Sobota 25 Stycznia 2020r. - 25 dz. roku,  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.17 - 13:23     Czytano: [745]

Reanimacja politycznych Zombi


Z odsieczą totalnej opozycji przybywają zaczadzeni nienawiścią do nowego rządu i całkowicie odklejeni od rzeczywistości „wybawiciele”. Mistrz tanich neoliberalnych frazesów i schładzania polskiej gospodarki, były wice-premier i MF prof. L.Balcerowicz z obłąkanym wzrokiem spogląda na dzisiejszą Rzeczpospolitą wprost z okładki Wprost. Przybywają, by wesprzeć Nowoczesną Targowicę bo nie tylko na całej linii zawiedli klauni polskiej myśli ekonomicznej i finansowej R.Petru, jak i główny ekonomista PO dr A.Rzońca, ale cała ekipa pseudo-fachowców od gospodarki spod znaku PO, PSL, UW czy Nowoczesnej - ma wręcz wyjątkowego pecha.

Tak bardzo przecież liczyli na jakiś totalny krach, załamanie gospodarcze, w tym wzrostu PKB, finansowe tąpnięcie czy budżetowy Armagedon, bo przecież oni nawet do kryzysów gospodarczych, choćby tego w 2008r. mieli pecha, a rządowi i PIS-owi sprzyja szczęście i koniunktura. Tyle tylko, że szczęście z reguły sprzyja lepszym, nawet wice-premier i były MF prof. W.Kołodko stwierdza, że „polityka gospodarcza tego rządu jest jego najmocniejszą stroną”. Chciałoby się zaapelować do opozycji; „Gospodarka - totalni głupcy!”.

Zapasy zniczy trzeba więc będzie użyć głównie na Wszystkich Świętych. Nie ma łatwego życia totalna opozycja nad Wisłą i choć żaden jeszcze aferzysta nie rozpoczął realizacji, tak oczekiwanego przez Polaków i to z rosnącą niecierpliwością programu - „Cela plus”, to już sama oczywista oczywistość stwierdzenia posła PIS A.Mularczyka na twitterze wywołała panikę i szok w szeregach opozycji. Młyny sprawiedliwości mielą bowiem jak widać bardzo powoli. Opozycja przegrywa wszystko i wszędzie, sondaże lecą na łeb, na szyję, wkrótce notowania PO mogą się zbliżyć do poziomu 10-15 proc. poparcia. Sensacyjnie pozytywne wyniki gospodarcze i finansowe, jak i budżetowe zapowiadają się zarówno na koniec 2017r. jak i w 2018r. Nawet red. T.Lis ostrzega, że „za chwilę opozycja będzie na dnie”, noc żywych, neoliberalnych trupów dopiero więc przed nami. Gdzie nie spojrzysz na środowiska celebrytów, komediantów i opozycji to wszędzie: intelektualne dno, pogarda, zwykłe chamstwo, niesłychana agresja, kompletna impotencja programowa, zupełny brak charyzmy i rozpaczliwe szukanie przysłowiowego dna. Zawodzą donosy i błagania o unijne kary i ultimatum, niemiecką - bratnią pomoc czy brukselskie rozbiory. Wprost przeciwnie poparcie rządu i PIS wyraźnie rośnie i wkrótce może osiągnąć przy takiej właśnie opozycji i tej personalnej odsieczy, poziom ok. 50 proc.

Polskie finanse stają na nogi, polski eksport może pobić kolejny rekord poziomu 200mld euro, polski PKB osiągnąć poziom ok. 4 proc. Budżet państwa już finansuje blisko 50mld zł nowych transferów socjalnych, a płace wolno, bo wolno, ale rosną o ok. 5 proc. rocznie, deficyty zaś zaczynają wreszcie maleć. Polscy emeryci mogą wreszcie przejść na emeryturę w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 60 lat, choć według brukselskich idiotów narusza to prawa kobiet.

