Sobota 19 Września 2020r. - 263 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.10.17 - 11:20     Czytano: [781]

Stanowczość przynosi efekty

Totalna opozycja, im słabsza tym bardziej agresywna i absurdalna zarazem. Posłowie PO Kinga Gajewska, Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz wiedzą, jak zaorać PO i Nowoczesną. Ich pustka programowa sięga zenitu.

Gdy rząd, PiS dwoją się i troją jak napełnić polski budżet, ukrócić miliardowe wyłudzenia w podatkach - nie tylko z VAT - obezwładnić mafijną ośmiornicę reprywatyzacyjną w Warszawie, podnieść emerytury i kwotę wolną od podatku, wice-przewodniczący PO gwarantuje, że jak tylko wrócą do władzy, to wprowadzą ustawę o związkach partnerskich, bo na to czekają dziś ponoć, głównie Polacy. Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz obiecuje, że jak „szybko-myślący” Ryszard Petru zdobędzie władzę to znów podniosą wiek emerytalny do 67 lat, choć wydaje się, że Nowoczesna przejdzie na emeryturę polityczną już za 2 lata. Ubogie jak widać i całkiem oderwane od potrzeb Polaków są te propozycje programowe liderów opozycji totalnej. Oczywiście, nie każde ugrupowanie polityczne ma takich speców od biznesu jak PO choćby w osobie posłanki Kingi Gajewskiej, co to każdą ilość papieru toaletowego jest w stanie załatwić w każdej chwili.

Ciekawe, co przedstawiciele totalnej opozycji wymyślą jeszcze, by przykryć medialnie powołanie komisji śledczej w sprawie wyłudzenia 250mld zł z podatku VAT w okresie rządów PO- PSL czy też powołania parlamentarnego zespołu d/s odszkodowań wojennych za nieludzkie wręcz zbrodnie niemieckie podczas II Wojny Światowej, o których przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówił, że to wojna PIS wypowiedziana Niemcom, a prof. Leszek Balcerowicz, że to „szaleństwo i nikczemność”. Wtedy nawet deklaracja o chęci zmiany płci przez któregoś z przywódców PO i Nowoczesnej, a nawet podniesienie wieku emerytalnego Polek i Polaków do 97 lat może nie zadziałać.

Polski rząd zajmuje się miliardowymi kwotami i naprawą polskiego państwa, wzmocnieniem jego obronności i zapewnieniem bezpieczeństwa obywatelom, a totalna opozycja transseksualnymi problemami resztek elektoratu. Nie dość, że przetracili co do grosza pierwszą pulę pieniędzy Sorosa, to nadal beztrosko bawią się w piaskownicy. Nowoczesna Targowica nie bardzo też może teraz postawić na Ruch Autonomii Śląska po doświadczeniach w Katalonii, które mogą przybrać jeszcze znacznie bardziej dramatyczny obraz. Na podobno spontanicznie organizowanych przez PO i Nowoczesną protestach ubywa normalnych i przyzwoitych, a kierowcy dużych, polskich miast są wyłącznie wściekli na czarne feministki blokujące centra miast z powodu ich przemarszu. Gdy leje coraz trudniej jest odróżnić „Wściekłe Polki” od normalnych Polek, które coraz bardziej doceniają troskę o polską rodzinę i oczekują na podwyżki wynagrodzeń.

Wiele wskazuje na to, że Polska może uzyskać na drodze twardych rokowań znaczące kwoty odszkodowań za niemieckie zbrodnie, rabunek i zniszczenia, a to dodatkowo może wzmocnić pozycję, poparcie i międzynarodowy autorytet polskiego rządu. Ciekawe czy wówczas niektórzy przedstawiciele totalnej opozycji poproszą o polityczny azyl w Berlinie. Nam nie chodzi bowiem o zmiany pozorne, nam chodzi o zmiany głębokie, realne, by już nigdy nie było powrotu do III RP i „Zielonej Wyspy”, z której „zwinięto” już całą trawę.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Michał Sybirak - 16.10.17 21:36
Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie
19. NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA OJCZYZNĘ
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-19

Jan Orawicz - 12.10.17 21:03
Jan Kosiba i Ricky-Dick - brawo za celne i rzetelne widzenie spraw!!!
Pozdrawiam

Ricky Dick. - 12.10.17 13:03
Krótki tekst. TUSK i wróżka.

