaga i ułatwia znacznie poruszanie się
. Gdyby człowiek ustawił się do życia analogicznie, w sposób podobny, - nie gderać niepotrzebnie zagłuszając słuchanie, zyskałby wiedzę, która rozwój jego osobowości w kierunku dobrego wszelkiego, zrewolucjonizowałaby w sposób w obecnym stanie rzeczy niewyobrażalny, wręcz rewolucyjny. Niestety. Stan faktyczny jest zgoła inny, bo to niepotrzebne zupełnie gderanie, przewodzi życiu Homo Sapiens.
………………………………
8.
W wielu swoich artykułach pisałem, że wobec braku polskiego rządu i polskiego parlamentu w Polsce, my Polacy nie możemy liczyć na żadne prawa, również te, wynikające z obowiązującej w Polsce Konstytucji, ale także prawa do życia w ogóle, które rządowo parlamentarna, przestępcza jak żadna inna dotąd Mafia w świecie, odebrała nam po roku 1989, co przez 28 lat skutecznie udowadnia każdego niemal dnia naszego powszedniego. Oto kolejny haniebnie przestępczy pokaz jej wszechmocnej bandyckiej siły, w której liczą się tylko oni, przestępcy w nią wyposażeni. Nareszcie strzelili sobie najcelniej jak dotąd we własne oczy i mózg własny porażony przestępczą dewiacją, bandycką obsesją władzy i nie mniejszą chciwością mafijnego przestępczego pieniądza. Tak kończą ci, - PO i PSL i wszystkie ich przydupasy, - którzy, czy które swojego końca nie widzą we wszelkich warunkach, nawet tych, które zasłużony koniec wreszcie przynoszą. To koszmarne opętanie politycznych półmózgów, ćwierćmózgów i bezmózgów, przed widmem jakiejkolwiek porażki, tym bardziej, tak bardzo dla nich zasadniczej i skutecznie wreszcie bezwzględnej, dodatkowo z wytatuowanym piętnem, nie tylko politycznych elit w Polsce, zakały i pluskwy na honorze Polski i polskiego Narodu, w wykonaniu elit rządowo parlamentarnej, przestępczej mafii, jak nigdzie indziej w świecie tak skrycie bandyckiej. To temat na bardzo obszerny niejeden artykuł, które mam pewność, pojawiać się będą wielokrotnie i długo jeszcze.
………………………………..
9.
Moja definicja inteligencji w aspekcie mądrości
(K – E.P.) >>> Inteligencja jest zbiorem wyszukanych opinii, służących do codziennego, lakonicznego posługiwania się nimi w uzasadnieniu swoich niby racji.


Opinii, często fikcji, które czasem są niby logiczne, ale jednak mocno uzasadniane i argumentowane, a których na temat jednego jedynego faktu jest dowolna zupełnie ilość, bo tyle opinii, ilu opiniodawców. Inteligencja, rzadko bardzo podpierana jest rzeczywistością /faktami/, dlatego daleka jest od prawdy, a z mądrością nie ma nic wspólnego, bo charakteryzuje ją wyłącznie cwaniactwo, w złym i najgorszym tego słowa znaczeniu.

Właśnie, dlatego tak wielu jest inteligentów i dlatego właśnie mierzony jest iloraz inteligencji, który równa się = im bardziej inteligentny, tym bardziej cwany. Dlatego też rodzaje inteligencji są tak różne, jak rodzaje cwaniactwa i jak różne są opinie wydawane w opisie jednego i tego samego zdarzenia.

(K – E.P.) >>> Mądrość jest zbiorem faktów wyłącznie. Mądrość sama w sobie jest prawdą jedyną, nie koniecznie logiczną, ale jako fakt, nieuzasadnianą i niewymagającą opinii! Trzeba jednak olbrzymiej wiedzy, by odróżnić inteligencję /zbiór opinii, często fikcji/, od mądrości /zbioru faktów/, czyli prawdy jedynej i absolutnej.

Dlatego tak niewielu jest ludzi mądrych i nie ma potrzeby ani sensu stosowania dla nich miary mądrości, bo mądrość przemawia przez nich sama w ich postępowaniu, czynach i codziennych zachowaniach.

Dzisiejszy świat obłudy, fałszu i przemocy wszelkiej, wymaga coraz większej ilości ludzi inteligentnych: cwaniaków, opiniodawców i obłudników umiejących położyć retusz na faktach by je schować, przykryć – oraz, coraz mniej zbieraczy faktów, ludzi mądrych, których ten świat nie cierpi, usuwa ich i likwiduje, bojąc się prawdy znacznie gorzej od najgorszej pożogi, zarazy, czy nawet kataklizmu!.

…………………………………………..
*****Prawdziwym życiem, żyć będziesz dopiero wtedy, kiedy sam od siebie wymagał będziesz więcej, aniżeli wymagają tego inni i także wtedy, kiedy inni od Ciebie wymagać nie będą. Dopóki tego nie zrozumiesz w pełni, będziesz swoim życiem nieszczęśliwie ubogi.
...
(K – E.P.), >>> Jeżeli zdradzasz ideały, którym zobowiązałeś się służyć, to nie ważne, kim jesteś, - karę ponieść musisz i musi to być kara ostateczna, słuszna i jedyna. Za zdradę ideałów zasłużyłeś na karę śmierci. To jeszcze jeden z bardzo wielu powodów do jej przywrócenia.

***** Są mózgi, które dadzą się wyprać zwykłym mydłem. Są to mózgi przeciętne, normalne zdolne do naprawy i tym mózgom chwała! Gorzej z nienormalnymi mózgami politycznych elit, nienormalnego świata polityki. Tych mózgów, żadne detergenty wyprać nie są wstanie. Prawdziwe i wcale nie przykre, choć te mózgi trzeba po prostu ziemią przyklepać.


***** Są mózgi, które dadzą się wyprać zwykłym mydłem. Są to mózgi przeciętne, normalne zdolne do naprawy i tym mózgom chwała! Gorzej z nienormalnymi mózgami politycznych elit, nienormalnego świata polityki. Tych mózgów, żadne detergenty wyprać nie są wstanie. Prawdziwe i wcale nie przykre, choć te mózgi trzeba po prostu ziemią przyklepać.

Nareszcie, poniżej trochę zwyczajnego politycznego optymizmu (07.20.2017)

"Zmiany do końca". Jarosław Kaczyński na konwencji Solidarnej Polski

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości oraz prezentacja reform - to główne tematy konwencji Solidarnej Polski. Gościem honorowym jest Jarosław Kaczyński. Skomentował swoje spotkanie z Andrzejem Dudą. - Jesteśmy na dobrej drodze, by ten incydent zakończył się dobrze - powiedział. Zbigniew Ziobro zadeklarował z kolei, że może "wyciągnąć rękę do prezydenta".Prezes PiS na konwencji Solidarnej Polski (PAP)
- Jedność jest niezwykle ważna. I to właśnie pan Jarosław Kaczyński, biorąc po uwagę ten różnorodny, składający się z różnych podmiotów, różnych ludzi, mających czasami nieco różne wartości i punktu widzenia, obóz, pan jest gwarantem jego jedności. I jesteśmy bardzo zobowiązani, że dzisiaj zechciał pan znaleźć czas i być z nami - witał Kaczyńskiego Ziobro.
Prezes PiS dziękował za zaproszenie. - Musimy być razem. To znak, że się akceptujemy i lubimy - mówił.
- W tej wspólnej drodze ku naprawie RP, bo rzeczywiście w 2015 roku rozpoczął się nowy czas w historii naszego kraju. I naszym zadaniem jest to, by ten czas trwał i by przyniósł zmianę rzeczywista, taką do końca. A to jest przedsięwzięcie ogromne, niezwykle trudne. Polskę psuto i niszczono w okresie komunizmu, już nie mówię o okresie okupacji, ale także niestety III RP przyniosła ogromną ilość różnego rodzaju nadużyć, patologii, mechanizmów demoralizujących społeczeństwo, mechanizmów które trzeba odrzucić - przekonywał Ka-czyński.
I chwalił: "Wasz prezes znakomicie prowadzi wielką część zadania".
Szef PiS dziękował Ziobrze za to, że "bardzo wiele robi" na drodze budowy "sprawnego, silnego, choć skomprymowanego co do swoich funkcji państwa". - Robił bardzo wiele, cho-ciaż tak może bardziej młodzieńczo, przed przeszło 10 laty, w tym dawnym rządzie, bo to też przecież była próba, choć nieudana i robi to naprawdę znakomicie dzisiaj. Znakomicie działa, znakomicie prowadzi wielką część tego zadania, o którym tutaj mówię - podkreślał Kaczyń-ski.
Sala nagrodziła te słowa oklaskami.

