Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.11.17 - 13:43     Czytano: [728]

Pomogli prezydentowi?

I co Pan powie Panie Prezydencie? Co dziś powie prezydencki doradca Pani Zofia Romaszewska o decyzji KRS, która wypowiedziała wojnę Polsce i Polakom oraz poczuciu sprawiedliwości i woli usprawnienia polskiego sądownictwa?

Ostatnia decyzja KRS w sprawie asesorów, którą zakomunikował Polakom sędzia Waldemar Żurek to istne samozaoranie „nadzwyczajnej kasty ludzi” i co gorsza, świadczy ona albo o słabej znajomości prawa albo o przekraczaniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych czy wręcz o niedopełnieniu przez nich obowiązków. A to może rodzić uzasadnione wątpliwości i pytania, czy ta skandaliczna decyzja nie powinna stać się przedmiotem jakiegoś postępowania i odpowiedzialności prawnej, wszak nawet kpa umożliwia zainteresowanemu prawo uzupełnienia braków formalnych w dokumentacji, o ile takowe w ogóle były. A wygląda, że i w tej sprawie przedstawiciele KRS wprowadzili opinię publiczną w błąd, czego przykłady podał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Młodzi, przyszli sędziowie przysięgali przecież Polsce, a nie ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Ciekawe co w tej sprawie powie dziś doradczyni Prezydenta RP Zofia Romaszewska? To przecież ta decyzja KRS dramatycznie i bardzo skutecznie uderza w ideę apolityczności sędziów, w usprawnienie rozstrzygania sporów sądowych w jakość polskiego sądownictwa, bo właśnie ci młodzi asesorzy są znacznie lepiej wykształceni niż „stara klika” w KRS i SN, a i koszty publiczne i społeczne przygotowania do zawodu tych młodych, potencjalnych sędziów w wysokości ok. 50 mln zł są niebagatelne i mogą być zmarnotrawione z powodu politycznej zapiekłości KRS. Jest to decyzja skrajnie nieodpowiedzialna, skandaliczna wobec poczucia sprawiedliwości w rozumieniu zwykłych obywateli, demoralizująca młode pokolenie. To wielka manipulacja starego układu sędziowskiego, który nie chce młodej i kompetentnej konkurencji. To wzięcie zakładników przez KRS, sędziego Żurka i „starą sitwę”.

Wydaje się też, że KRS naruszyła również art. 30 ustawy o samej sobie. To wyraz prawdziwej pogardy dla potrzeb i aspiracji społecznych Polaków i wrażliwości młodego pokolenia prawników. To pewnego rodzaju sabotaż w sytuacji gdy brakuje sędziów i istnieją liczne wakaty.

Widać wyraźnie, że bez radykalnej wymiany personalnej, zarówno w KRS jak i SN, żadna naprawa polskiego państwa nie będzie dalej możliwa. Ten wyjątkowy akt buty i arogancji KRS-u może być niezwykle niebezpieczny dla stabilności polskiego państwa i nikt nie powinien go lekceważyć. Tu nawet wybór 3/5-tymi niczego nie uleczy przy takiej skali degrengolady i oświadczenie samych asesorów, najlepiej dowodzi kto kogo powinien zluzować na eksponowanych stanowiskach w sądownictwie.

Ostatnie stanowisko KRS-u skutecznie wspiera stare porzekadło, że „sprawiedliwość w Polsce jest jak pajęczyna, bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Jan Orawicz - 08.11.17 19:54
... Tak Panie Lubomirze jest,że nie tknięta palcem prawicy - cała
CZERWONA PAKA-DRAKA. nadal korzysta ze swoich przywilejów z
poprzedniego okresu jej złodziejskiego panowania!Jak do tej pory
nie ma na nią mocnych!! Nie ma komu rozliczyć wielu nadużyć tej
byłej Waadzdzyy! Owszem, mamy rozliczanie Amber Gold Afery,ale
cały ten rozrachunek ślimaczy się - jakby świadomie do powrotu
czerwonych złoczyńców za stery waadzdzyy! Taki Tusk, do tej pory
ze swoim synalkiem Michałem nie tknięci paluszkiem za Aferę
Amber Gold. Wciąż prawnicy pokazują,że do ciup kwalifikują się -
wyłącznie szarzy złodziejaszkowie! Brak na to słów!!! I mamy tę
wiedzę z przysłowia:" Co wolno wojewodzie,to nie tobie smrodzie!!"

Lubomir - 08.11.17 16:05
Permanentna rewolucja nigdy nie miała na celu dobra Narodu i Państwa. Jej twórcą był Lew Trocki a faktycznie Lejba Dawidowicz Bronsztejn. Obecna, przeciągana w nieskończoność 'burza w szklance wody', bardzo przypomina 'szkołę Trockiego'. Polacy korzystają niewiele. Prawo nadal jest zarezerwowane dla klanów plemiennych a nie dla najzdolniejszych i nie dla najuczciwszych. W Polsce nie da się widać przeprowadzić uczciwych wyborów, nawet w spółdzielni mieszkaniowej, czy w ogródkach działkowych, a co tu mówić o jakiejś formie uwłaszczenia Polaków?. Trwa obrona interesów klanów. Przedstawiciele klanów, gotowi kłonicami bronić swoich zdobyczy. Nic nowego! - to ich zawołanie.