Tusk przychodzi do wróżki i prosi, żeby przepowiedziała mu przyszłość. Ona mówi:
-Jedziesz długim, czarnym samochochodem. Wokół niego stoją tysiące osób.
-Ojej - mówi Tusk - to chyba dobrze.
-Wszyscy są szczęśliwi, krzyczą i machają flagami.
-Oni mnie kochają, a czy ściskam ich ręce?
-Nie.
- Dlaczego?
- Trumna jest zamknięta.

Morał - jakie życie taka śmierć.

Jan Kosiba - 11.10.17 8:22
Sen o korycie skompromitowanych platfusów.
cyt:
"...Opozycja, aby wygrać następne wybory, musi zaproponować mądry program realizacji aspiracji narodowych - zauważył Giertych.

I to jest właśnie przysłowiowa "misja niemożliwa". Nie chodzi bowiem o to, że teflonowi i plastikowi politycy z PO czy Nowoczesnej nie mogliby w tym kierunku pomaszerować. Problem w tym, że ich zagraniczni promotorzy zwyczajnie im na to nie pozwalają. Doskonale pokazał to przykład szamocącego się "na smyczy" Grzegorza Schetyny. Szef PO na początku maja, ku szokowi salonowych mediów i "ludzi rozumnych", ogłosił, że PO nie chce uchodźców, aby miesiąc później powiedzieć coś zupełnie przeciwnego. Zapewnił, że po wygranych wyborach samorządowych włodarze z PO na własną rękę będą owych uchodźców przyjmować. To pokazało, że PO musi wykonywać dyrektywy z zagranicy (z Brukseli czy Berlina, na jedno wychodzi). Tak radykalna zmiana poglądów, wręcz ośmieszająca lidera PO, musiała zostać bowiem wymuszona przez "siłę wyższą". A to z kolei pokazuje, że patroni naszej opozycji na żaden wariant promocji dumy narodowej Polaków się nie zgodzą.

Trzeźwo mówiąc, cała hucpa z przyjmowaniem uchodźców właśnie ma na celu "zarazić" te państwa, które są w miarę zdrowe. Uchodźcy mają bowiem być remedium na nacjonalizmy i narodowe interesy. Nie chodziło przecież o te 13 tys. ludzi, których miała wziąć Polska, ale o kolejne transporty, które by po tym nastąpiły. Ani byśmy się nie obejrzeli, a w Polsce pojawiłaby się szybko rozwijająca się mniejszość narodowa, generująca konflikty z Polakami. Dodajmy, że byliby to uchodźcy gorszego sortu, bo ci lepszego to wieją z Polski błyskawicznie, aby załapać się na zachodni socjal.

To sprawia, że Mateusz Morawiecki, mówiąc, że PiS będzie rządził do 2031 r., wcale nie musiał się pomylić. Zagrożeniem dla niego może być tylko wolnościowo-narodowa formacja, która oprócz narodowej dumy da Polakom swobodę życia."

Jan Piński, Wa Ga

Ps.
Pojawienie się na polskiej scenie politycznej takiej partii "wolnościowo-narodowej" jest racją stanu Rzeczypospolitej.
Duma narodowa i... swoboda życia, nie skrępowana gąszczem prawnych zakazów i nakazów administracji państwowej oddaje chyba sens wszelkich dążeń społecznych, politycznych i ekonomicznych wszystkich, którzy identyfikują się z tym narodem i państwem. Państwo nie powinno funkcjonować tylko na opresji swoich obywateli. Ta opresja wynikajaca z istniejacego prawa i również praktyki jest spadkiem po komunizmie, systemie jakiego świat nie widział.
W PiS jednak, cokolwiek o tej partii by nie powiedzieć, oprócz pozytywnych tendencji propolskich i propaństwowych w dość szerokiej perspektywie występują również tendencje prosemickie związane z obozem politycznym tzw. prawicy, szczególnie uwidaczniające się w strukturach administracji prezydenckiej, ale również w strukturach rządowych i partyjnych.
Dla zrównoważenia tych tendencji powstanie formacji narodowo-wolnościowej (pozbawionej obcego elementu) stworzyłoby reprezentatywny politycznie obóz władzy w obecnej sytuacji układu politycznego w Rzeczypospolitej. Do takiej sytuacji Polacy muszą dążyć uwzględniając czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Wszak Polska istnieje w określonym, niezbyt przyjaznym otoczeniu międzynarodowym, chociażby niezbyt sprzyjającej nam Unii "Jewropejskiej" .

Jan Kosiba

Lubomir - 09.10.17 18:59
Przepraszam za błąd. Miało być oczywiście: 'nie wszyscy ludzie są prości...itd'.