Co powiedział o spotkaniu z prezydentem?

- Budowa ciągle jest w trakcie albo w ogóle przed nami, bo niektórych spraw nie zdołaliśmy podjąć i mamy na tej drodze trudności - te, które można było przewidzieć i te niespodziewa-ne. Ale chciałbym państwu powiedzieć, że wczoraj odbyłem spotkanie, o którym być może państwo słyszeli. Sądzę, że tu jesteśmy też na dobrej drodze do tego, żeby to przełamać, żeby ten incydent się zakończył i zakończył się dobrze - skomentował.
………………………………
Z. W. / Mój komentarz
Cała konwencja bardzo ciekawa i merytoryczna. O takie merytoryczne właśnie wszel-kiego rodzaju medialne spotkania ze społeczeństwem chodzi. To najbardziej właściwa forma medialnego społecznego przekazu, uspokajająca społeczne nastroje, przekazująca faktyczne, bo namacalne wyniki pracy dotychczasowej i obecnej, a także pokazująca w jednoznacznym świetle najbliższe, ale również trochę późniejsze zadania przyjęte do absolutnej realizacji przez Polski rząd i Parlament. To cieszy, że wreszcie mamy rząd nie tylko szczerze rozmawiający ze społeczeństwem, ale także w pełni realizujący swoje obietnice wyborcze przesłane Polakom w wyborczym przekazie medialnym. To dobra zmiana wywracające dotychczasowe spojrzenie nasze na to wszystko, co dotychczas działo się w politycznym bestialstwie prezentowanym przez wszystkie rządowe polityczne mafie działające w Polsce po roku 1989, z najbardziej wrogim nam politycznym sys-temem przyjętym i realizowanym przez gangsterów i bandytów PO, PSL pod wodzą mafioso Donalda Tuska – parszywca i zdrajcy kraju naszego, ukochanej naszej Polski, Polski, jako najodważniejszego i najbardziej moralnego ze wszystkich innych krajów w świecie całym.

…………………………….
Prezydent radykalnie zmienił swoje ustawy po spotkaniu z Kaczyńskim

05.10.2017 / 07:00
© PAP/Marcin Kmieciński Przesłane do Sejmu prezydenckie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym to zaledwie około jedna trzecia pomysłów, jakie miał Andrzej Duda. Do niespodziewanej zmiany stanowiska prezydenta doszło po jego spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim 22 września.
Do kluczowych i nieplanowanych wcześniej zmian miało dojść zaledwie 48 godzin przed ogłoszeniem projektów, bez konsultacji z otoczeniem prezydenta - dowiedział się reporter radia RMF FM Patryk Michalski.

Znikają zmiany pro obywatelskie

Z pierwotnych zapisów projektów ustaw o KRS i SN, zaakceptowanych już przez prezydenta, wykreślono m.in. zapisy mające przyspieszyć funkcjonowanie sądów. Chodzi o pomysł, by sąd miał prawo dyscyplinować prokuratorów w przygotowywaniu aktów oskarżenia, np. przez odrzucanie nieważnych dla sprawy wniosków dowodowych. Według informatorów radia - osoby z otoczenia prezydenta oraz polityków PiS - takie pomysły nie spodobałyby się ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.
Kolejny pomysł, który nie spotkał się z aprobatą Jarosława Kaczyńskiego, to powołanie instytucji uchwał interpretacyjnych. Sąd Najwyższy zyskałby tym samym instrument do dyscyplinowania sądów, aby te prawidłowo stosowały konstytucję.
Jak podaje RMF FM prezes PiS miał postawić Andrzejowi Dudzie podczas dwugodzinnego spotkania 22 września twarde warunki, na które prezydent nieoczekiwanie przystał. Kaczyński podkreślał m.in., że reformy sądownictwa nie będzie, jeśli nie dojdzie do głębokich zmian personalnych w Sądzie Najwyższym.
……………………………
Z.W. / Mój komentarz
Powyższe w wykonaniu Prezydenta Andrzeja Dudy, nie powinno się zdarzyć i nigdy nie powinno mieć miejsca. To był i jest błąd Prezydenta, za który frycowe będziemy jeszcze płacić. Oby jak najmniejsze i jak najmniej groźne w politycznych skutkach, choć dobrze to nie wygląda.
………………………………………………………………………………………
Aż tak dobrze być nie może i nie jest, więc trochę politycznego dziegciu, do powyższej marketingowej oliwy dolać muszę


W 2016 roku udaremniono zamach terrorystyczny w Nowym Jorku
dzisiaj 07.10.2017 / 15:25

Władze USA ujawniły informacje o udaremnieniu w zeszłym roku zamachu terrorystycznego, którego trzej mężczyźni w imieniu Państwa Islamskiego (IS) zamierzali dokonać w Nowym Jorku, m.in. na Times Square i w metrze. Jeden z nich mówił o "następnym 11 września".
Zamach udaremniono m.in. dzięki działającemu pod przykryciem agentowi FBI. Wszyscy trzej podejrzani przebywają w areszcie: w Nowym Jorku 19-letni obywatel Kanady Abdulrahman El Bahnasawy, w Pakistanie 19-letni obywatel USA Talha Haroon oraz na Filipinach 37-letni Filipińczyk Russel Salic.

Obecnie prokuratura ujawniła stawiane im zarzuty. Wszyscy trzej są oskarżeni o terroryzm, m.in. o udział w spisku mającym na celu użycie broni masowej zagłady.
El Bahnasawy został aresztowany w maju 2016 roku, a w październiku zeszłego roku przyznał się do siedmiu zarzutów związanych z terroryzmem; oczekuje na wyrok. Haroona aresztowano w Pakistanie we wrześniu 2016 roku, a Salica na Filipinach w kwietniu bieżącego roku. USA wystąpiły o ekstradycję obu mężczyzn.
Ujawniono, że agent FBI, który pomógł w udaremnieniu zamachu, kontaktował się z tymi trzema niedoszłymi zamachowcami za pośrednictwem komunikatora internetowego, udając sympatyka IS.
"Planowane zamachy obejmowały zdetonowanie ładunków wybuchowych na Times Square i w nowojorskim metrze oraz strzelanie do cywilów podczas konkretnych koncertów" – poinformował resort sprawiedliwości USA.
Zamachu zamierzano dokonać w 2016 roku podczas świętego miesiąca muzułmanów - ramadanu. Inspiracją miały być zamachy terrorystyczne w Paryżu i w Brukseli.
……………………………….
Z.W. / Bez komentarza

………………………………….

Auto wjechało w lu-dzi w Londynie. Są ranni.
oprac. Arkadiusz Jastrzębski

Co najmniej kilka osób zostało rannych w wypadku w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Auto wjechało w pieszych.