Ricky Dick. - 08.11.17 8:32
Ta wielka doradczyni prezydenta Romaszewska powinna po decyzji KRS schować głowę w piasek i udawać że jej nie ma (tzw. strusizm).
Opinie i rady "babci" Romaszewskiej nie licują z duchem "dobrej zmiany" Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu RP. Te rady i opinie dezawuują dotychczasowe osiągnięcia obozu reform w Polsce.
Babcia Romaszewska powinna już tylko zająć się szydełkowaniem ewentualnie niańczyć wnuki zamiast zajmować się polityką i doradzaniem głowie państwa.
Nawiasem mówiąc, to zbyt "koszernie" patrzy z oczu tej o wybujałych ambicjach starszej pani za nic mającej dokonujące się w Polsce procesy naprawy państwa i dekomunizacji instytucji.
Po owocach ich poznamy. Lepiej mieć kilku wrogów niż jednego fałszywego doradcę. Co przedkładam do rozmyślania prezydentowi Dudzie.
Jak wiemy z powiedzenia, że "dobrymi radami" jest piekło wybrukowane.

Jan Orawicz - 06.11.17 23:13
Jeżeli teraz Polacy nie zgarną się w kupę i nie kopną zdrajaców
i oszustów w d...,to nasza Ojczyzna nie wyciągnie się z grzęzawiska
postkomuny!! I będzie dreptać w biedzie i niesprawiedlwości
społecznej! A to przerabialiśmy długi czas!

adamajtis - 06.11.17 10:27
I wszyscy myśleli, że trafili na swojego, polskiego patriotę prezydenta.
Prawda okazuje się mniej przyjemna. Obstrukcja w kwestii reformowania polskiego wymiaru sprawiedliwości przez veta ustaw jakich dokonał miłościwie panujący nam prezydent Duda, spowodowały zupełną zapaść w legislacji nowego prawa. Każda próba reform kończy się niepowodzeniem spowodowanym albo przez prezydenta Dudę albo przez samą kastę sędziowską. Wydaje się że już nie ma wyjścia i wszystko zostanie po PRL-owsku.
Post PRL-owska kasta sędziowska (KRS) z sędzią Żurkiem na czele zdemolowała nawet aspirujących do zawodu sędziowskiego asesorów, wykształconych w specjalnej szkole dla przyszłych sędziów. Oto jak bezpardonowo strzeże swoich stanowisk i przywilejów ta grupa zawodowa.
Odrzucenie wniosku MS nominacji 265 asesorów przez KRS jest dowodem jawnej wojny wypowiedzianej rządowi RP oraz Prawu i Sprawiedliwości.

Panie prezydencie! Czy opłaciło się Polsce i Polakom robienie takiego zamętu i zamieszania?
Czy to co się ostatnio dzieje na polskiej scenie politycznej, ta obstrukcja i niemoc państwa polskiego, nie jest czasami spowodowane nie do końca przemyślanymi pańskimi vetami ustaw reformującymi polski wymiar sprawiedliwości? Czy Krajowa Rada Sądownictwa to w tej chwili dywersant wszelkich prób naprawy sądownictwa?

Z tymi pytaniami pozostawiam pana prezydenta i polską opinię publiczną licząc na opamiętanie oraz przyłączenie się do obozu reform naprawy państwa i jego instytucji.

MariaN - 05.11.17 16:28
Nadal czekam na ruch prezydencki i nie chcę dołączać do watahy krytykantów Andrzeja Dudy, chociaż korci coraz bardziej, teraz po żurkowej prowokacji, wydaje sie ze prezydent będzie miał ułatwione zadanie, ale prezydent jest ambitny i nie będzie chciał sie wycofywać a to może go doprowadzić do porażki w kolejnych wyborach. Moim zdaniem prezydent powinien odkurzyć pisowską ustawę i po kosmetycznej zmianie oddać parlamentowi i zakończyć ten wielomiesieczne przeciąganie liny, to jest bez sensu, chyba ze nastąpuiła zmiana poglądów

Lubomir - 04.11.17 14:54
Rodzi się pytanie, na ile polityk może być sobą?. Kiedy politykowi idzie zbyt dobrze, najczęściej włączają się wówczas uśpieni, obcy lobbyści, hamulcowi każdego postępu. Kiedy znakomicie np. układają się relacje polsko-żydowskie i polsko-izraelskie, wówczas wyskakuje jakiś 'śpioch' i wraca do tematu akcji NKWD w Kielcach, albo ubiera polskich Żydów w obce obywatelstwo, kradnąc jedyną tożsamość, jaką jeszcze mieli. Mieszanie w polskim prawie, coraz częściej obliczane jest na permanentny chaos a nie porządek. Figuranci z towarzyskich i partyjnych układów - gardzą porządkiem i państwem. Ich interesują jedynie wysoko płatne synekury.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1914 roku
Józef Piłsudski powołał w Warszawie tajny Rząd Narodowy.


06 Sierpnia 1944 roku
Zmarła Krystyna Wańkowicz, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, córka Melchiora (ur. ok. 1919)


Zobacz więcej