Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.17 - 13:23     Czytano: [816]

Reanimacja politycznych Zombi


Z odsieczą totalnej opozycji przybywają zaczadzeni nienawiścią do nowego rządu i całkowicie odklejeni od rzeczywistości „wybawiciele”. Mistrz tanich neoliberalnych frazesów i schładzania polskiej gospodarki, były wice-premier i MF prof. L.Balcerowicz z obłąkanym wzrokiem spogląda na dzisiejszą Rzeczpospolitą wprost z okładki Wprost. Przybywają, by wesprzeć Nowoczesną Targowicę bo nie tylko na całej linii zawiedli klauni polskiej myśli ekonomicznej i finansowej R.Petru, jak i główny ekonomista PO dr A.Rzońca, ale cała ekipa pseudo-fachowców od gospodarki spod znaku PO, PSL, UW czy Nowoczesnej - ma wręcz wyjątkowego pecha.

Tak bardzo przecież liczyli na jakiś totalny krach, załamanie gospodarcze, w tym wzrostu PKB, finansowe tąpnięcie czy budżetowy Armagedon, bo przecież oni nawet do kryzysów gospodarczych, choćby tego w 2008r. mieli pecha, a rządowi i PIS-owi sprzyja szczęście i koniunktura. Tyle tylko, że szczęście z reguły sprzyja lepszym, nawet wice-premier i były MF prof. W.Kołodko stwierdza, że „polityka gospodarcza tego rządu jest jego najmocniejszą stroną”. Chciałoby się zaapelować do opozycji; „Gospodarka - totalni głupcy!”.

Zapasy zniczy trzeba więc będzie użyć głównie na Wszystkich Świętych. Nie ma łatwego życia totalna opozycja nad Wisłą i choć żaden jeszcze aferzysta nie rozpoczął realizacji, tak oczekiwanego przez Polaków i to z rosnącą niecierpliwością programu - „Cela plus”, to już sama oczywista oczywistość stwierdzenia posła PIS A.Mularczyka na twitterze wywołała panikę i szok w szeregach opozycji. Młyny sprawiedliwości mielą bowiem jak widać bardzo powoli. Opozycja przegrywa wszystko i wszędzie, sondaże lecą na łeb, na szyję, wkrótce notowania PO mogą się zbliżyć do poziomu 10-15 proc. poparcia. Sensacyjnie pozytywne wyniki gospodarcze i finansowe, jak i budżetowe zapowiadają się zarówno na koniec 2017r. jak i w 2018r. Nawet red. T.Lis ostrzega, że „za chwilę opozycja będzie na dnie”, noc żywych, neoliberalnych trupów dopiero więc przed nami. Gdzie nie spojrzysz na środowiska celebrytów, komediantów i opozycji to wszędzie: intelektualne dno, pogarda, zwykłe chamstwo, niesłychana agresja, kompletna impotencja programowa, zupełny brak charyzmy i rozpaczliwe szukanie przysłowiowego dna. Zawodzą donosy i błagania o unijne kary i ultimatum, niemiecką - bratnią pomoc czy brukselskie rozbiory. Wprost przeciwnie poparcie rządu i PIS wyraźnie rośnie i wkrótce może osiągnąć przy takiej właśnie opozycji i tej personalnej odsieczy, poziom ok. 50 proc.

Polskie finanse stają na nogi, polski eksport może pobić kolejny rekord poziomu 200mld euro, polski PKB osiągnąć poziom ok. 4 proc. Budżet państwa już finansuje blisko 50mld zł nowych transferów socjalnych, a płace wolno, bo wolno, ale rosną o ok. 5 proc. rocznie, deficyty zaś zaczynają wreszcie maleć. Polscy emeryci mogą wreszcie przejść na emeryturę w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 60 lat, choć według brukselskich idiotów narusza to prawa kobiet.