Policja zamknęła dla ruchu cały teren w pobliżu Exhibition Road w South Kensington. (Fotolia)
Policja zatrzymała jedną osobę - kierowcę samochodu.
Nie wiadomo jeszcze, dlaczego samochód znalazł się na chodniku ulicy Exhibition Road w South Kensington. Śledczy sprawdzają, czy był to wypadek komunikacyjny czy celowe dzia-łanie.
Pojawiają się doniesienia o strzałach, który miały paść przed incydetem, ale policja tego nie potwierdza. W oświadczeniu policji metropolitalnej podkreślono, że "trwa próba ustalenia okoliczności i motywów" incydentu, do którego doszło ok. godz. 14.20 czasu lokalnego (godz. 15.20 w Polsce).
……………………….
Z.W. / Bez komentarza
…………………………………
Krzysztof Narewski 07.10.17 (09:37)

ISIS wzywa kobiety do ataku. "Muszą wypełnić swój obowią-zek"

Terroryści stracili już praktycznie całe terytorium w Syrii i Iraku, więc szuka-ją nowych sposobów na szerzenie swojej nienawiści.
8


ISIS

Wezwanie kobiet do ataku pojawiło się w arabskiej gazecie ISIS Nakazano im przejąć schedę po ich mężach i wspomożenie wy-siłków w dalszym zabijaniu.
Dzisiaj, w kontekście walki przeciwko Państwu Islamskiemu, konieczne stało się, aby muzułmańskie kobiety wypełniły swoje obowiązki na wszyst-kich frontach wspomagając mudżahedinów w ich walce. Szykujcie się na obronę religii przez poświęcenie się Allahowi – cytuje gazetę "Indepen-dent".
REKLAMA
To duża zmiana w działaniu ISIS. Do tej pory zabraniano kobie-tom jakiejkolwiek walki. Ich zadaniem było wychodzenie za mąż za bojow-ników, szerzenie propagandy, opieka nad dziećmi, ich indoktrynacja czy egzekwowanie prawa.

Charlie Winter z Międzynarodowego Centrum Nauki o Radykaliza-cji i Przemocy nie ma wątpliwości. W rozmowie z brytyjskim "Inde-pendent" twierdzi, że teraz ISIS przeszło z dżihadu ofensywnego do defen-sywnego. Jego zdaniem to ogromna i bardzo istotna zmiana. Pokazuje, że bojownicy już nie czują się tak pewnie jak kiedyś.

Na wezwanie kobiet do walki muszą przygotować się też między-narodowe służby. Do tej pory to bowiem mężczyźni byli brani pod uwagę jako terroryści i to ich lepiej sprawdzano. Kobiety były przez ten czas nieco bardziej poza radarem służb. Teraz już wiadomo, że także one będą aktywnie wspierać dżihad
……………………………...
Z.W. / Mój komentarz do trzech powyższych wydarzeń:
Mamy wreszcie i znowu naszą prawdziwą codzienność, - a poniżej tę najbardziej makabryczną również:


Para gejów adoptowała dziecko, dziewczynka nie żyje. Sekcja zwłok wykazała makabryczne obrażeniaMatthew Scully-Hicks jest oskarżony o zamordowanie swojej 18-miesięcznej córki. 31-latek i jego partner adoptowali dziewczynkę dwa tygodnie wcześniej.

O szokującej historii, która miała miejsce w Cardiff, stolicy Walii pisze m.in. BBC. Instruktor fitness Matthew Scully-Hicks i jego mąż Craig zaczęli starać się o adopcję dziecka we wrześniu 2015 r. Proces adopcyjny został sfinalizowany około ośmiu miesięcy później. Potem wydarzenia potoczyły się w makabryczny sposób. Mała Elsie, która trafiła pod opiekę pary gejów zmarła 29 maja 2016 r., w wyniku poważnych urazów głowy. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało m.in. połamane żebra, złamaną kość udową i kości czaszki.
Z ustaleń śledczych wynika, że Scully-Hicks znęcał się nad dziewczynką w czasie, kiedy jego partner Craig był w pracy. 31-latek sam wezwał karetkę do swojego domu 25 maja 2016., ponieważ stwierdził, że jego dziecko jest nieprzytomne. Co ciekawe, Scully-Hicks wcześniej sam wybrał się z Elsie do lekarza. Dziecko już wtedy miało widoczne siniaki, ale mężczyzna tłumaczył wtedy, że mała… upadła na schodach.
„Daily Mail ujawnia, że po śmierci dziewczynki śledczy sprawdzili urządzenia elektroniczne, z których korzystał Scully-Hicks. Okazało się, że mężczyzna wysyłał do swoich znajomych wiadomości o szokującej treści. „Przechodzę przez piekło z Elsie! – narzekał. Z kolei do swojego partnera pisał, że Elsie to „szatan przebrany za niemowlę”.
Proces w tej sprawie toczy się przed sądem od dwóch tygodni. Scully-Hicks odpiera stawiane mu zarzuty i przekonuje, że nie przyczynił się do śmierci 18-miesięcznej dziewczynki.
…………………………………..
Z.W. / Mój komentarz
Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że mafijna polityczna poprawność, nie dopuszcza do medialnej prawdy, oszukując opinię publiczną, albo tuszując fakty, czy wreszcie zakłamując rzeczywistość. A prawda jest taka, że małżeństwo pedałów zamordowało(!!!) Dziecko! Pozostaje jeszcze pytanie, czy tylko biciem?, co niekoniecznie ze względu na polityczną poprawność, - nawet, jeśli zostanie wyjaśnione, - będzie publicznie ogłoszone.
Jak wszystko inne w naszym politycznie manipulowanym życiu medialnym?
……………………………………….
Z ostatniej chwili


AFERA REPRYWATYZACYJNA.
ARESZTOWANO ADWOKATA, BYŁĄ
URZĘDNICZKĘ I BIZNESMENA

Usłyszeli zarzuty korupcyjne.Zatrzymana była urzędniczka. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Na trzy miesiące wrocławski sąd aresztował byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorza M., byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości Marzenę K. oraz biznesmena Janusza P. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji, w tym m.in. Chmielnej 70.
O zastosowaniu aresztu poinformował dziennikarzy po posiedzeniu aresztowym prokurator Marek Kaczmarzyk z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Wcześniej Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wszystkim podejrzanym postawiła zarzuty korupcyjne. Dotyczą one przyjęcia oraz wręczenia korzyści majątkowej znacznej wartości w łącznej wysokości nie mniejszej niż 31 mln 410 tys. zł oraz obietnicy korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 2 mln 500 tys. zł – podała w środę w komunikacie Prokuratura Krajowa.
Według śledczych jedne łapówki zostały (a inne miały zostać) wręczone w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa. „Naruszenie to polegało na wydaniu dwóch decyzji administracyjnych dotyczących ustanowienia na 99 lat prawa użytkowania wieczystego do niezabudowanego gruntu położonego w Warszawie przy Placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70) oraz w Warszawie przy ul. Karowej 14/15, pomimo braku podstaw prawnych podjęcia takich decyzji” - podano w komunikacie.
Cała trójka zatrzymana została w poniedziałek przez CBA.
źródło: PAP
…………………………
Z.W / Mój komentarz
Sprawy od jakiegoś już czasu przyjęły właściwy i pozytywny obrót. Wreszcie okazuje się, że normalni ludzie, mogą działać normalnie i skutecznie uzasadniają, że Polaków stać na wiele dotychczas niewyobrażalnego. A nienormalnych poprzedników stać było na jedno: wszechstronne niszczenie Polski i Polaków, kradzieże, afery i wyłączne szczególnie dotkliwe ogólne mafijne bezprawie. A więc można, - wystarczy nie kraść i chcieć poprawiać!

……………………………….
Łukasz Warzecha odsunięty od prowadzenia "W tyle wizji". Nieoficjalnie: powodem nielojalność© Fot. Wojciech Olkuśnik/AG Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha nie znalazł się w październikowym grafiku prowadzących program "W tyle wizji" w TVP Info. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, powodem miała być nielojalność publicysty wobec Telewizji Polskiej.

