Piątek 20 Lipca 2018r. - 201 dz. roku,  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.17 - 21:48     Czytano: [279]

Uliczka Tradycji


Zaproszenie do Radomia

Już po raz dziesiąty w Radomiu, miała miejsce tak zwana Uliczka Tradycji. Na niej wystawcy z miasta i okolic, pokazywali i sprzedawali różne ciekawe eksponaty, które związane były z latami okresu międzywojennego.

Zdaniem zaproszonych gości


Uliczka wspomnień czasu międzywojnia, cieszy się tak wielką popularnością, że chyba fakt ten świadczy o tym, że wszyscy tęsknimy trochę za elegancją i szykiem tamtych czasów. Można tutaj przypomnieć sobie jak wyglądały stroje pięknych dam oraz jakimi autami poruszali się dżentelmeni z początkowych lat, kiedy to nasza Ojczyzna odetchnęła wolnością po 123 latach zaborów.

Kolorowy korowód

Wszyscy zainteresowani Uliczką Tradycji i wspomnień, mogli pooglądać barwny korowód, który wyruszył na ulice Radomia, na którym można było zobaczyć rowerzystów, stare automobile, jak również piękne panie. które cieszyły się każdym dniem w odrodzonym państwie. Ferwor tamtejszych szczęśliwych lat, nagle był zmącony wybuchem najstraszniejszej z wojen, ale powrócić zawsze możemy do czasu, kiedy szczęście malowało się na ustach każdego Polaka.

Dziękujemy pani Wiktorii Piętowskiej za zaproszenie do czasu, kiedy to panie chodziły z koronkowymi parasolami, a panowie nosili sztubacką laseczkę.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

       

       

       

       

 Wersja do druku

Ania - 24.09.17 12:13
Bardzo dawno nie widziałam pana w białym garniturze. Kolor biały odznacza osoby pozytywnie.
Dawniej ludzie do pracy ubierali się na roboczo. Po pracy ubierali się na domowo a w święta odświętnie do łóżka kładli się w białej bieliznie i to bez względu na status majątkowy.
Teraz w każdej sytuacji ludzie pokazują się w zunifikowanym stroju roboczym lub w poniemieckich wytartych łachmanach.
Spodnie dżinsowe to dół od amerykańskiego uniformu roboczego, u nas noszone odświętnie nawet przez polityków najwyższego szczebla.
Taka moja propozycja do pana Kaczyńskiego proszę wprowadzić zakaz wwożenia do Polski starych łachmanów z zagranicy.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Lipca 1792 roku
Urodził się Ignacy Prądzyński, polski generał, uczestnik powstania listopadowego, wybitny strateg (zm. 1850)


20 Lipca 1944 roku
Niemiecki płk Claus von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na Hitlera w jego kwaterze w Kętrzynie


Zobacz więcej