Ten rząd, który rządzi niecałe 2 lata dopiero zaczyna mieć sukcesy gospodarcze i finansowe, o jakich mogli tylko pomarzyć tzw. „fachowcy” ze stajni L.Balcerowicza, jak i ci z PO, PSL i Nowoczesnej, którzy potrafili bez mrugnięcia okiem wydać 50mln zł publicznych pieniędzy na portal dla bezdomnych, o wdzięcznej nazwie Empatia, a dziś mówią o rzekomej „aferze bilbordowej”, bo władza postanowiła wreszcie uczciwie poinformować społeczeństwo o prawdziwych patologiach polskiego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości. Uszczelnianie systemu podatkowego i wymierne tego efekty w postaci ok. 20mld zł budzi wręcz obrzydzenie speców od finansów spod znaku PO - PSL i Nowoczesnej.

Nikt ci tyle nie da ile ci teraz obieca PO, zapowiadają, że dołożą jeszcze do dziś wypłacanych przez PIS 23mld zł w ramach 500 plus, dodatkowe 20-30mld zł na samotne matki i każde pierwsze dziecko - jak tylko wygrają wybory. Nowocześni Polacy już czekają na działki na księżycu i mercedesy dla każdego kierowcy od przewodniczącego PO G.Schetyny. Skala krytykanctwa, agresji, pomówień, szkalowania wszystkiego co czyni dziś rząd, a nawet gróźb pod adresem MSW M.Błaszczaka już nie budzi obaw, jedynie śmieszy. Program opozycji Meczet plus, nijak nie chce się przyjąć wśród Polaków, a blisko 60 proc. popiera ideę odszkodowań wojennych od Niemców.

PO, która tak bardzo chciała zlikwidować CBA, dziś sama uprzejmie donosi i ministra M.Kamińskiego o pomoc prosi. Opozycji wyraźnie brakuje paliwa, a wewnętrzni Moskale, Berlińczycy czy Brukselczycy cierpią i są coraz bardziej bezradni, nic nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli. Pustka programowa, intelektualne i kulturowe dno, brak charyzmy i agresywne działania nie procentują jak widać. Czas przyjąć do wiadomości, że te obecne rządy są najwyraźniej na dłużej i konfitury dla „tłustych misiów” długo nie powrócą. Trzeba powściągnąć apetyty i nauczyć się przez lata wytrwać i żyć w opozycji lub wziąć kredyt i zmienić pracę, a tacy pomagierzy jak L.Wałęsa i L.Balcerowicz mogą tylko „dorżnąć totalną watahę”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 25.09.17 10:23
Tak zwana totalna opozycja po 2 latach jest w strzepach, nie osiągneli celu, czyli nie spowodowali, ze ulica i zagranica rozwaliła rząd, wprost przeciwnie sa na straconej pozycji bo nic nie zaproponowali swoim wyborcom konkretnego. Cały czas jazgot i agresja a wybory za 2 lata. Prawica ma sie coraz lepiej i obywatele tez i czas pracuje dla rządu. Taka sytuacja przewrotnie pisząc nie jest zbyt dobra ze względu na bezpieczeństwo kraju, bo totalna opozycja i powiązane z nimi rózne mafie, złodzieje byłe słuzby gina i mogą wywołać ferment bo to jedyne wyjscie dla nich, dlatego rzadzacy muszą sie mieć na bacznosci i mieć ich pod dobrą lupą.

Michał Sybirak - 24.09.17 20:53
Podczas, gdy wielu z trwogą przygląda się manewrom armii rosyjskiej i zastanawia się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na Europę Wschodnią, Moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). Po co używać własnej armii tam, gdzie całą "brudną robotę" mogą zrobić "miejscowi działacze", zaś "ciemny lud" jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? Tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości...
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1944 roku
6 d. Powst. Warszaw.: w Śródmieściu zaczyna działać Harcerska Poczta Polowa. Niemcy mordują 100 chorych Szpitala ul. Leszno


06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


Zobacz więcej