Publicysta Łukasz Warzecha w październiku nie będzie prowadzącym programów "W tyle wizji" i "W tyle wizji extra" w TVP Info - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Nieoficjalnie powodem decyzji miała być "nielojalność" Warzechy wobec Telewizji Polskiej.
Informacji nie potwierdzają w rozmowie z portalem ani prezes TVP Jacek Kurski, ani dyrektor TVP2 Marcin Wolski. Sam Warzecha także odmówił komentarza w tej sprawie.
Jak przypomina portal, Warzecha wielokrotnie w krytycznych słowach odnosił się do niektórych inicjatyw Prawa i Sprawiedliwości.
"W ciągu dwóch lat rządów PiS mało było propozycji równie pełnych hipokryzji, niespójnych i absurdalnych w swojej istocie jak forsowany przez "Solidarność" i znajdujący posłuch w PiS zakaz handlu w niedziele" - pisał niedawno na łamach "Do Rzeczy".
Publicysta wdawał się też w dyskusje lub krytykował współpracowników i komentatorów Telewizji Polskiej.
…………………………….
Z.W / Powyższy tekst pozostawiam bez komentarza. Jestem zaskoczony.
……………………………………..
Jan Śpiewak chwali ustawę reprywatyzacyjną. "To symboliczny koniec III RP i Platformy"

PO nie była w stanie załatwić ustawy reprywatyzacyjnej przez osiem lat, a Prawo i Sprawiedliwość robi to ot tak, to pokazuje dla mnie, że ta partia się po prostu skończyła - mówił Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.Jan Śpiewak wieszczy koniec PO (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
W środę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przedstawił główne założenia "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej, który ma rozwiązać problem reprywatyzacji.
Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa w Polskim Radiu RDC przyznał, że założenia ustawy brzmią "bardzo sensowenie". - Nie mogę wręcz uwierzyć, że wreszcie, po 27 latach, Polska doczekała się kompleksowego rozwiązania kwestii własności - mówił.
Przypomniał, że stowarzyszenie wielokrotnie apelowało do Platfomy o uchwalenie takiej ustawy. W odpowiedzi mieli słyszeć, że Polski na ustawę reprywatyzacyjną nie stać.

Zobacz też: Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70

- To jest wręcz symboliczny koniec III RP i Platformy Obywatelskiej jako formacji - mówił Śpiewak. - Takie elementarne rzeczy jak prawa człowieka, jak kwestie własności, były podważane, były negowane, to jest atrybut III RP, państwa z kartonu, państwa, które nie broni swoich obywateli, które jest rozrywane przez grupy interesu - krytykował.
- PO wchodziła na scenę polityczną z hasłem modernizacji kraju, uczynienia go nowoczesnym. To, że nie była w stanie załatwić tej ustawy przez osiem lat, a Prawo i Sprawiedliwość robi to ot tak, to pokazuje dla mnie, że ta partia się po prostu skończyła - stwierdził Śpiewak.
Źródło: Polskie Radio RDC, "Rzeczpospolita"
…………………………….
Z.W. / Mój komentarz zdublowany pod artykułem poniższym.
………………………..
Prezydent Warszawy zaskarżyła ustalenia komisji weryfikacyjnej. „To działanie stojące w sprzeczności z interesem miasta”

Wprost
13.10.2017 / 10:30


© pixabay

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaskarżyła do sądu ustalenia komisji weryfikacyjnej, na podstawie których przywrócono miastu kilka nieruchomości utraconych w wyniku „dzikiej” reprywatyzacji – donosi Onet.

Portal informuje, że 10 października 2017 roku Miasto Stołeczne Warszawa, którego reprezentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego pięć skarg na uzasadnienie decyzji komisji weryfikacyjnej, dotyczące uchylenia reprywatyzacji oraz odmowy uwzględnienia wniosku dekretowego. Chodzi o: Chmielną 70, Sienną 29 oraz Twardą 8 i 10.

Zarzuty, jakie prezydent skierowała do sądu przeciwko komisji dotyczą m.in. bierności prezydenta Warszawy w wyżej wymienionych sprawach, nieustalenia w sposób prawidłowy kręgu stron postępowania dekretowego, zaniechania czynności dowodowych, czy akceptowanie przez ścisłe kierownictwo urzędu warszawskiego, w tym prezydent Warszawy, wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych.

Ministerstwo sprawiedliwości w rozmowie z Onetem zaznaczyło, że Hanna Gronkiewicz-Waltz chce doprowadzić do uchylenia decyzji wydanych przez komisję, co oznaczać będzie zwrot nieruchomości handlarzom roszczeń. „(...) Jest to działanie stojące w sprzeczności z interesem miasta, które dzięki tym decyzjom odzyskało zreprywatyzowane nielegalnie grunty i nieruchomości” – informuje resort w odpowiedzi przesłanej do portalu Onet.

Ratusz z kolei przekonuje, że działania prezydent absolutnie przeczą tej tezie. ,W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy miasto złożyło do prokuratury 53 zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, przeprowadziliśmy wewnętrzny audyt, biuro gospodarki zostało rozwiązane, a jego kierownictwo dyscyplinarnie zwolnione. Przesłaliśmy komisji ponad 200 pism i 8 metrów bieżących dokumentów dotyczących poszczególnych spraw. To są konkretne działania, które pokazują zaangażowanie pani prezydent w wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z reprywatyzacją„ – przekazał rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk.
…………………………………
Z.W. / Mój komentarz
Ogromna ilość i niewyobrażalna wprost wartość dokonanych przez HGW przekrętów, musiała doprowadzić do zaburzeń umysłowych, nad którymi nawet prawnik, i nawet profesor nie potrafi zapanować, czego dowodem są zarówno powyższe informacje, jak i wszystko inne, co ta żeńska odmiana mafioso wyprawia. Dlatego prowadzona jest ciągle i wszędzie przez jakiegoś wątłego nie tyle goryla, - bo za mikry, - ile jakiegoś małpiszona. Para, jak na wariacki gust, dobrana, tyle, że po wariacku ubrana. Jemu, pożałowała nawet płaszcza, tak podła i pazerna to bestia. Marznie, więc chłopina w niedopasowanej marynareczce.

……………………………………………….
Szef MON: był kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji, w Polsce go odparliśmy

PAP 13.10.2017 / 9:30


© Tytus Żmijewski Antoni Macierewicz, pułkownik Dariusz Adamczyk

Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział w piątek, że doszło do kolejnego ataku cybernetycznego ze strony Rosji, i że w Polsce został on odparty. Jak dodał, "to zagrożenie wzrasta z każdym dniem".
"Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem" - powiedział Macierewicz w TVP1.
Jak mówił, "zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach - o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane, to w Polsce nie". "W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe" - powiedział minister obrony nie zdradzając dalszych szczegółów.
"Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii, są bardzo skuteczne. Wciąż Polska ma najlepszych kryptologów, najlepszy software na świecie" - zaznaczył Macierewicz. Jak dodał, trzeba sobie uświadomić, że sprawa obrony cybernetycznej, to nie jest kwestia "jakiejś wąskiej dziedziny". "Atak cybernetyczny w dzisiejszych czasach może zniszczyć potencjał obronny i w ogóle potencjał całego państwa" - stwierdził szef MON.
Odnosząc się do zapowiedzianej budowy polskich wojsk cybernetycznych, Macierewicz zaznaczył, że proces ten wymaga czasu. Jak mówił, to budowa pomieszczeń i pracowni na odpowiedni sprzęt, ale także dobór kadry, co jest zadaniem dużo poważniejszym. "Chcemy, żeby ona docelowo liczyła tysiąc cyberżołnierzy - ludzi, którzy będą kierować naszą obroną cybernetyczną" - podkreślił minister.(PAP)
………………………………
Z.W. / Mój komentarz
Nareszcie właściwa obrona kraju. Tusk tak się zdecydowanie za nią zabrał, że albo złapał zły wiatr w plecy i do UE go wywiało, albo uczynił to ze strachu przed koniecznością obrony, chociaż kumpel, Putin krzywdy zapewne by mu nie zrobił. Prawda może być też taka oto, że polityka to zwyczajna k. rwa, której ufać nie należy nigdy i w żadnych warunkach i w tą wersję wierzę najbardziej, bo wskazują na to setki przykładów przeze mnie publikowanych i więcej jeszcze tych niepublikowanych.

…………………………………………
Śledztwo w sprawie majątku Kwaśniewskich przedłużone
Andrzej Stankiewicz
12.10.2017 / 16:14

Prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. W obozie władzy panuje przekonanie, że była prezydencka para ukrywa nielegalnie zdobytą fortunę.


