Czwartek 23 Stycznia 2020r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.10.17 - 10:35     Czytano: [1012]

Dział: Głos Polonii

Nie jestem Polakiem...Na łamach GI KWORUM pod datą 20 listopada 2009 roku został opublikowany mój artykuł pt. Czy Donald Tusk jest Polakiem? .
Moim zdaniem, w świetle nowych okoliczności, warto dziś znów nad nim się pochylić, bo użyta wówczas w tytule partykuła pytająca: „czy” staje się niepotrzebna, na rzecz przeczącej: „nie”.


Donald Tusk: nie jestem Polakiem

Przez kolejnych 5 lat sam Donald Tusk i jego klika ukrywała przed narodem polskim fakt, że nie jest on Polakiem, że jest Kaszubem opcji niemieckiej czyli po prostu Niemcem.
Dopiero, kiedy polska ziemia zaczęła drgać pod jego nogami za jego antypolską działalność na stanowisku premiera, z pomocą Niemiec postanowił zwiać do Brukseli. Kanclerz Niemiec Angela Merkel za jego wysługiwanie się Niemcom postanowiła pod koniec 2014 roku uczynić go przewodniczącym Rady Europejskiej. Wówczas w Brukseli na kilka dni przez oficjalnym objęciem stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej rozpoczął kampanię wizerunkową. Przedstawił się nie jako Polak, a kaszubski Słowianin, a podczas ceremonii przekazania pełnomocnictw, kiedy wyciągnął z kieszeni spodni bursztynowe serduszko, aby podarować je swojemu poprzednikowi – Hermanowi Van Rompuyowi powiedział, że „– Jestem nie tylko obywatelem Gdańska, ale również Kaszubem. Co oznacza, że jestem częścią mniejszości narodowej. Jest to około 300 tys. osób z ich własnym językiem, z ich zwyczajami”. Szybko zorientował się, że popełnił gafę i niebawem dodał: „– Jestem gdańszczaninem, jestem Kaszubem, jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” („Niezależna” 1.12.2017, TVN).

Teraz, a dokładnie 10 października 2017 roku Donald Tusk sprecyzował bardziej swoją kaszubskość i polskość. Tego dnia Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej zaapelował we wtorek do przywódcy Katalonii Carlesa Puigdemonta, żeby nie podejmował decyzji o ogłoszeniu niepodległości regionu. – Apeluję do pana nie tylko jako szef Rady Europejskiej, ale jako osoba, która mocno wierzy w motto UE: zjednoczeni w różnorodności. Apeluję jako członek mniejszości etnicznej i regionalista. Jestem Kaszubem, z doświadczeniami polskimi („DoRzeczy” 11.10.2017). A więc jednak Kaszubem (opcji niemieckiej!!!) tylko z doświadczeniami polskimi
(TVN).

Teraz Polacy łatwiej zrozumieją, kiedy Tusk mówił, że polskość to dla niego nienormalność. I łatwiej zrozumieją dlaczego jego siedmioletnie - ośmioletnie rządy były tragedią dla Polski i narodu polskiego. Ten „człowiek”, czy raczej prawdziwa gadzina – szwabski pachołek wraz ze swoją kliką (dwóch jego ministrów miało obywatelstwo brytyjskie, a polskim paszportem wycierali sobie…!) działali świadomie na szkodę Polski i narodu polskiego.

Tylko w ostatnich dwóch dniach Polacy dowiedzieli się z mediów, że: „MON przekazało we wtorek 10 października do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające zawiadomienie z 17 marca 2017 r. o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez Donalda Tuska – poinformował resort Antoniego Macierewicza. Chodzi o sposób wyjaśniania katastrofy smoleńskiej” („MON przekazało do prokuratury nowe materiały ws. Donalda Tuska” Wprost 11.10.2017); Grażyna Zawadka, Izabela Kacprzak „Politycy (PO) pomagali oszustom? Sędziowie, ministrowie, a nawet były premier na celowniku prokuratury badającej, kto ułatwiał życie przestępcom” 12.10.2017); „- To wątek pokazujący powiązania ze zorganizowaną przestępczością trójmiejską – powiedział Tomasz Rzymkowski z „Kukiz 15” odnosząc się do zeznań Jacka Krzysztofowicza podczas przesłuchań komisji ds. Amber Gold. - Myślę, że ostatnim świadkiem pewnie będzie Donald Tusk - ocenił dalsze prace komisji Jarosław Krajewski z PiS…” (arb „Komisja ds. Amber Gold: Donald Tusk ostatnim świadkiem? 12.10.2017).

Polacy już poznali się na Her Tusku: w ostatnich badaniach IBRIS Tusk budzi niższe zaufanie społeczeństwa niż Jarosław Kaczyński (natemat.pl 11.10.2017). Her Szwab na pewno nie zostanie już prezydentem Polski!