Ten rząd, który rządzi niecałe 2 lata dopiero zaczyna mieć sukcesy gospodarcze i finansowe, o jakich mogli tylko pomarzyć tzw. „fachowcy” ze stajni L.Balcerowicza, jak i ci z PO, PSL i Nowoczesnej, którzy potrafili bez mrugnięcia okiem wydać 50mln zł publicznych pieniędzy na portal dla bezdomnych, o wdzięcznej nazwie Empatia, a dziś mówią o rzekomej „aferze bilbordowej”, bo władza postanowiła wreszcie uczciwie poinformować społeczeństwo o prawdziwych patologiach polskiego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości. Uszczelnianie systemu podatkowego i wymierne tego efekty w postaci ok. 20mld zł budzi wręcz obrzydzenie speców od finansów spod znaku PO - PSL i Nowoczesnej.

Nikt ci tyle nie da ile ci teraz obieca PO, zapowiadają, że dołożą jeszcze do dziś wypłacanych przez PIS 23mld zł w ramach 500 plus, dodatkowe 20-30mld zł na samotne matki i każde pierwsze dziecko - jak tylko wygrają wybory. Nowocześni Polacy już czekają na działki na księżycu i mercedesy dla każdego kierowcy od przewodniczącego PO G.Schetyny. Skala krytykanctwa, agresji, pomówień, szkalowania wszystkiego co czyni dziś rząd, a nawet gróźb pod adresem MSW M.Błaszczaka już nie budzi obaw, jedynie śmieszy. Program opozycji Meczet plus, nijak nie chce się przyjąć wśród Polaków, a blisko 60 proc. popiera ideę odszkodowań wojennych od Niemców.

PO, która tak bardzo chciała zlikwidować CBA, dziś sama uprzejmie donosi i ministra M.Kamińskiego o pomoc prosi. Opozycji wyraźnie brakuje paliwa, a wewnętrzni Moskale, Berlińczycy czy Brukselczycy cierpią i są coraz bardziej bezradni, nic nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli. Pustka programowa, intelektualne i kulturowe dno, brak charyzmy i agresywne działania nie procentują jak widać. Czas przyjąć do wiadomości, że te obecne rządy są najwyraźniej na dłużej i konfitury dla „tłustych misiów” długo nie powrócą. Trzeba powściągnąć apetyty i nauczyć się przez lata wytrwać i żyć w opozycji lub wziąć kredyt i zmienić pracę, a tacy pomagierzy jak L.Wałęsa i L.Balcerowicz mogą tylko „dorżnąć totalną watahę”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 25.09.17 10:23
Tak zwana totalna opozycja po 2 latach jest w strzepach, nie osiągneli celu, czyli nie spowodowali, ze ulica i zagranica rozwaliła rząd, wprost przeciwnie sa na straconej pozycji bo nic nie zaproponowali swoim wyborcom konkretnego. Cały czas jazgot i agresja a wybory za 2 lata. Prawica ma sie coraz lepiej i obywatele tez i czas pracuje dla rządu. Taka sytuacja przewrotnie pisząc nie jest zbyt dobra ze względu na bezpieczeństwo kraju, bo totalna opozycja i powiązane z nimi rózne mafie, złodzieje byłe słuzby gina i mogą wywołać ferment bo to jedyne wyjscie dla nich, dlatego rzadzacy muszą sie mieć na bacznosci i mieć ich pod dobrą lupą.

Michał Sybirak - 24.09.17 20:53
Podczas, gdy wielu z trwogą przygląda się manewrom armii rosyjskiej i zastanawia się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na Europę Wschodnią, Moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). Po co używać własnej armii tam, gdzie całą "brudną robotę" mogą zrobić "miejscowi działacze", zaś "ciemny lud" jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? Tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości...
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Stycznia 1920 roku
Formalne rozpoczęcie działalności Ligi Narodów


25 Stycznia 1858 roku
Na ślubie córki królowej Wiktorii po raz pierwszy zabrzmiał "Marsz weselny" Mendelssohna


Zobacz więcej