Foto: Bartłomiej Zborowski / PAP Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski
278 ‹ wróć
• Organy ścigania realizują zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego, którą złożył rok temu w wywiadzie dla Onetu. Pod lupą prokuratury znalazł się majątek Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.
• CBA za poprzednich rządów PiS zorganizowało prowokację przeciw Kwaśniewskim, ale skończyła się ona fiaskiem.
• Gdy PiS wróciło do władzy, wznowiło tę sprawę Kwaśniewscy wciąż nie zostali w tym śledztwie przesłuchani, co może oznaczać, że prokuratura szuka możliwości postawienia im zarzutów

Śledztwo w sprawie podejrzenia przestępstw skarbowych i prania pieniędzy przez Kwaśniewskich zostało wszczęte pod koniec minionego roku. Niedawno prokuratura zdecydowała się je przedłużyć do 3 grudnia, ale może być dalej przedłużane.
REKLAMA

— Trwa zaawansowane postępowanie dowodowe, w toku którego przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Postępowanie w dalszym ciągu jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom — informuje prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, która prowadzi śledztwo. Śląska prokuratura to jedna z najbardziej zaufanych jednostek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.
Co na to Kwaśniewski? — Zarówno ja, jak i moja żona rozliczamy się co roku z urzędem skarbowym i żadnych nieprawidłowości nie ma. Są na to dokumenty, które przecież można sprawdzić. W całej tej sprawie chodzi o to, by znaleźć bat na Kwaśniewskich — mówił kilka miesięcy temu Onetowi.

Miliony i podsłuchy

Sprawa podejrzeń wobec majątku Kwaśniewskich ciągnie się od ponad dekady. Pretekstem do wszczęcia pierwszego formalnego postępowania tej sprawie była rozmowa lidera SLD Józefa Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym przeprowadzona jesienią 2006 r., czyli za poprzednich rządów PiS. Rozmowę nagrała ochrona Gudzowatego i taśma trafiła do mediów. Oleksy mówi na nagraniu, że Kwaśniewscy ukrywają część swojego majątku.
Śledztwo zostało wszczęte w wakacje 2007 r. Szczególnie intensywnie CBA próbowało dowieść, że Kwaśniewscy posiadają willę w Kazimierzu Dolnym na podstawioną osobę.
Prokuratura przeanalizowała wówczas wszystkie transakcje na kontach osób podejrzewanych o krycie prezydenckiej pary. Chodziło o przyjaciółkę Kwaśniewskiej Marię J., która była właścicielką willi od lat 80 oraz Marka Michałowskiego, ówczesnego szefa Budimeksu, który — wedle dokumentów — odkupił od niej dom za 1,5 miliona złotych we wrześniu 2007 r. CBA uważało, że to fikcyjna operacja. Michałowski miał być figurantem, a w rzeczywistości dom od Marii J. kupili Kwaśniewscy. Prokuratorzy sprawdzili operacje bankowe Michałowskiego i nie znaleźli transakcji, potwierdzających zapłatę za willę.
Ustalono za to, że Maria J. zaczęła robić zakupy przekraczające jej dochody. CBA uznało, że wydawała pieniądze, które Kwaśniewscy zapłacili jej nielegalnie za przejęcie willi. Z inicjatywy prokuratury sprawą tą zainteresował się Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie. Równocześnie CBA założyło Marii J. podsłuch. Maria J., — która pozostawała opiekunką domu — miała się skarżyć synowi telefonicznie, że Kwaśniewscy zalegają z bieżącymi opłatami za prąd, wodę i ochronę domu. Kwaśniewska miała także instruować Marię J. przy przedłużaniu pakietu telewizji kablowej, by w pakiecie było „dużo kanałów sportowych dla Olka”. — Nie twierdzę, że te słowa nie padły, ale pytanie jest:, w jakim kontekście. Nie jest tajemnicą, że my w tym domu często bywaliśmy — broni się Kwaśniewski.
……………………………….

Jakimś dziwnym trafem zawsze wyjątkowego zbiegu okoliczności tzw. „święte krowy”, czyli mafijni przestępcy, zawsze są w porządku, bo nie ma dotychczas siły, by jakiekolwiek mafijne przestępstwa ktokolwiek zechciał im udowodnić, nawet w przypadku zaistnienia podstaw do ich popełnienia. Polityka to k. rwa, mafia to bestia, razem daje to krewską bestię. Czym wyższy stołkiem polityk, na takie miano bardziej zasługuje? Skończę na tym, by się za bardzo nie rozwinąć i za daleko nie zagalopować.
……………………………..
Agent Tomek wchodzi do gry

Podstawieni agenci na czele ze słynnym agentem Tomkiem, — czyli późniejszym posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem — zastawili pułapkę na Kwaśniewskich. Latem 2009 r. agent Tomek podając się za biznesmena, złożył ofertę odkupienia domu za 3,1 mln zł — oficjalnie 1,6 mln zł plus dodatkowe 1,5 mln nielegalnie, w walizce. Gdyby walizka trafiła do Kwaśniewskich, byłby to dla CBA dowód, że to oni byli właścicielami willi i ukrywają dochody.

Tyle że operacja zakończyła się kompromitacją. Syn Marii J. przełożył pieniądze z walizki, w której znajdował się nadajnik GPS, do bagażnika samochodu. W ten sposób CBA straciło możliwość ustalenia, do kogo trafią pieniądze. Ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński — a dzisiejszy koordynator specsłużb — twierdzi, że po przerwaniu operacji, pieniądze z walizki zostały znalezione w siedzibie agencji Royal Wilanów, założonej przez Kwaśniewską w latach 90. Część bohaterów tej historii została skazana za przestępstwa skarbowe. Ale Kwaśniewskimi prokuratura się nie zajęła.

— Wówczas śledczy prześwietlili wszystkie dokumenty finansowe i skarbowe. I nic nie znaleziono. Teraz po latach wraca się do tej sprawy w zasadzie bez żadnego racjonalnego powodu, bo żadne nowe fakty nie mają miejsca — oburzał się kilka miesięcy temu w rozmowie z Onetem Kwaśniewski.

Rzeczywiście, po odzyskaniu władzy i przejęciu kontroli nad prokuraturą PiS wznowił dochodzenie, prześwietlając majątek Kwaśniewskich. Jak twierdzi prok. Ireneusz Kunert, Kwaśniewscy nie byli dotychczas w toku tej sprawy przesłuchiwani. To może oznaczać, że prokuratura liczy na to, że zgromadzi dowody, by przesłuchać ich już jako podejrzanych. — Zarzutu prania pieniędzy mi i mojej żonie nie da się udowodnić, bo niczego takiego nie było — twierdzi Kwaśniewski. Przekonuje, że wraz z żoną miał propozycję kupna willi w Kazimierzu, lecz z niej nie skorzystał.
………………………………….
Mój komentarz
Jakimś dziwnym trafem zawsze wyjątkowego zbiegu okoliczności tzw. „święte krowy”, czyli mafijni przestępcy, zawsze są w porządku, bo nie ma dotychczas siły, by jakiekolwiek mafijne przestępstwa ktokolwiek zechciał im udowodnić, nawet w przypadku zaistnienia podstaw do ich popełnienia. Polityka to k. rwa, mafia to bestia, razem daje to k.rewską bestię. Czym wyższy stołkiem polityk, tym większy mafioso i na takie miano bardziej zasługuje? Skończę na tym, by się za bardzo nie rozwinąć i za daleko nie zagalopować.
Nie będę się, więc rozwijał. Odbija mi się tutaj jakoś nadzwyczaj kwaśno, a jeszcze bardziej Stoltzmańsko.

……………………………………………………
W listopadzie Kaczyński zostanie premierem? "Szydło leci ze stanowiska"
Do Rzeczy Online 23.10.2017 / 09:00© PAP/Paweł Supernak Beata Szydło i Jarosław Kaczyński Już w listopadzie Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera. Taka informacja znalazła się w najnowszym numerze tygodnika "Sieci Prawdy".