Przysłowie mówi, że „jaki pan, taki kram”. Wypierdki Tuska to właśnie totalna opozycja. Ludzie, którzy także jak ich były wódz nadal świadomie działają na szkodę Polski i narodu polskiego. W internetowej „Niezależnej” z 11.10.2017 w informacji zatytułowanej „PO i Nowoczesna jak Targowica. Wszyscy zagłosowali za niemieckim projektem” czytamy: „Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło dziś wieczorem rezolucję w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Wezwało w niej pięć krajów do podjęcia działań w kierunku przywrócenia rządów prawa. - Wartość tego typu dokumentu jest równa wartości papieru, na którym został wydrukowany - skwitował Minister Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 42 członków Zgromadzenia, przeciwko było 9. Rezolucję poparli parlamentarzyści PO i Nowoczesnej, przeciwko byli posłowie PiS i Kukiz’15. Autorem wniosku i sprawozdawcą projektu rezolucji był niemiecki poseł-polakożerca (były przewodniczący tzw. „wypędzonych”) Bernd Fabritius, wiceszef komisji prawnej i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego RE”. To tylko jeden z wielu przykładów na antypolskie oblicze Platformy Obywatelskie i .Nowoczesnej.

Kiedy wreszcie ta cała banda wrogów Polski i narodu polskiego stanie przed sądem?!

Marian Kałuski
Melbourne

Wersja do druku

Jan Orawicz - 21.10.17 17:30
Przepraszam,ale jeszcze przypomnę,że her D.Thusk - nasze Kochane Polki
złośliwie nazywał moherowymi beretami! I było fajnie!! Żadna nasza Pani - tak
zmoherowana przez tego Szkopa nie zaprotestowała! Było fajnie i nadzwyczajnie!
Z tego itp. powodu AŻ 8 LAT ten niemiecki fircyk rujnował kraj, wzdłuż i szerz -
według niemieckiego wskazania:"ISTNIENIE POLSKI JEST NIEPOROZUMIENIEM!"
Kto zechce ten poszuka w prasie tamtego czasu tę podłą wypocinę Thuska.
Ja miałem ten artykuł i gdzieś mi się zadział w moim dużym zbiorze polskiej prasy
tamtego czasu.Jak uda mi się odnalesć tę wypocinę Thuska, to ją prześlę do
Szanownej Redakcji Kworum.

Jan Orawicz - 21.10.17 15:04
To jest prawda nad prawdami o Tusku. Od siebie dodam,że Tusk
w polskiej prasie pisał: ISTNIENIE POLSKI JEST NIEPOROZUMIENIEM!
Takiej historii ten psedohistoryk nauczył się od wiadomych swoich .
A co na ten temat gadali Polacy? SPALI i go W Y B R A L I aż na
PREMIERA!!! A her Tusk farbował rude włosy na bląd i udawał Polaka!
Wiele Polek było w nim zakochanych.Popierały go z piskiem,że aż!!
Nieco póżniej Za to musiały ladować za chlebem na iobce landy,bo
her Thusk powalał fabrykę za fabryką włącznie Stocznią Gdańską jako
Kolebką Solidarności,która na tamten czas wpadła w dziwną śpiaczkę!
A her D.Thusk żacierał łapki z radochy z roześmianą gębą od ucha
do ucha,bo jemu się udała w naiwnej i zaspanej Polsce f u c h a!!
Nasza Solidarność wtedy też wpadła w letarg z czego był kontent
Lesio Wałęsa, zaabsorbowany szykującą się dla niego fuchą ... aż
prezydenta!!!

Lubomir - 20.10.17 21:54
Cóż, korzenie niemieckie, wychowanie domowe - niemieckie. Język matczyny - niemiecki. W takim przypadku można być Polakiem z wyboru, albo ze strachu. Obecnie wydaje się jedynie możliwa ta druga opcja. Polacy nagromadzili sporo dowodów antypolskich przestępstw, na w/w osobnika. Chyba najlepszym do zamieszkania dla Niemca miejscem, są Niemcy. Nie czuje się tam ani banitą, ani uchodźcą.

MariaN - 15.10.17 10:03
Znane jest chyba wszystkim powiedzenie historia lubi sie powtarzać, bo oto przeszło 220 lat temu też byli polskomówiący obywatele królestwa polskiego, też skarżyli na Polskę i prosili o "braterską" pomoc, jak to mówi pan Janek, szwabów i kacapów, jak to sie wszystko skończyło doskonale wiemy, część zdrajców zawisła na szubienicach a Polska straciła wolność na długie 123 lata. Teraz, chociaż zupełnie inne czasy znów znalazł sie ten gorszy sort społeczeństwa i za judaszowe srebrniki robi to samo, tylko dziś Polska jest silna i ma sojuszników a tuski i cała jego hałastra tylko sie ośmieszają, to widać po sondazach. Niech robią tak dalej, za 2 lata nie dostaną sie do Sejmu, ludzie to widzą

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 1953 roku
W Polsce rozpoczęto nadawanie regularnych audycji telewizyjnych.


23 Stycznia 1832 roku
Urodził się Edouard Manet, francuski malarz i grafik (zm. 1883)


Zobacz więcej