Jacek Socha - 09.10.17 18:18
DLATEGO Lubomirze zwrocilem ci uwage, ze ja obserwuje czyny a nie puste slowa jak te twoje o Francji.

Lubomir - 09.10.17 16:19
Jacku, nie wszyscy ludzie nie są prości jak konstrukcja cepa, czy jak pług jednoskibowy. Tym bardziej Francuzi. Niedawna śmierć francuskiego kapłana z rąk islamskich, też nieco doświadczyła Francję. Obserwuj czyny a nie słowa!.

Jacek Socha - 08.10.17 20:11
Lubomirze! Jesli Francja pod wodza Prezydenta-chlopczyka podejmuje liczne proby wyrwania sie z ideologicznych kleszczy eurokomunizmu i masonerii - to od dzisiaj uwierze - po tym co ty wypisujesz - ze ALFABET zaczyna sie od litery Z, a konczy na literze A, ...

MariaN - 06.10.17 13:47
To prawda, ze kodowcy, schetynowcy i inni petrowcy będą coraz bardziej agresywni, słabną w oczach, nie mają nic do zaoferowania, bo nie przebiją PiS. Smiesznie dziś brzmią obiecanki platfusów, kiedy mowią, ze dadzą ludziom więcej niz PiS. Ci POlitycy sa zgubieni, wychodzą brudy z ich bytności, codziennie kogoś aresztują, komisje wywlekają złodziejskie ich praktyki, bufetowa przegrywa na całej linii, nawet sądy przeciwko niej a trwa w dziecinnym uporze i nie chce stanąc przed komisją bo boi się, że pójdzie siedzieć......
2 lata, które wstrząsneły Polską a nawet eurokołchozem. Rząd musi być stanowczy, nie wolno zrobić ani jednego kroku do tyłu, trzeba tylko mieć nadzieję, że przed wyborami pójdą wreszcie siedzieć grube ryby z zepsutymi głowami

Lubomir - 05.10.17 16:50
Z tym tunelem pod Alpami to jest dosyć skomplikowana sytuacja. Chodzi wyłącznie o tunel dla super szybkiej kolei. Tunel drogowy poprowadzony na tym kierunku, pod przełęczą alpejską Col du Frejus - działa już od 1980 roku. Tunel dla super szybkiej kolei ma być o wiele dłuższy i o wiele dużej budowany. Jego oddanie do użytku najpierw planowano na 2029 rok, a teraz planowane jest na rok 2035. Inwestycja ta najpierw była blokowana przez 'Zielonych' a następnie przez organa ścigania, ponieważ wykryto, że niektóre podmioty gospodarcze mające realizować tą inwestycję, były powiązane z włoską organizacją przestępczą 'Ndrangeta'. Unia Europejska ma wesprzeć ten projekt środkami w wysokości 40 procent całkowitych kosztów. Udział rządu włoskiego to ok. 35% a rządu francuskiego ok. 25%. Przydałyby się takie inwestycje pod Tatrami i Sudetami...Pewnie projekt Trójmorza to przyspieszy.

Lubomir - 05.10.17 14:51
Pohitlerowskie Niemcy są skutecznie ignorowane i zmuszane do wykonywania poleceń Ameryki i Europy. Kary za oszustwa związane z fałszowaniem spalin w motoryzacyjnym dziecku Hitlera, w 'Volkswagenie' - mają dojść do 30 mld euro. Francuzi dokonują coraz większego otwarcia się - nie na Berlin, ale na Rzym. Włosi wchodzą ze swoim kapitałem i znakomitą technologią do francuskich stoczni, wkrótce mają zapaść decyzje o budowie tunelu pod Alpami, skracającego drogę Lyon-Turyn. Oczywiście będzie to inwestycja francusko-włoska, wspierana funduszami europejskimi. Francuska PSA, która kupiła 'Opla' od amerykańskiego 'General Motors', poważnie zastanawia się nad transformacją podległych sobie przedsiębiorstw, szczególnie tych w Ruesselsheim i Kaiserslautern. Oczywiście polskie misje gospodarcze powinny szukać gospodarczych partnerów, zarówno we Włoszech, jak i we Francji. Te dwa ostatnie państwo podejmują liczne próby -wyrwania się z ideologicznych kleszczy eurokomunizmu i masonerii Sorosa.

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1993 roku
Wybory do parlamentu wygrał SLD przed PSL.


19 Września 1944 roku
50. d. Powst. Warszaw.: Ciężkie walki na Czerniakowie. Ppłk. "Radosław" rozpoczyna częściową ewakuację kanałami na Mokotów


Zobacz więcej