Te sensacyjne doniesienia znalazły się w rubryce "Z życia koalicji, z życia opozycji". Według Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka do takiej zmiany miałoby dojść 11 listopada lub w drugą rocznicę powołania rządu Beaty Szydło, czyli kilka dni później. "Beata Szydło leci ze stanowiska. Dokąd poleci? Tak jak kiedyś pisaliśmy - chyba do Brukseli. Ma startować do europarlamentu. A na razie sobie trochę odpocznie" – czytamy na łamach tygodnika.
Według dziennikarzy, powodem zmiany na stanowisku premiera mają być problemy z decyzyjnością. "W PiS krąży mnóstwo historyjek, jak to skonfliktowani ministrowie albo wiceministrowie szli do szefowej rządu, prosząc, by rozstrzygnęła spór między nimi. Szydło słuchała, robiła mądre miny, a następnie mówiła: ,Panowie, musicie się porozumieć,. I wychodziła. A ministrowie zgrzytali zębami i pielgrzymowali do Kaczora, błagając o przywódcę w rządzie. No i wybłagali" – piszą Mazurek i Zalewski.
Jak czytamy, swoje stanowiska stracić mają także Witold Waszczykowski, Jan Szyszko, Andrzej Adamczyk. Wciąż nie została jednak podjęta decyzja ws. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
…………………………………
Z.W. / Mój komentarz
Trudno uwierzyć i jestem trochę daleko od tych wydarzeń, jednak wiarygodna może być informacja, że Pani Premier Beata Szydło zakotwiczy w UE. Dała całemu światu pokaz swojej determinacji i stanowczości w nieustępliwej walce pod prąd tym wszystkim niedorzecznościom Establishmentu UE, które były nie tylko przeciwko nam Polakom i niewiele wspólnego miały z realiami dzisiejszej unijnej, ale też światowej rzeczywistości.
…………………………………………………


I jeszcze obowiązkowy - REWELACYJNY KĄCIK ZDROWIA


..Ja wiem, pisze Łukasz D. King, redaktor wydawanego jeden raz w każdym kalendarzowym miesiącu Biuletynu Mapy Zdrowia, że wiele rzeczy, które piszę, może się komuś nie podobać. Ale jeżeli ktoś szuka tych informacji, które będą się mu podobały, a niepotwierdzonych naukowo, czyli zgodnych z faktami, powinien czytać blogi i oglądać filmiki na You Tube...-

Z.W. / Oto ta „prawda”, która produkuje miliony nieświadomych nie tylko polskich sieciowych głupców, nikogo zupełnie nie obrażając.

- Każdy człowiek ażeby mógł się zajmować czymkolwiek i solidnie z zajęcia tego się wywiązywać, najpierw musi być w pełni zdrowy, później być w pełni przekonany, że chce to robić, a następnie musi doświadczyć swej pracy wstępny, ale jednak pozytywny namacalny rezultat. Dopiero tak przygotowany indywidualny program działań, przynieść może pożądane, spodziewane, ale też oczekiwane pozytywne wyniki własnych działań. Moim, nie zupełnie skromnym zdaniem, właściwym wzorem owych działań, jest Mapa Zdrowia.
Od jakiegoś niedługiego czasu poświęcam nie mało miejsca tej absolutnie najważniejszej i pierwszoplanowej życiowej sprawie jaką jest nasze zdrowie, promując jednocześnie jedną tylko firmę: >>> Mapa Zdrowia, która całością naszego zdrowia zajmuje się od lat na tyle merytorycznie, że potwierdzam jej w tym zakresie fachowe kompetencje i działania autopsją własną, które w znacznym stopniu pozwoliły mi polepszyć kiepski ogólny stan zdrowia mojego po wyjściu ze śmiertelnego uścisku bardzo złośliwego raka lewego migdału, przebytych dwóch zawałach i wstawionych stentach, a także po przebytych w końcu roku 2011 najpierw wylewie krwi do mózgu i zaraz po nim udarze mózgu, po przebyciu których wróciłem do otaczającej mnie rzeczywistości, co nawet w grupie angielskich specjalistów medycznych tej branży budziło, wyłącznie zdziwienie i niedowierzanie. Żeby wszystko było w pełni jasne, co do promowania firmy Mapa Zdrowia, którą Państwu nie pierwszy już raz polecam, zaręczam, że czynię to do tego stopnia bezinteresownie, iż ze strony firmy tej nie otrzymałem żadnego słowa podziękowania za propagowanie ich skutecznych umiejętności w leczeniu mniej lub bardziej nadszarpniętego różnymi przyczynami zdrowia naszego, co nie przeszkadza mi zupełnie w tym, co piszę i reklamy firmy, która w pełni bardzo rzetelnie na nią zasługuje. Przedstawiam poniżej kolejny wybrany przeze mnie materiał w temacie możliwości prozdrowotnych firmy Mapa Zdrowia. Nie znam drugiej tak kompetentnej i tematycznie merytorycznej firmy, co potwierdzam własnym w niej udziałem wieloletniego klienta z bardzo pozytywnym tego udziału rezultatem naprawy zdrowia mojego własnego..

Najlepszą, najwyższą i najbardziej skuteczna formą leczenia jest profilaktyka. Bohaterem NR.1 tego kącika jest właśnie ona, - PROFILAKTYKA, w światowym, najbardziej medycznie fachowym wykonaniu Mapy Zdrowia..

Stąd mój obecny pomysł na redakcję tego właśnie kącika, którego faktycznym przewodnikiem jest właśnie medyczna profilaktyka, obok innych form przekazu tej niemającej precedensu zupełnie nowej, jakości i wartości medycznej wiedzy, której nawet świat osób tzw. medycznych nie tylko jeszcze nie posiadł w olbrzymiej jej wielkości i wielości, ale bardzo długo jeszcze tego nie zrealizuje i nie osiągnie.

Oto wybrany przeze mnie materiał publikowany w Biuletynach Zdrowia - Mapy Zdrowia, który sam sobą firmę skutecznie reklamuje, który ja dodatkowo tylko upowszechniam wśród swoich czytelników., bo naprawdę warto by każdy z Was drodzy Państwo miał do tych prozdrowotnych materiałów dostęp, z nich skorzystał i korzystał zawsze wtedy, jeżeli znajdzie indywidualną taką właśnie potrzebę i kiedy tak właśnie postanowi.

Poniżej kopie fragmentów kilku tematów z kolejnych kilku Biuletynów Zdrowia i myślę, że każdy z Państwa znajdzie w nich interesujący, często niezbędny prozdrowotny materiał edukacyjny dla siebie, którego od nikogo innego, a od polskiej tzw. służby zdrowia tym bardziej nie otrzyma. Poniżej fragmenty cytatów wyjętych losowo z Biuletynowych materiałów:
- Jeden z najbardziej szkodliwych składników diety w XXI wieku!
- Wybielanie zębów: można, ale tylko tą metodą
- Olej kokosowy i jego lecznicze działanie
- Zdrowa intymność psychiczna – klucz do udanego życia łóżkowego (doświadczeń seksualnych)
- Witamina D i wiadomość z ostatniej chwili (2016)! Ważna zmiana w zaleceniach
- Przedwczesny wytrysk? Medycznie potwierdzone terapie, dzięki którym zaspokoisz partnerkę
- Grzybki tybetańskie – łyk radości i zapomniany sposób na zdrowie (29)

Powyżej przedstawiłem fragmentarycznie zaledwie ujęty zarys niewielu spraw? Przedstawionych w kolejnych kilku Biuletynach Zdrowia i w niewielkiej skali, co oznacza dokładnie, że w olbrzymim skrócie tematycznym, gdzie faktycznie każdy ze wspomnianych i innych poruszanych w nich tematów, zajmuje średnio 1 -10 stron, a objętość jednego Biuletynu Zdrowia, wynosi średnio 30 stron. Jest to, więc olbrzymi zakres wiedzy prozdrowotnej medycznie wszechstronnej, w tak bardzo prostej i łatwej do przyjęcia formie, nieprzedstawianej w żadnym innym tego typu wybitnie fachowym medycznym rodzinnym poradniku domowym, bo takiego wydania jeszcze nie spotkałem, choć nie twierdzę, że spotkać musiałem wszystko.


Teraz już sami musicie zdecydować czy i w jakim zakresie publikowana przez Mapę Zdrowia, niespotykana gdzie indziej wiedza prozdrowotna dla wszystkich, w tym dla Was szczególnie przydatna będzie również. Pozdrawiam i tym pozdrowieniem życzę zdrowia, jednak nie takiego, które mnie deptało wielokrotnie, ale tego, które Mapa Zdrowia przywróciła mi w stopniu oczywiście dla mnie możliwym, - dla lekarzy specjalistów do dzisiaj stanowiącym NIE ZROZUMIAŁĄ DLA NICH ZAGADKĘ i niech tak zostanie.

Znajdziecie, więc Państwo tutaj bardzo ciekawie podaną wiedzę medyczną także i w szczególnej jej wielkości wiedzę niekonwencjonalną, w olbrzymiej przewadze popartą wiarygodnymi pracami naukowymi, czasem popartej praktyką własną Autora jej prezentacji Łukasza D. Kinga, w nadzwyczajnej, bo niepraktykowanej dotychczas formie fachowego, absolutnie merytorycznego jej przekazu codziennym dziennikiem oraz w każdym miesiącu kalendarzowym nowym Biuletynem Zdrowia, wydawanym drukiem, dostarczanym zwykłą pocztą i drogą internetowej poczty mailowej.

Znacznie więcej, bo bardzo obszerną ilość tej niespotykanej nigdzie indziej i w tak fachowym medycznie, praktycznym rozmiarze podanej wiedzy z tego zakresu, redagowanej przez Łukasza D. King – redaktora biuletynu Mapy Zdrowia, w którą możecie się zaopatrzyć, czy wyposażyć, znajdziecie Państwo: •- dzwoniąc pod nr (22) 123995 (prawdopodobnie konieczne będzie kilkakrotne wykręcenie numeru, - takie jest nasilenie jego używalności)
- lub poprzez stronę internetową: www.biuletynzdrowia.pl (i dziesiątki dowolnych do otwarcia plików)
………………..
Krótka informacja na zakończenie: W kolejnych moich publikacjach prezentował będę w ciągu dalszym powyższy REWELACYJNY KĄCIK ZDROWIA, dla indywidualnego wykorzystania zawartych w nich medycznych informacji, gdzie indziej niemożliwych do osiągnięcia, łącznie z prawdą, o którą w nich walczy Łukasz D. King

To identycznie niemal jak z moim MARKETINGIEM, choć marketing w jego straszliwym zakłamaniu, oszustwach i manipulacjach nim samym i wokoło niego, umiaru nie zna, nadal niestety umiaru nie ma i chyba długo jeszcze tak pozostanie. W obecnym, więc jego zakłamaniu jest nie do przebicia ilością kłamstw, którymi jest niesłusznie obarczany.
Faktycznie, bowiem MARKETING = prawda, a ich obu i Marketingu i prawdy na trwałe polityka i jej elity się wyzbyły i na zawsze już będą przed nimi drżały do końca świata tego, a może nawet jeden dzień dłużej.!
…………………………………………………..
I już zupełnie na koniec – uzasadnienie rozszerzenia autorskiej Stopki


(K – E.P.) >>> KYOKUSHIN – ekstremum prawdy

(Z.W.)
Autentyczne życiowe prawdy mają składowe oparte na największych i najwyższych ziemskich tajemnicach, czasem wykraczających poza obszar Globu Ziemskiego i czasem dotykających Kosmosu - Wszechświata. W śród swoich publikacji piszę o nich wielokrotnie, często z rezerwą, jeżeli nie znajduję dla nich 101% (stu jedno procentowego) potwierdzenia ich rzeczywistością autopsji własnej, - ekstremum prawdy – rzeczywistości, - ponieważ Nauka, nie zawsze, a nawet coraz rzadziej ten rodzaj prawdy zawiera. Inaczej mówiąc. Chociaż Nauka bardzo często jest jedynym potwierdzeniem okolicznościowych ziemskich życiowych zdarzeń /innych po prostu nie ma, albo nie zostały stwierdzone i zapisane/, to nie koniecznie można jej ufać. Wszędzie też w swoich publikacjach staram się podawać znane autentyczne źródło potwierdzenia jakiegoś zjawiska, zdarzenia, tematu czy zagadnienia, czemu sam jednak pełnej wiary nie daję, ponieważ własną autopsją jej nie potwierdziłem. Zagadek nie rozwiązanych, w jakości ekstremum prawdy, nadal jest coraz więcej. Świadczy to jedynie o niezupełnej ich prawdzie, choć o nieprawdzie, - jako nieudowodnionej, - mówić również nie można. Systemy tego świata w taki sposób sprzedają informacje publiczne, - które jakimś wyjątkowym zbiegiem wielu okoliczności / przypadkowo/ wyłaniają się z mroku osnuwających je tajemnic, - żeby nadal ogromna większość nasza, normalnych ludzi / w znaczeniu ludzi zdrowych umysłowo/ absolutnie nie dowiedziała się tego, o czym wiedzieć nie powinna z rożnych względów, których w tym miejscu w pełni rozwijał nie będę, choć nadmienię, iż na przykładzie Masonerii, prawdziwe cele tej organizacji poznaje mniej niż 1% ogółu członków masonerii. Do najwyższej wtajemniczonych należą wybrani z wybranych, a ponad 99% do końca życia nie zna i nie pozna prawdziwych celów masonerii, są bowiem trzymani w całkowitej nieświadomości, podobnie jak w nieświadomości trzymany jest cały świat gminu, - tutaj użytego w sensie: niższa warstwa społeczna; lud, pospólstwo; potocznie: tłum, rzesza, - choć może nie w aż tak ogromnie tajemniczym zakresie dzięki namiastce mediów właściwych, czyli garstce tych dziennikarzy mediów publicznych, które faktyczny obowiązek dziennikarski pisania i przekazu prawdy obiektywnej, przedkładają nad wszelkie inne jego formy i uzależnienia!

Od długiego już czasu nie znajdowałem jednoznacznego rozwiązania dla jasnego, ściśle oznaczonego jednym wyrazem, albo skrótem przekazu ekstremum prawdy, którą w swoich pracach wielokrotnie objawiam, a które wychodzą daleko poza ramy ogólnie przyjętych określeń dla bardzo krótkich form wyjątkowych zamkniętych w jednym, lub dwu co najwyżej prostych zdaniach, czyli wszystko to co zawarte jest w autorskiej stopce. Choć moja stopka autorska rozbudowana jest w sposób wyjątkowo szeroki, to i tak nie znalazłem w niej dotychczas miejsca dla tych form odcinków moich publikacji, które znacznie szerzej muszą traktować o odcinku tekstu, aniżeli narzucony dotychczasowy dziennikarski porządek i jego ramy, a są jednocześnie w całości najwyższym rodzajem prawdy absolutnej – jedynej – najwyższej.

Przy okazji poznawania i przygotowywania do publikacji artykułu o MASONERII spotkałem się z jednowyrazowym określeniem japońskim Kyokushin, na które dotąd nie zwróciłem należnej mu uwagi, a które w swym zapisie sobą zawiera kilka składowych określeń własnych, które stały się jednocześnie rozwiązaniem mojej sprawy, o której wspominam wyżej: „ekstremum prawdy” , w odniesieniu do tego rodzaju spraw, które w publikacjach swoich prezentuję.

KYOKUSHIN – stanowi, bowiem najwyższy rangą rodzaj prawdy, której używał będę dla określenia jakiegoś zjawiska, zdarzenia, tematu czy zagadnienia, które potwierdziłem autopsją własnego ich namacalnego dotyku, a które znacznie wykraczają poza ramy dotychczasowego ich określania umieszczanego w autorskiej stopce.

Etymologia nazwy Kyokushin:
* kyoku
– biegun, ekstremum, najwyższa ranga
* shin - prawda, prawdziwość, rzeczywistość,
które tłumaczymy jako ekstremum prawdy, które to używać będę wszędzie tam, gdzie moja faktyczna autopsja własna będzie miała zastosowanie, w dowolnie szerokim materiale wycinkowym.
Wkomponują je skrótowym symbolowym zapisem w treści moich publikacji (K – E.P.) >>> i umieszczonym wyjaśnieniem w autorskiej stopce, w której dotychczas miejsca dla Kyokushin w niej nie było.
Mój (K – E.P.) >>> - to skrót od słów Kyokushin, Ekstremum Prawdy.
Żeby było jeszcze ciekawiej dodam dalej za Wikipedią, że Kyokushin (jap. 極真 kyokushin?) – to pełno kontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Jest to także sport walki, którą to sztukę Wikipedia rozwija dość szeroko, do której poznania zapraszam wpisując hasło: Wikipedia – Kyokushin
………………………………………….
Chciałbym ten numer zakończyć naprawdę wyjątkowo optymistycznie, stąd treść poniższa:

Kontrmiesięcznica smoleńska. Mocny list Romaszewskiej do Amnesty International
Renata Grochal 10.10.2017 / 14:00


© PAP / Maciej Kulczyński Zofia Romaszewska

"W Polsce każdy ma prawo do pokojowych demonstracji, natomiast nikt nie ma prawa przeszkadzać innym w ich potrzebie demonstrowania" – napisała w liście do Amnesty International (AI) Zofia Romaszewska, działaczka opozycji antykomunistycznej z czasów PRL.

"Piszę do Was, bo dowiedziałam się, że niepokoicie się czy w Polsce przestrzegane są swobody obywatelskie, a w szczególności martwi Was możliwość swobodnych zgromadzeń i wyrażania na nich wszelkich opinii, oczywiście poza wzywaniem do rozlewu krwi" – wyjaśnia Romaszewska na początku listu.
Podkreśla, że darzy AI "sympatią i wdzięcznością", bo w 1983 roku była więźniem sumienia objętym opieką Amnesty. "Zawsze uważałam AI za organizację poważną i nie poddającą się łatwo prymitywnej propagandzie politycznej Lubię Was za to, że jesteście, a w każdym razie usiłujecie być bezstronni i walczycie, żeby nigdzie na świecie nie było więźniów sumienia. Przeczytałam, że martwicie się, że w moim Kraju, Polsce, nie ma wolności zgromadzeń. Proszę się nie niepokoić" – zaznacza Romaszewska.
Dodaje, że "w Polsce każdy ma prawo do pokojowych demonstracji, natomiast nikt nie ma prawa przeszkadzać innym w ich potrzebie demonstrowania". Była opozycjonistka odnosi się również do wypowiedzi Władysława Frasyniuka i Lecha Wałęsy, którzy za-powiadają, że pojawią się na najbliższej kontrmisięcznicy smoleńskiej.
"Kiedy naszych dwóch ważnych działaczy solidarnościowych W. Frasyniuk i L. Wałęsa będzie wraz z kolegami protestować i fizycznie przeszkadzać, żeby inni, często też zasłu-żeni działacze Solidarności, nie mogli spokojnie demonstrować swojego punktu widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, a policja będzie ich usuwać z drogi demonstrujących, to faktu tego nie można nazywać brakiem możliwości demonstrowania. Wręcz przeciwnie, to przejaw zasady, że każda demonstracja ma prawo odbyć się i nie wolno jej przeszkadzać" – podkreśla Romaszewska.
Wyjaśnia też członkom Amnesty wprowadzone niedawno nowe przepisy dotyczące cy-klicznych zgromadzeń. "Chciałabym Wam Koledzy wyjaśnić, że w Warszawie, w Polsce są stałe terminy niektórych demonstracji czy zgromadzeń publicznych. Należą do nich uroczystości państwowe, procesje religijne, także miesięcznice smoleńskie oraz wszelkie inne demonstracje zgłoszone, jako przeprowadzane cyklicznie. Zgodnie z obowiązującym prawem, w tych miejscach nie odbywają się inne demonstracje. Można natomiast gromadzić się i manifestować w odległości 100 metrów od nich" – tłumaczy.
Romaszewska podkreśla, że czasu i miejsca na inne demonstracje „zostaje pod dostat-kiem”. "Chciałabym, aby wszystkie kraje Europy i świata mogły poszczycić się takim poziomem swobód obywatelskich, jaki panuje w Polsce" – kończy swój list była opozy-cjonistka.
…………………………………..
Mój komentarz, nie koniecznie optymistyczny.
Gdyby naszego prezydenta do strasznego grzechu o przekrętu nie namówiła, byłoby by zupełnie nieźle. A tak…? Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle i babi placek gotowy.
…………………………………………
TUSK PO NAWRÓCENIU? – Biedaczysko chłopisko…


Donald Tusk: nie widzę przyszłości dla projektu relokacji uchodźców
18.10.2017 / 21:00


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział dziennikarzom w Brukseli, że nie widzi przyszłości dla projektu relokacji uchodźców. Jego zdaniem należy szukać porozumienia, które "nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy".


Foto: Dario Pignatelli / AFPSzef Rady Europejskiej Donald Tusk

- W najbliższych kilkunastu tygodniach musimy przeciąć tych kilka węzłów gordyjskich. Do nich należy m.in. kwestia przymusowej relokacji. Tutaj nie widzę jakiejś specjalnej przyszłości dla tego projektu, ale warto będzie znaleźć porozumienie, które nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy - powiedział Tusk w przeddzień rozpoczynającego się jutro szczytu unijnego.
- To jest jakby moja obsesja, żeby znaleźć możliwie wspólny język, dzięki któremu wspólne działania na granicy zewnętrznej będą do pogodzenia z proeuropejskim nastawieniem - zaznaczył szef RE.
Powiedział też, że "zupełnie niepotrzebny konflikt między państwami członkowskimi trzeba wreszcie zakończyć". Jego zdaniem najważniejszą sprawą dla Europy jest "zabezpieczenie granicy zewnętrznej". - Do tego potrzebujemy więcej determinacji, więcej pieniędzy, więcej poświęcenia ze strony wszystkich państw członkowskich - podkreślił.
W ubiegłym miesiącu wygasła decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Polska odmówiła, podobnie jak Węgry, przyjmowania w jej ramach uchodźców. KE wszczęła wobec tych dwóch państw oraz Czech, które przyjęły ich bardzo niewielką liczbę, procedurę o naruszenie prawa UE. Sprawa nie została jednak jeszcze skierowana do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Migracja, stosunki UE z Turcją, porozumienie nuklearne z Iranem, a także Brexit oraz nowy sposób pracy Rady Europejskiej mają być głównymi tematami dwudniowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.
………………………………….
Mój komentarz
Fotel unijny zaczyna się palić, ratunku spodziewać się raczej trudno, więc na kolanach przed oblicze Pani Premier Beaty Szydło i Jej prominentów rządowych. Czapka na złodzieju i zdrajcy gore, na innych rychło też przyjdzie kolej.

……………………………….
Autorska stopka:
(ZW) – skrót inicjałów Autora – zaznaczony tekst własny
(K – E.P.) >>> - to skrót od słów Kyokushin - Ekstremum Prawdy – najwyższy stopień prawdy potwierdzony autopsją własną Autora artykułu używany dla treści bardziej obszernych od poniżej określonych


* / ** - Autorskie ciekawe myśli, powiedzenia. Inspirujące myśli złote
*** / **** - Autorskie sentencje, aforyzmy; maksymy
**** - Autorskie Apogeum: określenie momentu szczytowego, wartości maksymalnej. Najwyższe możliwe do osiągnięcia jakości, do których należy dążyć.*

Wszelkie pytania, dzielenie się wszechstronnymi uwagami i spostrzeżeniami, także Twoimi propozycjami dotyczącymi moich publikacji, - jeżeli nie odpowiada Ci droga poniższego komentarza, - kieruj proszę bezpośrednio na mój adres mailowy: intermarkbis@wp.pl

Autor artykułu Zdzisław Wojciechowski / art. nr. 10 - m-c listopad 2017

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Maja 1861 roku
Zmarł Joachim Lelewel, polski historyk i działacz polityczny (ur. 1786)


29 Maja 1957 roku
Zmarł Emil Krukowicz-Przedrzymirski, generał dywizji, dowódca Armii "Modlin" (ur. 1886)


Zobacz więcej